Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 174
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Šala ili rasizam?
Povratak na članak

Nacistički pozdravljali i objavili fotomontažu s likom A. Hitlera

Ovo nije bio klasični primjer antisemitizma, već nečiji doživljaj humora, a za nas je to vrlo neslana šala. Obavijestili smo nadležne službe i ništa više nećemo poduzimati – kazao nam je predsjednik osječke Židovske općine Damir Lajoš.

Komentari 70

X0
xx71_09
19:46 20.08.2010.

Definitivno je ovo fotomontaža! -Sjene iza obje ruke ne odgovaraju istom izvoru svijetla. -Kut pod kojim je snimljena ploča na zgradi govori da je zgrada snimljena s lijeve strane, jasno se vide lijevi i donji hrbat ploče dok je desnii mutan, osim ako ju klesar nije tako ispilio. -Jaki izvor svijetlosti nije uspio osvijetliti vrata!!! -rukav na njegovom laktu pod prilično neobičnim kutem -nekakav svijetli rub okolo oba lika, djelomično i nelogično izbrisan, ispod njene ruke čak i zapackan, a štok od vratiju iznad njenog lijevog ramena je zamućen -ako inportirate fotografiju u jedan od programa za obradu slika i zumirate 400-800%, vrlo jasno se vidi da je netko nevješto pokušao popraviti rubove. ----- Pasdaran, ma gdje si samo našao fotke Budaja i Jazbeca? ha,ha,ha pozdrav vaš zmijicamala

VL
PA
Pasdaran
19:59 20.08.2010.

Pazite, čitav slučaj temelji se na optužbama onog \"Margelovog instituta\" kojeg vode dva marginalca pod imenima ALEN BUDAJ i SALAMON JAZBEC - nemaju niti završen fakultet a predstavljaju se pod firmom tobožnjeg \"instituta\" da ispadne kao da je riječ o nekakvim akademskim facama. Plaćaju ih Simon Wiesenthal i slične izraelske organizacije koje promiču cionizam (židovski fašizam). Budaj se već \"proslavio\" vrijeđanjem bleiburških žrtava, Crkve, Stepinca i patriotskih pjevača, odnosno opravdavanjem izraelskih pokolja i nije mu palo na pamet reagirati kada se prekjučer izraelska vojnikinja slikala uz zarobljene palestinske civile i objavila na to na facebooku. Osim svega navedenog, ta dva židovska farizeja su i PEDERI o čemu svjedoče ove fotografije: http://img443.imageshack.us/img443/8183/budajazbec.jpg http://a.imageshack.us/img138/4536/budajazbec3.jpg http://a.imageshack.us/img694/9156/budajazbec4.jpg http://a.imageshack.us/img36/9963/budajazbec6.jpg http://a.imageshack.us/img685/5253/budajazbec9.jpg http://a.imageshack.us/img695/5171/budajazbec10.jpg

VL
OB
-obrisani-
21:07 20.08.2010.

Malo sam surfao po netu i aletim na zanimljive podatke o Alenu Budaju ! SRPSKI PROGRAM SRPSKI BELI ORLOVI-TORONTO hvale se sa svojim gostima, ja sam izvukao samo neka nama Hrvatima poznata i zanimljiva imena. Drago Hedl - novinar iz iz Osijeka Nikola Lončar -četnički klub Nikola Tesla Philadelphia Savo Štrbac - predsjednik Veritasa trgovac ALEN BUDAJ- Margelov institut Zagreb Rade Šerbeđija -glumac Josip Boljkovac Vijislav Stanimirović Slobodan Jarčević SDSS Knin trgovac ALEN BUDAJ je bio predložen za nagradu REPUBLIKE SRPSKE. Zanimljivo je da je Budaj optuživao da je Hrvatska zadržala neke simbole iz NDH poput vojnih cinova ili monete kune. Onda je zatražio i DOBIO 10 000 kuna za svoju knjigu \"Povijest požeške židovske zajednice\". Valjda te kune više nisu bile \"Ustaške\". Uostalom nije mi jasan taj animozitet od nekih prema Hrvatima. Pa i Hrvati i Židovi su jedni od naroda koji su najviše stradali u drugom sv. ratu,samo nažalost hrvatske žrtve po nekima nemaju pravo na dostojanstvo i pocinak pa makar se radilo i o civilima. Meni je to sve pretužno i pretragicno.

