Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 132
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Rast PDV-a
Povratak na članak

Cijene lete nakon Uskrsa: Hrana će poskupjeti, i to minimalno 5 %

Trgovci će napraviti sve da veći dio novih troškova prebace na dobavljače i distributere, a dio na vlastite uštede, broj djelatnika, bruto plaće, nepotrebna ulaganja i slično.

Komentari 82

OB
-obrisani-
10:47 28.03.2012.

Branitelju, smiri malo hormone! Tih pet kuna nisi obvezan platiti ako plaćaš internetskim bankarstvom. I tko te tjera da budeš T-comov pretplatnik? P. S. Piše se \"plaćanje\".

VL
MR
mravac8
10:48 28.03.2012.

BRANITELJ-MUP Blaženi kapitalizam, zar ne? Za kapitaliste, naravno. Jer, slušaj ovo - hrvatska poduzeća su u Hrvatskoj u prvih 9 mjeseci 2011 ostvarila dobit od 24,5 milijarde kuna. Nije li to prekrasno?

VL
BM
BRANITELJ-MUP
11:07 28.03.2012.

DŠ2709 je napisao/la: Branitelju, smiri malo hormone! Tih pet kuna nisi obvezan platiti ako plaćaš internetskim bankarstvom. I tko te tjera da budeš T-comov pretplatnik? P. S. Piše se \"plaćanje\". ___________________________________ isprike, tebi za gramatiku. Lapsus! Ali kako će onda onda oko 1 mil. umirovljenika na internet bankarstvo? Misliš da oni surfaju ko ti..he..he..he

VL
JS
jsestak
11:09 28.03.2012.

glavno da se cijene usklađuju sa EU a kak bu narod preživjel nije važno linić nas zadužuje,čačić sve rasprodaje rusima -stvarno sposobna vlada

VL
PR
promill
11:10 28.03.2012.

28.03.2012. u 10:48h mravac8 je napisao/la: BRANITELJ-MUP Blaženi kapitalizam, zar ne? Za kapitaliste, naravno. Jer, slušaj ovo - hrvatska poduzeća su u Hrvatskoj u prvih 9 mjeseci 2011 ostvarila dobit od 24,5 milijarde kuna. -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Od istih tih poduzeća država država otpisuje 25 milijardi \"nenaplativih\" poreza! U redu, ali, imaju li ta poduzeća kakvu imovinu, da li se što zaplijeniti, oduzeti?!

VL
CH
chupakabra
11:14 28.03.2012.

Treba imati u vidu da trebaju i plaće ići gore - za to se treba boriti a ne kao ovčice kukati. Treba reći sindikalistima da pišu pisma predsjednicima uprava o korekcijama plaća te da radnici ne mogu financirati inflaciju i ostala poskupljenja.

VL
JS
jsestak
11:16 28.03.2012.

glavno da se cijene usklađuju sa EU a plaće i mirovine mizerija linić nas zadužuje,čačić sve rasprodaje rusima-stvarno sposobna vlada

VL
BM
BRANITELJ-MUP
11:19 28.03.2012.

DŠ2709 je napisao/la: T-Mobile i T-Com račune možete platiti u T-Centrima bez naknade – na tzv. Platomatima, samouslužnim uređajima za naplatu i to samo original uplatnicom, a ukoliko nemate originalnu uplatnicu iznos s vašeg računa možete platiti na blagajni T-Centra uz naknadu od 5 kn. ____________________________________ Mora da radiš u T-Com! Dobro ga podržavaš! Nastavi!

VL
MR
mravac8
11:25 28.03.2012.

chupakabra A, ne, ne ....... plaće će u najboljem slučaju ostati iste ako se neće smanjiti .... kriza je i to već godinama, čuo si, zar ne? Sindikalisti ti tu ništa ne mogu čak i da hoće, naime POSLODAVAC određujee plaću a on može uvijek kazati ..... u Hrvatskoj ima 320 tisuća nezaposlenih ako ti se ne sviđa plaća .......... promil A čuj ....... vjerojatno je nastupla zastara pa se dugovi zato otpisuju.

VL
OB
-obrisani-
11:27 28.03.2012.

