Prijevremeni odlazak smanjit će mirovinu 20 posto
Pretpostavlja se da će do kraja godine broj umirovljenika premašiti brojku od 1,2 milijuna što Hrvatsku svrstava u red europskih zemalja s najvećim udjelom umirovljeničke populacije prema broju zaposlenih.
Komentari 61
Ja predlažem Kosorki da uradi ovako;neka vrati nama naš uplaćeni doprinos zamirivinski fond s odgovarajućim kamatama a da više neme fonda za mirovine ,neka ga ukine .Povlaštene i braniteljske neka plaća iz proraćuna .Jer ovako plaćah 20% preko 37 g.. i imati ću jedva za kruh i vodu i slučajno umrem nakon prve mirovine ;kome ostaje taj moj novac koji sam uplaćivao.Razmislite dobro stručnjaci kako ćete to komantirati.!!!!!!
Racunam mirovina HDZ-ovog zastupnika 17.000 kuna - 20% = 13.600 sasvim solidno i to za par godina NERADA.
Kakma, malo si se za...bo, za državne dužnosnike na vrijede pravila kao za \"stoku sitnog zuba\". Oni lijepo sa 55 u MIROVINU, osim onih koji uspiju pobijeći u BiH.
......toliko mladih na birou.....i ja sam među njima.......a moja jadna stara baka još uvijek radi....da nije istinito bilo bi šaljivo!
hehehehehehe ova tri komunisticka olosa nemisle ko mi svi, heheheehehehehehe-kaj je ko vidio pametnog olosa heheheheehehehehe
. . ....Moramo sami sebi priznati: Projekt hrvatske države je propao! PDF . Vrijeme je za suočavanje s činjenicom da je ovakva država neodrživa. Hrvatska je država danas instrument interesa organiziranih kriminalnih grupa i međunarodnog organiziranog kriminala, koji kontrolira ovua ovu balkansku quasi republiku kroz kontrolu korumpirane političke elite na vlasti. Danas je ovo prava posrnula država kojom vlada organizirani kriminal u doslovnom smislu ovih riječi. Vlast je izgrađena s jedne strane na jasno definiranom odnosu političke hijerarhije, koju kroz Vladu kontrolira HDZ, i s druge strane organizirane kriminalne arhitekture koju preko mafijaških bossova instaliranih 90-ih godina kontroliraju obavještajne službe, policijski vrh, obavještajno podzemlje, opet u dogovoru s vrhom zločinačke političke garniture na vlasti. Postoji taj dugogodišnji kontinuitet vladavine organiziranog kriminala u ovoj zemlji, koji se temelji na stvarnoj moći paralelnih institucija upravljanja državom, koje je kroz gotovo dva desetljeća zločinačke vladavine izgradio HDZ. Upravo kroz to treba promatrati i sve dosadašnje unutarnje sukobe u HDZ-u, koji su jednim većim dijelom bili i borba za preuzimanje pune kontrole nad tom paralelnom vlasti u ovoj zemlji. Sada se taj sustav oteo kontroli i funkcionira realno kao moćniji politički entitet i od same države. Drugim riječima, upravo je organizirani kriminal preuzeo osnovne funkcije kontrole države kroz parasustav kojeg je HDZ-ovo kriminalno podzemlje instaliralo unutar samog državnog aparata. HDZ time, u biti, vlada metodama tihog državnog udara iz čega i proizlazi nelegitimnost i nelegalnost njegove vlasti, a što bi za posljedicu moglo imati i određene formalno pravne posljedice, koje proizlaze iz činjenice da odluke koje je na kriminalan način donosila kriminalna vlast, ne mogu po nikakvoj pravnoj logici biti zakonite i legitimne. Radi se, dakle, o tome da je ovaj državni sustav nelegalan sam po sebi, jer je proizvod upravo tog HDZ-ovog udruženog zločinačkog poduhvata. Rezultat procesa izgradnje, odnosno osamostaljivanja hrvatske države, zapravo je rezultat te i takve kriminalne politike, i upravo zbog toga Hrvatska je kao država jednostavno neodrživa, i prije ili kasnije, ovakva kriminalna i korumpirana tvorevina pod kontrolom organiziranog kriminala jednostavno će propasti. To, dakle, nije pretpostavka niti špekulacija. Činjenica je, naprosto, da