Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 1
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
'OSJETILA SAM DUBOKU TUGU, ALI I STRAH'
Povratak na članak

Brutalno napali mladića usred Splita: 'Ležao je na betonu, a oko njega su ispijali kave'

Ležao je na tlu, a prolaznici su samo nastavili dalje. Upravo je taj prizor, tvrdi politologinja Jadranka Polović, više od samog navodnog napada potresao okupljene na splitskom Žnjanu te izazvao brojne reakcije na društvenim mrežama.

Komentari 44

PU
puran
13:08 20.06.2026.

Komentari muškaraca bili su: 'Ne želim se miješati jer bi i mene mogli napasti. To je točno, ne miješam se, ako nemam neke borilačke vještine ili neku malu pljucu.

VL
AR
Amo_ra
13:01 20.06.2026.

Mislim da triba nešto nosit uza sebe.Od tog ništa nema pojeo Vuk magarca.Policijsko ispitivanje i to mislim možeš deset puta umrijeti ....To je sve na drogi.

VL
ST
struky3_
16:18 20.06.2026.

Klubovi borilačkih vještina su legla nasilnika. Policija i društvo u cjelini još nije osvjestilo taj problem. A kamoli da je nešto poduzelo.

VL
KI
KradomiceKradeze_I
12:41 20.06.2026.

Gospođa osuđuje druge jer su reagirali isto kao i ona sama ali sebe ne osuđuje nego si čak dodjeljuje poziciju moralnog arbitra i sudi drugima.

VL
Avatar Le-Freak
Le-Freak
13:18 20.06.2026.

Ona bi slala druge da zaustavljaju nasilnika dok ona telefonira sa hitnom i policijom. Mislim inace da bi i ja pomogao ozlijedjenom mladicu. Ipak ne vidim iz opisa jel taj mladic dobar ili los decko koji je samo naletio na jacega. Ali mi najvise smeta da, uz opis situacije ova sebe postavlja na najgornji moralni podest, iako je i ona radila ono sto i drugi kako sama kaze, nije cak ni prva nazvala policiju.

VL
Avatar Mr.Rabbit
Mr.Rabbit
21:15 20.06.2026.

Gospođu lažljivicu su demantirali. Sramotna objava puna laži!

VL
MI
MiSvi
13:32 20.06.2026.

A Split i Zadarska obala su poznati po nasilju. Ja se klonim tamo ići

VL
BI
billynik
14:33 20.06.2026.

Pa što se ti nisi umiješala a ne pametuješ i tražiš krivca na društvenim mrežama?

VL
ZA
zagabria3
13:29 20.06.2026.

Će prije će se Europa raspasti nego ćemo mi postati Europljani

VL
MI
MihaelH
16:32 20.06.2026.

Prije svega je izuzetno zanimljivo vidjeti kako gospođa Polović moralizira svima koji su bili prisutni, ali ona i ljudi iz njenog društva očito nisu imali tu morlanu obvezu pomoći. Isto tako izjava dotične "sukobila su se dva mladića"....ok...jedan je složio onog drugog i eto, on je nasilnik.... Gospođo Polović, sa kojim točno činjenicama raspolažete oko tog sukoba ??? Da li ste sigurni da ovaj nije potegnuo nogom u glavu iz samoobrane....ili je trebao staviti ruke u džepove i čekati da ovaj drugi njega potegne ??? Mislim da niste ni približno stručna osoba kako bi ikome držali moralne prodike i odlučivali tko je za što kriv ili nije...

VL
SV
Svastacuje
13:55 20.06.2026.

Istina....i mi čekamo 30 godina da se zabrani petokraka...osude agresori ubojice i silovatelji kokardaši i petokrakaši.... Da se objavi registar agresora... I strah nas je sa kakvim to ljudima živimo .. A još gore kako tkz Hrvatski novinari i urednici časopisa o tome šute .. Kako novinar koji radi na državnoj televiziji maršira sa zvezdom petokrakom i transparentima na ćirilici tražeći drugu državu ..i druge njegove kolege... Istina...živimo u strahu o skrivanju i zaštiti zločinaca....

VL
BS
Berekin ST
02:21 21.06.2026.

Ako se ukljucis u tucu da sprijecis nasilje onda si po policijskim uvidjajima i sudskim rjesenjima sudionik, dobijes kaznenu prijavu i ako te je traze za posal...odjeba si karijeru. Osobno sam bar dva puta sprijecija tuce maloljetnika, tj bulling ali sve je to na rizik dok dica pokazuju postovanje ili strah prema starijoj osobi a i covik manje razmislja kada je u pitanju dite. Ali da su napadaci odgovorili fizicki i da sam u obrani kojeg udario... jos bi bio u zatvoru. Zato mi ne serite o ponasanju ljudi, ne boje se oni nasilnika vec policijskog zapisnika. To je kriv idiotski zakon.

VL
Avatar lola lola
lola lola
23:27 20.06.2026.

U psihologiji poznato kao bystander syndrome ili Kitty Genovese syndrome.

VL
PO
potepuh
16:48 20.06.2026.

Truplo ne treba dirati ni pomicati dok ne dođe policija ili kitna pomoć.

VL
DR
Drveni
14:50 20.06.2026.

Stvar je očita ljudi se neće miješati jer ako pomogneš hrvatski sud bi mogao kazniti pomagača a napadače pustiti .

VL
DI
dino60
12:38 20.06.2026.

Možemo slobodno primjetiti onu koja je nekada bila za Bosance, "Prije ćeš isterati Bosanca iz Bosne nego Bosnu iz njega." Tako isto i Balkan iz nas, nažalost, ali i to nas čini posebnoma jer nismo Zapad ali nismo ni Balkan.

VL
Avatar Ichoq
Ichoq
18:16 20.06.2026.

uhititi sve nasilnike otvoriti goli otok i sav najgori olos strpati u njega to je jedino rjesenje

VL
ZA
zagabria3
11:56 20.06.2026.

Splićani pokazali balkansku gostoljubivost, šta reći

VL
Avatar Navijač
Navijač
13:04 20.06.2026.

Policija je valjda u to vrijeme bila u drugom kafiću , inače jako dobro rade svoj posao.

VL
JA
Jasamlutalica
14:36 20.06.2026.

Splićani očigledno poprimili manire woke evrope gdje je jedino guzica važna. Najvažnija je naravno vlastita.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.