Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 141
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Manjine u HV-u
Povratak na članak

Gagić: Hrvatsku je napala agresorska JNA

Koliko je bilo pripadnika manjina ne zna se, no u Oružanim snagama se 2000 pripadnika izjašnjavalo kao Srbi.

Komentari 136

Avatar ZuDuS
ZuDuS
18:13 22.12.2013.

Nekada su i pravoslavni Vlasi branilisvoju domovinu Hrvatsku. Sve dok ih nije SPC posrbila i upregnula u velikosrpku petu kolonu.

VL
KA
kafka
18:36 22.12.2013.

Takva je moja domovina Hrvatska. Hvala im i iskrene čestitke. Zašto se nije više on njima pisalo i pričalo? Zašto ih nije podržala i promovirala srpska manjina? Ipak trebali su to učiniti braniteljske udruge.

VL
AS
asi2013
18:21 22.12.2013.

Svaka cast ovome covjeku i slicnima. Zakonom bi mu dao veca prava i prednost u svemu u Hrvatskoj. Kakva cirilica?

VL
Avatar poglavito
poglavito
18:50 22.12.2013.

kad budu ovakvi ljudi predstavnici srbske nacionalne manjine ,onda mogu početi katarze poslije kojih bi sigurno došlo do suživota kao u svim normalnim državama,međutim trenutno Hrvatski i Srpski narod u Hrvatskoj predstavljaju naši i njihovi neprijatelji

VL
VI
vidum
19:09 22.12.2013.

Samnom je bio dečko, pravi fajter, čiji je otac bio na suprotnoj strani. Moram, nažalost, priznati, da od jednog manjeg dijela naših suboraca, nije bio jednako tretiran kao svi ostali.

VL
TZ
TEZNO ZAKON
18:43 22.12.2013.

Tamo gdje sam ja bio tamo su nas napali Srbi !!

VL
Avatar razocarani
razocarani
18:37 22.12.2013.

lijepo je kad se prepozna gdje ti je prava domovina ........ali nezelim kvariti caroliju koje nazalost nema jer vecina i to velika nije to prepoznala ni do dana danasnjega .......ovim mislim prvestveno i na crvene Hrvate........da nebi bilo zabune....

VL
DU
Deleted user
21:00 22.12.2013.

Stoga bih zamolio g.Josipovića da iskaže svoju ljubav, poštovanje i brigu prema braniteljima naročito koji su bili kako ih sada nazivaju pripadnicima nacionalnih manjina (mada se u ratu to baš i nije moglo reći) ubuduće odabere za svoje savjetnike, daa ubuduće kada se vodi rasprava o nacionalnim manjinama njih pozove na raspravu i njih pita za mišljenje, da kada predlaže za hrvatske veleposlanike njih predloži za veleposlanike, da kada predlaže bilo koji položaj sukladno svojim ovlastima njih predloži, a ne izdajice i slične četnike koji zastupaju smo sebe.

VL
IS
istri
15:52 22.12.2013.

nenade, nazalost za nekneke bolesne umove,neprijatelj je i onaj sto se rodijo juce, zasto ?zato sto tako misli covjek koji nije zdrav. kada dojde dan da rijec ,mamjina nestane ,tada bude mira jer Niko nije ni manjina ni vecina vec vec samo pripadnik neke drzave.i nazionalnost nebude vazna,vec vazan bude samo covjek(ako je covjek)

VL
BI
Bismarck
13:06 23.12.2013.

Bravo borci, bravo knjiga. 2000 Srba u HV-u nije zanemariv broj. I više ih je vjerojatno, imam frenda Srbina, branitelja iz Zagreba koji se deklarira kao hrvatski pravoslavac. Kaže on stari mi je bosanski Srbin a ja sam hrvatski pravoslavac...

VL
ZV
zeljko.visnic
08:48 23.12.2013.

na ovaj tekst bi se nadovezao da sam proveo kao branitelj 2157 dana u borbenom sektoru,do su srbi iz gornjih dubrava (okolica ogulina) većinom podržavali agresiju na hrvatsku,da bi ulaskom u politiku u sdss došli na funkcije dožupana i dogradonačelnika ogulina,i sada mićo zatezalo kada je grad ogulin za sljedeću godinu predvidio u proračunu sredstva za izgradnju vodovoda lažima opstruirao da prema zaseoku šepelji gdje imam obiteljsku kuću i u istom zaseoku još dva branitelja imaju kuće ne ide vodovod u dužini 500 metara,gdje ljudi žive,ali se zato pobrinuo da vodovod ide u zaseoke gdje posjeduju vikend kuće članovi snv koji žive u zagrebu i u vikendice dolaze nekoliko vikenda godišnje.tako da branitelji nacionalnih manjina su tijekom rata morali paziti na leđa od strane suboraca ali i na neprijatelja kako bi sačuvali život,a sad se moraju boriti ponovno za svoja ljudska prava sa svojim sunarodnjacima koji ih mrze jer su branili državu.

VL
HR
hr76
21:23 22.12.2013.

Svaka čast svim braniteljima, ma koje nacionalnosti bili! Oni trebaju biti na glavnim funkcijama u državi.

VL
HR
hrvatin
20:48 23.12.2013.

Svaka im cast,to su pravi sveti ljudi.Branili su svoju Domovinu,jedinu koju imaju.

VL
DU
Deleted user
19:05 23.12.2013.

Svi su oni bili spremni za domovinu i poginuti ako treba. Ni malo im nije smetalo što su neki suborci nosili na rukavima "Za dom spremni". Ono što je krvlju skovano politićari rastaću svojim budalaštinama.

VL
SA
samazg
22:00 22.12.2013.

Ovakvi su zbilja rijetki i svaka im čast na poštenju i hrabrosti! Bila je to borba Davida i Golijata, ali David je napadnut u svojoj kući i branio je svoj dom, a tada Bog pomaže i srce junačko se ne ne boji! Valja nama jednog dana preko rijeke i stati pred lice pravde....Ovakvi su očigledno na to mislili i hvala im.

VL
Avatar najbolji13
najbolji13
07:41 23.12.2013.

nije problem u ovakvim ljudima kao sta je gačić,problem je u necemu drugome,u necijoj glavi, a znamo tko je te ideje njima predlozio-Britanija-kao prezivjela sila nosioc fazisma,on je srbima preko sdp poceo punit glavu o cirilici,a s kojim razlogom?Da bi se unistila hrv.nezavinsot da bi se pobrisalo vrijeme izmedu 1991-95 ,vrijeme poraza britanije i njene jednako tako fasisticke prijateljice -srbije.Zato su smisli novi plan hrv u eu, a vi srbi sada stvarajte ponovo Jugu -veliku srbiju,hrv vam ne smije nista a mi cemo njih kaznit.Morate nesto znati da se jos vode ratovi stari 500 godina!!Da su snage podijeljenje kao i prije 500 godina Vel britanija i njeni saveznici protiv katolickih orjentiranih drazava koje su stale na stranu njemacke i austougraske

VL
IV
ivokroate
21:05 23.12.2013.

da naravno,ima jos uvjek postenih ljudi koji se ne natjecu time da sto vise galame i grme protiv Hrvata i naprosto kazu istinu, da su sve lazi i nevolje potjecu bas od ljevicara,pa pogledajte samo po kojim se znakovljem napadala i unistavala Hrvatska, ubijalo u Srebrenici,na Kosovu,pa naravno Zevezda Petokraka,pa i Hitlerova partija(NSDAP) je bila ljevicarska u prjevodu znaci nacionalno socijalisticka demokratska radnicka partija,pa i Staljin,Mao Ce Tung,Causesku,Tito sve su to ratni zlocinci i poubijali su vise neduzni ljudi nego svi nacisti zajedno ali oni se vode kao pobjednici u drugom svjetskom ratu a poznato je da povjest pisu uvjek pobjednici i zato danas imamo to da nam stalno nabacaju ustastvo i fasizam od onih kajima su ruke pune krvi neduznih ljudi...

VL
AD
adolf
08:46 23.12.2013.

Svaka vam cast gospodine gacicu

VL
DO
domoljubxy
21:04 23.12.2013.

Svaka im čast ovo su pravi ljudi koji su branili svoju domovinu u kojoj su se rodili i njima sveukupno hvala i sam sam dragovoljac 64 mj poznam dosta takvih ljudi još jedamput puno hvla

VL
CO
comuni
10:45 23.12.2013.

zato ih treba.tretirati kao i sve građane RH

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.