Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 58
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
reakcije zastupnika
Povratak na članak

Hebrang: Purdino izručenje mogao je spriječiti Josipović

- To se moglo spriječiti na razini predsjednika Hrvatske i Srbije, a ne prepustiti pravosuđu - kaže Hebrang

Komentari 1076

OB
-obrisani-
19:02 18.02.2011.

Ljudi,pa kaj sam ja pijan??? Zar nije taj S.Milošević crknuo,kako sad on kriv ??

VL
OB
-obrisani-
19:03 18.02.2011.

Hebi ga ljudi moji.....ova banda radi na tome da im se hebe mater na cesti....ali . .to baš i nije dobro.....porazbijat ćemo svoje aute ....svoje prozore....a peder*ine . .će štitit...Crnimarko...i njegovi specijalci.....svakako smo mi... Hebena Stranka

VL
KR
krilnik2
19:15 18.02.2011.

Pa jugosipovic ce upriliciti izrucenje kalvirskom pratnjom uz melodiju: Ja se oprastam cigani sa vama!

VL
OB
-obrisani-
19:25 18.02.2011.

Traži se Krivac za Purdino Izrućenje Dobro - drago,voljci ,javite se Vlada J.Vlaisavljević

VL
FL
flok
19:31 18.02.2011.

optužnica protiv Purde dokazuje : 1. srbijanski vojnici su sudjelovali u ratu na području Hrvatske 2. Srbija je držala zarobljeničke logore za hrvatske vojnike i civile

VL
OB
-obrisani-
20:28 18.02.2011.

Đubretari Komunistički posakrivali ste se u HDZ i otamo pljačkate TITO bi vas po kratkom postupku smaknuo,izdajnici i petoklonaši ,fujj

VL
EM
E moj narode
20:28 18.02.2011.

Da je predsjednik Ivo Josipović itekako kriv za sve što se događa Purdi više je nego jasno, ali sigurno nije jedini krivac. Naime, Purdin slučaj mogao se dogoditi samo u potpuno nakaradnoj državi kao što je Hrvatska tj. u državi u kojoj su izgubljeni svi normalni ljudski pa i politički principi. Samo u takvoj državi, moguća je da već godinama Hrvatska, nasuprot nacionalnom ponosu, trči u zagrljaj Srbiji koja kao što vidimo i danas nastavlja sramotne montirane procese iz vremena S. Miloševića. Predsjednik Josipović dakle jest glavni protagonist i najvažniji promotor takve politike (koju je zacrtao njegov prethodnika Stipe Mesića) – no, TO JE SAMO POLA ISTINE!!! Naime, danas je jednako tako vidljivo da niti HDZ-ova Vlada RH zajedno s svojim dugogodišnjim koalicionim partnerom (SDSS-om Milorada Pupovca) ne vodi ništa drugačiju politiku. Odnosno, više je nego očito da je ovoj nevjerojatnoj tragediji Tihomira Purde, itekako kumovao cijeli HDZ svojim političkim oportunizmom, svojim kalkuliranjem, svojim nedjelovanjem. U toj tragediji sudjelovali su i ministar vanjskih poslova HDZ-ove vlade, i bivši i sadašnji ministar pravosuđa, i bivši i sadašnji ministar branitelja, a onda i bivši Premijer i sadašnja Premijerka. Krivi su Sanader i Jandroković jer politici S. Mesića i (nastavno) Ive Josipovića nisu suprotstavili ništa doli prigodnih, slabašnih i neuvjerljivih verbalnih ograda. A spomenik u Srbu se financirao i gradio hrvatskim proračunskim novcem. Kriv je ministar Šimonović koji je bio sukreator i koji je stavio svoj potpis na suludi i neprihvatljiv tekst trojnog sporazum između država HR-SR-BiH o suradnji na istragama oko ratnih zločina (kao da je Srbija demokratski i politički pravno uređena država poput Austrije ili Njemačke, a ne država u kojoj politika radikala i Šešeljevaca i danas odnosi minimum 40 posto glasova). Kriv je Dražen Bošnjaković jer se glede ove situacije besramno pravi blesav, i izvlači na nekakav legalizam kojem očito nema mjesta u odnosima s ovakvom Srbijom. Krivi su i ministri policije i ministri branitelja (bivši i sadašnji) jer od 2007. nisu našli načina da o ovom problemu obavijeste branitelje kojih se to egzistencijalno tiče (Marića, Purdu, i tko zna koga još). Za to, u ozbiljnim državama (koje znaju što je nacionalni interes i koje ga znaju i hoće štititi) - postoje vaninstitucionalni načini. No, za naše premijere (i premijerke) i naše ministre iz HDZ-ove vlade postojanje Interpolove tjeralice na temelju optužnice srpskog vojnog suda je Zakon iznad bilo čega. Ma hajte molim vas gospodo – nemojte me zaje***ati!!! Stoga nakon ovakve izjave Andrije Hebrangove, imam samo tri nedoumice. Prva je, smatra li Hebrang mene i ostale branitelje koji se ovih dana skupljamo na raznim prosvjedima stvarno za takve ordinarne imbecile pa da vjeruje kako ćemo \"popušiti\" ovakav njegov nemušti pokušaj da HDZ amnestira u slučaju Purde? Drugo, jel\' Hebranga barem intimno peče savjest što se njegova stranka ovako izdajnički drži te je li mu barem malo neugodno što je ovakva njegova manipulacija prozirna i očita za svakog s zrnom političke soli u glavi. I treće, jel\' su ovakve Hebrangove nebuloze možda dokaz da se oni nas branitelja (makar i ovako starih, invalidnih, bolesnih i razjedinjenih) ipak pribojavaju?

