Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 0
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Magazin Oluja
Povratak na članak

Dragovoljka i nositeljica medalje Oluja nema ni za kruh

- Operirala sam dva tumora, imam PTSP, šećer, visok tlak, liječit ću se do kraja života! Tako imam rješenje o nesposobnosti za rad zbog kojeg sam dobila otkaz - kaže Bosiljka Radić za magazin Oluja.

Komentari 76

DR
dragica949
09:57 11.01.2014.

Tako je bilo i poslije 2.svjetskog rata,tako je i danas.Guzonje,laktaši,podrepaši,lažnjaci,su se pobrinuli za sebe,a sirotinja trune u vlažnim podrumima ,gladna,jadna i napuštena od svih.Zašto se Stožer ne uključi obraniti čast i dostojanstvo braniteljske populacije na konkretnim slučajevima,umjesto jalove borbe s vlasti?Ili je i njima samo do vlasti?

VL
AB
abendblatt
09:23 11.01.2014.

Gospodo ministri Milanka Opacic i Predrag Matic, nadam se da cete odmah reagirati i ovoj nesretnoj obitelji brzo omogucit malo srece i zadovoljstva, toliko vam nalaze ljudskost.

VL
Avatar sanja_meyer
sanja_meyer
10:01 11.01.2014.

Ovako nesto je jako zalosno i da zena nije bila u ratu i da nije prosla sto je sve prosla prava socijalna drzava nebi smijela dopustiti da ljudi tako zive.

VL
AT
Attak
09:26 11.01.2014.

Vrlo podobne stručne osobe donose eto rijesenja za ovaj nadasve žalostan životni put jedne žene dragovoljke u domovinskom ratu ! Zato je Predrag M. Po kratkom postupu dobio obeštetu za lažni PTSP , istinski stradalnici dugo moraju dokazivati svoju stečenuu invalidnost kod ljigavaca koji o tom odlučuju ! Sve je u ime "poštenja" kod vladajuće družine !!

VL
Avatar anticenzura
anticenzura
10:54 11.01.2014.

Sramota, sramota, sramota. Jadna zena. Kad se sjetim onih, ovoga s 5 vila sta su ga zadnjeg pokupili s galerijom u podrumom, a vidi ove zene nema za kruh, bolesna i gladna. Strasno sta su uradili od drzave i od naroda.

VL
SC
sc0rpion
09:20 11.01.2014.

nije se znala snaci, pogledajte nase generale sa kojom lovom raspolazu , od kud im , kao i mnogi koji su isli na ratiste da se obogate. U HR 90% stanovnika ima PTSP samo se nekima prizna a drugima ne.. Zao mi je zene ali na zalost nije jedini slucaj ima toga jako puno.

VL
SA
samograd
09:49 11.01.2014.

hrvatska potroši milijardu kuna na partizanske penzije ,wtf. milijarda i 4-stotine milijuna kuna ode za NEVLADINE UDRUGE.svaka šuša koja je blizu ove vlasti na ideološkoj liniji kao u jugoslaviji ,profitira ,ostali su na ulici ,odlaze vani ili životare sa crkavicomm . dobro je u svemu što je naš narod empatičan i spreman pomoći.

VL
Avatar Topgen
Topgen
11:32 11.01.2014.

VL , zasto niste otvorili racun na njezino ime , s potvrdom banke da je broj njezin ? Oni koji zele mogli bi joj pomoci , barem sa 10-15 kuna ? Zasto se u Ustav ne unese odredba da svakak ima pravo na minimalac za golo prezivljavanje ? Admine , nekoliko komentara su degutantni. Help !

VL
DU
Deleted user
10:27 11.01.2014.

u istom trenutku nemeres biti hrabar i pametan. ili si jedno ili drugo. koliko skolovanog kadra pogine na frontu ? skoro pa nitko . kao dokaz je general ciro blazevic,ili pukovnik ivo sanader koji su bez ogrebotine odradili citav oslobodilacki rat.

VL
Avatar MarHer
MarHer
10:21 11.01.2014.