Iako su te naknade potpuno nebitne kada narod razbacuje novce na kruh i mlijeko koji su suvišni u ljudskoj prehrani. Isto tako na štetne Kraševe i Dukatove proizvode koje ne bih dao ni neprijatelju. Pored toliko voća i povrća našaš narod kupuje otpad u vidu mliječnih proizvoda i kruha prepunog aditiva. Užas!

VL
JS
jsestak
11:27 28.03.2012.

glavno da se cijene usklađuju sa eu a plaće ostaju neusklađene linić nas zadužuje,čačić sve prodaje rusima-stvarno sposobna vlada

VL
Avatar NJUŠKALO
NJUŠKALO
11:28 28.03.2012.

jsestak @ je napisao/la: glavno da se cijene usklađuju sa EU a plaće i mirovine mizerija linić nas zadužuje,čačić sve rasprodaje rusima-stvarno sposobna vlada ------------------------------------------------------------------------------------------------- Kada bi se cijene usklađivale sa EU onda bi padale a ne rasle. Pretjerali su u svemu,nerealne cijene lančano su povisile sve troškove.

VL
OB
-obrisani-
11:32 28.03.2012.

Nije istina, cijene hrane rastu u cijelomu svijetu. I tko je nama kriv što se ne znamio prebaciti na domaće proizvode i kupovati izravno od hrvatskih poljoprivrednika...

VL
SQ
squalus
12:40 28.03.2012.

Mogli smo lijepo uvoziti jeftinu naftu iz Irana...ali ne, moram se naguziti Europi i uvesti sankcije Iranu jer su tako odredili \"demokrati\"

VL
TH
than
14:09 28.03.2012.

Ako place padaju, porezi rastu, rezije rastu, nafta raste, struja raste... Odnosno sve raste, ja bi pitao nase bajne politicare kako oni misle podici broj zaposlenih i tko ce pametan otvoriti obrt ? Evo meni kao ekonomskom laiku je to totalno nejasno. Sto da ja otvaram bilo sto, ako narod ima manje para, znaci manju kupovnu moc. Da se mucim i znojim da lezilebovici na proracunu mogu i dalje ispijati kavicu, a kada im dodjem po nesto da me salju od vrata do vrata ?!?! Jok.

VL
KA
karambita
17:29 28.03.2012.

Nakon Uskrsa, cjene ce uskrsnuti

VL
DD
ddh
17:33 28.03.2012.

Nije jasno zakaj sad svi vriste. Birali ste SDP i HNS, pa ih sad i imate. Ak nemate za hranu onda probajte: Predjelo: Juha od IDS-a Glavno jelo: Pisanica od SDP-a u vodenom umaku i Dessert: Savijacu od HNS-a uu satou od dravske vode. Kad ste ove birale, onda vam i takav menue mora odgovarati. I zato nema nikakvog jadikanja. Ak netko ne vjeruje, nek pita Munizabu iz Jutela (HTV).

VL
OB
-obrisani-
19:29 28.03.2012.

Znalo se i prije izbora da ako crvena opcija dodje na vlast da ce poskupjeti hrana,komunalije,porezi itd...itd...Uzivajte,birali ste sami.

VL
CA
cavecanem
19:54 28.03.2012.

činjenica je da je kriza i da bi i hdz da je ostao na vlasti bio prinuđen vući slične poteze ne zato što su bolji od ovih nego zato što su jednako loši i nemaju vizije kao niti sadašnja vladajuća garnitura problem je u tome što su mediji i sadašnja vlast u predizborno vrijeme stvorili famu da će idući dan nakon silaska hdz s vlasti nestati nezaposlenost, pasti tečaj eura i franka, svi imati plaću, povećati mirovine ........ umjesto da su rekli bit će teško ali drugaćije ne može, a mi ćemo dati sve da to bude kratko

VL
DI
Dijaspora
21:46 28.03.2012.

Nije važno kako je Hrvatima.Važno je što partija kaže. Ako partija kaže da nam je veći porez bolji za nas, moramo prihvatiti. Isto smo doživjeli i prvih 45 godina.

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.