Milanović: Sindikati neka ruše, ali netko mora biti i normalan
Ovo nije Vlada skandala i krađe nego Vlada rada te pokušaja i promašaja, rekao je šef Vlade.
Komentari 275
Ovo je zaista bivša vlada, program na kojem su dobili izbore je propao, to su i oni priznali. Pametni ljudi raspišu izbore i traže nova rješenja. Nije to teško, biti bivši. Dobro tu ne računam Jadranku, ona jadna još misli da je premijerka
tom millesoo ...o čemu ti ...tako bi oni šta su ostavili 320 000 nezaposleni ...mogli reći da su oni naslijedili ...nevjerovatnih 415 000 nezaposlenih ...iza iste ove današnje vlade
Ovo je vlada uzaludnih pokušaja i promašaja
Tako je onomad radio podministar Ostojić... AFERA JASTOG: HRANA NA TURISTIČKI SAJAM DOPREMANA KAO PROMIDŽBENI MATERIJAL HTZ-a PREKO MINISTARSTVA VANJSKIH POSLOVA Umjesto račića diplomatskom poštom mogao doći i heroin! Pošiljka za sajam u Düsseldorfu dogovorena je temeljem pismenog zahtjeva HTZ-a,a, a MVP je obavio samo uslugu pečaćenja, vjerujući u sadržaj pošte samo na riječ - Nije li moguće da se tako dogodi pečatiranje pošiljke u kojoj su "promidžbeni materijal", primjerice, kalašnjikovi ili heroin
Kada su lomili tvornice, krali bolje rečeno, kada su ljude bacali na cestu , šutjeli su. Kada se rasprodavalo i neke druge ljude tjeralo na burzu, šutjeli su. Kada su radnike Sljemena izbacili , šutjeli su. Odšutjeli su sve pretvorbe i privatizacije, svu silu nepravdi i sada zovu na prosvjed zbog svojih plaćica.Nemreš vjerovat!
ZAGREB — Mogu li jastog, kamenice, pršut ili tartufi biti sadržaj diplomatske pošiljke? Nažalost, unatoč pisanoj zamolbi i izravnom kontaktu s Goranom Rotimom, glasnogovornikom Ministarstva vanjskih poslova (MVP), to i dalje ostaje dvojbeno. Rotimov odgovor školski je primjer nemušte diplomacije koja puno priča, a ne kaže ništa konkretno. Podsjećamo, znatiželju je zagolicao nedavni gastro-nastup tvrtke Valsabbion iz Pule, u vlasništvu Sonje Perić, inače supruge aktualnog doministra turizma Veljka Ostojića, na štandu Hrvatske na svjetskom turističkom sajmu u Düsseldorfu. Htjeli smo doznati je li slanje svježe morske ribe, gljiva i drugih kulinarskih potrepština diplomatskom poštom, redovita praksa Ministarstva vanjskih poslova ili je to bila tek iznimka za doministrovu suprugu i njezin restoran Valsabbion. Rotim odgovara kako diplomatska pošiljka, osim službene prepiske diplomatske misije, može sadržavati i "promidžbene materijale i predmete, knjige i publicistiku, izložbe" te da MVP u toj domeni surađuje s Ministarstvom kulture i Hrvatskom turističkom zajednicom (HTZ)".
odma im je partijski servis hrt(yutel) priskočio u pomoć..valjda da bi nama glupanima objasnio neke stvari koje ne kužimo..kao npr to da su oni radna vlada :))))))))))
Stipo Li . čak se i slažem....ali priznam da sam ostal zapanjen.... relativnom točnošču mnogih anketa.....u mnogim slučajevima... ..očito ih ne rade....baš neki papci....kako onaj koji gubi voli plasirati.... . svugdje u svijetu se ankete rade.....i po njima se mnoge političke odluke donose...
Pošiljka za sajam u Düsseldorfu dogovorena je temeljem pismenog zahtjeva HTZ-a. MVP je obavio samo uslugu pečaćenja - kaže Rotim i dodaje kako MVP ne sudjeluje u promidžbenim aktivnostima pojedinih tvrtki, bez obzira na vlasničku strukturu. Polazeći od toga da kamenice i jastozi ipak nisu promidžbeni materijali, niti se mogu usporediti s lavandom i jadranskom spužvom koji su, slažemo se u tom dijelu s Rotimom, kao izvorni hrvatski suveniri dobrodošli diplomatskom poštom našim misijama, inzistiramo na detaljnijem odgovoru: je li Valsabbion bio iznimka ili pravilo u ponašanju MVP-a.
- Sadržaj diplomatske pošiljke nije javna stvar, ni područje kojim se bavi glasnogovornik, ne kanim to komentirati, niti vidim išta sporno - odgovara Rotim i dodaje kako nije policajac da bi utvrđivao ili provjeravao takve činjenice te da ne želi ulaziti u raspravu da li se diplomatskom poštom šalju ručkovi. Što kazati nakon svega? Nisu li ovakvi polovični odgovori najbolja potvrda kuloarskih priča kako diplomatskom poštom zapravo vrlo često putuju nediplomatski sadržaji. Ili, pak, više stoji tvrdnja da u MVP-u zapravo nisu ni znali na što stavljaju pečat. HTZ je uputio zamolbu, MVP je "slijepo", uopće ne dvojeći prethodno provjeriti sadržaj paketa, a sve zbog dobre suradnje, samo lupio pečat na spomenutu pošiljku i ona je otpremljena za Dusseldorf.
