Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 101
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Kriza u Kongresu
Povratak na članak

Dragan Primorac o krizi u američkom Kongresu

Duboka podjeljenost Republikanaca i Demokrata oko načina rješavanja trenutnog deficita dovodi čak do mogućnosti prestanka rada pojedinih institucija diljem SAD-a.

Komentari 63

OB
-obrisani-
20:06 07.04.2011.

po meni Obama treba da oštro stane prema republikancima, posebice prema Tea Party članovima. Njihova arogancija i ultimativnost neće ništa dobroga donijeti Americi Sada je već toliko očito da iza najglasnijih stoji krupni kapital, koji ako pobijedi, pretvoriće Ameriku u veliku korporaciju Sa Libijom je to ogoljeno do kraja: prvo su ga napadali što ništa nije poduzeo, a onda su ga počeli napadati zato što JE poduzeo..... Ovdje se sada svaka republikanska šuša osjeća pozvana da malo pišne na Obamu A iz pozadine se vuku konci..... Možda bi stvarno trebalo da dozvoli shutdown vlade, tek da se vidi tko je gdje, i tko klipove baca

VL
Avatar Jack_Bauer
Jack_Bauer
20:16 07.04.2011.

Istina kažeš? OK. Vidim da ti je jako stalo do gospodina Primorca i da znaš puno pa jel mi možeš reći zašto je njegova žena nosila sunčane naočale i previše šminke iako je bilo oblačno a išla je samo do sandučića podignuti poštu iz Izraela? Dosta je bilo govora o borilačkim vještinama ovog političara koji je kao i odvjetnik Nobilo vježbao udarce na slabijima. Molim te možeš li mi objasniti to s kompjuterima jer ako je on predsjednik onda oni stižu a ako ne bude izabran onda se ti nepostojeći kompjuteri obećaju nekom drugom.

VL
Avatar Svećenik
Svećenik
20:35 07.04.2011.

a jel ima štogod da je ovaj prosračko o krizi školstva? U hrvatskoj, naravno!

VL
OB
-obrisani-
20:50 07.04.2011.

Bogatim neo-liberalima je za predsjednika najpodobnija osoba tipa Palin, koja nema pojma o mnogo čemu, ali s kojom bi mogli manipulirati do besvijesti

VL
OB
-obrisani-
21:26 07.04.2011.

neo-konzervativcima...... nemoj Palin reći da je neo-liberal - smrtno će se uvrijediti

VL
OB
-obrisani-
22:28 07.04.2011.

07.04.2011. u 20:01h ZeljkoTrinaestic je napisao/la: Dragane,jesi li to ti ? Nemoj se sramotiti sa svojim pamfletima. Jako dobro te pamte na Sveučilištu,tebe i tvoju izvrsnost.Samo melješ frazeštine i gluposti.Iza tebe je ostala pustoš i ostavi to za svoju pastvu.

VL
ZE
ZeljkoTrinaestic
23:40 07.04.2011.

