Milanović: Do osnivanja NDH u Europi nije bilo masovnih egzekucija
Na kraju govora Milanović je kazao kako bi mu bilo drago da je i Katolička crkva na ovoj obljetnici zastupljena na razini na kojoj su zastupljene druge vjerske zajednice.
Komentari 749
Milanovicu procitajte knjigu od Ljubice Stefan: Titov Jasenovac od 1945-1948,pa ce te doznati mnoge istine,koje ce vas osloboditi lazi.
Ovome je stvarno vrijeme za ostavku! Totalno neodgovoran, nesposoban i beskrupulozan tip!
Jedinstven je slučaj u svijetu da je predsjednik Vlade osoba koja ne podnosi državu na čijem je čelu, naravno u tom smislu nije čudo da je oko sebe okupila isto takvu ekipu. Čestitam biračima koji su ih izabrali. Dok nasok nas slučajni predsjednik Vlade zabavlja izmišljenim povijesnim podacima, dotle društvo, na čijem je čelu, vjerojatno radi sranja koja će nas opet koštati, a koja ćemo tek naknadno doznati.
Trebao si uzeti pušku 1991 druže Milanoviću, to o čemu ti pričaš nisi kompetentan , kao i za mnoge druge stvari
Tko je od gradskih ili državnih institucija odobrio postavljanje ove gomile opeke na Trgu? Ovo izgleda kao neosigurano gradilište i ugrožava pješake!
ne ponovilo se? ne razumijem, pa kad je to točno holokaust završio? možda su se promjenile uloge al holokaust traje i dalje i nekak ne vidim da se ljudi previše bune protiv njega!!
Eto sigurno Pavelić naredio holokaust... Usput i vlastitu ženu Židovku s tim osudio i trećinu general štaba koji su mu bili Židovi, ppiihh... Je ziher za sve je NDH kriva po Zokiju a nije isključivo Pavelić. Naravno cilj mu je osuditi cijeli narod a ne pojedince. Kad Nijemci govore o holokaustu onda u kontekstu s Hitlerom a ne Njemačkom, pa nije cijela Njemačka kriva bila kao ni NDH. A Jasenovac je bio mjesto stradavanje Hrvata, Srba, Muslimana i Židova. Te je bio pod kontrolom Nijemaca. Poslije ww2 je Jasenovac mjesto stradavanja isključivo Hrvata bio. Pa su se te žrtve sve zbrojile na teret Hrvata i NDH. Ma komu pričam... Inteligentni i objektivni dio populacije to ionako zna.
Nadalje, Srbija je u toku Drugog svjetskog rata postala prva Judenfrei država u Europi. U post-titovskoj eri prisutna je izuzetno izražena ambicija da se u se u sklopu rearfimacije četništva provede abolicija četnika Nedićevaca i Ljotićevaca od saučešništva u progonu nad Židovima. Plasira se teza da su hapsili i ubijali samo Nijemci, a svi ostali građani Srbije su ih štitili i skrivali. kao posljedice te velike "brižnosti i humanosti" Židovi su iskorijenjeni iz Srbije. Ilustracija "prijateljske" spasiteljske blagorodnosti srpske pravoslavne dušice "Jedan srpski policajac pohvalio se da je tog dana ( Beograd, 1942) zaradio 25.000 dinara. Pronašao je tri skrivena židovska lica kod jednog bračnog para i za svakog njih dobio po 5.000 dinara." (svjedočanstva A. Ajzinberg, J. Almuli)
Ima li drug partijski šta da keže o komunističkim zločinima ili su ti bili u redu? Zločin je valjda samo ako ubija totalitarna desnica.
Ovaj govor je cista provokacija i to provokacija na koju se ne bi smjelo sutjeti. Cijeli svoj mandat on ne radi nista drugo nego provocira i izvrce cinjenice,slobodno interpretira svaku stvar i to onako kako njemu u datom trenutku odgovara.. Ocekujem da se povodom ove izjave oglase povjesnicari,akademici,novinari,politicari,domoljubi i svi oni kojima je do istine i samo istine stalo. Hrvatskoj se ne moze pakirati i sto je bilo i sto nije bilo ,kako se kome svidi i kako je kome trenutno puhnulo u glavu.
Pazite samo ovoga govora mržnje, nema eklatantnijega primjera, prema svome narodu! Milanović kaže u svome raspojasanome istupu slijedeće:"jer ono što se dogodilo prije 70 godina vječna je priča o borbi dobra i zla u čovjeku, o moralnom čovjeku i nemoralnom društvu......"!!!! Nemoralno društvo! Ovim pojmom Milanović izravno optužuje kompletne narode za zločine koje je činio neki režim kroz povijest u njihovo ime. Društvo su sve vrednote, standardi, socijalni odnosi i svi ljudi u njemu! Društvo je život jednoga naroda na određenome prostoru u realnom vremenu. Društvo nema ni jedan mehanizam kojim bi nešto spriječilo izuzev - državu. Ili osobnu žrtvu pojedinca! Društvo u NDH, u tadašnjoj Njemačkoj, u Staljinovom SSSR-u u Titovoj Jugoslaviji, u Sadamovom Iraku, čine svi njegovi pripadnici, i oni potlačeni, i oni robovi, i one žrtve, ali i oni koji to nisu na egzistencijalan način, ali i - ubojice. Ovom izjavom Milanović uvodi u praksu optužbu cijelih naroda za zla koje su u njegovo ime počinili režimi na vlasti u tome trenutku. Pitanje - Zašto Milanović kada je inaugurirao krivnju cijeloga društva, ne primjeni isto to nakaradno mjerilo na sve Srbe, na čijem je čelu bio Milošević i koga su oni dok je činio u ime "svih Srba" neviđena zla svim okolnim narodima, tri puta birali za predsjednika u demokratskim izborima? Da se razumijemo, to bi bilo jednako tragično kao i ovo što radi danas filozofijom "nemoralnoga društva", ali - ako ćemo biti konzistentni - zašto bi pravila vrijedila za sve izuzev za Srbe u ovome slučaju? Konačno, Milanoviću, znademo što se dogodilo nakon travnja. U lipnju je i to točno na dan njemačkoga napada na SSSR KPJ pozvala na ustanak svoje članstvo i taj dan su sisački komunisti "ustali". Protiv koga? Da su imali namjeru ustati isključivo protiv NDH, ustali bi ranije - zar ne? Do Barbarose im je njemački nacizam bio saveznik, a nakon toga - neprijatelj! A jedan jedinstveni i zloćudni nacizam! Tko je tu lud? Zašto Milanoviću otvoreno lažeš hrvatski narod i cijeli svijet, jer, to ne može biti neznanje, makar je očito da ti ukupno znanje - nije vrlina!
ovo je stvarno jedan fenomen koliko hrvatska ima ljudi bez dostojanstva i ikakvog domoljublja i vjere u mogućnosti neovisne hrvatske, ništa se nije promijenilo od 1870-tih kad je Starčević definirao većinu hrvatske salonske političke elite kao "Slavosrbe" koji se uvik hvataju za nekog drugog gospodara pa do ove divlje partizanske elite koja bi kad bi mogla uvela kozaračko kolo na satove tjelesnoga u školama i čirilicu kao službeno pismo. Ustaše su bili jedan patriotski pokret koji je htio izvući Hrvate iz jedne divlje tursko-ciganske tvorevine gdje je pastir glumio kralja i gdje je svake godine stotine ljudi bilo ubijeno od tajne policije i žandarskog nasilja i vratiti nas u rimsko-kršćanski kulturni krug gdje pripadamo, vlada koja je uspostavljena je vjerojatno bila najobrazovanija koju smo ikad imali jer su sve bili pravnici i ekonomisti sa doktoratima iz Beča,Berlina i ostalih velikih gradova.Da su uspjeli stvoriti neovisnu državu(s granicom do drine il one od banovine skroz nebitno) sigurno bi danas hrvatska,bačka i bosna bile više sličnije austriji,sjevernoj španjolskoj il italiji i nebi imale stigmu nekakve zalutale slavenske socijalističke republike kojoj mazohistički treba nekakav okrutan gospodar
Gospodo,što ova moralna ništica još treba izjaviti da bi shvatili kako taj lik mrzi sve koji nisu skojevci i njemu najdraža manjina,katoličku crkvu posebno mrzi. Hrvatska je jedina država u svijetu koja ima premijera koji mrzi narod i državu čijii je premijer i prvi premijer u svijetu koji je mentalno bolestan pa narod mora slušati njegove bedastoće.
Nije toliko pitanje što je rekao nego tko je to rekao, o Holokaustu mi svakako neće propovijedati korumpirani udbaški sin sa pola lota mozga koji je arogantan i bezobrazan koliko je i nesposban.
druga milanoviča netreba prezirati siromah se izgubio u vremenu i prostoru pa sad nezna kamo bi zar to nije strašno ne za njega nego za ljude koje bi trebao predstavljatikoje bi trebao predstavljati
Milanović: Do osnivanja NDH u Europi nije bilo masovnih egzekucija-prestrašne izjave hičeš dečec-tebe treba deti u film okupacija u 26 slika drugi deo-licemjeru-
dečec moj deda je služil domovini i NDH-u je bio odan pa zato pitaj oca svoga i njemu slične de je pokopan posle 1945 da mu normalno sahranim kosti,ako se ne bojiš istine-licemjeru-
Drug Zokica to namjerno radi, treba što više ogaditi Hrvatsku i Hrvate da bi njegovoj ljubljenoj Srbiji bili omogućeno da što lakše i brže uđe u EU. Siročić je još morao otpratiti svog ljubljenog Perkovića, komunističkog egzekutora. Oni koji su skrivili Holokaust su se svi zaljuljali na vješalima za razliku od onih koji su skrivili progrome i Holomodor, ili u našem slučaju Bleiburg i Goli otok.
Koliko su komunisti naroda pobili u Spanjilskoj 30-ih godina proslog stoljeca!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
OK ,recimo da se zlocin dogodio u Jasenovcu ( ja ne znam, posto tamo nisam bio, a cuo sam samo cetnicke i komunisticke izvore,koji su ,slozit cete se valjda,vrlo ne pouzdani. Posto je to bilo vrijeme rata a u postrojbamaa NDH je bilo 28 zidovskih i 10 pravoslavnih generala ,kao i 51 % muslimana u ustaskim postrojbama,ne slijedi li zakljucak da najveci dio krivnje pripada tim etnickim skupinama.