Bozanić: Bolno je vidjeti kako se odvija redefiniranje obrane domovine i prošlosti
Bozanić se zahvalio braniteljima, kako je rekao, za zalaganje oko dobra, jer "oni koji su se spremno oduprli zlu napada na Domovinu u prošlosti prepoznaju i njeno pravilno, odnosno štetno usmjerenje u sadašnjosti"
Komentari 162
Meni je još bolnije gledati u koje se stoljeće vraćamo. Pa podijelite lijepu našu na feude... Koga briga za nezaposlene, gladnu djecu, civilne invalide....ma fuj!
Sjecam se one izjave o grijehu struktura .nakon toga od bozanica se nije culo nista pametno..a treba raditi i govoriti samo ono sto radi papa..ali naš kler to nije u stanju
lopovi...
Kardinal nema pojma o ratu,ratovanju,normalnom sexu, deci i zenama !! kako onda moze on debatirati o jednoj nepoznatoj temi koja je u suprotnosti njegovim osnovnim ucenjem da ko tebe kamenom ti njega lebom moras !!! Kolko ja znam skupi auti,ti, zlato ,dvorci palate to je njihov svet... i znam da je Kardinal Viši crkveni čin koji se od nižih razlikuje prema kubikaži Audija....nego u kom Dvorcu je ovaj Kardinal rezidirao dalekih 90-tih...???
Cirkusanti, svi odreda. Mlacenje prazne slame. Izmisljanje praznih i bezvrijednih rijeci. Blowing in the wind.
bas su se nasli medjusobno... brat pronasao brata...
Obzirom da Kardinal duboko suoseca ovim ovcicama ,bio bi red da crkva predje od reci na dela i preuzme daljnje finansiranje Beneficija ovih tzv.domoljuba RH !!! time bi se rasteretio Budjet ove napacene drzave , suvisnim izdatcima od oko 1oko 1 milijarde eura godisnje !! ( ko ne veruje neka uzme Digitron )
Ispraznile se vrece donatorima,kad se protest bude placao iz vlastitog dzepa brzo ce se poceti osipati. Sad ce Thompson odrzati koncert, mozda im donira jos mjesec dana boravka u Zagrebu, al to je onda stvarno kraj.
A konkretna pomoć gdje je??? Wc, klima, smještaj .... nebi moglo ha? :)))
Ovo je melem za uši,nakon onog Šutala.Kardinal je to.
Zasto Sekularizam ne funkcionise u RH !!! Nije dovoljan argumenat Sekularizma da Crkva treba biti nadležna samo za duhovni svet, dok materijalni svet navodno izlazi iz okvira njene nadležnosti. Hrišćanskom pogledu na svet je potpuno tuđ i stran bilo kakavakav dualizam između duha i materije...za njih je to JEDNO-Pravom !!! Crkva je pozvana da spasi i preobrazi celokupni svet, a ne samo jedan deo čovekovog bića koji nazivamo duhom. Načelno se Crkvi ne može ukidati pravo na takvu viziju i misiju... Samo i jedino Crkva može sebi određivati šta čini predmet njenog interesovanja i brige. Ako to čini neko drugi, pa joj još i na silu nameće šta treba da je zanima, tada na delu imamo klasično kršenje verskih prava i osećanja, što nije redak slučaj bio u predhodnom sistemu !!!! Crkva ne raspolaže mehanizmima zakonodavne, izvršne ili sudske vlasti. Prema tome, može se izražavati neslaganje sa stavovima Crkve, ali se kritika, u tom slučaju treba upućivati na adresu države koja, recimo prihvata te crkovne ideje !!! Ali uskraćivati Crkvi pravo i mogućnost na javno iznošenje svojih stavova, dok se to isto pravo omogućava svakoj drugoj nevladinoj organizaciji i ustanovi, predstavlja diskriminaciju i odsustvo demokratskih sloboda. Sekularizam nije, kako mnogi misle, suprotstavljenost državno-političke i religijske sfere mišljenja i delanja (kao što je bio slučaj u komunističkim režimima), već je to njihova mirna koegzistencija i tolerancija :) Tako shvaćen Sekularizam je i za samu Crkvu jedino prihvatljiv ali ona ga ne priznaje i u tome je zapravo njen problem !!! Kranji cilj Crkve je do dolaska Mesije : tako urediti drzvano uredjenje da ono stovise prilici Evangelju !!
Da se na Savskoj umjesto Freda Matiča ukazuje Mati božja, več bi tu bilo novo Medžugorje.
bolnije je saznati da 82% izjave da su bolje zivjeli kada se crkva nije mjesala u politici. kako vidim bolje je samo ostalim 18%koji su se bogatili profitom i kradjom. to je jedino pravo u nas o cemu bi trebali trebali raspravljati.i ne se medjusobno pljuvati.
O moj Bože pa zar i ti?
Što više reći.... Zlo mi od države
Evo ti Bozanicu sto je ucinila Nelustracija za koju su se zauzimali clanovi biskupske Konferencije u drugoj polovici 90 tih. Sad ubirate plodove Vasih razmisljanja od tih vremena. S sutnjom oko HDZa ma cak i potporom HDZa lopova Vi stee se sve napravili gorim. HR je u jadnom stanju. Sagledajte i Vas - crkveni- udio u svemu.
kaio što kler ne želi shvatiti da 80% tzv vjernika nema veze sa vjerom u životu, tako i branitleji nikako da shvate kakvom narodu su omogućili da uživa i da živi. pa preko 80% Hrvata nema pojma što je too rat , bar polovica njih je očekivala dolazak svoje ljubljene JNA u Rijeku i Zagreb . zato isti ne mogu da smisle branitelje, zato većina branitleja jedva preživljava, zato su se branitleji tjerali iz MUP-a i MORH-a, šta oni imaju primati plaću na državnom koritu , ta su mjesta za podobne , njihovo je da rade za parazite na državnom koritu, kad već nisu uspjeli poginuti .
po količini minusa vidim koliko sam bio i onda a i danas u pravu. Ono jedino čemu se nadam da će rusi i srbi da nađu zajednički interes pa krenuti ka jadranu, mirni i sutli , pa da opet nastane frka panika među hrabrim hrvatima , hrvtaice neće hvatati panika, one jedva čekaju da zadovolje po 10 pripitih srpskih vojnika dnevno , a i neće im trebati toliko velike plaće za šminku i putovanje do Beograda. ono što bi me žalostilo da se muškarci iz nižeg sloja naivno uključe u branjenje nečega
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Koliko smo puta vidjeli Kardinala ispred kuca delozirane sirotinje, njega ili bilo kojeg popa, a koliko su puta dosli u sator podrzati ovu gospodu sto se ponasaju kao pijani milijarderi, sto im je drzava dala sakom i kapom? Koliko su puta ugostili u palaci satorase, HDZ-evce i predsjednicu, a koliko puta ljude iz Zivog Zida?