Ivane Đikiću ( i kume Janoše Terziću), koji živite i djelujete pod raznim nadimcima poput Ankica Screiber,pLotomir itd,itd, ne trebam se ja skrivati, moje ime je vidljivo. Ako malo bolje razmislite čak sam Vam pružao potporu kad ste radili Peticiju, dok nisam shvatio da zbog vlastite sujete napadate Hrvatsku znanost. Ta sramotna Peticija je dovela do toga da se većina normalnih ljudi odlakla od Vas i te sulude agresivne politike. Zato Vas se odrekao i svjetski priznati prof.dr. Radman kao i niz Vaših prijatelja. U prilogu Vam dostavljam izjave najpriznatijih hrvatskih znanstvenika o Vama. Ako Vam one nisu inspiracija da se promjenite, nitko Vam više neće moći pomoći, pa niti oni svećenici s kojima se susrećete ne bi li od velikog ateiste preko noći postali veliki katolik (koji uz to proganja ljude). Monstruozna je to politika gospodine Ivane. Evo tekstova da Vas podsjete na neke od rečenica uglednih Hrvatskih znanstvenika o Vašem djelovanju na ovim prostorima: -Akademik Radman (Slobodna Dalmacija): Ivan Đikić je širenjem neistina sustavno narušavao ugled MedILS‐a, prouzrokovao je odlaske mladih znanstvenika i ometao rad instituta. -Prof.dr. Krešimir Pavelić ( Vjesnik od 28. siječnja 2006.) \"Ivan Đikić je svojim djelovanjem počinio veliku štetu Republici Hrvatskoj.\" -Branko Roglić (Predsjednik upravnog vijeća MEDILS-a) \"Đikić je svojim ponašanjem rastjerao investitore u MEDILS-u i morao je otići\" -Prof.dr. Matko Marušić (Slobodna Dalmacija) \"Đikić je pljuvao po Hrvatskoj jer da zašto on tako dobar mora za obranu doktorata platiti tri tisuće kuna (tada sam ga izbacio iz sobe). I još mnogo toga je Đikić napravio\"... -Prof.dr. Šimun Anđelinović (Vijesnik) Đikić širi do sada neviđenu mržnju među hrvatskim znanstvenicima. -Prof.dr. Danica Ramljak (HTV) \"Imamo jasne dokaze da je Ivan Đikić pokušao objaviti Apel u kojem napada hrvatske znanstvenike u američkim novinama\" - Akademik Josip Pečarić \"Želio sam da javnost dozna tko je zapravo Ivan Đikić i zbog toga sam objavio knjigu \"Kako su rušili HAZ-u\", - Prof.dr. Igor Čatić \"Napadi na pojedince od strane prof. I. Đikića i njegovih istomišljenika nikada nisu prestali, premda su bili različito intenzivni\"

VL
OB
-obrisani-
23:43 07.04.2011.

Katsumoto - ne brkati ekonomski neo-liberalni koncept sa društvenim konzervativnim - i jedno i drugo je značajka US - konzervativaca. Palin je dakle, po pripadnosti stranci, konzervativka, (neo) liberalnog ekonomskog pogleda, ali s obzirom na skromno općenito znanje, podobna jee za manipulacije s bilo koje strane

VL
OB
-obrisani-
23:56 07.04.2011.

Napadi na Primorca su motivirani posebno njegovim radom o genetskom porijeklu naroda Europe i Hrvata, gdje se dokazje pretežno ne-slavenski iskon Hrvata, slično i srba, što ruši ideju južnoslavenstva, korištenu u svrhu velikosrpske hegemonije nad ostalom \"braćom slavenima\", pa ga zato jugo-simpatizeri optužuju za rasizam i nacizam - staro velikosrpsko režimsko sredstvo diskreditiranja Hrvata \"nacionalista i stoga fašista\"

VL
ZR
Zrinka23
00:02 08.04.2011.

Ne razumjem čemu ove rasprave. Čovjek je obrazovan, elokventan, dobro izgleda i napisao je članak o stanju u Americi. U čemu je problem? Objektivne kritike da, ali ove bedastoće ............Ljubomora je bolest i zahtjeva neku vrstu liječenja.

VL
OB
-obrisani-
00:04 08.04.2011.

Aha sad je ovaj osim genetike postao i politički analitičar? Do kraja života mu još samo ostaje da ode na Mars!

VL
OB
-obrisani-
00:05 08.04.2011.

Ideološki jugo-srbo-ostaci bivšeg režima, protive se bilo kakvoj reformi školstva i programa, koja bi odskakala od ideologije južnoslavenstva, jednog jezika, zato se radi na stvaranju jedinstvenog programa izobrazbe povijesti za cijeli region, gdje bi se nastavljalo sa glorificiranjem srpstva, prešućivanjem srpskih zločina, a demonizirao hrvatski nacionalizam, domoljublje, jezik itd.

VL
OB
-obrisani-
00:23 08.04.2011.

nevjerojatno da ste ovom idiotu dali da piše članke... pa kuda se to srozao večernji list?

