Gagić: Hrvatsku je napala agresorska JNA
Koliko je bilo pripadnika manjina ne zna se, no u Oružanim snagama se 2000 pripadnika izjašnjavalo kao Srbi.
Komentari 136
peace7 Mogao bi pročitati i knjigu Magnum Crimen kada On je možda voleo svoju domovinu ali do 16 travnja 1941. I čuvela je Marlena Ditrih kao i Tomas Man su voleli svoju domovinu ( Nemačku) ali je pobegla iz njeali je pobegla iz nje pojavom nacizma
Treba spomenuti Kurde i Rumune i ostale koji su se išli u pljačkaškom pohodu branitelja protiv svojih do juče suseda Zar nije u Ovčaru sahranjeno i 7 Kurda koji su poginuli
zeljko.visnic 23.12.2013 u 08:48h na ovaj tekst bi se nadovezao da sam proveo kao branitelj 2157 dana . . . ?? . . . . . . Nisam znao da si 6 godina proveo kao branitelj . Jer to računaš . Jer to računaš od 1939.g. do 1945.g Pa ni WW2 nije toliko trajao :-))))))))))))))))))
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))
Baš ljepo napisano i pravi ljudi svih nacionalnosti branili su svoje domove i državu. Na veliku žalost mi Hrvati baš rado vrijedjamo baš te ljude samo zbog vjere i nacije. U svakoj naciji svijeta ima dobrih i loših ljudi, zato....respect :)
Da ZNG nije dosao u "Demilitarizirano podrucje" za vrijeme sfrj, dakle jos dok nije poceo rat oni su bili u Dubrovniku kad je Mesic iso po australiji i zvao ustase da se vrate u Hrvatsku , Dubrovnik nebi bio napadnut. Lijepo je Racan rekao u ta vremena: "HDZ je stranka opasnih namjera" i imao je i pravo. Da je Racan ostao na vlasti rata nebi bilo. Dolaskom Tudjmana dobili smo gradjanski rat u Hravtskoj (pobuna hrvatskih srba jer ih je Tudjman izbacio iz ustava). Gradjanski Rat u Hrvatskoj nije trebao biti, zapoceli su ga hrvatski politicari Tudjman i Mesic. Sto se tice ekavice, ekavski se prica i u hrvatskom zagorju , pa nikom nista. A nasi crnogorski dalmatinci ne pricaju ekavski iako su pod srbima i crnogorcima evo vec skoro 70 godina.
Ako je Dubrovnik bio demiletarizovan zona zašto se onda iz Dubrovnika pucalo na JNA? Interesatno kao je Dubrovnig renoviran posle granatiranja Svaka čast graditeljima koji su uspeli da renoviraju Dubrovnik posle 1.000.000 granata , Bio sam u Dubrivnik 1996.g. NisamDubrivnik 1996.g. Nisam mogao da ga prepoznam kako su ga brzo renovirali . Svaka čast hrvatskim graditeljima Hrvatski Crnogorci? kakvi su tek onda Crnogorski Hrvati??
Otac mu je bosanski Srbin a on je pravoslavni Hrvat . Zemljo otvorise pravoslavni Hrvai imaju patrijaha Franju iz Rima
Da, sve je to u redu, no autor teksta zaboravlja spomenuti da ih se u javnosti prečesto strpava u isti koš s agresorima. A sada im još, neki od njihovih suboraca, za "nagradu" za njihovu lojalnost jednoj Hrvatskoj žele i umanjiti njihova manjinska prava. Je li to u redu? Je li dvojezičnost (ili višejezičnost) tu "zbog onih koji su rušili Hrvatsku" (kako kaže biskup i "kršćanin" Vlado Košić) ili zbog svih pripadnika hrvatskih manjina, od kojih su mnogi sudjelovali u ratu na strani HV? Zašto se uporno izjednačavaju žrtve i zločinci, odnosno hrvatski vojnici i agresori - prema njihovoj etničko pripadnosti? Vidim da je ovaj tekst dobio 5 zvjezdica od 47 ocjena, ali se ne razmišlja o pohvali njima i kada se trebaju braniti prava manjina, jer ona su tu i zbog ovih ljudi, i zbog onih koji nisu sudjelovali u ratu, ali nisu bili niti zločinci niti agresori, nego se odmah sve njih izjednačava s Martićem, Šljivančaninom, Hadžićem i njima sličnima. Kojim pravom?
ZNG su bile paravojne formacije u sfrj. SFRJ je trajala do 15.01.1992 i imala je svoju vojsku JNA kojoj je bila ustavna duznost da stiti sfrj. Dubrovnik je bio demilitarizirano podrucje , sto znaci da u Dubrvniku nije smjelo biti naoruzanih vojnika od JNA, a kamoli nekih drugih. I bilo ise srba u hrvatskoj vojsci nego usrasa iz kanade, jamerike australije zajedno, ahahaaa vise srba nego iseljenika...
Vidim kako je gomila smeća podijelikla minuse na moj komentar, doduše ne znam što ih više smeta ? To što su Tuđman i Šušak donijeli nakaradni zakon o braniteljima , pa su podijelili statuse i činove podobnom smeću koje s enije maklo iz zagreba, a mnogi steklio i status RVI, ipak je takvih preko 2/3 u onom matić-kosor registru, ili ih mstea što je licemjerno od čovjeka koji n isekunde nikako nije sudjelovao u obrani države da priča o nekoj svetoj dužnosti borbe za gomilu smrldjivog smeća. možda ih smeta imenica smeće, pa kako drugačije nazvati one spodobre koje su sa oduševljenjem popratile protjerivanje dijela "nepodobnih" branitelja iz MUP-a i MORH-a , odnosno nemogućnost zapošljavanja onih izu pričuvnih postrojbi. tako je to kad se boriš za gomilu smeća
a sto onda smeta cirilica ???
Jadno je kada David čačka mečku tamo gde netreba jer mu "Tata David " namignuo pa onda zajedno zavodi red . Zar nije bilo slično 1941.g?
I ovo za balije ili ti bosnjake ne znam za kraj rata, ali na pocetku nije ni jedan dolovno bio u zng, ajde dobro, mozda jedan dva. sakrivali se u tupa u skladistu ili cak u crkvi svetog kriza. vikali ko onaj suad custovic ili miko kljoka kao sto ih briga ako srbi udju u grad, njima je dobro I ovako I onako, kao srbi kazu da su muslimani njihovi, hrvati kazu da su muslimani njihovi. I tek kad su vidjeli da srbi "gube" da se povlace oko dubrovnika onda su tek u ljeto masovnije poceli da se kao javljaju u hrvatsku vojsku.
Bravo Gagiću! Konačno je iz auspuha došlo u glavu. Sad znamo tko je napao Hrvatsku!
Ivan Basar . . . Zar Vladko Maček bio Hrvat? Koliko je meni poznato on nije bio Hrvat ali pozivao hrvatski narod da prizna NDH i Pavelića. Očito da Tesla nije znao kome poslao taj brzojav. p.s. Vlatko Maček je p.s. Vlatko Maček je slovenačko-češkog porekla koji je vodio Hrvatsku seljačku stranku .
Vise je Hrvata poginulo u vojsci Republike Srpske boreci se za njeno stvaranje nego sto je bilo "srba" u Hrvatskoj vojsci
Ivane Baser Pitam se šta bi Tesla napisao da je nadživeo drugi svetski rat. pogotovo za domovinu . Jer je bio odlično obavešten šta se dešavalo u NDH
G.Šangut možda je izjava da ste ratovali protiv republike srbije nedorečena jer je RH napadana iz bosne i hercegovine sa tzv. 5 korpusom, zna se da je Dubrovnik napadan sa područja Konavala znači iz crne gore. Stoga vas molim zaza nadopunu budućih izjava tko i odakle je agresor.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pa ni vi Hrvati u ovakav tekst ne vjerujete