Milanović: Do osnivanja NDH u Europi nije bilo masovnih egzekucija
Na kraju govora Milanović je kazao kako bi mu bilo drago da je i Katolička crkva na ovoj obljetnici zastupljena na razini na kojoj su zastupljene druge vjerske zajednice.
Komentari 749
Dragi Zorane, ovim "historijskim" istinama su nas maltretirali drugovi od 45 -90 godine.Hrvatskom narodu dosta je vaše bolesne indoktrinacije.Masovne likvidacije u Evropi počele su tek nastankom Nezavisne Države Hrvatske?! Pa takvu besmislicu ne bi ispalio ni onaj četnik,antifašista Nikolić.Dragi drugovi,, vrijeme je da se probudite i shvatite da "slučajno" živite u Državi Hrvatskoj, i da Hrvati vrlo dobro znaju svoju ( nikako vašu) povijest. I nikad ne zaboravljaju.
Milanović i Josipovic rade sve ono sto je i Pavelic radio izdaju vlastiti narod i oni su nacisti jer ne priznaju ništa drugo osim komunizma po njima čovjek koji ima vjeru i naciju nije podoban za današnje društvo obojica i Milanović i Josipovic su djeca čiji su roditelji ubijali Hrvate koji se nisu slagao sa komunizmom pogotovo Josipovica otac je gurati žive Hrvate u vatru za sto postoje dokazi i nažalost takvi danas odlučuju o sudbini Hrvata i hrvatske . Po svim istraživanjima nakon drugog rata naj vise nedostaje Hrvata a sto je nedavno potvrdio i popis stanovništva u BiH samo iz BiH je protjerano vise od 200.000 tisuća Hrvata i ako se tome još doda 50.000 tisuća programima iz Vojvodine to je broj od 250.000 tisuća u zadnjih 20 godina i ako još ovj brojci dodamo i broj sa Blajburga to znaci skoro milijun u zadnjih 70 godina i tome još dodaj koliko ih je ostalo u Njemačkoj na tako zvanom privremenom radu i ostalim continetima pa onda će te vidjeti ko je naj vise stradao poslije drugog svjetskog rata . Zao mi je sto se dogodilo sa Zidovima u hrvatsko za vrijeme drugog rata a sve je bilo pod pritiskom Italije i njemačke (hitlera i musolinija ) koji su naivnog Pavelica iskoristili da naprave sto su napravili .nikad niko nije okrivio ni Pavelica ni hitlera ni musolinija sva krivnja je pala na Hrvatski narod koji je to krvavo platio zavrsetkom rata a nažalost to im nabijaju na nos vlastiti prijesjednik i premijer sinovi ubojica vlastitog naroda
Ovo je nastavak pokušaja obmanjivanja naroda i širenje laži (poput one o tome da Finska nije imala građanski rat). Po tome ispada da nije nacistička njemačka pokrenula pogrom židova, već eto, ndh!? Nakon travnja 1941, Max Luburić je zavrknuo rukuu Himleru i natjerao ga da počne ubijati židove. Ako je i od ovoga jeftinog opsjenara, previše je.
Drug Milanovic bi ocigledno zelio da Papa Franjo osobno dodje da bi on bio zadovoljan
Židovi koji sami nisu učinili nakakvog zla hrvatskom narodu da bi doživjeli onakvo zlo kakvo ih je snašlo su uistinu stradali kao nevine žrtve ustaškog režima NDH i njemu nadređenih nacističkih nalogodavaca. Hrvatski narod uistinu i sa punim pravom jee željeo slobodu i nakon iznimno lošeg iskustva prve od strane Srba dominirane nasilne i polufašističke Jugoslavije svoju vlastitu samostalnu državu. Većina Hrvata nije željela ni Jugoslaviju, ni komunizam, ni fašizam, pristaše takvih politika u hrvatskom narodu su predstavljali manjinu, ali tadašnje povijesne okolnosti i politička realnost nisu bile takve da idu u prilog i uvažavaju istinska htijenja i potrebe uvjerljive većine Hrvata i oni su bili prisiljeni živjeti u onakvoj državi i onakvom režimu kakvi su im silom bili nametnuti, pa bilo to od strane Nijemaca, Talijana, ustaša, komunista, ili Srba. Mnogi Hrvati, pripadnici drugih nacionalnih manjina na tlu NDH, pripadnici klera uključujuči i samog nadbiskupa Stepinca, raznih antifašističkih grupacija, partizani, pa čak uključujući i neke pojedince iz samih struktura vlasti NDH i ustaškog režima su sudjelovali u grupnim ili pojedinačnim pothvatima spašavanja Židova, čime se uz činjenicu postojanja teritorija pod talijanskom okupacijom ili nadzorom može objasniti prema kriterijima Drugoga svjetskoga rata relativno visoka stopa preživljavanja Židova sa područja NDH, usprkos činjenici da ih je pobijeno više od polovice prijeratne populacije. Što se pak tiče stradanja Srba i ono je bilo relativno veliko i stradao je velik broj nedužnih ljudi, ali se isto tako ne smije zanemariti ni smetnuti sa uma ni činjenica da je među značajnim dijelom srpske populacije i istaknutih srpskih političkih, kulturnih i crkvenih vođa vladalo veliko neprijateljstvo i isključiva nepomirljivost prema bilo kakvoj ideji postojanja bilo kakve samostalne hrvatske države, pa makar i najtolerantnije, i veoma snažno raširena velikosrpska ideja i ekstremni nacionalizam koji su bili iznimno netolerantni i nespojivi sa mogućnošću postojanja Hrvata i većine ostalih nesrpskih naroda na svim onim teritorijima koji su trebali pripasti zacrtanoj velikoj Srbiji, a koji su sa tih teritorija, uključujući i većinu same Hrvatske, trebali biti trajno i temeljito etnički očišćeni i uništeni. Također ne bi trebalo zaboraviti ni da je bila riječ o vremenu ratnih uvjeta i vremenu okrutnih obračunavanja i sukoba nepomirljivih nacionalizama i zločinačkih totalitarističkih ideologija u kojemu su u velikom broju kao civilne ili vojne žrtve ratnih sukoba i zločina, uključujući i u vrijeme poraća, stradavali u velikom broju pripadnici svih naroda, pa tako i velik broj Hrvata. Svaka nevina žrtva zaslužuje priznanje i sjećanje, svaki zločin osudu, a odnos prema povijesti, kakva god ona bila, treba biti isključivo baziran na objektivnosti i istini, lišen ideoloških pristranosti i neistina kako bi se izbjegla zloupotreba prošlih žrtava za nove nepravde i zločine i trajno izgradila bolja budućnost.
Dokumentirana povijesna istina kao javno dobro na uvid svima. ------------------------------------------------------------------------------------------------- Za premijera Milanovića – Na temelju dokumentiranijh povijesnih činjenica nije Hrvatska već Srbija prva država u Europi koja je započela s masovnim ubijanjem Židova zbog čega je od nacista pohvalnono i proglašena prvom državom u Europi koja je „Judenfrei“. I nije Katolička crkva podržavala holocaust što se, na temelju povijesne dokumentacije, ne može reći za Pravoslavnu crkvu u Srbiji. Povijesna dokumentacija: Odnos Nedićeve vlasti i SPC-a naspram nacističke naredbe o masovnom ubijanju Židova u Srbiji. Legalna Nedićeva vlast (četnička) pri masovonom ubijanju Židova u Srbiji pokazala se efikasnijom i bržom od bilo koje pronacističke Vlade u drugim europskim državama. Nedić je pri tome imao podršku Srpkse pravoslavne crkve. Priopčenje Sv. Arhijerejskog Sinoda SPC iz srpnja 1941.:"Sveti Arhijerejski Sinod će lojalno izvršavati zakone i naredbe okupatorskih i zemaljskih vlasti, i uticaće preko svojih organa na potpuno održavanje reda, mira i pokornosti." Nacisti su ih nagradili za tu odanost, davši SPC-u povlastice. Od devet središta eparhija na području njemačko-talijanske okupacije, sve one su sačuvale crkvenu organizaciju. Odmah po preuzimanju vlasti započelo je brzo i nesmiljeno provođenje rasističke politike protiv Židova i Roma. U vrlo kratkom su roku preuzeti rasistički zakoni (Nürnbergški zakoni) i postupci iz nacističke Njemačke. Okupacijska je vlast u suradnji sa vladom Milana Nedića, donijela brojne antižidovske zakone. Tadašnje hijerarhija SPC nije nijednom prosvjedovala protiv tih zakona, kako bi spriječili ili makar ublažili provedbu i posljedicu. Jedna od prvih diskriminacijskih odredaba bilo je obilježavanje Židova žutom trakom, gdje je pisalo Jevrejin – Jude. Na snagu je stupila 19, travnja 1941., (Pozor!) što je više od mjesec dana prije nego u NDH, gdje je stupila na snagu 21.1941., ali - za razliku od SPC-a u Srbiji - popraćena burnom i javnom kritikom Katoličke crkve u Hrvatskoj, poglavito kardinala Stepinca. U Srbiji 19.04.1941. započeti Holocaust nad Židovima odrađen je masovno, munjevitom brzinom, i kiruškom preciznošću. Već u kolovozu 1942. general Alexander Löhr pohvalio je Srbiju kao prvu regiju u Europi : "SERBIEN IST JUDENFREI" (nacistički izraz za područje očišćeno od Židova). Iznad navedeno su dokumentirane povijesne činjenice koje se ne daju iskriviti čak ni lažima premijera Milanovića koji kontinuirano podmeće i hrv. narodu i državi Hrvatskoj. S obzirom na navedenu dokumentiranu povijesnu istinu i na izrečene laži od strane premijera Milanovića ne preostaje ništa drugo već još jednom ponoviti: Laž je Milanovićev materinji jezik.
Židovska zajednica danas ima pravo na pijetet i sjećanje. Ali, u odnosu na pridošli i privremeni politički vrh, Pintarić daleko nadreprezentira Crkvu. Možda je Crkva trebala razmisliti da pošalje nekog nižerangiranog. Nekog svježeg kapelana ili vjeroučitelja.
milanović ne da ne zna povijest, nego je najobičniji lažov i kukavica! Prije nego su se ustaše uopće pojavile bio je masakra nad Hrvatima od strane srpsko-jugolaslavenske (njegove) žandarmerije. dakle, ako već priča o osveti onda su se i ustašeaše osvetile. druga laž: Episkop srpske crkve, Nikolaj Velimirović je 1934. godine za zasluge Srbije - "budnu stražu na kapijama Europe, da plemena slabije rase i niže vjere ne bi uznemirivale krštenu Europu u njenom mirnom razvijanju i napredovanju" dobio visoko odlikovanje od vrhovnog demonskog propagatora anitižidovstva - Adolfa hitlera, osobno. Ovo je citat ne od nekog Hrvata nego od Židova mr. sci. Marjana Hajnala. Dakle, Milanović ponovo laže.
Koliko vidite potomaka ustaša a koliko udbaša u hrvatskom javnom, političkom i kulturnom životu?