niti jedna kriminalna organizacija, ma o kakvom se kriminalnom entitetu radilo, jednostavno nije održiva sama po sebi. A hrvatska je država pretvorena upravo u to: u kriminalnu organizaciju koja je jedan od glavnih mehanizama funkcioniranja organiziranog kriminala u ovoj zemlji, točnije sama država sa svojom državnom administracijom pod kontrolom HDZ-ove vlasti, postala je zločinačka organizacija koja služi isključivo ostvarivanju kriminalnih ciljeva kriminalaca koji je kontroliraju. Umjesto pravne države hrvatska je država postala kriminalna organizacija, čiji su bitni segmetni vlasti isprepleteni kriminalnim i koruptivnim interesima, od izvršne vlasti, točnije HDZ-ove Vlade koja je sama po sebi zločinačka i kriminalna organizacija, zatim zakonodavne vlasti koju također kontrolira HDZ sa svojim partnerima, a čija je osnovna funkcija pokušaj legalizacije Hrvatske kao kriminalne organizacije, odnosno donošenje takvih zakonodavnih odluka koje će osigurati interese organiziranog kriminala na vlasti, i konačno pravosudne vlasti koje su potpuno u službi vladajuće kriminalne organizacije. Upravo preko modela paralelne vlasti, HDZ-ovo zločinačko jezgro kontrolira i hrvatsko sudstvo, baš kao i niz drugih državnih institucija, kao primjerice: carinu, policiju i Državno odvjetništvo. Opljačkana ekonomija; ratnoprofiterska vladajuća elita izrasla na politici ratnog zločina, masovnih ubojstava, organiziranog kriminala, međunarodnog šverca oružja, droge, ljudi, ekonomska elita izrasla na pljački ratnog plijena, točnije na pretvorbeno privatizacijskoj pljački državnih poduzeća nastalih na društvenom kapitalu kojeg su ostvarili upravo radnici tih poduzeća, dakle građani ove „države“; organizirani kriminal izrastao na opasnoj infiltraciji u legalne institucije sistema, koji danas u cijelosti kontroliraju; osiromašeni građani, prezadužena nacionalna ekonomija; danas su glavni rezultati dvadesetogodišnjeg državotvornog procesa. Vrijeme je za suočavanje s činjenicom da je ovakva država neodrživa. Hrvatska je država danas instrument interesa organiziranih kriminalnih grupa i međunarodnog organiziranog kriminala, koji kontrolira ovu balkansku quasi republiku kroz kontrolu korumpirane političke elite na vlasti. Moramo sami sebi priznati da je projekt hrvatske države jednostavno propao! Domagoj Margetić .
Jedino ispravno i posteno jeste da se svak o svojoj mirovini brine sam uplatom 15%+5%na svoj osobni racun a sve ostalo je čista piramida gdje ce neko kad tad ostati bez mirovine
cvrcak-je kak se uzme, kad pricaom ovdje kao su doma sve pokrali i dajem im primjer iz braca gdje smo imali iznajmljenu kucu neznam nis am koje godine mislim da je bila 1997, i velim im ono kaj sam cuo od vlasnika kuce i komunista kako je on kupio poduzece gdje je bio direktor, da skratim velim ja njemu: kaj to znaci da su onda na ovakav nacin komunisti direktori privatizirali hrvatsku, odgovor je bio-DA, covjek bio i ostao komunist i nije to skrivao, ja sam mu rekao kapa dolje, ovo mi niste morali reci ali ste ipak rekli, a on veli vidim da si posten da dolazis iz dalekog svijeta pa ti zato i velim istinu, kod nas vele: i kaj ne bune se tvoji, ja velim ko da se buni, zene ako rade mora potpisat das e nece seksat i da nece ostat trudna, ovi me gledaju otvorenih ociju i vele: ti si lovac pa sad pricas lovacke, velim ja-ne
. ..........eureka001 .............-vec mi je bilo dosadno bez tebe.Znaci lijecenje nije uspjelo, bio si prekratko.. . ..TKO..´???.....te napravio tako šupljoglavog , odgovori mi, molim te...!!!......zašto ti tipkovnica nema slova sa kvacicama? Veliki domoljub se preselio daleko od ljubljene domovine? . .
Kakva prijevremena mirovina? U mirovinu sa navršenim 65 god za muško i žensko. Nikakvih povlaštenih i nekakvi zaslužni mirovina. Dostojnu i poštenu mirovinu pravim invalidima. Koliko si uplatio u mirovinsko toliko i dobivaš. Ostalo je sve prevara.
Odluka je ispravna i tako je svuda u EU
evo bosandjerosa bolana-KAMOCEMO-ti v bosansku vukoyebinu iz koje si pobegev kak azilant heheheheehe, ovo ovdje je za ljude a ne tebe hehehehehe
heheheehehehe ima ih jos vise sljama sa dna ljestvice to nisu ljudi to su kome-nista heheheehehe
Radite stoko do 80 i 100g Mi ionako možemo u mirovinu nakon 2 godine u Saboru Mi smo bogovi Vaš HDZ
za ove iz dna ljestvice i niti nije penzija, heheheheheehehe ti koji ne rade a mitinguju u varsavskoj ti nesmiju nista ni dobit -nek ih \"japa\" izdrzava hehehehehehe
Treba razdvojiti stvarne penzionere koji su iste zaradili radom od onih koji se trpaju medju njih po drugim osnovama kao : partizani, branioci, i ostale naknade po nekim specijalnim zaslugama.
Usput da li tko zna gdje je lova iz mirovinskih bankarskih fondova? Ja sam mislio da su je oplodili ili treba raditi do 100 godina da se nadoknadi ono što su oni pokupili?
20 % minusa je greška. Imali smo sustav gdje je smanjenje bilo postotak ili približno toliko po godini i zašto to nije ostalo. Nije zato jer je hrpa privilegiranih. Puno je njih rano otjeranih u mirovinu (policija, vojska- a zbog čega???) , puno onih koji su mirovine kupili te puno privilegiranih i to ne samo u Hrvatskoj. Zbog toga ne može čovjek pred kraj radnog vijeka normalno otići uz manje umanjenje ( da bi koju godinu bio ranije uz familiju...). Očito treba raditi za druge. A pravi problemi će tek isplivati. Kad krenu u mirovinu oni koji su prošli ratišta i još radilli 40 i više godina, a budu dobili puno manju mirovinu nego što ju imaju oni koji su, npr. zbog allkohola, bili problem i u ratu i na poslu ali su uz pomoć doktora, komisija i maraka dobili mirovine nedostižne za one s punim stažom. Ovo umanjenje nemoć je pred privilegiranima. Također to je nemoć i neznanje u obračunu s mitom i korupcijom.
Društvo treba MOTIVIRATI ljude da rade (budu PRODUKTIVNI) što duže (bez prisile ili rušenjem standarda) pod uvjetom da su psihofizički zdravi. Na koncu RAD je dio zdravlja ......
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
novinar griješi u interpretaciji teksta zakona kada kaže \'Zaposlenima koji nemaju puno staža mirovina će se umanjivati 0,34 posto za svaki mjesec staža koji nedostaje do pune mirovine\'. Originalni pasus izmjene zakona glasi \'Polazni faktor za određivanje prijevremene starosne mirovine utvrđuje se tako da se polazni faktor iz stavka 1. ovoga članka smanjuje za svaki kalendarski mjesec prije navršenih godina života osiguranika propisanih za stjecanje prava na starosnu mirovinu, i to: s navršenih do 36 godina mirovinskog staža - za 0,34% po mjesecu, s navršenih 37 godina mirovinskog staža - za 0,29% po mjesecu, s navršenih 38 godina mirovinskog staža - za 0,24% po mjesecu, s navršenih 39 godina mirovinskog staža - za 0,19% po mjesecu, s navršenih 40 godina i više mirovinskog staža - za 0,15% po mjesecu\'. Znači ako netko ide sa 64 godine života u prijevremenu mirovinu sa 35 godina staža, mirovina ćemu biti umanjena 12 * 1 * 0,34 = 4,08% a ne kako bi se moglo zaključiti prema tekstu 12 * 5 * 0,34.