VL
DU
Deleted user
21:25 20.08.2010.

koltrina-U-Srcu imaš adresu te web stranice? jako mi je zanimljiv ovaj popis uzvanika - od četnika, bivših hrvatskih ministara, uglednog glumca i ostalih, pa bih volio to pogledati! Hvala!

VL
DU
Deleted user
22:16 20.08.2010.

koltrina-U-Srcu našao-hvala! Kako sam shvatio, to je nekakav nogometni klub iz Toronta. Ako su one fotke točne, ima tu i zanimljivijih gostiju iz Hrvatske, npr. dr. Ivan Šimonović, Vedrana Rudan, pa potpredsjednik Vlade Slobodan Uzelac, pa trio reintegriranih četnika Stanimirović - Leskovac - Džakula, pa notorni Pupovac, sve uz bok likova tipa Vučurevića, Dodika, te niza krajinskih četnika koji se bježeći nisu zaustavili sve do Canade! Šimonović kao gost čini mi se nevjerojatan (ako je istina, onda je tužno), pa mi se čini da fudbaleri iz Toronta kradu slike i lijepe ih po svojoj stranici!

VL
DU
Deleted user
22:27 20.08.2010.

Onda sam otišao na stranicu onog \"Instituta\"! Nije to dostojno komentiranja, samo bih rekao da je tužno da ona dva postojeća mlada \"akademika\", koriste žrtvu i kosti svojih pobijenih sunarodnjaka za vlastitu promidžbu, i mužnju novca iz pproračuna. Kako se radi o nevladinoj udruzi, korisnici budžetskih sredstava RH, možda bi gđa. Kosor trebala pročešljati rad tih udruga, da se vidi na kakve ridikule ova zemlja troši novce. i eto ti proračunske uštede! Koliko sam ja shvatio, nađeš jednog do dva istomišljenika, osnuješ udrugu, izradiš statut, u programu udruge istakneš što veće pljuvanje Hrvatske - i to je to! Što više hraćkanja po Hrvatskoj - to više para od Hrvatske!

VL
OB
-obrisani-
22:30 20.08.2010.

Jesi li vidio finu ekipu četnika i mrzitelja hrvatskog naroda. Mislim da je to nekakva četnička fašistička stranica SRPSKI PROGRAM , a onai BELI ORLOVI su nogometni klub iz Toronta. Samo nije mi jasno šta onda Budaj radi na fašističkom četničkom programu? Možda nije istina, ne znam, baš ću ugooglati ponovo tu stranicu.

VL
DU
Deleted user
22:41 20.08.2010.

Je, teško je ustanoviti o čemu se radi, na stranici nemaju ništa osim zastava i onih slika, a iskreno, ne da mi se dublje kopati po tom smeću!

VL
OB
-obrisani-
22:42 20.08.2010.

Damire pa kao da im Kosorica ili bilo tko iz hrvatske politike smije šta reci! Odmah bi im zaljepili etiketu fašista, klerofašista, koljača,Ustaše ,nacista i sl. Zar se ne može biti domoljub i katolik a da ne ispadneš nacist ili fašist kojih se ja osobno ježim!?

VL
IR
ironyx
23:13 20.08.2010.

