Oni su branili Vukovar: 'Bili smo mladi i spremni na sve, ne sluteći što nas čeka'
Od 185 policajaca iz Varaždina, Čakovca, Ivanca, Novog Marofa i Ludbrega, 26 ih se nije vratilo kući
Komentari 83
Ne da nam je trebalo brat.i jed., nego Hrvati i Hrvatska, nisu nikad ni trebali zivjeti sa drugim narodima i drugom kulturom. Posljedice su kako vidimo danas, jos uvijek strasne. Kultura i jezik devastiran do nepropoznatljivosti, narod na sve strane svijeta rasut, protjeran i progonjen. I cesto u vlastitoj domovini. To se i danas ponavlja. Kome je to u interesu?!
Jovane, ti si obična jugoslavenčina i lažov. I kao Srbin bi danas trebao imati pieteta i pustiti nas Hrvate da tugujemo. Životinjo.
Pokazali ste sta je obraz, karakter i potom moral. To je nesto sto neprijatelj nije imao. Osramotili ste ih za vjekove. Pred cijelim svijetom. A, o hrabrosti tih junaka, paleci domove i ubijjajuci zene i djecu, ne treba puno govoriti. Cim bi padao mrak, bjezali su kao zecevi. I, danas, nikome nista. Kao, ko nas, bre, zavad ?! I, dok je tita i juge bilo, bilo sve krasno i bolje ?! Eh, da, drugarice i drugovi, dok smo krali, sto su drugi stoljecima stvarali,mora da je bilo predivno. A, narod i ljude jos progonili,ako bi se usudio, reci i jednu rijec. Krasan odgoj. Kultura. Prava. Jedan jezik, jedna kultura ?! Nikad, pa ni onda.
Hrvatsko junastvo, Hrvatskih bojovnika. Moral koji se spominje u Americi. I prljavi, bahati, nekulturni, i zaostali balkan.
Kultura i moral, uvijek ostaje kultura i moral. A cigan, ostaje uvijek cigan.
Vukovar i Hrvati vas nikad nece zaboraviti. Sve Branitelje. Slobodu ste izborili vi Branitelji. Nitko drugi. I zato cete ostati ispisani zlatnim slovima Hrvatske povijesti. To zna cijeli svijet, i nikad i nitko to vam nemoze oduzeti. Hvala vam vjecna. Obranili ste i ocuvali ovu zemlju i Hrvatski narod od propasti i novog pakla i ropstva.
A velikih srpskih junaka, paleci domove civila, ubijajuci zene i djecu. A kada bi pao mrak, bjezali su kao zecevi. Kada se Hrvatska 95.uspjela donekle naoruzati, potjerali smo ih u roku 24 sata. Opca bjezanija u Kninu. Tada je trebalo udariti temelje i protjerati ih iza Drine i jos dalje. Ali, nazalost, velikom greskom, to nije ucinjeno. Spasila bi se bosna i kosovo. To je cinjenica i dokaz, da se trebalo zavrsiti snjima do kraja. Ostatak bi NATO potukao avionima po srbiji, kao sto je kasnije bio i prisiljen uciniti. Dakle, ce ih je pokazalo.
Svaka cast ovim deckima. Bili su sila. Posebno zalim za prijateljem iz Cakovca koji je poginuo u Vukovaru kao policajac iz zadnje grupe koja je dosla u grad. Takodjer, treba se 19-og sjetiti i ljudi koji su branili Borovo naselje. Hercegovacka i Trpinjska su mjesta na kojima je sprzeno najvise JNA oklopa. Fred Matic npr unistio je 8 tenkova. Zasto ljudi poput njega zivog ili pogotovo pokojnih Zadre ili Barisica danas nemaju status ratnog heroja? Ako cemo posteno, barem smo im toliko duzni....
Brat uz brata, Hrvat uz Hrvata! Beskrajno vam hvala!
Vidite ovo su domoljubi i zato je dobro svake godine i po nekoliko puta dati prilog o ovim hrabrim ljudima koji su bez fige u džepu i kalkulacija branili svoj dom, obitelj i Hrvatsku. to je definicija domoljuba,a nije ihih bilo puno ali ih se nakon rata našlo na spisku previše.ovim ljudima i obiteljima koji su izgubili svoje najbliže država treba biti majka i vratiti im na najmanji mogući način sve što su oni dali u tim trenucima, a isto tako ti isti branitelji i domoljubi moraju u ovim mirnim vremenima biti vodilja mira, tolerancije, ostati ponosni i dosljedni onome zbog čega i što su bili tih 90-tih, i zajeno sa ostalima poštenim građanima Hrvatske izgraditi bolje sutra za buduća pokoljenja....
Hvala vam za sve, hrvatski heroji.
Jurice, “pakuj cergu i pravac Crbija”...
Dobili smo rat al šta sve to vrijedi kad su skojevci još uvijek upisani kao vlasnici države, ništa, žali bože ranjenih i poginulih.
ima li premijer pupavac kaj reči na ovu temu? Jel anemičmi svijestan s kim je u koaliciji ili ga anemija koći shvatiti? Zna li anemični uopće kaj se je tih njegovih Briselskih godina događalo u mojoj Domovini? Jel mu mama ispričala?
Decki kapa do poda. Hvala na svemu.
I ljudi moji, kako se sada osječate, kad Vukovarski vodotoranj obnavljaju oni koji su ga rušili? A plaća Hrvatska? Zar je moguće da je to svima normalno???
Zapamtite VUKOVAR, CETNICI,koji je bio groblje tenkova,avioan, icetnik
U krvi stvoreno politikom i lopovlukom unisteno.
Kada poslusamo sto ovi LJUDI imaju reci, a kada se sve zbroji, veliki je ne srazmjer izmedju onih koji primaju mirovine i privlegije, prema stanju koje je bilo.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Hvala dečki! Trebalo se suprostaviti prljavoj hordi krvavih brada koja je urlikala po razrušenom Gradu: "Druže Slobo šalji salate, biće mesa klaćemo Hrvate". Slava svima palima u obrani te mir svim preživjelima! "Braćo" Srbi - sram da vas bude jer još krijete grobove nečiijih sinova, muževa, očeva!