Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 81
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
USPJEŠNO IZDANJE NOVIH DIONICA

Planuo IPO Ing-Grada – interes za 225 posto premašio ponudu

Burza
Filip Brala/PIXSELL
07.03.2025.
u 16:07

Građevinska tvrtka prikupila je 60,72 milijuna eura, od ponedjeljka se dionicama trguje na Zagrebačkoj burzi

Građevinska tvrtka Ing-Grad zbog golemog je interesa povećala svoj IPO: nakon isteka roka za upis dionica u četvrtak, objavili su da konačna količina ponuđenih dionica iznosi milijun i 320 tisuća dionica, što je 120 tisuća dionica više nego što je u prvoj rundi ponuđeno u IPO-u. Konačna je cijena iznosila 46 eura za jednu ponuđenu dionicu, a trgovina s ukupno 3.990.000 dionica počinje u ponedjeljak, 10. ožujka, na Zagrebačkoj burzi.

Tvrtka je 19. veljače na IPO-u ponudila 1.200.000 redovnih dionica unutar cjenovnog raspona od 37 do 46 eura po dionici. Pravo na kupnju imali su radnici, kvalificirani ulagači i mali ulagači. Interes za kupnju bio je 255 posto veći od ponuđene količine dionica. U konačnici, dionice je kupio 101 radnik, 23 kvalificirana ulagača, od čega četiri iz inozemstva te još 2480 malih ulagača.

Interes je maksimalizirao cijenu dionice, a agent ponude tada je aktivirao opciju prekomjerne dodjele dionica i povećao količinu izdanja za dodatnih 120.000 dionica. Kako su objavili u javnoj objavi na Zagrebačkoj burzi, ukupno su prikupili 60,72 milijuna eura, pri čemu su kvalificirani ulagači stekli oko 59 posto ponuđenih dionica, mali ulagači oko 38 posto, a radnici Ing-Grada oko tri posto ponuđenih dionica.

Agent ponude i uvrštenja su Interkapital vrijednosni papiri koji će djelovati u svojstvu stabilizatora tržišta prvih 30 dana trgovanja, a poslije toga su i održavatelj tržišta. Zanimljivo je da se i Fina uključila u distribuciju: nakon promjene mirovinskih fondova i upisa državnih obveznica, sad su proširili dijapazon djelovanja i na dionice

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata