EK će tužiti Hrvatsku zbog zakona o CHF ako utvrdi povredu propisa
Riječ je o propisima o slobodnom kretanju kapitala. U slučaju tužbe sve se oteže godinama
Komentari 112
Taj teski i nepodnosljiv teret mnogim obiteljima trebao se samo i mogao dogovoriti izmedju banaka i vlade..nikako ici glavom kroz zid. Takvog dogovora nije bilo, vec se islo za izborne glasove figom u djepu.. Zakon kao takav ne prolazi izi i od ove udbasije nastala je jos jedna veca steta. Karamarkovi su glasali za, iz istog razloga kao i Zokijevi.
Šteta od zakona o švicarskim francima u režiji Bore Obradovog je već sad veća nego što bi to bila eventualna korist, a kalvarija tek počinje. Ali, što očekivati od partijskih manjinskih uhljeba koje je glavni životni cilj iseliti i osiromašiti što više Hrvata.
Uopće, pitam se, što ako se dokaže da strane banke u Republici Hrvatskoj pljačkaju naše građane! Hrvati su im dali "povjerenje" na jedan određen način, jedan Guverner NBH, pokušao umočiti prste u med, svi ostali Hrvati plaćaju tu gadost i na kraju pojeo vuk magare! Ili, kako je moguće da zemlja koja ima dug recimo kao mi cca 80 milijardi€, može imati valutu, koja tako stabilno stoji u odnosu na €! Kako je to moguće? Volio bih čuti od nadležne osobe, recimo Lalovca, što misli o tom pitanju! Kako je bilo moguće, kada smo bili upola manje dužni da Švicarski Franak, penje se i pada, pazite, " prema kuni" od 4,3 do 7,6, a ta ista KN je prema € i dalje stabilna. Tko tu koga vara, ili dali mi varamo sami sebe, nije mi jasno? To je otprilike ovako, imamo najbolju turističku sezonu, ceste pune, hoteli i privatni smeštaj puni, kampovi puni, a konačni saldo 8 miliardi €! E sada, kada usporedimo recimo, ovu nesretnu Kataloniju, koja ima promet 200 milijardi € od turizma, mi sa svojih 8 milijardi prosto smo smiješni na turističkoj karti Europe! Ako ste bili u Španjolskoj na rivijeri, mogli ste primijetiti da da je sve upola jeftinije nego na Jadranu! Pa onda, tko tu koga vara. Dali je istina, stvarna, da mi imamo samo 8 milijarda € promet, ili nas tu netko dobrano vara? Izvinite na usporedbi s Frankom, €, KN i turizmom! Kao što nije jasan odnos naše bijede KN, prema ostalim valutama u EU, tako i taj naš nesretni turizam nikako da dođe bar do 50 milijardi €! To su stvari o kojima treba razgovarati! Nadležni trebaju odgovarati na pitanja! Tko tu koga mulja?
naravno da treba srušiti ovaj nepravedi zakon. zašto bi svi građani hrvatske otplaćivali kredite koje su ljudi dizali misleći da će time profitirati??? da su slučajno i profitirali kreditom u švicarcima, bi li taj profit podijelili sa svima nama koji sada trebamo otplaćivati njihove krive procjene?
Činjenica je da mnoge zemlje u EU nisu zrele za njeno članstvo pa tako ni Hrvatska. Sve je isforsirano zbog neke veće politike . Zbog sve te farse doći će dan za naplatu i te zemlje će kleknuti jer nisu u stanju da se održe na nogama.
Ova vlada putuje i djeluje klasičnom socijalističkom metodom, onako kako su i njihovi očevi putovali. Zaduži se pokreni inflaciju i odužit će te. A sad zaduži se ne plaćaj račune a mi ćemo ti zakonom omogućiti da ne moraš platiti. Banke nikoga nisu prisilili da se zaduže u Francima pa čak ni u Eurima. Ljudska pohlepa za jeftinim kreditima je kriva. No na žalost mogli bi Hrvatski porezni obveznici snositi posljedice zakona koji štiti pohlepne građane.
Nadam se da će nova vlast moći popraviti štetu koju su ovi nanijeli. Jer ovo štu su napravili, nikako nije uredu, a svi ćemo mi snositi posljedice.
SDP, tj. milanović i lalovac ostavit će državu u takom kaosu da će nova vlada potrošiti 3 godine mandata samo na ispravljanje njihovih bezbrojnih grešaka!!!!
Bilo tužbe ili ne svi građani Hrvatske će platit za ovaj besramni pokušaj kupovine glasova.
