Srpski politički lideri ne mogu bez kuknjave, pa makar ona bila bez ikakva temelja. Tako je Milorad Dodik, uz Marka Ruttea najveći svjetski ulizivač Donaldu Trumpu, zavapio o navodnoj kolosalnoj mržnji Sarajeva prema Srbima zbog kante farbe bačene na izlog jedne trgovine. Njegove riječi vrijedi citirati: "To što je učinjeno na prodavnicama kompanija iz Srbije i RS neodoljivo podsjeća na početak najmračnijeg perioda u povijesti Europe i svijeta. I neće stati. Ponovit će se. Dok god i posljednja ne bude zatvorena", napisao je Dodik, pozvavši sve kompanije iz Srbije i Republike Srpske da napuste Sarajevo. No stvarnost je, po običaju, kudikamo manje dramatična. Irfan Čengić, načelnik Općine Stari Grad, demantirao je cijelu konstrukciju, pojasnivši da je poslovni prostor u vlasništvu Općine, da je zakupac tvrtka čiji vlasnik nije srpske nacionalnosti, dok je sam brend talijanski. Ali nije prvi put da je Milorad Dodik u stanju od talijanskog izloga iscijediti priču o povijesnom progonu Srba.
Dodik zbog kante farbe zajaukao: 'Vraća se najmračnije doba za Srbe'
Irfan Čengić, načelnik Općine Stari Grad, demantirao je cijelu konstrukciju, pojasnivši da je poslovni prostor u vlasništvu Općine, da je zakupac tvrtka čiji vlasnik nije srpske nacionalnosti, dok je sam brend talijanski
Još nema komentara
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.