Govor predsjednika hrvatske Vlade Milanovića, u cijelosti je sramotan, izraz nevjerojatne podaničke svijesti njegovoga osobnoga duha, nevjerojatnoga nepovjerenja prema svome nacionalnom podrijetlu, nevjerojatnoga straha od povijesti svoga naroda i isključivi izraz posve ideologiziranoga modela pisanja kvazipovijesti. Ne ulazeći u posve detaljne povijesne analize o tome tko je kada i gdje započeo masovne agzekucije, jer osporavati nečije polazište podrazumijeva i točne, kontraargumente i povijesne činjenice, želim samo prokomentirati nekoliko Milanovićevih navoda u ovome sramotnom govoru, koji je prije svega teška pljuska onima zbog kojih je upriličena komemoracija. Prvo, Milanović pred cijelim svijetom i hrvatskim narodom doslovno optužuje hrvatski narod i tadašnji režim NDH, koji zbog svoje strukture nije bio legitiman ali ni nenarodni što god to značilo, pa i po statistici, za davanje primjera i započinjanje masovnih zločina u II. svjetskom ratu!!!! Strašno! Prestrašno! Nema ni jednoga jedinoga povijesnoga izvora niti povijesne zabilješke, čak i od najrigidnijih velikosrpskih trgovaca zločinom - koji je ikada izrekao tako nešto!
Ma što je ovom Milanoviću,jel prolupo do kraja?Okrivljavat svoj narod za prve logore?Gdje je on povijest ućio?Ovo Dobrica Ćosić i Savo Štrbac čak nebi izrekli.Pa logori za nepodobne i ine su poćeli u Njemačkoj još 1933g. Slućajni predsjednik još možee biti samo slućajno do kraja mandata.
Milanoviću.......hvala na "velikom otkriću". Nisam znao da je osnivanje NDH dovelo da se pojavi Hitler koji je bio instrument masovnih egzekucija.
Milanović: Do osnivanja NDH u Europi nije bilo masovnih egzekucija! Mislim da će i Nijemci biti iznenađeni ovom izjavom jer se dosad smatralo da su oni počeli sa masovnim egzekucijama. Možda bi neko trebao našem premijeru opaliti šamarčinu da dođe k sebi.
evo, koji hitler, po njemu smo mi hrvati izmislili nacizam
Jasenovac je osnovan u kolovozu 1941. Koncentracijski logor Banjica u "Nedićevoj" Srbiji osnovan je u srpnju 1941., a zatvoren je u rujnu 1944. na prostoru vojarne Jugoslavenske vojske. Logor je imao dvije sekcije u kojoj je jedna bila u nadležnostisti Srpske policije, dok je drugi dio bio u nadležnosti Gestapoa. Prvi zatvorenici dovedeni su 9. svibnja 1941..i zatvorenici bili su: Židovi, Romi, a od 1941. kada je Beograd proglasen Judenfrei uglavnom protivnici Nedićevog režima, vecinom zarobljeni partizani i srpski komunisti. Banjica je bio sabirni i egzekucijski logor. Mnogi zatvorenici iz Banjice bili su prebačeni u druge koncentracijske i radne logore koje su Nijemci držali pod svojom kontrolom u okupiranoj Europi. Broj žrtava procjenjuje se na između 27.000 do 80.000, no broj nikada neće biti poznat zbog toga što je mnogo dokumentacije bilo uništeno 1943., a i mnoga tijela koja su bila pokopana na području logora bila su prebačena na druga mjesta ili su bila uništena. U kolovozu 1942. general Alexander Löhr Srbiju je proglasio "Judenfrei" (nacistički izraz za područje očišćeno od Židova). Od 16,700 Židova u Srbiji i Banatu, 15,200 je ubijeno. Sveukupno, procjenjuje se da je otprilike 80,000 - 100. 000 ljudi ubijeno u koncentracijskim logorima diljem Nedićeve Srbije od 1941. do 1944. crni Zorane, teška li ti je samostalna RH ?!
j asam mislio da su samo se/rbi mentalno u 1944 ... a sada vidim da ima jos ... ili je i ovaj njihov
evo, sad smo po njemu krivi i za holokaust
nakon sto unistavaju nasu buducnost , sada su se prebali na redizajniranje proslosti-bravo!
Pa zar je ovo stvarno istina,zar moze to biti istina da nas premijer prica takve gluposti ?Sta se je njemu pomutilo u glavi i gdje je citao tu historiju?Pa taj njegov govor je SKANDAL,
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
ooo,i stručnjak za povijest,stvarno je multipraktik