Paradoks moderne demokracije ili: biste li oduzeli državljanstvo onima koji otvoreno mrze Hrvatsku?
Što znači prijedlog Domovinskog pokreta da Vlada revidira državljanstvo Bošnjaka koji svojim političkim djelovanjem nanose štetu Hrvatima?
Komentari 74
Jugoslavija je propala a mnogi je opet sanjaju kao naši ljevičari koliko puta treba da ljudi shvate da bratstvo i jedinstvo ne funkcionira na takav način
Onima koji žive u Hrvatskoj i imaju samo hrvatsko državljanstvo, ne može se oduzeti to državljanstvo, pa makar mrzili tu i takvu Hrvatsku. Državljanima neke druge države, koji žele dodatno i hrvatsko državljanstvo, Hrvatska mora imati diskreciono pravo da taj zahtjev ili molbu odbije. Pogotovo ako je taj tko podnosi zahtjev "otvoreni mrzitelj Hrvatske", kao što stoji u naslovu. Ako tražiš državljanstvo jedne države, onda moraš biti lojalan toj državi. Za mene su stvari jasne.
hrvatskim građanima iz HR,koji mrze HR nije moguće oduzet državljanstvo,ali stranim u ovom slučaju bošnjacima,se mora na bilo koji način omogućit oduzimanje HR dokumenata,koji i ne skrivaju svoju mržnju prema BH hrvatima
Ja bih u svakom slučaju zabranio Sandri Benčić da živi u centru Zagreba dok se bar minimalno ne upristoji. Zagreb je ipak bečka škola i u njemu ne bi trebalo biti mjesta za nepristojne, nekulturne, bezobrazne i neodgojene primitivce.
Oduzimati lopovima koji su je pljačkali i bili sudski gonjeni. To je puno veći problem.
Zašto nekome tko već ima državljanstvo BiH i tko apsolutno negira ili uzurpira prava hrvatskog naroda u BiH treba i državljanstvo Republike Hrvatske?
A što će mo sa likovima koji su svjedočili protiv RH u Hagu?
Likovi kao ''ja vas se ne bojim '' i njemu slične koji tručka protiv Hrvatske treba oduzeti domovnicu i svu stečenu imovinu te proterat u BiH jer je u Hrvatsku došao po zadatku partije.
Nemoj tako, pa nećemo valjda oduzmati državljanstvo uvaženoj zastupnici Daliji Orešković.
Naravno! Da su moralni ljudi ne bi ga niti tražili ili bi ga već vratili!
Odeš u Egipat i kakiš po Izraelu , vratis se u Izrael kad ono na granici dođite malo u kontejner . Znate nema ulaska vi ste prije nekoliko sati izgubili državljanstvo . To je država a ne komunistička zabit .
Da Orešković Benčić, Kekin,Dončić
Slažem se! Svi koji su došli pljačkati Hrvatsku i Hrvate protjerati natrag, a posebno one sa dvojnim putovnicama, takvi su najgori mrzitelji.
I onima koji idu na cajke..ha..ha
Hrvatskoj bi bilo puno bolje kada bi se "oduzelo" državljanstvo onima koju ju "jako vole i stišću desnicu na srce" dok lijevom grabe....
Mrze Hrvatsku? Kod nas toga ima prvenstveno u kulturi, medijima i na aktivističkoj sceni, pa se onda to prelijeva u politiku i narativ. Zapravo se čini da ih ima puno, ali su samo glasni i imaju direktan pristup široj publici, ništa drugo... BiH je tu druga priča, gdje se putovnica koristi za odlazak u EU, a ne za djelovanje u Hrvatskoj. Ti što baš ne vole Hrvatsku uglavnom imaju dodatne putovnice pisane arapskim pismom ili Turske.
Oduzeo bih državljanstvo onima koji "svojataju" Hrvatsku
Ima takvih dosta ! Ali ne smije se mrziti Ukrajina I južna BIH !
Gospođa NoStress je grofica dugog nosa i voli vrijeđati a kad njeni ljubimci vrijeđaju druge to je ok
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Revizija zakonitosti je revizja zakonitosti! To nije oduzimanje putovnice onima sa drugacijim misljenjem, nego onima koji su protuzakonito stekli pravo na putovnicu!