No, dobro je dok su još u pitanju jastozi i kamenice. Ovakvo samouvjereno ponašanje, kod nas još uvijek nedodirljivih pojedinaca, otvara novu dimenziju sumnji. Vjerujući na riječ, pa čak i pisanu zamolbu, nije li moguće da se dogodi pečatiranje pošiljke u kojoj su "promidžbeni materijal", primjerice, kalašnjikovi ili heroin. (S. DAlmacija)
mislim...ako je išta glupo.. . glupo je Milanovićevu Vladu nazivat...komunističkom...pa to su večinom ljudi sa 40 godine.....kaj je vama...
Kaže desno naslov - " Ako nam lokalni izbori stvore malog Chaveza ....." Pa u rvacku već 13 godina sve vrvi od ne jednog, nego više crvenih i Velikih Chaveza
Veljko Ostojić kaže da u imovinskoj kartici nije naveo milijune od sporne prodaje zemljišta jer nisu završile kod njegove supruge nego kod šogorice... Ministar turizma Veljko Ostojić u imovinskoj kartici navodi da je vlasnik šest nekretnina procijenjenih na 2,56 milijunaa kuna, dvaju automobila vrijednih 180.000 kuna, sata od 38.000 kuna, oko 180.000 kuna ušteđevine te da otplaćuje 120.000 eura stambenoga kredita. Njegova supruga Sonja Perić, navodi dalje Ostojić u imovinskoj kartici, ima samo 55.000 eura ušteđevine, do koje je došla nasljedstvom, i otplaćuje 140.000 eura stambenoga kredita. U Ostojićevoj imovinskoj kartici, međutim, nema ni slova, a kamo li konkretnoga podatka o tome da je njegova bračna družica vlasnica medulinskoga hotela Valsabbion, ni o tome da je kao uspješna poduzetnica prije nego što je on postao ministar na kupoprodaji zemljišta 2004. zaradila najmanje 12 milijuna kuna. Bilo je to relativno davno, no javnost još pamti otkriće prve hrvatske zviždačice Ankice Lepej o bankovnom računu Ankice Tuđman i iznosu kojeg nije bilo u kartici njezina supriga Franje Tuđmana.
To je otkriće potaknulo prve rasprave o tome je li novac imovina, uz ocjene kako se nebuloze takve naravi ne bi događale da zemljom vladaju demokratske strukture. Na pitanje zašto nije naveo sporne milijune u imovinskoj kartici Ostojić je u četvrtak izjavio: "Novac kojim je zemljište kupljeno nije bio moj i ne vidim zašto bih prijavljivao nešto što nije moje. Ulagale su moja šogorica i supruga, no novac je kod moje šogorice kao jedine vlasnice tvrtke Skvačota, moja supruga nema vlasnički udjel, nije sudjelovala u podjeli dobiti".
Time bi se ipak moralo pozabaviti Povjerenstvo za sukob interesa iako je njegova čelnica izjavila kako nije posrijedi predmet za njih jer se to dogodilo dok Ostojić nije bio državni dužnosnik. Doista, između 2001. i 2009. bio je član Poglavarstva Istarske županije za turizam. Županijski prostorni plan usvojen je 2002., a do 2007. doživio je čak tri izmjene. Ostojić neuvjerljivo opovrgava osobnu korist: ni zadnji naivac ne bi povjerovao kako on "nije uzeo novac, nego njegova supruga i šogorica". Izjave bivših vlasnika, prema kojima je sudjelovao u pregovorima i donio novac na isplatu, ali i ondašnjeg glavnog županijskog arhitekta Brune Nefata da je Ostojić lobirao za urbanizaciju, morale bi zaintrigirati i neke druge adrese osim novinarskih.
ramoČavez - to su mladi Neo-komunisti, skojevci, za družbu YU-regiona uvek spremni
Nije stvar u godinama , stvar je u uvjerenjima a ovo su sve partijci čitaj komunisti. Nemam ja ništa protiv ali neka se i javno tako deklariraju
ramboZeus Da......u svijetu se donose odluke na osnovu anketa.......mene zanima hoće li se kod nas donositi odluke na temelju lokalnih izbora...... jer su oni svugdje u svijetu mjerilo......za državnu razinu????? Ja bih bio najsretniji da mogu reći da ovoj Scilili i Haribdi (SDP i HDZ) postoji alternativa....ali nažalost....... pravaši su se rasuli na milijun malih strančica........tako da desnice nema.......a ni na lijevom spektru ne postoji nitko......... vrtimo se u vrzinom kolu!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Znate onu narodnu; "Tko o čemu, kur.a o poštenju!" Tako i naš vrli premijer o radu, a ima li jedan dan radnog staža osim kao prodavač magle!? Ministri su mu poštenjaci sve jedan pošteniji od drugoga. Kompetencije, jedino za obmanjivanje. Dragi moji znali ste u kakvom stanju preuzimate državu, al' ste rekli da ste spremni i imate rješenja, nakon godinu i pol više se ne možete izgovarati prošlom vlašću.