Katolička crkva kreće u masovno osnivanje osmogodišnjih škola
HBK je poslao rezultate ankete o obitelji u Vatikan, ali nije bio dužan o njima izvijestiti i javnost jer Vatikan to nije tražio
Komentari 59
Država godišne daje religijskim zajednicama više od milijardu kuna, od toga Katoličkoj crkvi 850 milijuna kuna. Država jedva nalazi novac za plaće nastavnicima, dok Crkva ima novaca za gradnju škola u kojima će školovati buduće naraštaje zatupljenih ljudi. Rezultat togaga je da ćemo za 30-40 godina biti društvo još više zaostalije za razvijenim svijetom. Bravo za birače i državu!
Hrvatska katolicka mreza neka ojaca. Cijeli nas narod ispaceni neka se prikloni ljubavi i slozi. Zajedno smo jaci!
Osnovne skole moraju sve biti drzavne skole po zakonu, osim privatnih koledza koji se masno placaju Katolickoj Crkvi. Kostaju oko 1000 eura mjesecno po uceniku, zavisi od drzave, vise manje cijene su te. U Italiji 20 posto nekretnina u drzavi posjeduje Vatikan, svaku petu kucu - nekretnin u u drzavi. A Italijani kopaju po kontejnerima. Naravno osim toga jos im gradjani placaju famoznu taxu ''L'otto per mille'' za konfesiju, vidim 2013. su inkasirali lijepih 1148 miliona euro za svoju administraciju, ev citam u wiki..hahha ..Sapienti sat. Da se pdsjetimo drzava Italija ima 2'000 000 000 000, pardon 2,120 miliardi euro drzavnog deficita.
Hvale vrijedna inicijativa te potreba radi ocuvanja tradicionalnih katolickih i obiteljskih vrijednosti. Radi informacije, za one koji neznaju, npr. u Kanadi postoje tzv. Separate Schools (katolicke osnovne i sredne skole) te Public Schools (javne osnovne i srednje) sto je zakonskiski regulirano. U 'katolickim skolama' ucenici moraju nositi uniforme (svaka skola ima svoj grb, itd) za razliku od 'javnih skola' te se na taj nacin npr. eliminira odijevanje kao statusni symbol. Program obrazovanja je slican u oba skolska sistema. Katolicki skolski sistem obuhvaca izucavanje ne samo krscanstva I katolicizma vec i drugih svjetskih religija. Da ne duzim, zbog svoje kvalitete katolicke skole, pohadjaju ucenici koji nisu katolicke vjeroispovjesti. Postoji i treci sustav obrazovanja, a to su privatne skole koje se samofinanciraju.
Jao !
Imal to jos negdje u EU ili su to Hrvati postali najnapredniji narod sa naukom ?
Ne kužim više naše desničare. Jer vi stvarno vjerujete u to što pišete po forumima?Dvadest godina je vladao desni lobi potpomognut crkvom. Gdje smo sad?
Ne bih nikad dala dijete u nikakvu školu koju su osnovale vjerske zajednice, meni su dobre i državne škole, ma što netko mislio. I ovako ima previše skandala vezanih za crkvu (ima ih i u školama, da se razumijemo).
Fala Bogu da ce djeca moci imati priliku za kvalitetno obrazovanje ne pocjenjujem ucitelje i nastavnike nisu oni krivi za to ministarstvo je najveci krivac sa svojim glupim programima.
Bravo, potreban nam je balans u društvu. Dakle, trebamo obrazovati katoličku intelektualnu elitu.... očito je da nam nedostaje elita koja će artikulirati interese velike većine hrvatskog naroda i doprinijeti našem povratku na pravi put.
Ako se ovako nastavi crkva će kao u Iranu postavljati i ministra obrazovanja
tko to plaća??? ovo mi izgleda kao povratak u feudalno društvo
Ja bih ovo podrzao ako ce se vjeronauk iseliti iz Drzavnih skola, jer u njima mu nije mjesto !!!!
Hajde hvala Bogu, uzmite djecu povampirenih roditelja pa ih dovedite u red.
Provjerite tko nam je na celu drzave i tko nas vodi. Predsjednik je ateist a premjer nevjernik ,ne daga kritiziram ali on to sam tvrdi. Tko nam je ministar obrazovanja i sporta ,stalno nesto vrslja i mjenja da bi djecici bilo bolje ,a vec u skoli pocinje kriminal.Nedostaje postovanje prema starijima a roditelji niti nemaju dovojno vremena da se ozbiljno pozabave svojom dijecom
Blagi Bože šta sve rade ovi jezuiti,
Naši političari su mislili da je Crkva vesla sisala. Svakim pojavljivanjem u javnosti naš ministar prijeti da će izbaciti vjeronauk iz škole. ha ha ha eto im sad!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
u školama djece sve manje , pa čemu onda još škola . Ali neka otvaraju škole , samo neka onda pokupe iz državnih škola i križeve i vjeronauk i vjeroučitelje