Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 141
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Manjine u HV-u
Povratak na članak

Gagić: Hrvatsku je napala agresorska JNA

Koliko je bilo pripadnika manjina ne zna se, no u Oružanim snagama se 2000 pripadnika izjašnjavalo kao Srbi.

Komentari 136

KI
Kinez
22:00 22.12.2013.

wolf_cro dali nastradali u Borovom Selu došli sa svećem u rukama ? prvo nauči šta znači reč pokolj, pokolj se desio u selu Paulin Dvoru , Kada su pripadnici 130. brigade Hrvatske vojske su 11. decembra 1991. godine upali noću1. godine upali noću u kuću Andrije Bukvića u kojoj su bili pritvoreni meštani ne-Hrvati, i iz odmazde zbog smrti jednog saborca, hicima iz automatskih pušaka, pištolja i ručnim bombama ubili 18 civila - 17 Srba i jednog civila mađarske nacionalnosti. To je pokolj a ne Borovom Selu

VL
IB
Ivan Basar
20:07 22.12.2013.

Na široko i otvoreno se pridružujem komentaru od primorke7. Teško je u mržnji ne imati domovinu, a još teže njihovom djetetu koje u igri sa djecom iz susjedstva, ne može razumijeti mržnju. Nikola Tesla je 26. Svibnja 1936 godine poslaoslao jedan telegram Vladku Mačeku (danas u muzeju u Zagrebu): 'Jednako se ponosim moga Srbskog roda i moje Hrvatske domovine'

VL
ME
melinda
21:25 22.12.2013.

Ne pisite gluposti kada neznate sta se uistinu zbilo.Gospodo rat na prostoru bivse YU je dogovoren izmedu milosevica i tudmana u cilju da se stvori velika srbija i velika hrvatska podjelom bosne ali stvari su se otele kontroli i visee se to nije moglo zaustaviti naravno uz pristanak velikih sila jer njima nije odgovaralo da se rat u Yu zavrsi zbog njihovih interesa.Stavimo jednom tocku i ne trazimo krivce jer smo svi podjednako krivi i treba gledati unaprijed a sve zlo koje smo nanijeli jedni drugima treba zaboraviti zbog mladih narastaja koji treba da zive u miru bez mrznje....

VL
Avatar macak Tomo
macak Tomo
16:13 22.12.2013.

Bosanci narod???

VL
PO
ponavljac
20:18 22.12.2013.

Licemjer josipović priča o svetoj dužnosti branjenja domovine , podrazumjeva se da to njemu nije palo na pamet , zato i je dobio glasove gomile smeća i najpopularniji je kod smeća . da je licemjer branio aktivno svoju državu ondaa bi znao da branitleji nisu jednaki niti bi ikada smjeli biti, samo zahvaljujući nakaradnom zakonu o branitlejima kojeg su tuđman i Šušak donijeli kako bi pogodovali svom podobnom smeću kojemu su podijelili (preveli) činove , a nisu se makli iz zagreba , pule . isto tako nije isto biti pripadnik domobranske postrojbe i biti na jednom mjestu nekoliko mjeseci i pripadnik gardijske brigade koji je išao gdje je to u interesu države . ali tako je to kada si mlad i naivan i ideš se boriti za gomilu smrdljivog smeća jer je to kao SVETA DUŽNOST., dok 90% Hrvata nema pojma što je to rat.

VL
Avatar anti azovac
anti azovac
19:22 22.12.2013.

Kako je to JNA napala Hrvatsku? Da li je ona od negde došla? Zar JNA nisu služili Hrvati . Zar Tuđman nije bio general te iste vojske. Kako je to JNA napala samu sebe?JNA napala samu sebe?

VL
DS
dijana.sirko
18:58 22.12.2013.

zato im nedamo dvojezicne ploce jer oni nemaju prava da budu ni srbi ni hrvati bitno je da smo protiv i da je minhen bojna u pravu

VL
MG
mario gazarini
20:36 22.12.2013.

Jadnici zašto su se borili, za hdzeove lopuže koje su opljačkali vlastitu zemlju i narod...

VL
OO
OorLandO
19:57 22.12.2013.

E sad je ovaj pravi sto je isao pucati mozda po svom rodu. Uzas! U mojoj familiji oni sto tad nisu bili u Krajini, kao Zagreb, Rijeka, svi su za vrijeme rata otisli van, da nose uniformu i pucaju po po svojima, to ne. Sad opet zive u HR, pametni.

VL
ST
stelarosa
17:58 22.12.2013.

A do kada JNA nije bila agresorska,tj.od kada je počela biti?

VL
Avatar Leeka
Leeka
18:15 22.12.2013.

Ovom Gagiću i njima sličnim "domoljubima" samo ću napisati da kako su izdali svoje, još će lakše izdati one za koje se lažno predstavljaju. Samo bih citirao Mešu Selimovića:" Ni s kim istorija nije napravila takvu šalu kao s nama. Do jučer smo bili ono što želimo danas da zaboravimo. Ali nismo postali ni nešto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne možemo više nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaćeni. Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjećanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadništva, nećemo da gledamo unazad, a nemamo kamo da gledamo unaprijed, zato zadržavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rješenja. Preziru nas i braća i došljaci, a mi se branimo ponosom i mržnjom. Htjeli smo da se sačuvamo, a tako smo se izgubili, da više ne znamo ni šta smo..."

VL
FU
funkipuppi
17:18 22.12.2013.

Ja bih lepo prosil datum kat je pocel rat? U svakom ratu se taj datum zna. Ja znam da je Tudjman napal sve kasarne JNA koje je mogel dohvatit u Hrvatskoj 25.8.1991. Imate li vi neki bolji datum od mog?.

VL
Avatar insideout
insideout
16:09 22.12.2013.

Gagić: Hrvatsku je napala agresorska JNA ---------------------------------------------------------------------- ahahaa, da je hrvatsku napala "JNA" rat bi bio gotov za jedno poslijepodne. zato spustite se malo na zemlju.

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.