Zašto nešto mora u medije doći da bi ova jadna država reagirala na probleme svojih građana.

VL
IS
istri
10:30 11.01.2014.

kad narod bude shvatijo da politicari organiziraju ratove za njihovo dobro a ne za malog covjeka onda malenima bude bolje.

VL
ZV
zdravko.vugrinec
12:07 11.01.2014.

sramota.a ratnih profitera koliko ti srce hoće.sirota žena!treba raskrinkat gamad koja živi na državnoj cici nezasluženo

VL
SN
SNV
09:50 11.01.2014.

glavo da generali i tisuće pukovnika HV imaju firme koje posluju sa državom,,nekom rat a nekom brat

VL
GU
guc
10:06 11.01.2014.

Drustvu treba pomoci-bez obzira dali je braniteljka ili ne.Medutim novce koje bi ona trebala dobiti popapali su lazni invalidi i borci,a njima nitko nista ne moze jer su na celima raznoraznih udruga.To je bolno ali je i cinjenica.Inace digresivno onima koji salju komentare-partizanske penzije ne postoje i nikada postojale nijesu.Ucesnicima NOB-a do kapitulacihe italije 1943 godine partizanstina se uracunavala u radni staz u dvostrukom trajanju a poslije tog datuma u jednostrukom.Nitko nije dobio mirovinu samo zato sto je bio ucesnik rata,jednostavno zato sto para nije bilo.

VL
ZE
zelenakrava
11:38 11.01.2014.

Nešto u ovom tekstu ne odgovara istini ili je novinar nešto krivo napisao. ako je dragovoljka sa 800 dana na bojištu i ako ima PTSP koji je nastao zbog sudioništva u ratu,automatski ima pravo na braniteljsku mirovinu ovisno o stupnjuu invalidnosti zbog PTSP-a ili možda samo invalidninu koja se dodaje bilo plaći bilo mirovini. I zbog toga neznam zašto bi uopće tražila da ide u invalidsku mirovinu koja bi bila sigurno višestruko manja od braniteljske dragovoljačke. Neko je tu ili namjerno ili nenamjerno naveo nešto krivo.

VL
PI
pivodavac
11:50 11.01.2014.

Žalosno da žalosnije nemože biti.

VL
LI
lise64
10:35 11.01.2014.

Jos malo neces ni smit reci da si se borila,inace REMETINAC. LJudi za koga ste GLASALI.....................

VL
PO
potrka
15:56 11.01.2014.

Gdje su sad oni koji su bili dva dana na ratištu pa si sredili mirovine od desetak tisuća kuna.Znaju se pjevčiti sa komentarima a kad treba pomoći i dići glas za ovu jadnu ženu nema ih nigdje.Ili možda proučavaju zakon o braniteljima da vide gdje bi mogli ušićariti još koju kunu.Zbog takvih mnogi istinsko bolesni branitelji ne mogu oatvariti bilo kakvu pomoć.Gade mi se a ove žene mi je uistinu žao.

VL
BL
Blomberg
13:09 11.01.2014.

Dok se lazni "branitelji" smiju u brk i kasiraju, ima i onih pravih koji jedva prezivljavaju , "bravo" to su sve krivi ti iz njene opcine , a mozda i sama ako ne trazi sve sto joj pripada.Zanima me samoamo tko vodi tu evidenciju o braniteljima i zasto to nije regularno rijeseno ?

VL
Avatar Stanislav Šolc
Stanislav Šolc
18:04 11.01.2014.

I sad i ja kao vojni invalid 70% nesposobnosti, bez jednog organa u tijelu i dva infarkta, mogu postaviti samo jedno pitanje? Tko koga ovdje "vuče za nos" ili bolje - zajebava do smrti? Ženu borca, ženu majku, ženu nezaposlenunu koja ima isto takvog supruga, nezaposlenog, a žive od 300 kuna dječjeg doplatka i pomoći svekra i njegove obitelji. Koliko se tzv. prijateljskih i inih pitanja rješava kratkim telefonskim dogovorom ili za šankom, a možda i u krevetu? SRAMOTA!!!

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.