VL
EM
E moj narode
20:39 18.02.2011.

A Hebrangu bih (uz doljnji post) još samo poručio da dobro porazmisli o stihovima Ivana Mažuranića iz njegova spjeva Smrt Smail-age Čengića: \"Boj se onoga tko je viko Bez golema mrijet jada.\"

VL
OB
-obrisani-
20:45 18.02.2011.

Šta danas izjavljuje HDZovac Boljkovac i Manolić : Tko je kriv za poklane i maljem utamburane Hrvate Dakle nije bilo ni Purde a ni YugoYosipovića,tko je KRIV ??? Tko je mogao Sprećiti ??

VL
OB
-obrisani-
11:13 19.02.2011.

uznogojio se Rambek hahahahaha

VL
OB
-obrisani-
10:20 19.02.2011.

Hebrang je branitelj..i to jedan od najzasluznijih za stvaranje Hrvatske ..i danas se bori za nju dok se vecina branitelja izborila za mirovine...

VL
OB
-obrisani-
10:47 19.02.2011.

gdje je ADMIN ?????? ADMINE \"rambo\" je malko puknuo pa psuje i piše prostote...ima li ljeka na našim stranicama V L za takve? izgleda da nije popio onu šarenu

VL
OB
-obrisani-
11:02 19.02.2011.

koltrina-U-Srcu . samo ti puši....Andriji i Joci......ali oni ti nemaju pišu...pa neznam kak to radiš . ..valjda im ližeš šu*ak....ili kaj ????..................konjina....he he he he e

VL
OB
-obrisani-
11:03 19.02.2011.

Rambice trico vidi se da te je majka lijepo odgojila. Prava dama. Jesi li više na oca ili damu majku? hahahaha

VL
OB
-obrisani-
11:04 19.02.2011.

RAMBICE trico Ako imaš telo BELE LIGNJE i glavu Milenka Jergovića ondak si markantan zgodan heterexsualan lik. ;););) Onda? Bago ili LATIN?

VL
OB
-obrisani-
11:12 19.02.2011.

RAMBEK idem sada....pozdravi mamu i Lesara ;)

VL
OB
-obrisani-
12:31 19.02.2011.

Nešto se Josipović ušutio u vezi Registra branitelja ?

VL
MI
miholjčan
21:29 18.02.2011.

Neije uopće pitanje da li tko šta izjavljuje, več tko šta radi. Pa ljudi, od pamtivjeka je vrijedilo ppravilo da se ljudi po djelima prepoznaju.Ako ćemo komentirati pojedine političare, onda komentirajmo njihova djela , a ne samo izjave.

VL
DE
dejan
21:37 18.02.2011.

A nije li se \"na razini\" predsjednika Hrvatske i Srbije, već sve to riješilo i dogovorilo još prije 20 godina ?! Uostalom, Purda sada i služi kao žrtveno janje, samo da bi razni \"državotvorci\" mogli i dalje nastaviti sa \"stvaranjem\"...

VL
OB
-obrisani-
19:58 18.02.2011.

Ovde je RELAKSACIJA u punom toku

VL
« 1 2 3 4 5 6 ... 54 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.