Oni su branili Vukovar: 'Bili smo mladi i spremni na sve, ne sluteći što nas čeka'
Od 185 policajaca iz Varaždina, Čakovca, Ivanca, Novog Marofa i Ludbrega, 26 ih se nije vratilo kući
Komentari 83
koliko je otvoreno novih radnih mjesta u Vukovaru?!I to proizvodnih a ne administrativnih?Koliko mladih se zaposlilo nakon rata?To je prava pobjeda nad mračnim silama,nad siromaštvom i neznanjem,samo tako će grad biti sretan sa sretnim vrijednim ljudima,okrenutim budućnosti.
U vrijeme najžešcih borbi Domovinskog rata, kada se do svakog komada naoružanja krvlju dolazilo, tadašnji hrvatski državni vrh donio je odluku o prodaji zarobljenih najsuvremenijih tenkova M-84 Kuvajtu. U dogovoru sa srbijanskom stranom, s kojom su se upravo vodile odlucujuce borbe u presudnom ratu, krajem 1991. godine iz redova hrvatskih postrojbi sa slavonskog bojišta povuceno je 15 tenkova. Oni su kuvajtskoj vojsci prodani po cijeni od milijun i po do dva milijuna dolara po komadu, ovisno o opremljenosti vozila.... Radilo se o unaprijedenim verzijama tenkova M-84 koji su povuceni s vukovarskog podrucja, a koji su prebaceni u slavonskobrodsku tvornicu "Ðuro Ðakovic". Tu su izvršeni pregledi, obavljeni neki sitni popravci pa su na koncu obojeni u prepoznatljivu žutu boju pijeska. Kasnije su vlakom prebaceni do Rijeke, odakle su brodom poslani za luku Bar...........— Nema sumnje da je tadašnji državni vrh, pri cemu mislim na predsjednika Tudmana i ministra obrane Šuška, dao zeleno svjetlo za realizaciju tog posla.
Neznam zašto nema Jovana bilo bi zanimljivo pročitat i njegovo mišljenje možda pročitamo neku drugu istinu kako je rekao Vučić svako ima svoju istinu ali eto vama su očito draži oni koji navik mašu nekim kapama i glancaju po podu
Treća sila u Evropi? Vidim da, kako vreme prolazi, sve više raste rejting JeNeAje u očima njenih protivnika.
Momcima svaka cast,Tudjmanizam za povjesnu osudu......Prekomjerno stradanje Hrvata i u Vukovaru,proizvela je i MKMPiske politika emigrantske NDH nostalgije stranke opasnih namjera..Kada im je crkva omogucila da na "demokratskim" izborima,bez ikakav programa i vizije,preotmu vlast,odmah su poceli sa podjelema Hrvata na podobne i nepodobne.Oruzje je dijeljeno samo HDZdeovcima,a sotali su zavrasali na "spisku za ostrel".....Sva politika ,HDZe zlu,se temeljila na NDHa nostalgiji,pa su tako direktno isli na ruku pocetnicenim Srbima i pocetnicenoj JNA.Kao najveci pokazatelj ,je istaliranje zabranjenog grba RH,kada je Racan napustio sabor i nazvao HDZe strankom opasnih namjera,nebili se kinuli sa NDHa nostalgije i vratili na AVNOJ temelje Hrvatske,..Nisu ,nego su pustili da Hrvati prekomjerno stradaju,a onda su se vratili na AVNOJ Hrvatsku ,i promijenili prvoistalirani zabranjeni grb.Od Racana su napravili izdajnika i neHrvata,a sebe su proglasili vizionarima ,misliocima i "pravim Hrvatima"...Svi poginuli i nestali Vukovarski ,malobrojni branitelji,nisu pojma imali da su ginuli za AVNOj Hrvatsku i danasnji grb,nego su svi do jednog polozili zivot za NDHa nostalgicni grb RH sa bijelim poljem..........I danas ce u jednojn koloni ,predvoditi nenarodni sljedbenici utopiske politike za Hrvate.Nikome nesmeta anemicni branitelj iz Brisela,nenarodna i nebirana vlada politicke trgovine,ciju vecinu cini Pupovac i SDS,kao ni presednica podjela i raseljavanja Hrvata,koja sumnjivo pobijedi tijes
dokle god će nam političari uspjeti prodavati ovakvu propagandu tj. vračati nas u 90te i govoriti da je rat bio hrvatska svetinja, oni će ostati na vlasti i dalje nas pljačkati. po meni je ovo sve slično ko i pričaa iz bivšeg sistema gdje su nas tito i partizani oslobodili od mrskog neprijatelja i onda je bilo svaki mjesec obilježavanje bitne na dinari, bitke na neretvi, drvar, oslobođenje zagreba.... to je smješno, tog nema nigdje u svijetu...rstove treba čim prije zaboraviti i krenuti sa normalnim životima.
Ovi su naporniji od SUBNOR-a...
Grad heroj? Prvi je sarajevo a drugi vukovar. Nikad više ustaša i ćetnika! Zahvala najmlađem Titovom generalu bivše jna i komunistu franji. Kako se digli fašistički četniki tako danas dižu glave ustaše. I na tom portalu. Nema pameti na balkanu.... Smrt fašizmu - sloboda narodu!
bolje poginut od srpskog metka u vukovaru nego da te na moru Horvatinčić pregazi jahtom.
Zanimljiva činjenica je da na sam dan kalvarije Vukovara jedna druga skupina Hrvata je otvorila bocu šampanjca proslavljajući formiranje paradržave HB . U to vrijeme u BiH nije bilo oružanih sukoba tako da ta interesna skupina nije bila uperena u cilju zaštite Hrvata BiH nego se tim činom u sprezi sa srpskom stranom išlo direktno na razbijanja cjelovitosti naše susjedne države . Sve naknadne priče da je tobože HVO očuvao BiH su najobičnija blamaža ako se zna da je Šuškov cilj biopripajanje Hercegovine Hrvatskoj na uštrb Hrvata na ostalim BiH područjima .
Niš ne razmem sta se imao Vukovar braniti od balkanske brače po krvi, kulturi i naturi. Vukovaru je trebalo bratstvo i jedinstvo umjesto ustaštva i nebi bilo razaranja, rata i zrtava.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kad čovjek stane i iskreno pogleda naši branitelji su sebe žrtvovali da bi mi danas imali Slobodu a ona nema cijene kako se kaže .Što su sve proživjeli u ratu ,kasnije u Hrvatskoj ,raznim sudovima, samo poniženja i progone ,njih 3700 je diglo ruku na sebe !!!! Branitelji Vukovara su naši junaci i tako ih se treba tretirati sa najdubljim poštovanjem,jer Vukovar je svetinja!