Brutalno napali mladića usred Splita: 'Ležao je na betonu, a oko njega su ispijali kave'
Ležao je na tlu, a prolaznici su samo nastavili dalje. Upravo je taj prizor, tvrdi politologinja Jadranka Polović, više od samog navodnog napada potresao okupljene na splitskom Žnjanu te izazvao brojne reakcije na društvenim mrežama.
Komentari 44
Mislim da triba nešto nosit uza sebe.Od tog ništa nema pojeo Vuk magarca.Policijsko ispitivanje i to mislim možeš deset puta umrijeti ....To je sve na drogi.
Klubovi borilačkih vještina su legla nasilnika. Policija i društvo u cjelini još nije osvjestilo taj problem. A kamoli da je nešto poduzelo.
Gospođa osuđuje druge jer su reagirali isto kao i ona sama ali sebe ne osuđuje nego si čak dodjeljuje poziciju moralnog arbitra i sudi drugima.
Ona bi slala druge da zaustavljaju nasilnika dok ona telefonira sa hitnom i policijom. Mislim inace da bi i ja pomogao ozlijedjenom mladicu. Ipak ne vidim iz opisa jel taj mladic dobar ili los decko koji je samo naletio na jacega. Ali mi najvise smeta da, uz opis situacije ova sebe postavlja na najgornji moralni podest, iako je i ona radila ono sto i drugi kako sama kaze, nije cak ni prva nazvala policiju.
Gospođu lažljivicu su demantirali. Sramotna objava puna laži!
A Split i Zadarska obala su poznati po nasilju. Ja se klonim tamo ići
Pa što se ti nisi umiješala a ne pametuješ i tražiš krivca na društvenim mrežama?
Će prije će se Europa raspasti nego ćemo mi postati Europljani
Prije svega je izuzetno zanimljivo vidjeti kako gospođa Polović moralizira svima koji su bili prisutni, ali ona i ljudi iz njenog društva očito nisu imali tu morlanu obvezu pomoći. Isto tako izjava dotične "sukobila su se dva mladića"....ok...jedan je složio onog drugog i eto, on je nasilnik.... Gospođo Polović, sa kojim točno činjenicama raspolažete oko tog sukoba ??? Da li ste sigurni da ovaj nije potegnuo nogom u glavu iz samoobrane....ili je trebao staviti ruke u džepove i čekati da ovaj drugi njega potegne ??? Mislim da niste ni približno stručna osoba kako bi ikome držali moralne prodike i odlučivali tko je za što kriv ili nije...
Istina....i mi čekamo 30 godina da se zabrani petokraka...osude agresori ubojice i silovatelji kokardaši i petokrakaši.... Da se objavi registar agresora... I strah nas je sa kakvim to ljudima živimo .. A još gore kako tkz Hrvatski novinari i urednici časopisa o tome šute .. Kako novinar koji radi na državnoj televiziji maršira sa zvezdom petokrakom i transparentima na ćirilici tražeći drugu državu ..i druge njegove kolege... Istina...živimo u strahu o skrivanju i zaštiti zločinaca....
Ako se ukljucis u tucu da sprijecis nasilje onda si po policijskim uvidjajima i sudskim rjesenjima sudionik, dobijes kaznenu prijavu i ako te je traze za posal...odjeba si karijeru. Osobno sam bar dva puta sprijecija tuce maloljetnika, tj bulling ali sve je to na rizik dok dica pokazuju postovanje ili strah prema starijoj osobi a i covik manje razmislja kada je u pitanju dite. Ali da su napadaci odgovorili fizicki i da sam u obrani kojeg udario... jos bi bio u zatvoru. Zato mi ne serite o ponasanju ljudi, ne boje se oni nasilnika vec policijskog zapisnika. To je kriv idiotski zakon.
U psihologiji poznato kao bystander syndrome ili Kitty Genovese syndrome.
Truplo ne treba dirati ni pomicati dok ne dođe policija ili kitna pomoć.
Stvar je očita ljudi se neće miješati jer ako pomogneš hrvatski sud bi mogao kazniti pomagača a napadače pustiti .
Možemo slobodno primjetiti onu koja je nekada bila za Bosance, "Prije ćeš isterati Bosanca iz Bosne nego Bosnu iz njega." Tako isto i Balkan iz nas, nažalost, ali i to nas čini posebnoma jer nismo Zapad ali nismo ni Balkan.
uhititi sve nasilnike otvoriti goli otok i sav najgori olos strpati u njega to je jedino rjesenje
Splićani pokazali balkansku gostoljubivost, šta reći
Policija je valjda u to vrijeme bila u drugom kafiću , inače jako dobro rade svoj posao.
Splićani očigledno poprimili manire woke evrope gdje je jedino guzica važna. Najvažnija je naravno vlastita.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Komentari muškaraca bili su: 'Ne želim se miješati jer bi i mene mogli napasti. To je točno, ne miješam se, ako nemam neke borilačke vještine ili neku malu pljucu.