'Mjesecima sam se pripremao za taj čin, htio sam joj olakšati muke'
Bilo je to ubojstvo iz milosrđa i zato kazna treba biti blaža, tvrde pravnici. Marijana je 2009. godine operirana u KBC-u Zagreb, nakon čega je dobila poremećaj cirkulacije u mozgu što je dovelo do nepokretnosti.
Komentari 57
Bol i tuga ! Hitno pomoci obitelji pokojne..Pita li se netko kako im je bilo, kako im je sada..??? Marijani, pokoj vjeci a obitelji sucut od srca!
Hm Kad roditelj pokopa vlastito dijete, od toga nema veče tragedije u životu. A kad ga mora ubiti, da bi mu olakšao muke, da bi ga mogao pokopati, to je tragedija koju je uopće nemoguće shvatiti. Zato treba prema ovomm čovjeku biti milostiv, jer mu je Bog oduzeo sve.
ne daj bože nikome da pati kao ovaj čovjek.samo roditelj zna kakva je patnja kad je dijete bolesno a ti gledaš i nemožeš pomoći.nemojte ga suđivati jer nikad ne reci nikad kaže stara poslovica.moramo se samo zapitati kako bi svijet izgledao da mi preuzmemo ulogu boga i uzimamo živote onima za koje mislimo da nemogu živjeti sami i da vegetiraju.žao mi je jadne djevojeke ali i oca jer s tim živjeti biti će mu omča oko glave dok je živ.moja iskrena sućut obitelji.
Eto ! A zdravi ne znaju sta ce sa sobom pa opleti po drogi, alkoholu i cigaretama. Samo se smaraju i Otpadaju kako se to ovde u Vojvodini sada govori.
Bog život daje! U izobilju...., ali s Njim treba surađivati. I onda kad smo zahvalni, no i onda kad nas pohode kušnje. Blagoslov ili prokletstvo - u našim je rukama. S Bogom - i kad nam je jakooo teško, život je blagoslov.
U jednom, dolje niže komentaru, piše kako je ovom čovjeku Bog oduzeo sve. Zanimljivo, taj komentar ima mnoštvo pluseva. Da li netko pita kako je majci i bratu? Ili, ne daj Bože da su i oni suučesnici u tome. Jer,, ako su za to znali, a nisu spriječili. E, onda je to zaista, zaista tragedija. Bože, budi im svima milostiv!
nitko nema pravo oduzeti nečiji život,pa ni roditelj....
Postavljam pitanje o kojem neke nacije raspravljaju , ali mi ne znamo niti da se netko pita o tome (kao i obicno). Prilicno je izvjesno da ce uskoro (vrlo uskoro) medicina(molekularna biologija) biti u stanju covjeka odrzavati zivim do krajnjihih granica. Doslovce ce se moci ziv raspadati ,ali nece dozvoliti smrt (smrt stanica) dok se potpuno ne raspadne od bolesti. Danas je to SF bas kao sto je nekima bilo odrzavanje zivota preko aparata koji disu za tebe, cak danas i srce moze biti eksterno. Da li cemo i tada govoriti da nitko nema pravo oduzeti zivot drugom vec ga prikljuciti na aparate i pustiti da prozivljava agoniju raspadanja jer eto to je nasa 'moralna' duznost?
10.10.2012. u 09:54h ISTINA_ je napisao/la: Bog život daje! U izobilju...., ali s Njim treba surađivati. I onda kad smo zahvalni, no i onda kad nas pohode kušnje. Blagoslov ili prokletstvo - u našim je rukama. S Bogom - i kad nam je jakooo teško, život je blagoslov. ------------------- prvo : BOG ne postoji. Prestanite vise s lazima i obmanama. To je crkvena izmisljotina za manipuliranje masama . drugo : da sam u ovakvom stanju kakva je bila ova djevojka vjerojatno bih i sam pozelio da umrem koliko to god strasno zvucalo. Otac se samo sazalio nad njezinim patnjama i samo on zna koliko mu je bilo tesko ovo napraviti. a vi ovdje, hrpo danguba i licemjera, pometite prvo pred svojim vratima pa onda komentirajte nesto.....
