Cijene lete nakon Uskrsa: Hrana će poskupjeti, i to minimalno 5 %
Trgovci će napraviti sve da veći dio novih troškova prebace na dobavljače i distributere, a dio na vlastite uštede, broj djelatnika, bruto plaće, nepotrebna ulaganja i slično.
Komentari 82
sanna 48...............ma jasno.., ja samo citiram štrbčeve aktiviste EU-janeze i sl......hebe mi se i za HDZ i za SDP. od hrvatske je ostalo još samo H !
Nema se kamo više ić sa cijenama,već su više nego u susjedstvu i samo dućan koji želi zatvorit će dizat cijene.
e sad neću jednom tjedno u Bosnu, već svaki dan. i marendat ću u Bosni. kud su kućni budžeti ionako nategnuti da se rastegnu od plaće do plaće, ugrožava me vlada za koju smo se svi nadali da će smanjiti tu financijsku napetost.
EU john...............pa nije ti thompson u izvršnoj vlasti . pa nije thompson uništio privredu . ti ga spominješ u svom komentaru . što ne kritiziraš svoje komunjare iz HDZ-a i SDP-a ...?
EU john..............pa ti si budala ! imam važnija posla od prepucavanja sa aktivistima save štrbca. .........
kličem se mujo
28.03.2012. u 08:26h fran108 je napisao/la: EU john...............pa nije ti thompson u izvršnoj vlasti . pa nije thompson uništio privredu . ti ga spominješ u svom komentaru . što ne kritiziraš svoje komunjare iz HDZ-a i SDP-a ...? Thompson jeje odraz kulture, razmišljanja i djelovanja..To su znali oni rijetki normalni Hrvati kod Latina u Latinici, to znamo susjedi Slovenci i to znaju i drugi u EU.. HDZ, Francek Tuđman i Ivek Sanader su samo krema i vrhnje te kulture zbrinjavanja, ponižavanja i obmanjivanja koja se uz Srbske agresore sjajno razplamsala i oživjela..I donijela nekima bogastvo a drugima jado uz paštetu i zastavu.. I nama Slovencima probleme jer se želi uz Boga i domoljublje maznuti ono malo mora što imamo. Poskupljenja su rezultat i implementacija stvarnosti Thompsonove kulture i \"prave hrvatske nevinosti\"..Poskupljenja su istina...
dok se srbi i hrvati po ovom forumu prepucavaju dali je casa puna ili prazna vasi politicari su vam vodu iz case popili.
28.03.2012. u 08:36h sanna48 je napisao/la: dok se srbi i hrvati po ovom forumu prepucavaju dali je casa puna ili prazna vasi politicari su vam vodu iz case popili. ......................................................................................................................................................... taktika, za budale....skreni pozornost i radi što hoceš....
1 kg kruha 10 x skuplji od 1 kg psenice..zar to nije mjera bez mjere..a sa cjenom kruha se mnogi proizvodi usporedjuju...Nama fali prava mjera ali za sve....!!!???
Fala Bogu i državi rvackoj, da sam i to dočeka. . . . jupi, mogu živjeti do smrti. Fala im.
EUJovan Interesantno...... ti sve znaš i sve komentiraš a nikako da skužiš da si kreten i da ti fali nešto u glavi! P.S. Dragi Admine ....dali si ti ikad proćitao pravila komentiranja koja važe na portalu VL...ako jesi ,zašto onda ne radiš svoj posao!?
ja mislim... da bih bilo bolje da je Euro se povećao na npr. 900 kn. pa barem ne bih uvozili sve to ......... a cijene bih bile iste ako ne i manje....ali g.Rohatinski je igrač krupnog kapitala i bankarske mafie i tako nam mora biti..
EUJovan Interesantno...... ti sve znaš i sve komentiraš a nikako da skužiš da si kreten i da ti fali nešto u glavi!
Barem što se turizma tiče, ovo poskupljenje je veoma loša informacija. Več sada su cijene izvanpenzionske turističke košarice u Hrvatskoj skoro dva puta više nego u Španiji, Portugalskoj, Bugarskoj... Dodatno poskupljenje znači, da če turisti još više robe donjet sa sobom.
ma kamo sreće da nam je pdv najveći problem. pa pred par godina smo bili šokirani kad je benzin stigao na osam kuna, hej, sad će 12. to je poskupljenje od 50%. pa struja, pa voda, pa grijanje. sad plinn za kućanstva ide gore minimalno 30%, autoplin je skočio sa manje od 4 na 6 kuna. sve je skočilo za 40 - 50% zadnjih par godina, pa kako neće hrana? jedino što nije išlo gore su plaće - naravno, tu mislim na plaće onih sretnika koji ih još dobivaju. ta poskupljenja su suluda, pdv je ukupno rastao za 3 posto u zadnjih ne znam kolko godina. jadni li smo, dokusurit će nas komunalije i energenti. :(
Mi smo jedina zemlja na svjetu koja porastom PDV-a potiće potrošnju ,jedini koji sistematski uništavamo gospodarstvo i ono malo što vrijedi prodajemo dižemo svemu cijene tako da lakše izađemo iz krize tako da imamo najskuplju vodu koju imamo u izobilju imamo naftu a najskuplja je u evropi imamo tvornicu gnojiva a najskupljeje itd. OJ HRVATI JADNA LI SMO RAJA KAD NAM DRUGI GAĆE KRAJA!
tnt Ma nije sve tako crno. Evo, pogledaj mi Hrvati imamo čak i jednog milijardera. I popirličan broj milijunera.
A ovo nam je nova čestitka od T-coma, nova naknada za plačanje računa!!!! Naknada od pet kuna po mjesečnom računu svakog od 3,6 milijuna korisnika mobilne i nepokretne mreže svakako će pomoći jačanju financijskih rezultata ovog telekomunikacijskog diva, koji je prošlu godinu završio s 3,78 milijardi kuna dobiti. Profitna marža od 46,9 posto uobičajena u svijetu kod trgovaca oružjem, a u Hrvatskoj kod telekomunikacijskih operatora ipak nije bila dovoljno dobar poslovno uvjetovani razlog da prošlog petka 370 radnika Hrvatskog telekoma ne dobije otkaz. Tih 370 radnika otkazom je u petak dalo svoj doprinos jačanju poslovnih rezultata Hrvatskog telekoma, a od 1. travnja morat će ga dati i sami korisnici plaćanjem nameta od pet kuna u T-Centrima.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Povećanje pdv-a automatski znači pad prometa, jer ljudi imaju ograničenu količinu love, a neki će ići u prekogranični šoping. U konačnici će se dogoditi pad prihoda od poreza zbog manjeg prometa i svi gube: i građani i država. Pdv je trebalo smanjiti, a ne povećati.