Milanović: Do osnivanja NDH u Europi nije bilo masovnih egzekucija
Na kraju govora Milanović je kazao kako bi mu bilo drago da je i Katolička crkva na ovoj obljetnici zastupljena na razini na kojoj su zastupljene druge vjerske zajednice.
Komentari 749
ustaše su bili obični kreteni
Gospodo iz vlade,sto ste ocekivali od bozanica i crkve.Oni se klanjaju i odaju pocast ustasama i drze misu zlocincu anti pavelicu.Moj otac je 2 ranjavan u domovinskom ratu,nikad nista nije trazio zauzvrat,jer smatra da mu je duznost braniti domovinu.Ali kad vidim ove povratnike iz australije i ovog spijuncinu karamarka koji je skoro posjetio izrael i koji im glumi prijatelja tek onda vidim stvarnost hrvatske drzave.Hvala bogu da zivim u austriji i tu dolazim samo da vidim svoje roditelje.Mog didu su ubili ustase samo zato sto su sumnjali da je stricek simpatizer partizana.
Pih , znate spominjati komunisticke zlocine ali ne zelite priznati da je većina Hrvata ubijena od strane ustaša a ne partizana.
Sereca pa imamo jos ovakvih ljudi poput Milanovica i Josipovica, i ostalih normalnih ljudi. Mislim da gradjane jeza hvata od ovi ultra nacionalista sta haraju webom. Stravicno je samo susresti ih virtualno, a kamoli uzivo. Uzas na sta nam drzava slici, kao u 2.Svjetskom. Mora da su se vratili u zemlju potomci svi onih protjeranih, samo pricaju o Bleiburgu i komunistima, komplet zaludjeni. Teska psihoza.
Ustase? . oli su to one smisne nakaze . ca se prikazivadu u crnim majicama, sa slovom " U " na celu...., di ih je ponos nas i nasa dika TUTMAN svojon puskon tira ka kokosi po dvoristu, . .aaaaaa a?
Hm...moj župnik bi rado otišao na komemoraciju u Sabor. Znalo se već par dana da Bozanić neće nikog poslati. E sad, moj župnik nadasve slijedi Papu Franju koji pojma nije imao da je bila ZABRANA! Pobogu, zašto opet ZABRANE?
.Ocevid Hitlerovog Generala von Horstenau-a iz Jasenovca, koj dokazuje da su Ustashe tamo sistematski istrebljivali djecu. Knjiga je izdata od strane Austrijske komisije za noviju povijest, i svatko je moze vidjet cijelu, na netu: “Mi smo sada ušli u koncentracionioni logor u pretvorenoj tvornici. Užasni uvjeti Nekolicina muškaraca, mnogo žena i djece, bez dovoljno odjece, spava se na kamenoj ploci nocu, jauci na daleko, krik i plac . Zapovjednik logora - hulja, ja sam ga ignorirao, ali umjesto tog sam rekao mom ustaškom vodicu: .####..... "Ovo je dovoljno da se covjek ispovraca"....### “A onda najgore od svega: soba uz cije zidove, leži na slami koja je upravo donesena zbog mog pregleda, nešto poput pedesetak gole djece, od kojih polovina mrtvi, a druga polovica umire. . Medutim, ti logori su dostigli svoj vrhunac odvratnosti ovdje u Hrvatskoj, pod Poglavnikom instaliranim od vase strane. . Najvece od svih zla mora da je Jasenovac, gdje nijedan obican smrtnik ne smije privirit" Izvor: Ein General im Zwielicht : die erinnerungen Edmund Glaises von Horstenau (Wien, Osterreich, 1980). P.167
Vec sam ga skoro odpisao, ali sad vidim da covijek dobro poznaje i interpretira povijest Hrvatske u skladu sa europskim svjetonazorom. Respect, gospodine Milanovicu!
. Demokracija je postala aktivnost i nas Hrvatski Premijer to zna..!! . Hrvatski narod je odabrao Protiv Hrvatskog naroda se ne ide ..trijumf ostaje.
NDH je bija sprdacina , a ne država. Dok je Pop Ðujic klao Hrvate po Kninu koji je bio NDH, dotle su se ustaše uguzivale Talijanima i pomagali im otkrivati partizane po Dalmaciji koju su prodali. Ili su pljackali i ubijali Židove po Zagrebu. . krajnje je vrijeme da se pocnu oštrije kažnjavati otpadnici od rvatskog naroda koji velicaju ustašku kvazidržavu, koju hrvati nikad nisu prihvatili, ni narod niti politicki niti vjerski lideri. šacica bijednika dovezena u njemackim kamionima uz gebelsovsku propagandu navlacila je naprimitivnije dijelove društva, kojima se prikljucio dio podlih cinovnika-karijerista po gradovima. tko velica ndh, negira i hrvatsku državu i narod, i državnost koja je mnogo starija od zadnjih 70 godina, i hrvatska država takve mora oštro kažnjavati, krajnje je vrijeme.
S obzirom na ulogu Crkve u holokaustu i širenju ksenofobne propagande protiv Židova, Srba i Roma, biskupi su, da imaju imalo građanske svijesti, morali doći. To što s jeftinom izlikom nisu htjeli doći govori samo da bi se u istoj situaciji isto ponijeli.
Odlican govor. Samo su nacisti i ustase imale svoje logore, strasno. Sramota me gdje sam rodjena. Nosimo pecat zlikovaca za vijeke vijekova, zahvaljujuci Pavelicu zlocincu.
Evo vam i sam premijer kaze da ste vi Hrvati zapoceli genocid u drugom svjetskom ratu. Istina je to jer je Hitler poceo ubijati Zidove tek kad je krajem 1941 zaustavljen pred Moskvom. Zidovi su mu bili krivi. Eto dragi Hrvati ne morate se hvaliti sumnjivim dostignucima kao sto je izum kravate kad imate prvo mjesto u genocidu. Sto se tice Srebrenice na tom podrucju je ubijen isti broj Srba napadima iz zasticenog podrucja i Srbi su uzeli pravdu u svoje ruke. Zlocin ali ne genocid.
Odlican govor premijera Milanovica,mislim da Karamarko to nebi znao tako dobro govoriti ni kad bi citao sto mu je napisao covjek sa diplomom Brkic.
Neznam vise kako nazvati tu crkvenu bagru koja se toliko izpolitizirala u obrani fasizma da su zaboravili evandelje.
Znaju naši vrli popovi kad je dan sječanja na holokaust i kad se održava prigodno obilježavanje tog dana . Ovo su plitke isprike ? Dan sječanja na holokaust je jednom na godinu , ova njihova konferencija se može sazvati iti i otkazati na dan dva , ako se baš žarko želi . Valjda im svjest kaj se toga tiče nije baš čista ?
hrvatska crkva nema nivo i razinu svjetske katoličke crkve, oni su najgori. gdje bi prošlo ispisivanje tko je što dao na tabli pred crkvom?? to je jednostavno taj nivo.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Svaka cast gospodine Milanovicu sto iznosite istinu.ima nade i za vas Hrvate