'Mjesecima sam se pripremao za taj čin, htio sam joj olakšati muke'
Bilo je to ubojstvo iz milosrđa i zato kazna treba biti blaža, tvrde pravnici. Marijana je 2009. godine operirana u KBC-u Zagreb, nakon čega je dobila poremećaj cirkulacije u mozgu što je dovelo do nepokretnosti.
Komentari 57
a ako već hoćete eutanaziju, onda ovlastite obitelj da vam to učini, ne petljajte druge ljude u to
vi bi da vam uvijek sve riješi netko drugi, e pa ovdje nema netko drugi, želi li bolesni starac poći, neka svom sinu ili kćeri stavi taj teret na leđa, a ne netkom nepoznatom
možda bi i dosta bolesnih , pogotovo starih i bolesnih pošlo eutanazijom, e ali oni taj teret ne bi ostavili svojoj djeci da ih oni eutanaziraju, nego nekom tuđem e pa želiš li tako poći, ostavi taj teret svojoj djeci na leđa
zes105, je li i gasenje aparata za odrzavanje zivota eutanazija? Ubojstvo? Je, pa lijecnik to cini. Isti aparati mogu koristiti dugom pacijentu kojem stanje nije bespovratno. Sto, da lijecnik ostavi prvog jer ne zeli pociniti 'ubojstvo', a drugom kaze aa tko ti je kriv ... nemas srece nema slobodnih aparata za odrzavanje zivota ? Heb.. ga, a ti bi bas prezivio.A ovom do tebe nema spasa al prije je stigao. Bad luck man. Poanta je da pitanje 'eutanazije' nije jednostavno niti odgovor jednoznacan, kao niti vatra, kao niti oruzje. Sve moze biti dobro ili lose zavisi od situacije.. Nuklearka ako pogodi asteroid i spasi planet je dobra stvar. Zasto onda eutanaziju gledati kao 'ubojstvo' u svim slucajevima.
u sam slučaj ne možemo ulaziti, ne znamo u kakvom je stanju djevojka bila, a da je tragedija, jest i to velika
zes105, tu se slazem s tobom. Moralni razlozi mogu nalagati da obitelj to radi. No s druge strane lijecnik greskom moze uzrokovati smrt. Sto da odbije operirati jer nije siguran u uspjeh? Istotako, nisam cuo bar u HR da jee lijecnik zbog istih moralnih razloga priznao gresku kad je uistinu bila greska, a ne dio stvarnog rizika? Sve je otislo u rizik i povlacilo se po sudovima. Kako god bilo u pravu si. No je li moralno covjeka prikljuciti na aparate i pustiti da bespovratno vegetira iducih 30 godina.Sto ako je svjestan stanja i jos je i u stvarnoj boli ,a kao takav u patnji je sigurno ? CIni mi se da tu svi zatvaraju oci, osim onih koji vole nekog vise od sebe samog.
Ljudi moji! ja mislim da je otac od Marijane umro prije 3 godine kad ju je onako nepokretnu u naručju nosio do petog kata svoga stana. Od tada je njegov život stao!
hog kod nas su liječnici nedodirljiva profesija, i to je tako ali kod ove nesretne djevojke je bio mozak u pitanju, i tu je medicina skoro pa nemoćna, malo može pomoći, a rizici operacije su veliki ali , kao štoto sam rekao, malo znamo o slučaju da bi išta rekli, pa i da bi ovog čovjeka osuđivali oni pišu "nepokretna", ali to je jako širok pojam, i paraplegija je nepokretna, pa nije uopće ovisna o tuđoj pomoći i funkcionira dobro ali, možda djevojka nije upće bila svjesna, možda je trpila strašne bolove, tko zna što je sve bilo, mozak je to ma tragedija i ništa drugo
taj pojam nepokretan je jako širok pojam, ništa ne govori
ovaj cin je sam po sebi grozan i nepotrebno ga je komentirati al kad se pocne kalkulirati s kaznom i objavljivati razni detalji zelim samo reci da ni po koju cijenu otac nije smio bas ovakvo rjesenje odabrat-na stranu i vjerski aspekt ali sta je sa ostatkom obitelji kako je njima sada...kako ce sve to podnijeti i na kraju ako je tocna izjava da je to dugo planirao sto zaboga nije s nekim razgovarao drzim da bi ga svaki sugovornik na tu pomisao odgovarao bas ovoga cina-zalim iskreno cijeli slucaj
Oca ne treba osuđivati jer zbog različitih okolnosti nije bio ubrojiv u tom trenutku. Život mu je do sada bio pakao zbog bolesne kćeri, ali nakon ove tragedije postat će mu još veći pakao i ostavit posljedice s kojima ćee se morat nositi do kraja života kao i cijela obitelj. Zato ovo ne treba slaviti kao nekakav logičan potez, čin ljubavi ili nešto slično kad je tragedija za cijelu obitelj postala i veća nego što je prvotno bila. Samo što ne treba osuđivati tog oca jer on u tako teškoj situaciji nije mogao razmišljati o svim posljedicama takvog čina. Mi ne možemo znati kakav je bio kaos u njegovoj glavi.
postoji pomaganje okoncanja zivota iz ljubavi, onima kojima je zivot pre tezak i nema nikakvu perspektivu....ti ljudi koji zele umrijeti jer su potpuno nepokretni ili vec umiru uz uzasne bolove koji se ne mogu regulirati nikakvim ljekovima ili imaju teske degenerativne bolesti...Dignitas u Svicarskoj to radi, dakle pomaze okoncanje zivota...osim sto moras imati novaca onaj koji okoncava svoj zivot cini to sam...diskusija o tome je eticki komlicirana ali ja bi licno zeljela imati tu opciju..opet ona bi mogla, iako sam svijesna da se SVE moze zloupotrebiti..kako je biti roditelj koji iz beznadja ubija svoje dijete?
Ruzno je reci no djevojka se spasila od zivota u mukama, ne mogu ni zamisliti kako joj je bilo tesko zivjeti u takvim uvjetima. Pocivala u miru, a oca ne treba osudivati, nije mogao vise gladiti te muke(
bombarderP70 ima veća kazna a ona je da više ne vidiš svoje dijete.... fali ti duhovno,fizički itd. ali ti to ne razumiješ jer Ti je tvoja savjest najbitnija... ako je imaš.... nitko ne smije dići ruku na drugoga....
legalizirajte eutanaziju ! dosta je lažnog morala.
Da li ima veca kazna za normalnog roditelja od gledati bespomocno na bolesno dijete kojem nema nade za ozdravljenje!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
i da upitam zagovornike eutanazije, koliko vas bi priključilo ovu djevojku na smrtonosnu infuziju, nemojte lupati bez veze, ako to ne bi mogli učiniti, ne tražite ni od drugih da to čine