Dragovoljka i nositeljica medalje Oluja nema ni za kruh
- Operirala sam dva tumora, imam PTSP, šećer, visok tlak, liječit ću se do kraja života! Tako imam rješenje o nesposobnosti za rad zbog kojeg sam dobila otkaz - kaže Bosiljka Radić za magazin Oluja.
Komentari 76
Gospodo ministri Milanka Opacic i Predrag Matic, nadam se da cete odmah reagirati i ovoj nesretnoj obitelji brzo omogucit malo srece i zadovoljstva, toliko vam nalaze ljudskost.
Ovako nesto je jako zalosno i da zena nije bila u ratu i da nije prosla sto je sve prosla prava socijalna drzava nebi smijela dopustiti da ljudi tako zive.
Vrlo podobne stručne osobe donose eto rijesenja za ovaj nadasve žalostan životni put jedne žene dragovoljke u domovinskom ratu ! Zato je Predrag M. Po kratkom postupu dobio obeštetu za lažni PTSP , istinski stradalnici dugo moraju dokazivati svoju stečenuu invalidnost kod ljigavaca koji o tom odlučuju ! Sve je u ime "poštenja" kod vladajuće družine !!
Sramota, sramota, sramota. Jadna zena. Kad se sjetim onih, ovoga s 5 vila sta su ga zadnjeg pokupili s galerijom u podrumom, a vidi ove zene nema za kruh, bolesna i gladna. Strasno sta su uradili od drzave i od naroda.
nije se znala snaci, pogledajte nase generale sa kojom lovom raspolazu , od kud im , kao i mnogi koji su isli na ratiste da se obogate. U HR 90% stanovnika ima PTSP samo se nekima prizna a drugima ne.. Zao mi je zene ali na zalost nije jedini slucaj ima toga jako puno.
hrvatska potroši milijardu kuna na partizanske penzije ,wtf. milijarda i 4-stotine milijuna kuna ode za NEVLADINE UDRUGE.svaka šuša koja je blizu ove vlasti na ideološkoj liniji kao u jugoslaviji ,profitira ,ostali su na ulici ,odlaze vani ili životare sa crkavicomm . dobro je u svemu što je naš narod empatičan i spreman pomoći.
VL , zasto niste otvorili racun na njezino ime , s potvrdom banke da je broj njezin ? Oni koji zele mogli bi joj pomoci , barem sa 10-15 kuna ? Zasto se u Ustav ne unese odredba da svakak ima pravo na minimalac za golo prezivljavanje ? Admine , nekoliko komentara su degutantni. Help !
u istom trenutku nemeres biti hrabar i pametan. ili si jedno ili drugo. koliko skolovanog kadra pogine na frontu ? skoro pa nitko . kao dokaz je general ciro blazevic,ili pukovnik ivo sanader koji su bez ogrebotine odradili citav oslobodilacki rat.
Zašto nešto mora u medije doći da bi ova jadna država reagirala na probleme svojih građana.
kad narod bude shvatijo da politicari organiziraju ratove za njihovo dobro a ne za malog covjeka onda malenima bude bolje.
sramota.a ratnih profitera koliko ti srce hoće.sirota žena!treba raskrinkat gamad koja živi na državnoj cici nezasluženo
glavo da generali i tisuće pukovnika HV imaju firme koje posluju sa državom,,nekom rat a nekom brat
Drustvu treba pomoci-bez obzira dali je braniteljka ili ne.Medutim novce koje bi ona trebala dobiti popapali su lazni invalidi i borci,a njima nitko nista ne moze jer su na celima raznoraznih udruga.To je bolno ali je i cinjenica.Inace digresivno onima koji salju komentare-partizanske penzije ne postoje i nikada postojale nijesu.Ucesnicima NOB-a do kapitulacihe italije 1943 godine partizanstina se uracunavala u radni staz u dvostrukom trajanju a poslije tog datuma u jednostrukom.Nitko nije dobio mirovinu samo zato sto je bio ucesnik rata,jednostavno zato sto para nije bilo.
Nešto u ovom tekstu ne odgovara istini ili je novinar nešto krivo napisao. ako je dragovoljka sa 800 dana na bojištu i ako ima PTSP koji je nastao zbog sudioništva u ratu,automatski ima pravo na braniteljsku mirovinu ovisno o stupnjuu invalidnosti zbog PTSP-a ili možda samo invalidninu koja se dodaje bilo plaći bilo mirovini. I zbog toga neznam zašto bi uopće tražila da ide u invalidsku mirovinu koja bi bila sigurno višestruko manja od braniteljske dragovoljačke. Neko je tu ili namjerno ili nenamjerno naveo nešto krivo.
Žalosno da žalosnije nemože biti.
Jos malo neces ni smit reci da si se borila,inace REMETINAC. LJudi za koga ste GLASALI.....................
Gdje su sad oni koji su bili dva dana na ratištu pa si sredili mirovine od desetak tisuća kuna.Znaju se pjevčiti sa komentarima a kad treba pomoći i dići glas za ovu jadnu ženu nema ih nigdje.Ili možda proučavaju zakon o braniteljima da vide gdje bi mogli ušićariti još koju kunu.Zbog takvih mnogi istinsko bolesni branitelji ne mogu oatvariti bilo kakvu pomoć.Gade mi se a ove žene mi je uistinu žao.
Dok se lazni "branitelji" smiju u brk i kasiraju, ima i onih pravih koji jedva prezivljavaju , "bravo" to su sve krivi ti iz njene opcine , a mozda i sama ako ne trazi sve sto joj pripada.Zanima me samoamo tko vodi tu evidenciju o braniteljima i zasto to nije regularno rijeseno ?
I sad i ja kao vojni invalid 70% nesposobnosti, bez jednog organa u tijelu i dva infarkta, mogu postaviti samo jedno pitanje? Tko koga ovdje "vuče za nos" ili bolje - zajebava do smrti? Ženu borca, ženu majku, ženu nezaposlenunu koja ima isto takvog supruga, nezaposlenog, a žive od 300 kuna dječjeg doplatka i pomoći svekra i njegove obitelji. Koliko se tzv. prijateljskih i inih pitanja rješava kratkim telefonskim dogovorom ili za šankom, a možda i u krevetu? SRAMOTA!!!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Tako je bilo i poslije 2.svjetskog rata,tako je i danas.Guzonje,laktaši,podrepaši,lažnjaci,su se pobrinuli za sebe,a sirotinja trune u vlažnim podrumima ,gladna,jadna i napuštena od svih.Zašto se Stožer ne uključi obraniti čast i dostojanstvo braniteljske populacije na konkretnim slučajevima,umjesto jalove borbe s vlasti?Ili je i njima samo do vlasti?