Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 0
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
GRAD HEROJ
Povratak na članak

Oni su branili Vukovar: 'Bili smo mladi i spremni na sve, ne sluteći što nas čeka'

Od 185 policajaca iz  Varaždina, Čakovca, Ivanca, Novog Marofa i Ludbrega, 26 ih se nije vratilo kući

Komentari 83

DA
DalmatinskiGaleb
23:42 17.11.2017.

Hvala dečki! Trebalo se suprostaviti prljavoj hordi krvavih brada koja je urlikala po razrušenom Gradu: "Druže Slobo šalji salate, biće mesa klaćemo Hrvate". Slava svima palima u obrani te mir svim preživjelima! "Braćo" Srbi - sram da vas bude jer još krijete grobove nečiijih sinova, muževa, očeva!

VL
AL
Alfredo
23:52 17.11.2017.

Ne da nam je trebalo brat.i jed., nego Hrvati i Hrvatska, nisu nikad ni trebali zivjeti sa drugim narodima i drugom kulturom. Posljedice su kako vidimo danas, jos uvijek strasne. Kultura i jezik devastiran do nepropoznatljivosti, narod na sve strane svijeta rasut, protjeran i progonjen. I cesto u vlastitoj domovini. To se i danas ponavlja. Kome je to u interesu?!

VL
PU
Pukovnik
00:00 18.11.2017.

Jovane, ti si obična jugoslavenčina i lažov. I kao Srbin bi danas trebao imati pieteta i pustiti nas Hrvate da tugujemo. Životinjo.

VL
AL
Alfredo
00:18 18.11.2017.

Pokazali ste sta je obraz, karakter i potom moral. To je nesto sto neprijatelj nije imao. Osramotili ste ih za vjekove. Pred cijelim svijetom. A, o hrabrosti tih junaka, paleci domove i ubijjajuci zene i djecu, ne treba puno govoriti. Cim bi padao mrak, bjezali su kao zecevi. I, danas, nikome nista. Kao, ko nas, bre, zavad ?! I, dok je tita i juge bilo, bilo sve krasno i bolje ?! Eh, da, drugarice i drugovi, dok smo krali, sto su drugi stoljecima stvarali,mora da je bilo predivno. A, narod i ljude jos progonili,ako bi se usudio, reci i jednu rijec. Krasan odgoj. Kultura. Prava. Jedan jezik, jedna kultura ?! Nikad, pa ni onda.

VL
AL
Alfredo
00:24 18.11.2017.

Hrvatsko junastvo, Hrvatskih bojovnika. Moral koji se spominje u Americi. I prljavi, bahati, nekulturni, i zaostali balkan.

VL
AL
Alfredo
00:29 18.11.2017.

Kultura i moral, uvijek ostaje kultura i moral. A cigan, ostaje uvijek cigan.

VL
AL
Alfredo
00:01 18.11.2017.

Vukovar i Hrvati vas nikad nece zaboraviti. Sve Branitelje. Slobodu ste izborili vi Branitelji. Nitko drugi. I zato cete ostati ispisani zlatnim slovima Hrvatske povijesti. To zna cijeli svijet, i nikad i nitko to vam nemoze oduzeti. Hvala vam vjecna. Obranili ste i ocuvali ovu zemlju i Hrvatski narod od propasti i novog pakla i ropstva.

VL
AL
Alfredo
08:10 18.11.2017.

A velikih srpskih junaka, paleci domove civila, ubijajuci zene i djecu. A kada bi pao mrak, bjezali su kao zecevi. Kada se Hrvatska 95.uspjela donekle naoruzati, potjerali smo ih u roku 24 sata. Opca bjezanija u Kninu. Tada je trebalo udariti temelje i protjerati ih iza Drine i jos dalje. Ali, nazalost, velikom greskom, to nije ucinjeno. Spasila bi se bosna i kosovo. To je cinjenica i dokaz, da se trebalo zavrsiti snjima do kraja. Ostatak bi NATO potukao avionima po srbiji, kao sto je kasnije bio i prisiljen uciniti. Dakle, ce ih je pokazalo.

VL
CO
Covjek
01:01 18.11.2017.

Svaka cast ovim deckima. Bili su sila. Posebno zalim za prijateljem iz Cakovca koji je poginuo u Vukovaru kao policajac iz zadnje grupe koja je dosla u grad. Takodjer, treba se 19-og sjetiti i ljudi koji su branili Borovo naselje. Hercegovacka i Trpinjska su mjesta na kojima je sprzeno najvise JNA oklopa. Fred Matic npr unistio je 8 tenkova. Zasto ljudi poput njega zivog ili pogotovo pokojnih Zadre ili Barisica danas nemaju status ratnog heroja? Ako cemo posteno, barem smo im toliko duzni....

VL
DR
droza
07:55 18.11.2017.

Brat uz brata, Hrvat uz Hrvata! Beskrajno vam hvala!

VL
DU
Deleted user
07:33 18.11.2017.

Vidite ovo su domoljubi i zato je dobro svake godine i po nekoliko puta dati prilog o ovim hrabrim ljudima koji su bez fige u džepu i kalkulacija branili svoj dom, obitelj i Hrvatsku. to je definicija domoljuba,a nije ihih bilo puno ali ih se nakon rata našlo na spisku previše.ovim ljudima i obiteljima koji su izgubili svoje najbliže država treba biti majka i vratiti im na najmanji mogući način sve što su oni dali u tim trenucima, a isto tako ti isti branitelji i domoljubi moraju u ovim mirnim vremenima biti vodilja mira, tolerancije, ostati ponosni i dosljedni onome zbog čega i što su bili tih 90-tih, i zajeno sa ostalima poštenim građanima Hrvatske izgraditi bolje sutra za buduća pokoljenja....

VL
FA
fake
08:17 18.11.2017.

Hvala vam za sve, hrvatski heroji.

VL
DU
Deleted user
00:56 18.11.2017.

Jurice, “pakuj cergu i pravac Crbija”...

VL
Avatar mileudarcina 1
mileudarcina 1
00:33 18.11.2017.

Dobili smo rat al šta sve to vrijedi kad su skojevci još uvijek upisani kao vlasnici države, ništa, žali bože ranjenih i poginulih.

VL
LU
Lujo123
09:01 18.11.2017.

ima li premijer pupavac kaj reči na ovu temu? Jel anemičmi svijestan s kim je u koaliciji ili ga anemija koći shvatiti? Zna li anemični uopće kaj se je tih njegovih Briselskih godina događalo u mojoj Domovini? Jel mu mama ispričala?

VL
Avatar Golum
Golum
09:20 18.11.2017.

Decki kapa do poda. Hvala na svemu.

VL
AX
axxvxx
06:26 18.11.2017.

I ljudi moji, kako se sada osječate, kad Vukovarski vodotoranj obnavljaju oni koji su ga rušili? A plaća Hrvatska? Zar je moguće da je to svima normalno???

VL
ZA
ZAGREB52
03:59 18.11.2017.

Zapamtite VUKOVAR, CETNICI,koji je bio groblje tenkova,avioan, icetnik

VL
DU
Deleted user
09:11 18.11.2017.

U krvi stvoreno politikom i lopovlukom unisteno.

VL
Avatar TheJack
TheJack
02:46 18.11.2017.

Kada poslusamo sto ovi LJUDI imaju reci, a kada se sve zbroji, veliki je ne srazmjer izmedju onih koji primaju mirovine i privlegije, prema stanju koje je bilo.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.