Ovi ljudi uopce ne znaju sta znaci slobodna kretnja kapitala. Ne znaci ako neka tvrtka ima pravo poslovati u nasoj zemlji, da nas ima pravo i pljackati. Banke posluju po istom principu kao i najobicnije tvrtke u nasoj zemlji i moraju se ponasati kao iste, a ne izigravati gazde u nasoj kuci. Gradjani se ne smiju bojati banaka, to su obicne prcije kao i obicne tvrtke, i mogu dobiti sup kartu. ako ne posluju korektno i ne postuju zakone u nasoj zemlji. Sve to isto vazi i za nase tvrtke ili nase privatne banke ako ce netko otvarati po njihovim zemljama. Probajte vi doci u jednu Austriju, Njemacku, Italiju, otvorite banku i podijelite TAKVE kredite Nijemcima i Austrijancima, pa da vidimo kako ce njihove drzave reagirati. Naravno da cete zavrsiti u przun isti cas.
zanimljivo da madjari nisu imali takve probleme.
Da li je EU spriječila Orbana u konverziji? Mislim da naša tehnička Vlada ima više nego dovoljno argumenata da nastavi sa konverzijom bez obzira na bilo kakvo mišljenje EU.
Sada se Lalovac pita je li model švicarca bila politika Austrije stvaranja ekstra profita na račun hrvatskih građana koji su se zaduživali kod njihovih banaka, te da će austrijskog ministra financija pitati mogu li oni otplaćivati ovakav model kakav su napravili njihove banke u Hrvatskoj. Sve bi to imalo smisla i vjerodostojnosti da taj isti Lalovac nije bio od 2005-2011. jedan od direktora s menadžerskom plaćom u Raiffeisen banci, koja nije pala s Marsa, nego vidi vraga dolazi iz te iste Austrije. Lalovac posjeduje jednaku vjerodostojnost kao bivši robovlasnik koji se predstavlja kao ultimativni borac za ljudska prava. Zapravo je riječ o krajnjem licemjeru, koji u suštini uvijek brani vlastitu poziciju, prije menadžera u austrijskoj banci, a sada ministra financija u Milanovićevoj vladi. Stoga, uzalud mu robinhudovska galama, kojom nevješto prikriva svoju lažnu empatiju nad građanima.
Pitao me prijatelj prije desetak dana da jesam li primjetio da sve novine navijaju za banke i to uvijek. Kažem mu da to uopće nisam gledao. Kaže mi da pogledam ubuduće. Pogledam i vidim da je u pravu.
Štiti se samo truli kapitalizam zato i je ovako kako je u cijelom svjetu . 10% ljudi na svjetu ok 78% kapitala posjeduju pa neka se onda razuman pita kako moze cjelosti svjet miliarde ljudi od 22% kapitala živjeti mislimm da je jasno koje na kojoj strani. A jos nesto na ovaj način vodjenje i upravljanje po cijelom svjetu je nefikasno uloške ako nastavimo ovako nece biti dobro.
To je velika enigma...da netko nakon ...npr...10 god.placanja anuiteta..ima veci dug, nego na početku....ali..bez neke procedure...brzinski donijet novi zakon...je slično onoj poslovici..pazi kako hodas...da ne slomis vrat.
Hrvatskoj trebaju investicije, jer bez investicija nema oporavka. A tko ce investirati u drzavi u kojoj se ne postuju ugovori i u kojima se u ugovore izmedju privatnih stranaka ukljucuje vlada i bez sudske odluke proglasava te ugovore nistetnim? NITKO ili malo tko. Jer ako su ugovori protivni zakonu i s tim nelegalni, onda mora djelovati DORH i pravosudje, a ne vlada. A ako su u duhu sa zakonima, onda se ugovori moraju postivati. Ne mogu se uzimati krediti, da bi se kupovali skupi auti, apartmani, gradile kuce i stanovi, a da ti koji uzimaju kredite neznaju kako ce ih vracati. I tu se drzava nema kaj mijesati. Ali to ne vrijedi za komuniste. I bi htjeli biti i demokrati i komunisticki sve kontrolirati kao sto i kontroliraju. A to ne ide. To razumiju svi osim onih s komunistickim sklopom. Stetu koju su napravili, placat ce svi gradjani i njihova djeca jos godinama, ako uopce uspiju to platiti.
donošenje zakona sa retroaktivnim učincima neprihvatljivo je u bilo kojoj civiliziranoj državi. to se radi još samo u sjevernoj koreji i nekim najzaostalijim afričkim diktaturama.
Ajde da vidimo hoće li uspjeti obraniti zakon, ili će opet biti - ne priznajem niti jedan sud osim suda partije...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Al će proleteri iza sebe ostavit kaos .Neka nam je bog u pomoći.