Dragovoljka i nositeljica medalje Oluja nema ni za kruh
- Operirala sam dva tumora, imam PTSP, šećer, visok tlak, liječit ću se do kraja života! Tako imam rješenje o nesposobnosti za rad zbog kojeg sam dobila otkaz - kaže Bosiljka Radić za magazin Oluja.
Komentari 76
Meni se čini da nije ona nesposobna za rad, već nema posla ni ona, ni njezin muž, kao ni drugih 370 000 nezaposlenih u Hrvatskoj. Ali ne može se samo tako živit na račun države, jer će tako pokopat (dovestest do bankrota) tu državu za koju se je, svaka čast, borila. Jer ona stara, „nema kruha bez motike“, vrijedi i danas…
I sad i ja kao vojni invalid 70% nesposobnosti, bez jednog organa u tijelu i dva infarkta, mogu postaviti samo jedno pitanje? Tko koga ovdje "vuče za nos" ili bolje - zajebava do smrti? Ženu borca, ženu majku, ženu nezaposlenunu koja ima isto takvog supruga, nezaposlenog, a žive od 300 kuna dječjeg doplatka i pomoći svekra i njegove obitelji. Koliko se tzv. prijateljskih i inih pitanja rješava kratkim telefonskim dogovorom ili za šankom, a možda i u krevetu? SRAMOTA!!!
Žena i njezina obitelj doslovno krepavaju od gladi i neimaštine, a razni tajkuni koji su pokralicijelu Hrvatsku, plivaju u izobilju koje nisu zaslužili ničime. Sada mi je uipče žao što sam i ja ostao u Hrvatskoj i punim đepove lopovima, a sam slabo živim.
ZGexil: Tvoj komentar je očit dokaz da nisi informiran o prošlosti moje, a možda i tvojeHrvatske. Vjerujem u tvoju mladost i škole koje si prošao poslije 1991. godine jer su tada povijesne storije dobile druge dioptrije pa su mnoge stvari iz prošlosti gledali kroz očale NDH i propalog fašizma. Tvoja uporedba s Njemačkom je ne malo budalasta, jer je 1945. godina bila nešto što će se u povijesti ljudskog roda spominjati.
Hrvatska ratnica nema ni za kruh dok patrizanskim zločincma teče med i mlijeko Kakav smo mi to narod?
Evo ovako, ministar Matić je rekao da jedan branitelj košta 1 mil. € i da je ispisao iz registra 55 branitelja i ustedio 55 mil. Eura. Neka ispise ovu gospođi i isplati joj pola miliona eura i ustedio je pola.. Ps. Ja svoj status od 76 mjeseci kao branitelj i dragovoljac ustupim za sto tisuća eura i neka me izbrise iz registra ( nisam RVI )
..nemaju ni za kruh radnici koji su odradili puni radni vijek koji su pokradeni uz blagoslov crkve sve je to djelo njihovuo kao i djelo političara i takozvanog oca domovine franceka koji je namjerno ukrao sve što je radničko iničko i prodao poput jude sve tajkunima za jednu kunu te time sebi stvarao glasački aparat ...
Baš sam jučer razgovarao s prijateljem koji tvrdi kako za stare doušnike ima novca a vode se kao djeca palih boraca nob-a i dobivaju veće mirovine od dragovoljaca domovinskog rata.
Gospođa je u registru branitelja ali ne navodi joj se ratni put kao ostalima. Samo je napomenuto da je bila 836 dana u borbenom sektoru.
eh da je bosa bila partizanka sad bi njoj drugari i stan u centru zg namjestili...
Potresna priča. Ali takvih slučajeva ima vrlo mnogo. I tu se naglašava njezino sudioništvo u ratu.Ako je uzrok njezinih bolesti bilo sudioništvo u ratu onda bi imala pravo na nekakvu naknadu ili invalidninu.Ali ako su njezine tegobe nastale ili bi nastale bez obzira na ratni put onda ona ima prava kao i svaki građanin narušenog zdravlja.A to baš i nisu neka velika prava. Tvrdi da ima PTSP!? Ako je to dokazano onda bi imala mislim nekakva prava ali ako to ona tvrdi a nije verificirano,malo vajde od toga. I ja imam visok tlak,šećer,bio sam na prvoj crti bojišnice tristotinjak dana (ona 800,svaka čast),bez posla sam desetak godina i nemam nikakvih prihoda,nekako preživljavam na račun ranijeg rada i čekam 65 godina da dobijem minimalnu braniteljsku mirovinu. neznam koje su godine uvjet za žene braniteljice?Možda već sa 60 godina! ili ipak 65? Na žalost u Hrvatskoj ima puno bolesnih ljudi koji ne mogu zarađivati za život ili pristojan život ali koliko mi se čini,osim povremene jednokratne pomoći tu država ne može puno učiniti.
Žalosno je to što Hrvatski branitelji iz Domovinskog rata koji nisu invalidi nemaju nikakva prava. Dakle samo inavlidi imaju prava -kod primjerice upisa djece u vrtić... dok hrvatski branitelji, dragovoljci, među kojima su i oni koji su od početka doo kraja domovinskog rata sudjelovali u ratu, dakle od 1991-a koji srećom nisu invalidi te su bili toliko pošteni da nisu ishodili ni "lažan" invaliditet, nemaju nikakvih prava. To je sramota. Treba se zapitati tko će, nedaj Bože ,sutra branit Domovinu ukoliko opet izbije kakav rat.
Gospođa nije očito član HDZ-a.
Reci ti meni: Pogledah tvoj fotos i - bilo mi je sasvim dosta. Lupetaš kao da si jučer došao iz Nemila i Nedraga. Ako već pljuješ i praviš se tako važna faca, onda koristi prave i vjerodostojne podatke koje mi ostali možemo "progutati" a da ne povraćamo. Ovako iza tvoj seruckanja ostaju samo drekeci. Kužćiš stvar njofra?
kolače! nek je kolače, šta će ju leba!
Kada če se pronaći lažni branitelji ajde ljudi ako netko zna broj tel. neka napiše da možemo javiti, jer ima ih puno koji su pali s motora kad su bili na vikendu i evo mirovine . Ujedinimo se i otkijmomo lažnjake nemojmo biti kukavice .
@pseto za ovu državu se aktivno borilo najviše 3% stanovništva i uspjeli su obraniti ,m ostali 97% je moglo bar onda urediti ovu državu , da ne bira Mesiće, sanadere, liniće i slične na vlast. Od privilegija , hrvatski braniteljelj nema ništa, znači to što je netko proveo 4 godine u gardijskoj brigadi u mnogim značajnijim operacijama, tvoja obitelj i ostali ne izdvajaju niti kune, ali ni to vam nije bil odosta, nego se sa oduštevljenjem pozdravljali kada su ih tjerali iz sustava , znajući da šanse za novo radno mjesto nemaju nikakve . kad već uspoređuješ partizane i branitelje, u onoj državi se nije moglo dogoditi da pripadnik ustaških postrojbi dobije prednost prui zapošljavanju u odnosu na partizanskog unuka, a ne samog njega, svi su imali riješeno stambeno pitanje, riješena ljtovanja, mirovine iznda prosječnih primanja i radna mjesta daleko iznad njihove stručne spreme. Ali , ponavljam, ništa se drugo i ne zasluži kada se bori za gomilu smeća, koje bi radije da ima prosječnu plaću kao što je u Srbiji oko 500€, nego da ima svoju državu, s obzirom da bi mnogi zagrepčani dočekali JNA i arkana sa cvijećem
Očito da je to božja kazna
Daj molim te. Sta je ona imala i radit u ratu? Uostalom, sta bi sada? Dosadne su i naporne ove patetike i zalopojke preko interneta, pa da se narod smiluje. Danas nije nikome lako. Nije ni meni pa zivim i ne jadam se.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Dok se lazni "branitelji" smiju u brk i kasiraju, ima i onih pravih koji jedva prezivljavaju , "bravo" to su sve krivi ti iz njene opcine , a mozda i sama ako ne trazi sve sto joj pripada.Zanima me samoamo tko vodi tu evidenciju o braniteljima i zasto to nije regularno rijeseno ?