VL
MI
MikeJSeric
00:40 08.04.2011.

Gledam CNN i upravo kazu da nije postignut dogovor u Kongresu oko budzeta. Osobno mislim da ce se republikanci i demokrati dogovoriti zadnju minutu jer paraliza drzave ne odgovar ni jednima niti drugima. Primorac je odlicno otvorio ovu problematiku, vidim da su se i drugi mediji sad ukljucili u raspravu. Za kvalitetno hrvatsko novinarstvo treba sto vise clanaka od neovisnih intelektualaca koji ne ovise o politickim ali niti financijskim izvorima moci. Jedino se tako moze doznati istina.

VL
BA
barbaizamerike
07:45 08.04.2011.

covik dobro napiso i iznio poznate cinjenice koje mnogi od nas nisu znali a i neke prognoze sa kojima se mozemo ali i nemoramo sloziti.mi smo narod koji voli napadati i pljuvati ja bi volio da smo narod koji bi smisljo kako se izvuci iz ove krize.ja mislim da tribamo vise proizvoditi a manje uvoziti .jer nemoze vise ovako kina samo proizvodi i izvozi a slkoro nista ne uvozi i ovako svit nemoze opstati.sjetimo se razmjene dobara i trgovanja .kad toga bude ponovo onda ce kriza prestati i kad se zarade radnika u citavome svitu stabiliziraju jer su sada jako velike razlike i zato neki kao kina samo proizvode i izvoze zasto pa zato jer malo placaju svoje radnike i onda imaju najnize cjene a svit je posto veliko selo i to ce kad tad pasti jer svi moraju da proizvode i da kupuju to jest razmjenjuju dobra koja su proizveli

VL
OB
-obrisani-
09:38 08.04.2011.

Boj se bije protiv neoliberalnog koncepta apsolutne dominacije slobodnog tržišta, sa minimalnom državnom regulacijom, koji je očito uperen protiv većine pučanstva, generira krize - čitaj mega-pljačku od strane najbogatijih, stvara nepovratne socijalne razlike i osiromašenje, porobljavanje većine, ratove, ekološko uništenje

VL
OB
-obrisani-
11:00 08.04.2011.

Izgleda da je Dragan \"plemeniti\" Primorac,postao zaštićena osoba na ovom forumu.Meni je odbijen komentar jer sadrži neprimjerene riječi,a ja nikako ne mogu shvatiti koje su to? ! Bit će da je Dragan masno platio svoj PR ovdje,na sramotu VL.

VL
OB
-obrisani-
11:04 08.04.2011.

Primorac je agent i petokolonaš u službi tuđih interesa,koji se za osobnu korist prodao ,kao i njegov mentor Žužul,o kojem je bolje ne trošiti riječi.Neka ih vrag nosi što dalje od RH .

VL
OB
-obrisani-
11:08 08.04.2011.

07.04.2011. u 23:56h opa bato je napisao/la: To je klasična podvala,onih koji se busaju u junačka hrvatska prsa,a prodali bi i oca i mater za osobnu korist. Možda da pročitate znameniti vizionarski citat Brune Bušića iz 1975g. pa možda ii shvatite kome je namijenjen !

VL
Avatar Jack_Bauer
Jack_Bauer
11:12 08.04.2011.

Ovo je dobar primjer plaćenog oglasa u kojem se vidi rad PR agencije u čije se ruke stavio gospodin Primorac na štetu svoje časti. Cilj te kampanje nam je prikazati ovog propalog političara kao tipa s međunarodnim vezama i odličnim rješenjima koje sipa iz rukava kao izraelski vojnik metke iz strojnice u ime viših interesa. Cilj one grupe koja stoji iza njega je \"produbljivanje prijateljstva i suradnje\" između dvaju naroda ali to im ne smije uspjeti jer cijeli svijet osuđujje \"antiterorističke akcije\" u Svetoj zemlji i diže ruke od propalog cionističkog projekta!

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.