Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 210
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
VREMENSKA PROGNOZA

Dio Hrvatske u crvenom zbog opasnog vremena: Past će i preko 100 litara kiše, evo gdje će biti najgore

Foto: DHMZ
1/2
10.09.2025.
u 07:37

Za većinu Hrvatske izdano je upozorenje, a za riječku, splitsku, kninsku i dubrovačku regiju upaljen je crveni meteoalarm zbog obilne kiše i grmljavinskog nevremena

Prema prognozi Državnog hidrometeorološkog zavoda, atmosfera se od utorka počela sve jače destabilizirati, a vrhunac nestabilnosti očekuje se u srijedu i u prvom dijelu četvrtka. Ovih dana, osobito na Jadranu i u njegovom zaleđu, očekuju se obilne oborine u kratkom vremenu, lokalno i više od 100 litara po četvornome metru, uz opasnost od bujičnih i urbanih poplava. Vrlo je vjerojatno i grmljavinsko nevrijeme, a na moru su moguće pijavice. 

Obilniji pljuskovi s grmljavinom ne zaobilaze ni unutrašnjost zemlje, dok će na Jadranu puhati jako, ponegdje i olujno jugo te južni vjetar s udarima koji mogu doseći i do 100 kilometara na sat. Uz premještanje frontalnog poremećaja, vjetar će nakratko okrenuti na jugozapadnjak i sjeverozapadnjak.

Vrijeme će danas biti pretežno oblačno, kišovito i vjetrovito. Do sredine dana kiša većinom na zapadu Hrvatske, zatim sve češće i drugdje. Mjestimice izraženi pljuskovi praćeni grmljavinom, lokalno i nevrijeme te obilna oborina, osobito na Jadranu i predjelima uz njega. Najmanje kiše past će na istoku. Umjeren jugoistočni i južni vjetar, u gorju i jak, a na moru jako do olujno jugo te južni vjetar, navečer u okretanju na jugozapadnjak. Najviša dnevna temperatura zraka između 20 i 25 °C, na istoku i jugu i malo viša, prognozira DHMZ. 

Za većinu Hrvatske izdano je upozorenje, a za riječku, splitsku, kninsku i dubrovačku regiju upaljen je crveni meteoalarm zbog obilne kiše i grmljavinskog nevremena. 

Foto: DHMZ

Od četvrtka poslijepodne, a osobito tijekom petka, očekuje se postupno smirivanje vremena i razvedravanje. Petak će obilježiti pretežito sunčano vrijeme, uz svježa i mjestimice maglovita jutra u unutrašnjosti. Ipak, potpuno stabiliziranje atmosfere još se ne očekuje pa su poslijepodne mogući kraći pljuskovi, najprije u kopnenim krajevima, a zatim i na sjevernom Jadranu.

Meteorolozi upozoravaju kako su na snazi upozorenja za obilne oborine, olujan vjetar i grmljavinska nevremena te pozivaju građane na oprez i redovito praćenje službenih informacija. Podsjećaju da se razine upozorenja mogu brzo mijenjati, zbog čega je važno pratiti obavijesti više puta dnevno i svoje aktivnosti prilagoditi vremenskim uvjetima.

Komentara 2

Avatar MODERN-TALKING
MODERN-TALKING
08:30 10.09.2025.

suho ko barut

Avatar dublin2
dublin2
08:06 10.09.2025.

U Zagrebu je palo 2dcl kiše, ajdmo crveni alarm.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja