Plenković: Nitko nije imao takvo znanje o EU fondovima kao Žalac, bila je sjajna
- Nisam nigdje u Hrvatskoj vidio nekoga tko je imao toliko znanje, entuzijazam i poznavanje europskih fondova - kazao je Plenković
Komentari 106
Sramota bila je toliko sjajna da je na jednom natječaju maznula 1,8 milijuna€. Da je više ćapila bila bi sunce nebesko. Koja mrak izjava dotičnog.
Zahvaljujući premijeru.... da sad ne objašnjavamo, uzelo bi nam previše vremena.
nitko nije imao takvo znanje o kulturnim spomenicima, fontanama, slabostima ravnatelja hrt-a, krznenim bundama i nastojanjima da čini dobro od pokojnog gradonačelnika.
Isti gard kao i Vučić! Mi napredovali sa ovom vladom do čvrstog dna EU.Ministri fenomenalni a ništa ne valja.Vučić je stvarno donio napredak Srbiji bez silnih EU sredstava koje Plenki dobija i rasiplje ko zna kako.Kad bi jednom čvrsto stali uz bok makar Rumunjske skinuo bih mu kapu.Ovako ostaje laprdalo bez rezultata.
„Kako smo izgarali kasnije u logorima misleći: Kakva bi situacija bila da je svaki policijski službenik, kad bi otišao u noć izvršiti uhićenje, bio nesiguran hoće li se vratit živ? Kad ljudi ne bi, u vremenu masovnih uhićenja, jednostavno sjedili u svojim boravištima, strahujući od svakog udarca na vratima i na svaki korak na stubama, nego da su razumjeli da nemaju što izgubiti te da su u prizemnom hodniku pripremili zasjedu s nekolicinom ljudi naoružanih sjekirama, čekićima i drugim što je pri ruci? Organi reda bi vrlo brzo patili od manjka službenika i, ne trpeći Staljinovu žeđ, prokleti stroj bi bio doveden pred zastoj. Nismo voljeli slobodu dovoljno, štoviše, nismo bili svjesni stvarne situacije. Jednostavno smo zaslužili sve što se kasnije dogodilo.” — Aleksandar Solženjicin, Arhipelag Gulag
Netočna je Plenkovićeva izjava da se u raspolaganju Hrvatske dodijeljenim sredstvima EU neće niša dogoditi. Ako Petric bude pod istragom i kasnije u sudskom postupku, s imenom eventualnog novog ravnatelja će se pred nadležnim tijelima EU morati ponoviti postupak akreditacijeje SAFU-a u razdoblju 2021-2017 kao tijela nadležnog za područja aktivnosti koje obavlja, a taj postupak traje nekoliko mjeseci. Za to vrijeme (nekoliko mjeseci) će, bez potpisa odgovorne osobe, stajati svi postupci ex-ante i ex-post kontrola trošenja sredstava na projektima. Znači kasnit će projekti u izvedbi i raspolaganju sredstvima i neke od njihovih aktivnosti biti dovedene u pitanje, a onda i odobreni iznosi sredstava.. Bude li EU kaznila i instituciju, bit će još gore.
Krade Se svaki skandal prebrodi,normalno...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Tko je odgovorna osoba, njezin nadređeni koji odgovara za njezin rad !?!!? Znači i dalje je na top listi HDZ dužnosnika, osoba od povjerenja predsjednika HDZ i premijera. OLAF javi se ima još jedan kandidat, koji je šutio i ništa nije poduzeo, ne vjerujem da je bedast, vrlo inteligentan.