Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 183
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Obljetnica HNS-a
Povratak na članak

Čačić: U Hrvatskoj se urušava plemenski mentalitet

Čačić očekuje pobjedu na parlamentarnim izborima iduće godine, a strateška okosnica buduće Vlade bit će, veli, SDP i HNS

Komentari 74

OB
-obrisani-
21:54 15.12.2010.

15.12.2010. u 20:07h piccolo je napisao/la: Čačiću daleko smo mi još do pomaka na bolje. U Carini, U HŽ-u, u HAC-u, u ELEKTRI i sličnim državnim firmama hobotnica radi sve u 16. Tu su svugdje čvrsto instalirani ljudi od \"povjerenja\" KRADEZENJARA i lova i dalje curi na sve strane. Misliš da se Kalmeta smirio??? Ma daj me nemoj zezat. ----------------------- Možda će doći i vrijeme da i tupani poput tebe jednom shvate što je i kako napravljeno poslije 2000. godine od kada smo kao država politički i materijalno upropašteni! I ovo danas je, uz recesiju posljedica te antihrvatske koalicije. Jer sva materijalna šteta do danas utvrđena je sitnica prema samo nekioliko \"poslova\" iz vremena koalicije!

VL
KV
kvaka
20:12 17.12.2010.

Bože moj - koji idioti - Pravaši - ujedinimo se!

VL
LI
livoguza2
14:07 18.12.2010.

Urušava se plemenski, a Rade i KUKUrikavci bi uspostavili ubojički mentalitet. Umjesto da išta komentira o Hrvatskoj, bolje bi mu bilo da kleči i moli Boga da mu oprosti divljačko ubojstvo dviju osoba u Mađarskoj. Pokrij se, rade, ušima i šuti!

VL
KA
karambita
13:18 16.12.2010.

Ovaj jos na slobodi,,,,ubio dva covjeka i nista mu se nije desilo.....jeb** pravdu na ovom svijetu, a ja da ukradem zvaku dobio bi 1 mjesec bajbukane.

VL
RO
ronin
14:01 16.12.2010.

hdz pleme će izgubiti izbore...

VL
MA
marietta
20:15 15.12.2010.

Sa AMAC portala: Piše: Ing. Krešimir Cvitković Sada nakon uhićenja bivšeg predsjednika Hrvatske vlade, Hrvatskog bana, kako bi se trebao zvati predsjednik izvršne vlasti u Hrvatskoj a ne Premijer. Premijer je čovjek koji dijeli premije za mlijeko po hrvatskim selima.a. Sada nakon Hrvatske državne sramote i poniženja. Poraza. Potrebno je izvuči pouke i postupiti po njima inače će taj udarac postati totalni poraz Hrvatske države i početak kraja njenog postojanja. Za početak, tko je dr. Ivo Sanader. Čovjek, naočit, ambiciozan, školovan, rođen u Splitu u radničkoj kršćanskoj obitelji. Njegovi su porijeklom iz Dalmatinske zagore, dakle Vlaj. Vlah je inače germanski naziv za stanovnike Rimskog carstva. Doktorat je stekao u Austriji na komparativnoj književnosti. Možda je manje poznato da je sve do ovih godina Austrija davala studentske stipendije svim stanovnicima Austro-ugarske monarhije. Po logici stvari svaki student ostaje emotivno vezan za zemlju gdje se je školovao. Dali se i oficijelno upisao u austrijsku obavještajnu službu ili ne, ja ne znam ali da je sve račune vodio preko austrijskih banaka to je činjenica. On i Jakovčić su plitkih đepova dolepršali iz zemlje Austrije i sada su teški milione novaca. Ali tu nije zlu kraj. Da bi oni stekli miliončić morali su napraviti štete od više stotina miliona. Sada koje je štete napravio Sanader? Prodao je more Talijanima, nebo Austrijancima i zemlju Mađarima. Kako? 1. Za Talijane svi pričaju o nekakvom ZERP-u, to ne postoji ZERP je izmišljotina hrvatskih praznoglavaca to ni na jednom međunarodnom sudu se ne može braniti. ZERP je nepostojeća pravna kategorija. Talijani su 2008. godine do pola Jadrana proglasili Talijanskim teritorijalnim morem što po UN konvenciji imaju pravo isto kao što smo i mi imali i imamo pravo svoju polovicu proglasiti Hrvatskom. Ali ne Sanader je otišao u Veronu dobio sat, neka slatka prazna obećanja o podršci Italije ulasku Hrvatske u EU i možda još štogot. Ribari kažu da su Talijani iz toga neproglašenog Hrvatskog mora vadili 300 miliona eura ribe godišnje. U to isto vrijeme je cijela europska unija donijela odluku o moratoriju od tri godine na ribolov zbog pretjeranog izlova. Jedino su Talijani kompletnu ribarsku flotu prebacili u taj neproglašeni hrvatski akvatorij, nekih dvije tisuće ribarica i ogulili kočaricama dno na bijelo. Nama je ostala sol i voda. 2. Pristupanjem udruženju CEATS (Srednjoeuropska središta kontrole letenja) Hrvatska gubi pravo naplačivanja preleta aviona iznad Hrvatske, nekih 30 miliona eura godišnje. Sjedište CEATS-a je u Beču, da tuga bude veća Zagrebački aerodrom ima moderniju opremu za kontrolu leta. Detalje možete pročitati na internetu „Nacional br. 512, od 9. svibnja 2005“ – „Sanader darovao Hrvatsko nebo Beču“. 3. Prodajom INA-e Mađarima nisu prodane samo one dvije zastarjele Rafinerije u Sisku i Rijeci već i kompletna karta Hrvatskog podzemlja i prava na eksploataciju, prodana je i sva dobit iz naftne industrije Hrvatske, sada pa do smaka svijeta. Čuo sam ovih dana na radiju da Hrvatska vadi sedamdeset posto potreba za plinom iz svojih izvora, po nekih 30 lipa po kubnom metru a sada bi mađari prodavali nama naš plin po europskim „tržišnim“ cijenama od dvije do tri kune, dakle deset puta skuplji. Sjećam se za Jugoslavije smo u školi učili da sami vadimo polovicu potrebne nafte a polovicu uvozimo. Većinu nafte se je vadila iz Hrvatske nešto malo u Vojvodini. Kako sada nemamo dosta nafte samo za sebe, ne znam. Ali da dobit ide u Budimpeštu kriv je i Sanader i Račan i Slavko Linić i Dragičević i svi mi što šutimo ko ovce. Da se na politički vrh popeo na splitskoj rivi slaveći generala Norca a kasnije ga bacio na robiju, pamtimo, da je generala Gotovinu locirao, transferirao... - pamtimo. Sve za „Idemo u Europu“. Pa ipak taj i takav Sanader nije sada progonjen zbog tih zlodjela protiv Hrvatskog naroda već zbog Hrvatstva, zbog pokušaja da ipak Hrvatsku postavi u položaj subjekta a ne stanje objekta a to „dragim prijateljima“ iz Evrope nikako ne odgovara. Mislim da je prigodna ona židovska molitva: „Bože sačuvaj me prijatelja, od neprijatelja ću se i sam paziti.“, a židovi su pametni ljudi, volio ih tko ili ne. Što se to Sanader tako zamjerio Evropi, konkretno Angeli Merkel da je izdala nalog za njegov izgon sa političke scene. U onu bajkicu da je na nekom CD-u korumpiranih njemačkih političara našla i njegovo ime mislim da ni u Vrapču nitko nije povjerovao. Grijeh Sanaderov neoprostivi, koji je prelio njihovu čašu „strpljenja“, sastoji se od dvije riječi „kontrola kvalitete“ izgovorena u njegovom posljednjem planu mjera štednje za Republiku Hrvatsku. Gdje je jad. Usvakoj tvornici na izlazu postoji ured za kontrolu kvalitete, da se vidi dali je proizvod ispravan. Tako i u tvornicama automobila postoji takav odjel, i tu su zaposleni isključivo njemci, u njemačkim tvornicama. Ti ljudi su vrhunski plaćeni i obućeni, srednjoškolci imaju inženjerske plaće. Oni razvrstavaju automobile na prvu drugu i treću klasu. Ne postoji proizvodna linija za proizvodnju Forda ili Opela treće klase, naprimjer. Nego, dogodi se, troši previše ulja, trese na sto kilometara ili već ima neku grešku koju je teško locirati ili otkloniti. Dakle auto druge ili treće klase. Cijena automobila druge klase je 60% od istog takvog prve klase a treća klasa pada na 30%, četvrta ide pod prešu. U njemačkoj možeš kupiti takav automobil na porti od tvornice po cijeni od 30% od nominale ali potpisuješ da se odričeš garancije i svih prava koja idu uz original proizvod. Tvoji novci, tvoj auto tvoj rizik. Problem je što svi Hrvatski autouvoznici uzimaju takve automobile i u Hrvatskoj ih prodaju po punoj cijeni, tri puta skuplje. Eventualno ako ponestane treće klase na lageru dobijemo drugu klasu ali prvu nikada. Sve u dogovoru sa proizvođačima, Hrvatskom državnom upravom i Njemačkom državom. Da preciziram: svaki kupac automobila od 30000 eura je okraden za 20000 eura. Presjecanjem te pljačke Hrvatskih kupaca uvođenjem kontrole kvalitete na granici dovodi se u rizik rentabilnosti kompletna njemačka autoindustrija, jer po istom ključu bi to napravile i sve ostale male države koje vrli zapad pljačka na isti način. Ako je Hrvatska 2008. godine uvezla 88217 automobila sa prosječnom cijenom od 30000 eura mi dobijemo direktne štete na nepostojanju kontrole kvalitete na Hrvatskim granicama od oko 1,7 milijarde eura, i zamislite „zli“ Sanader je to htio prekinuti. I tako svake godine. Samo na automobilima a ista je stva r sa svim ostalim proizvodima. Tu njegovom „antieuropskom“ zlikovanju nije bio kraj, kada je Miklenić, urednik Glasa koncila napravio znanstvenu tribinu o prometnoj valorizaciji Hrvatske, treći dan je supermamlaznim avionom doletjela nizozemska delegacija da nas svituje i ukljući se u projekat, njima je jasno što to za njih znači, i Kinezima i Egipčanima i Hotentotima samo nisam čuo niti jednu pametnu rijeć od našeg ministarstva prometa niti Fakulteta prometnih znanosti. O čemu je riječ? Svaki brod koji krene iz Kine sa robom za Evropu mora proči kroz Sueski kanal, od njega do Rijeke je osam dana put kraći nego do Roterdama, ako prosječni brod dnevno košta oko 20.000 eura, gorivo, dnevnice posade, osiguranje broda i tereta, znači da je pristanak u Riječkoj luci 160.000 € jeftiniji nego u roterdamskoj. Stotinu i šezdeset tisuća eura niotkud, a iz Kine dolazi puno brodova, i iz Indije, Australije i Japana isti slučaj. Može se sa velikom sigurnošću smatrati da bi znatan dio prometa išao preko Rijeke. Mora se reći i da Roterdam ima iza sebe Rajnu pa je daljnji transport unutar kontinenta tamo jeftiniji, ali izgradnjom superbrze željeznice i tome se može parirati. I boljim korištenjem postojeće željeznice i autoceste. Kad uđemo u Evropu tako će i biti, zato nas već dvadeset godina zavitlavaju sa ulaskom – neulaskom u Evropu. Za detalje tog psihološko obavještajnog maltretiranja žrtve pročitajte radove od Hrvatskog admirala Davora Domazeta Loše, inače sve njegove radove vrijedi pročitati. Treći Sanaderov grijeh je izjava nakon posjeta Kineskog predsjednika Hrvatskoj: „Dobro ako nas nećete u Europi onda ćemo mi kinesku robu prodavati po kineskim cijenama u Hrvatskim trgovinama.“ Mogu zamisliti europske turiste gdje u kolonama odlaze iz Hrvatske sa najnovijim mobitelima i televizorima i svim kineskim điđama sretni i zadovoljni. Za cijenu jednog boljeg mobitela u Evropi se može kupiti lowcost avionska karta do Hrvatske, isti taj mobitel ovdje i provesti cijeli vikend, dakle turizam cijelu godinu. Mogu i zamisliti evropske trgovce gdje zatvaraju svoje vele i malo prodaje psujući Sanadera i Hrvatsku. Svi nezaposleni građani Hrvatske bi se zaposlili u tim trgovinama kineskom robom i na njenom transportu. To Europa si nemože dopustiti, zato Sanader mora biti zgažen, i Hrvatska skupa s njim. A ono da je nešto ukrao, vjerojatno jest. Po tome se ne razlikuje niti od jednog Hrvatskog niti evropskog političara. I pouka za kraj svakome tko se hvata vlasti u Hrvatskoj: „Ne možete se tako nisko sagnuti a da zadovoljite strane gazde.“

VL
DI
Dijaspora
21:02 15.12.2010.

Tko o čemu kurva o poštenju.

VL
ST
standup
22:48 15.12.2010.

Cácíc´i pobjeda ??...ma dajte najte...-:))

VL
Avatar jovanhovan
jovanhovan
23:15 15.12.2010.

Čačić pod istragom USKOK-a zbog pogodovanja vlastitim poduzećima

VL
PI
piccolo
20:07 15.12.2010.

Čačiću daleko smo mi još do pomaka na bolje. U Carini, U HŽ-u, u HAC-u, u ELEKTRI i sličnim državnim firmama hobotnica radi sve u 16. Tu su svugdje čvrsto instalirani ljudi od \"povjerenja\" KRADEZENJARA i lova i dalje curi na sve strane. Misliš da se Kalmeta smirio??? Ma daj me nemoj zezat.

VL
KA
Kakma
20:18 15.12.2010.

Nisi daleko od istine,ali tome je puno pridonijela Razbojnicka Privatizacija,koja je unistila kompletnu proizvodnju u Dalmaciji.Rezultat vidimo sada,ali na sjeveru i nije bilo toliko ratnih zbivanja kao na jugu Hrvatske.

VL
Avatar punkufer
punkufer
20:33 15.12.2010.

Pusićkina, Čačićeva i Mesićeva stranka nose naziv \"hrvatska\", a to nisu. Nose i naziv \"narodna\", a to su još manje. HNS je udruga odnarođenih dobro uhranjenih ljudi kojima se mali čovjek Hrvat doslovno gadi i kojima je Hrvatska samo poligonn za osobnu promociju, manipulaciju i zaradu i ljudi koje se doslovno nikada ne može čuti da kažu \"mi Hrvati...\" jer se takvima uopće ne osjećaju. Ona ima tri (3) člana: - dvostukog ubojiću Čačića - Pusićku - potomka čak dva četničkog ministra - Mesića - izdajnika i tajnog svjedoka Haškog suda I oni bi vladali Hrvatskom?

VL
MI
misho32
20:55 15.12.2010.

što ovaj lopov trabunja . pa svima je jasno da su nas ti anacionalni lopovi upropastili i opljačkali i da su takvi krivi što nam je država došla u takvu krizu , koju su ti antihrvatski elementi ciljano izaqzvali . Nema nam nikakvog napredka dok te lopove ne pokažnjavamo , a na sljedećim izborima treba glasati za ljude koji će štititi hrvatske nacionalne interse i ne će služiti stranim intersima.

VL
UT
utatica
20:57 15.12.2010.

Iz kojeg su plemena Mesić, Dragićević, Ferečak? Iz čačićevog!

VL
OB
-obrisani-
20:59 15.12.2010.

taj čačić nije iz našeg plemena,a bogme nisu nioni kji slupavaju BMWe po bosanskim vrletima.. Hrvati su izumrli,ostala je smao neka vlaško-osmalijska-romska mješavina.Pravi Hrvat i su pobjegli iz ove lopovske žabokrečine

VL
AS
as55
21:04 15.12.2010.

Čaćić lupa koje kakve bljuvotine kao i Mesić,pa gdje oni vide boljitak i izlazak iz krize kada više Hrvatska država nema tako rekuč ništa u svome vlasništvu sve su lopovi poklonili strancima a sada plačamo veliki ceh za to

VL
UT
utatica
21:12 15.12.2010.

kak se urušava pa nisu još počeli hapsiti hainesovce i njihove financijere- albansku mafiju, apropo toga Pušićku sam vidjela sa šipcem HNS-ovcem u Dubravi u njegovoj slastičarni, šta mislite šta su dogovarali?

VL
JU
Jurišić40
21:58 15.12.2010.

Kakac Cacic i price,odkud njemu ovo da ce bit sa SDP u koaliciji. SDP ima vec sad podrsku od 89% pucanstva i nije im potrebna koalicija. Cacic i ovakve privatne stranke ce nestat sa javne scene.

VL
FR
franc
22:18 15.12.2010.

Čačiću, hodi već jemput v Mađarsku! Posjeti i deni vence na grob dvoje ljudi kaj si ih ubil i javi se sucima. Morti se buš tam sjetil da ljudi imaju i grižnju savjesti. Kak te ni sram?

VL
UT
utatica
20:56 15.12.2010.

pa ovaj je češće od premijerke u meidjima, kolko vam plaća za to ?

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.