Pa sta drugo reci.. ocito je po ovim komentarima da smo Hrvati antisemiti netolerantni i rasisti... Hvala sto ste to potvrdili po neznam koji put! Bljuje mi se od svih vas! Bili smo gori od Njemaca za vrijeme drugog svijetskogkog rata.... i najgore nismo od toga izvukli nikakvu pouku... Niti Ovcara ocito... evo povjest se ponavila na nasu stetu i tragediju a ovi idioti hrvatine puni sebe jos uvjek ne razmisljaju. (Jedina mi je nada samo da su ovi koji tu pisu kakvi bosanci i da ta mrznja izlazi iz nekih neopravdanih islamskih korjena) .. Mozda su i ocjene falsificirane uz komentare jer svi znamo da ako se malo cacka ovdje nije tesko vise puta glasovati za isti komentar.... JAKO TUZNO!!!

VL
DU
Deleted user
23:15 20.08.2010.

koltrina... etikete više govore o onome tko ih lijepi... Ja bih ponosno nosio takve etikete, al\' naši vladaoci su gmizavci bez kičme!

VL
PA
Pasdaran
23:26 20.08.2010.

Pazite, čitav slučaj temelji se na optužbama onog \"Margelovog instituta\" kojeg vode dva marginalca pod imenima ALEN BUDAJ i SALAMON JAZBEC - nemaju niti završen fakultet a predstavljaju se pod firmom tobožnjeg \"instituta\" da ispadne kao da je riječ o nekakvim akademskim facama. Plaćaju ih Simon Wiesenthal i slične izraelske organizacije koje promiču cionizam (židovski fašizam). Budaj se već \"proslavio\" vrijeđanjem bleiburških žrtava, Crkve, Stepinca i patriotskih pjevača, odnosno opravdavanjem izraelskih pokolja i nije mu palo na pamet reagirati kada se prekjučer izraelska vojnikinja slikala uz zarobljene palestinske civile i objavila na to na facebooku. Osim svega navedenog, ta dva židovska farizeja su i PEDERI o čemu svjedoče ove fotografije: http://img443.imageshack.us/img443/8183/budajazbec.jpg http://a.imageshack.us/img138/4536/budajazbec3.jpg http://a.imageshack.us/img694/9156/budajazbec4.jpg http://a.imageshack.us/img36/9963/budajazbec6.jpg http://a.imageshack.us/img685/5253/budajazbec9.jpg http://a.imageshack.us/img695/5171/budajazbec10.jpg

VL
DU
Deleted user
23:58 20.08.2010.

ironyxe, glupane! U Mađarskoj neonacisti organiziraju parade, u SAD se vikendima dečki oblače u SS uniforme i igraju se rata, u Nizozemskoj je ultradesna stranka u parlamentu, u MONGOLIJI postoji neonacistička organizacija, paradiraju javno na sve strane sa svastikama, a ti natemelju 2 pijana klinca zaključuješ da su Hrvati rasisti i antisemiti. E, sinko, tako pušeš u jedra Zuroffu i njegovom potrčku Budaju kojima su Thompson i ono prosječno troje s crnim kapama na njegovim koncertima, najveća prijetnja židovskom narodu u svijetu! Daj se polij hladnom vodom, pa se otrijezni!

VL
IR
ironyx
10:57 21.08.2010.

E moj damir_pacek, ne na temelju to dvoje klinaca.. nego na temelju lijepih komentara koje citam ovdje ... pogledaj moj prvi komentar i vidjeti ces da sam predlagao za njih izlet u jasenovac a ne zatvor... Glasovi koji ste staviliili na moji komentar samo potvrdjuju ono sto sam napisao. Ipak sto su ucinili nisu djecja posla. Ocito niste nikada upoznali nokoga tko je prezivio Aushwitz.... Da je tako bilo bi vam jasno koliko te stvari nisu niti igra niti daleka proslost. Sta reci Pasdaranu.. idi ti od kuda si dosao, ja zivim u svojoj domovini koju volim, ali koju isto tako imam pravo kritizirati kada vidim ovakve ekscese ... P.S. farizeji su povjesno palestinci.. i dalje brkas pojmove..

