Gagić: Hrvatsku je napala agresorska JNA
Koliko je bilo pripadnika manjina ne zna se, no u Oružanim snagama se 2000 pripadnika izjašnjavalo kao Srbi.
Komentari 136
Na široko i otvoreno se pridružujem komentaru od primorke7. Teško je u mržnji ne imati domovinu, a još teže njihovom djetetu koje u igri sa djecom iz susjedstva, ne može razumijeti mržnju. Nikola Tesla je 26. Svibnja 1936 godine poslaoslao jedan telegram Vladku Mačeku (danas u muzeju u Zagrebu): 'Jednako se ponosim moga Srbskog roda i moje Hrvatske domovine'
Ne pisite gluposti kada neznate sta se uistinu zbilo.Gospodo rat na prostoru bivse YU je dogovoren izmedu milosevica i tudmana u cilju da se stvori velika srbija i velika hrvatska podjelom bosne ali stvari su se otele kontroli i visee se to nije moglo zaustaviti naravno uz pristanak velikih sila jer njima nije odgovaralo da se rat u Yu zavrsi zbog njihovih interesa.Stavimo jednom tocku i ne trazimo krivce jer smo svi podjednako krivi i treba gledati unaprijed a sve zlo koje smo nanijeli jedni drugima treba zaboraviti zbog mladih narastaja koji treba da zive u miru bez mrznje....
Bosanci narod???
Licemjer josipović priča o svetoj dužnosti branjenja domovine , podrazumjeva se da to njemu nije palo na pamet , zato i je dobio glasove gomile smeća i najpopularniji je kod smeća . da je licemjer branio aktivno svoju državu ondaa bi znao da branitleji nisu jednaki niti bi ikada smjeli biti, samo zahvaljujući nakaradnom zakonu o branitlejima kojeg su tuđman i Šušak donijeli kako bi pogodovali svom podobnom smeću kojemu su podijelili (preveli) činove , a nisu se makli iz zagreba , pule . isto tako nije isto biti pripadnik domobranske postrojbe i biti na jednom mjestu nekoliko mjeseci i pripadnik gardijske brigade koji je išao gdje je to u interesu države . ali tako je to kada si mlad i naivan i ideš se boriti za gomilu smrdljivog smeća jer je to kao SVETA DUŽNOST., dok 90% Hrvata nema pojma što je to rat.
Kako je to JNA napala Hrvatsku? Da li je ona od negde došla? Zar JNA nisu služili Hrvati . Zar Tuđman nije bio general te iste vojske. Kako je to JNA napala samu sebe?JNA napala samu sebe?
zato im nedamo dvojezicne ploce jer oni nemaju prava da budu ni srbi ni hrvati bitno je da smo protiv i da je minhen bojna u pravu
Jadnici zašto su se borili, za hdzeove lopuže koje su opljačkali vlastitu zemlju i narod...
E sad je ovaj pravi sto je isao pucati mozda po svom rodu. Uzas! U mojoj familiji oni sto tad nisu bili u Krajini, kao Zagreb, Rijeka, svi su za vrijeme rata otisli van, da nose uniformu i pucaju po po svojima, to ne. Sad opet zive u HR, pametni.
A do kada JNA nije bila agresorska,tj.od kada je počela biti?
Ovom Gagiću i njima sličnim "domoljubima" samo ću napisati da kako su izdali svoje, još će lakše izdati one za koje se lažno predstavljaju. Samo bih citirao Mešu Selimovića:" Ni s kim istorija nije napravila takvu šalu kao s nama. Do jučer smo bili ono što želimo danas da zaboravimo. Ali nismo postali ni nešto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne možemo više nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaćeni. Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjećanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadništva, nećemo da gledamo unazad, a nemamo kamo da gledamo unaprijed, zato zadržavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rješenja. Preziru nas i braća i došljaci, a mi se branimo ponosom i mržnjom. Htjeli smo da se sačuvamo, a tako smo se izgubili, da više ne znamo ni šta smo..."
Ja bih lepo prosil datum kat je pocel rat? U svakom ratu se taj datum zna. Ja znam da je Tudjman napal sve kasarne JNA koje je mogel dohvatit u Hrvatskoj 25.8.1991. Imate li vi neki bolji datum od mog?.
Gagić: Hrvatsku je napala agresorska JNA ---------------------------------------------------------------------- ahahaa, da je hrvatsku napala "JNA" rat bi bio gotov za jedno poslijepodne. zato spustite se malo na zemlju.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
wolf_cro dali nastradali u Borovom Selu došli sa svećem u rukama ? prvo nauči šta znači reč pokolj, pokolj se desio u selu Paulin Dvoru , Kada su pripadnici 130. brigade Hrvatske vojske su 11. decembra 1991. godine upali noću1. godine upali noću u kuću Andrije Bukvića u kojoj su bili pritvoreni meštani ne-Hrvati, i iz odmazde zbog smrti jednog saborca, hicima iz automatskih pušaka, pištolja i ručnim bombama ubili 18 civila - 17 Srba i jednog civila mađarske nacionalnosti. To je pokolj a ne Borovom Selu