Da se nadovezem na prosli post, u isto vrijeme zbog poštovanja nekih (priznatih) religija spremni smo prihvatiti da roditelji ponekad ne zele da se recimo krv procesira iako time mogu spasiti vlastito dijete. Oni se radje uzdaju u (svoga) Boga pa sto Bog da da. Dijete, naravno umre , ali to nam je drustveno i moralno prihvatljivo iako je djete moglo biti spaseno i cak prozivjeti dug zivot. S druge strane, skoz nam je u redu da se netko pati 50 godina na aparatima mi nemamo pravo odlucivati o tome (ali imamo pravo stvarati tehnologiju za to)
ISTINA_, zamisli svoje dijete na aparatima za odrzavanje zivota. Prema Vani biljka ,unutra ponekad cak i zivot - osjeca, misli. ALI zbog problema sa zivcanim sustavom osjeca(kao manifestacija) i konstantnu i strasnu bol i tako 20-30-40-50 godna. Ne samo dada si biljka bez kontakta sa Vanjskim svjetom vec zivis u krajnjoj agoniji,boli, nezamislivoj normalnom covjeku. A nemozes nikome nista reci. A ti sjedis pokraj djeteta, kasnije odrasle osobe i govoris mu kako je njegov zivot blagoslov?
Prestrašna tragedija.....moraš beskrajno voljeti svoje dijete da bi to učinio.....
Mene isto zanima kako se samo usput spominje nekakva operacija nakon koje je djevojka koja je ušla u bolnicu s glavoboljom izašla nepokretna. Druga stvar, da se nađem u istoj situaciji, i trunem nepokretna u bolničkoj postelji bez nade u oporavak, bila bi zahvalna da me netko uspava i skrati muke.... i da me se ljudi sjećaju kakva sam bila ... nadam se da se neće sudstvo okomiti na jadnoga čovjeka poslije, jer ono što je on napravio je bila najteža stvar na koju se čovjek može odlučiti, ali i čin najveće ljubavi.
Marijane više nema a kako će se otac s tim nosit kroz život on to naj bolje zna! Nedaj Bože da to osjetim na svojoj koži! Sigurno mu nije lako!
Nitko nema pravo drugome oduzeti zivot ni pod kakvim uslovima. Ocigledno je da je taj covjek navikao drugima sa nozem oduzimati zivote cim je to mogao i vlastitom djetetu. Nema opravdanja za ubojstvo. Koljac je koljac kako god ga vi nazivali. Zalosno ali istinito. Znam , znam istina boli , zato sad navalite sa minusima.
Poruka vecernjaku da ovakove tragedije onemoguci komentirati jer kao sto vidimo oko nas ima puno bolesnih ljudi i ovim ih poticemo na zlodjela jer bi mogli pomisliti da je ubiti dijete sasvim normalan i moralan cin.
okvardz, slažem se da ima bolesnih ljudi, ljudi koji bi zbog svojim uvjerenja spojili dijete na aparate i pustili ga da zivi u agoniji iducih 40 godina ako treba. Samo zato jer se oni bolje osjecaju tako jer je uskladuu sa njihovim uvjerenjima da ne kazem vjerom. Srecom ima i roditelja koji bi zbog svoga djeteta 'i u pakao otisli ako treba'. Samo cu reci bila ti laka zemlja Marijana, neka ti obitelj nadje MIR. Onima koji ,oholo, misle da zivite bez vjere nadao im Bog takve kušnje kroz koje vi prolazite.
kžnjen je, njegova kazna je što će živjeti
Svi koji podrzavate ubojstvo -nisite u pravu-
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Arogancija hrvatskih institucija je prevelika.