VL
DU
Deleted user
11:57 21.08.2010.

ironyx htio sam ti reći da je veličanje nacizma, neonacizam i antisemitizam daleko raširenija i masovnija pojava nego što je to kod nas. Pa mi čak nemamo ni desničarske, a kamoli ultradesničarske stranke u političkom životu. Naš je problem što od buhe pravimo slona, pa tako sami sebi kopamo jamu. Inače, što se tiče židovske žrtve (kojoj se klanjam), nedavno sam primio mail u kojem su na zgodan način komparirane fotografije holokausta s aktualnim fotografijama postupanja izraelske vojske s Palestincima (ženama, djecom). Pokušaj naći taj mail (ja sam ga nažalost, izbrisao), pa ćeš vidjeti da je sličnost postupaka zapanjujuća. Inače, sad sam se sjetio da je nedavno, kao kuriozitet, objavljena vijest da u Izraelu postoji neonacistička organizacija!!

VL
KR
kresimirica
14:37 21.08.2010.

Pasdaran! Čestitam, al ova dva homića su to namjerno stavila da se \"otkrije\"! Nemaju vlastitih ideja neg kroje po Sevinom modelu. Jadna mačka... nisam znala da je nastran i na tu stranu, kak se to pravi - zofilija...? Pa zakaj ih netko ne prijavi nekoj organizaciji za zaštitu životinja?

VL
PA
Pasdaran
16:38 21.08.2010.

Ne bi djecu trebalo voditi u Jasenovac već u Gazu, da vide kako izgleda fašizam modernog doba!

VL
PA
Pasdaran
16:38 21.08.2010.

Pazite, čitav slučaj temelji se na optužbama onog \"Margelovog instituta\" kojeg vode dva marginalca pod imenima ALEN BUDAJ i SALAMON JAZBEC - nemaju niti završen fakultet a predstavljaju se pod firmom tobožnjeg \"instituta\" da ispadne kao da je riječ o nekakvim akademskim facama. Plaćaju ih Simon Wiesenthal i slične izraelske organizacije koje promiču cionizam (židovski fašizam). Budaj se već \"proslavio\" vrijeđanjem bleiburških žrtava, Crkve, Stepinca i patriotskih pjevača, odnosno opravdavanjem izraelskih pokolja i nije mu palo na pamet reagirati kada se prekjučer izraelska vojnikinja slikala uz zarobljene palestinske civile i objavila na to na facebooku. Osim svega navedenog, ta dva židovska farizeja su i PEDERI o čemu svjedoče ove fotografije: http://img443.imageshack.us/img443/8183/budajazbec.jpg http://a.imageshack.us/img138/4536/budajazbec3.jpg http://a.imageshack.us/img694/9156/budajazbec4.jpg http://a.imageshack.us/img36/9963/budajazbec6.jpg http://a.imageshack.us/img685/5253/budajazbec9.jpg http://a.imageshack.us/img695/5171/budajazbec10.jpg

VL
NA
new age
21:48 21.08.2010.

bas sam pregledao stranicu tog poremecenog balavca koji zivi na racun hrvatske drzave i bez karaktera pljuje po njoj. gdje taj lik zivi?

VL
PA
Pasdaran
02:54 22.08.2010.

Pazite, čitav slučaj temelji se na optužbama onog \"Margelovog instituta\" kojeg vode dva marginalca pod imenima ALEN BUDAJ i SALAMON JAZBEC - nemaju niti završen fakultet a predstavljaju se pod firmom tobožnjeg \"instituta\" da ispadne kao da je riječ o nekakvim akademskim facama. Plaćaju ih Simon Wiesenthal i slične izraelske organizacije koje promiču cionizam (židovski fašizam). Budaj se već \"proslavio\" vrijeđanjem bleiburških žrtava, Crkve, Stepinca i patriotskih pjevača, odnosno opravdavanjem izraelskih pokolja i nije mu palo na pamet reagirati kada se prekjučer izraelska vojnikinja slikala uz zarobljene palestinske civile i objavila na to na facebooku. Osim svega navedenog, ta dva židovska farizeja su i PEDERI o čemu svjedoče ove fotografije: http://www.alenbudaj.bloger.hr/ Toliko.

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.