Glavaš se oglasio nakon što mu je Milanović oduzeo odlikovanja. Poslao je kratku poruku
Milanovićeva odluka uslijedila je nakon pravomoćne presude Glavašu
Komentari 92
Je li prodaja usisavača neprijatelju tijekom Domovinskog rata zločin?
RH je moderna i pravna EU država. a pravomocno osuđeni ratni zločinac Gavonja je doslovno umotan u crno . Dobro je da se naši kraljevi slavne povijesti ne dovode u isti kontekst sa ovakvim monstrumom.
Nisu li podređeni Glavašu bili dužni uhapsiti ga kada su vidjeli što radi? Ili su takvi činovi bili toliko uobičajeni tijekom nacionalističkih ratova te ih se smatralo dijelom borbe za svoju naciju?
Drug basta će sad ove ordene dodjeliti sebi da kad se sve to malo zaboravi može se danas sutra pa hvaliti svojim unucima kako su ordeni dodjeljeni njemu a sigurno će koji orden pripasti kojem drugu srbinu u Osijeku koji kad su bila razaranja po gradu on je davao lokacije pa stoga mislim da je zaslužan za koji orden jer te ordene nemože dati nikome ali kao poklon će dobro doći
Zašto se osudjenom zločincu daje medisjki prostor?
Mesićev učenik šmrcko Milan. Može on samo onu radnju napraviti Glavašu. Da li je crveni Milan provjerio ima li Glavaš možda i koje lovačko odlikovanje da mu ga odnese,možda kakve kljove od divljih svinja.... Jad,bijeda i sramota od hrvatskog predsjdnika.
Goni bandu jugoslovenskokomunistfasistcetnicku !
Možemo jedino usisavač oduzet.
Zbog čega istraživački novinari Milanoviću ne postavljaju pitanje koliko je usisavača i kome prodavao tijekom Domovinskog rata?
Milanović može biti odlikovan samo za rekordnu prodaju usisavača tijekom Domovinskog rata
Kaže slavonski bećarac:"Ujkan jesam i ćaća mi je bio, nije čudo da me takvog napravio!"
Cilj optuživanja Hrvata za ratne zločine u obrambenom Domovinskom ratu je da Hrvati ne pruže otpor u budućem obrambenom ratu.
Prevrtljiva obitelj. Glavasev otac Ljubomir sluzio je u tri vojske, njemackoj, ustaskoj i JNA, cak je pristao suradjivat i za Udbu.
Ljigava tema. Nije za normalnog Hrvata. Fuj.
Ima je odlikovanja kao da je sam oslobodio Htrvatsku. Kad ono zločinac.
Zlocin je zlocin bilo to protiv agresora (srbije) ili ne. Civili se ne diraju.
I ova će ti oduzet.
Kako to mora biti jadno da netko odlikuje, a netko prima odličja za odvođenje civila iz njihovih domova na obalu rijeke Drave, gdje im bivaju propucane glave i nakon toga budu bacani u rijeku 😔. Halooo, civili kojima je jedini grijeh što možda imaju "krivo" ime, "krivo" prezime ili idu u "krivu" crkvu! I onda još većina zagovara i opravdava te postupke. Da nije istinito, normalan čovjek ne bi mogo povjerovati da tako nešto postoji...
Predsjednik je odluku donio na temelju Ustava RH, Zakona o odlikovanjima i priznanjima RH te presude Visokog kaznenog suda RH. Znamo svi da je Ustav HR iznad naroda i Ustav se mora poštivati.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kako su preživjeli toliki ujkani kad nam se plasira da je na Bleiburgu stradalo 200 ili 300 000 uja a puna ih Hrvatska preživjelih da ne pričamo o Americi, Kanadi i Australiji koje su pune preživjelih ujkana. Btw moji su svi preživjeli eno ih u Kanadi dva brata moje bake od njih je nastalo 50 potomaka. Kompletna priča o opravdanju i revitalizaciji ustashkog pokreta je smiješna i primitivna.