Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 172
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
branitelji kod kardinala
Povratak na članak

Bozanić: Bolno je vidjeti kako se odvija redefiniranje obrane domovine i prošlosti

Bozanić se zahvalio braniteljima, kako je rekao, za zalaganje oko dobra, jer "oni koji su se spremno oduprli zlu napada na Domovinu u prošlosti prepoznaju i njeno pravilno, odnosno štetno usmjerenje u sadašnjosti"

Komentari 162

AN
anticenzura
19:09 07.04.2015.

Koliko smo puta vidjeli Kardinala ispred kuca delozirane sirotinje, njega ili bilo kojeg popa, a koliko su puta dosli u sator podrzati ovu gospodu sto se ponasaju kao pijani milijarderi, sto im je drzava dala sakom i kapom? Koliko su puta ugostili u palaci satorase, HDZ-evce i predsjednicu, a koliko puta ljude iz Zivog Zida?

VL
Avatar ARENA
ARENA
19:17 07.04.2015.

Meni je još bolnije gledati u koje se stoljeće vraćamo. Pa podijelite lijepu našu na feude... Koga briga za nezaposlene, gladnu djecu, civilne invalide....ma fuj!

VL
JA
jason22
19:35 07.04.2015.

Sjecam se one izjave o grijehu struktura .nakon toga od bozanica se nije culo nista pametno..a treba raditi i govoriti samo ono sto radi papa..ali naš kler to nije u stanju

VL
AS
asas
19:41 07.04.2015.

lopovi...

VL
Avatar emilsalis
emilsalis
19:22 07.04.2015.

Kardinal nema pojma o ratu,ratovanju,normalnom sexu, deci i zenama !! kako onda moze on debatirati o jednoj nepoznatoj temi koja je u suprotnosti njegovim osnovnim ucenjem da ko tebe kamenom ti njega lebom moras !!! Kolko ja znam skupi auti,ti, zlato ,dvorci palate to je njihov svet... i znam da je Kardinal Viši crkveni čin koji se od nižih razlikuje prema kubikaži Audija....nego u kom Dvorcu je ovaj Kardinal rezidirao dalekih 90-tih...???

VL
DU
Deleted user
19:25 07.04.2015.

Cirkusanti, svi odreda. Mlacenje prazne slame. Izmisljanje praznih i bezvrijednih rijeci. Blowing in the wind.

VL
MO
Modus
19:20 07.04.2015.

bas su se nasli medjusobno... brat pronasao brata...

VL
Avatar emilsalis
emilsalis
20:00 07.04.2015.

Obzirom da Kardinal duboko suoseca ovim ovcicama ,bio bi red da crkva predje od reci na dela i preuzme daljnje finansiranje Beneficija ovih tzv.domoljuba RH !!! time bi se rasteretio Budjet ove napacene drzave , suvisnim izdatcima od oko 1oko 1 milijarde eura godisnje !! ( ko ne veruje neka uzme Digitron )

VL
Avatar ikebana5
ikebana5
19:10 07.04.2015.

Ispraznile se vrece donatorima,kad se protest bude placao iz vlastitog dzepa brzo ce se poceti osipati. Sad ce Thompson odrzati koncert, mozda im donira jos mjesec dana boravka u Zagrebu, al to je onda stvarno kraj.

VL
Avatar ARENA
ARENA
19:27 07.04.2015.

A konkretna pomoć gdje je??? Wc, klima, smještaj .... nebi moglo ha? :)))

VL
Avatar Franko_Forte
Franko_Forte
22:20 07.04.2015.

Ovo je melem za uši,nakon onog Šutala.Kardinal je to.

VL
Avatar emilsalis
emilsalis
20:37 07.04.2015.

Zasto Sekularizam ne funkcionise u RH !!! Nije dovoljan argumenat Sekularizma da Crkva treba biti nadležna samo za duhovni svet, dok materijalni svet navodno izlazi iz okvira njene nadležnosti. Hrišćanskom pogledu na svet je potpuno tuđ i stran bilo kakavakav dualizam između duha i materije...za njih je to JEDNO-Pravom !!! Crkva je pozvana da spasi i preobrazi celokupni svet, a ne samo jedan deo čovekovog bića koji nazivamo duhom. Načelno se Crkvi ne može ukidati pravo na takvu viziju i misiju... Samo i jedino Crkva može sebi određivati šta čini predmet njenog interesovanja i brige. Ako to čini neko drugi, pa joj još i na silu nameće šta treba da je zanima, tada na delu imamo klasično kršenje verskih prava i osećanja, što nije redak slučaj bio u predhodnom sistemu !!!! Crkva ne raspolaže mehanizmima zakonodavne, izvršne ili sudske vlasti. Prema tome, može se izražavati neslaganje sa stavovima Crkve, ali se kritika, u tom slučaju treba upućivati na adresu države koja, recimo prihvata te crkovne ideje !!! Ali uskraćivati Crkvi pravo i mogućnost na javno iznošenje svojih stavova, dok se to isto pravo omogućava svakoj drugoj nevladinoj organizaciji i ustanovi, predstavlja diskriminaciju i odsustvo demokratskih sloboda. Sekularizam nije, kako mnogi misle, suprotstavljenost državno-političke i religijske sfere mišljenja i delanja (kao što je bio slučaj u komunističkim režimima), već je to njihova mirna koegzistencija i tolerancija :) Tako shvaćen Sekularizam je i za samu Crkvu jedino prihvatljiv ali ona ga ne priznaje i u tome je zapravo njen problem !!! Kranji cilj Crkve je do dolaska Mesije : tako urediti drzvano uredjenje da ono stovise prilici Evangelju !!

VL
PO
portorico
19:40 07.04.2015.

Da se na Savskoj umjesto Freda Matiča ukazuje Mati božja, več bi tu bilo novo Medžugorje.

VL
IS
istri
20:03 07.04.2015.

bolnije je saznati da 82% izjave da su bolje zivjeli kada se crkva nije mjesala u politici. kako vidim bolje je samo ostalim 18%koji su se bogatili profitom i kradjom. to je jedino pravo u nas o cemu bi trebali trebali raspravljati.i ne se medjusobno pljuvati.

VL
Avatar Francek007
Francek007
19:26 07.04.2015.

O moj Bože pa zar i ti?

VL
LO
Logan29
18:30 07.04.2015.

Što više reći.... Zlo mi od države

VL
MA
Malenkost
19:48 07.04.2015.

Evo ti Bozanicu sto je ucinila Nelustracija za koju su se zauzimali clanovi biskupske Konferencije u drugoj polovici 90 tih. Sad ubirate plodove Vasih razmisljanja od tih vremena. S sutnjom oko HDZa ma cak i potporom HDZa lopova Vi stee se sve napravili gorim. HR je u jadnom stanju. Sagledajte i Vas - crkveni- udio u svemu.

VL
RA
razočaran
20:36 07.04.2015.

kaio što kler ne želi shvatiti da 80% tzv vjernika nema veze sa vjerom u životu, tako i branitleji nikako da shvate kakvom narodu su omogućili da uživa i da živi. pa preko 80% Hrvata nema pojma što je too rat , bar polovica njih je očekivala dolazak svoje ljubljene JNA u Rijeku i Zagreb . zato isti ne mogu da smisle branitelje, zato većina branitleja jedva preživljava, zato su se branitleji tjerali iz MUP-a i MORH-a, šta oni imaju primati plaću na državnom koritu , ta su mjesta za podobne , njihovo je da rade za parazite na državnom koritu, kad već nisu uspjeli poginuti .

VL
RA
razočaran
20:53 07.04.2015.

po količini minusa vidim koliko sam bio i onda a i danas u pravu. Ono jedino čemu se nadam da će rusi i srbi da nađu zajednički interes pa krenuti ka jadranu, mirni i sutli , pa da opet nastane frka panika među hrabrim hrvatima , hrvtaice neće hvatati panika, one jedva čekaju da zadovolje po 10 pripitih srpskih vojnika dnevno , a i neće im trebati toliko velike plaće za šminku i putovanje do Beograda. ono što bi me žalostilo da se muškarci iz nižeg sloja naivno uključe u branjenje nečega

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.