Grčić: Hrvatska je definitivno izašla iz krize zahvaljujući ovoj Vladi
Grčić je istaknuo da je stopa rasta BDP-a sada blizu tri posto te je sedma po veličini u EU
Komentari 111
Ako i izadjemo iz gospodarske krize,teže je izaći iz krize nepovjerenja u institucije,sudstvo,policiju,birokraciju gdje ljudi radije izabiru odlazak vanka nego uložit lipe u ovoj antipoduzetničkoj klimi. Pitajmo statistički zavod koliko je obrta zatvoreno,firmi u stečaju,farmi rasprodano,ljudi otišlo u svijet!!!
'Momak' s barikada ... ohladi! I ovo je, prema običaju NEPOTPUN i stoga nejasan i sumnjiv podatak, jer nije vidljivo koje su djelatnosti pridonijele navodnom rastu! Ako je sve 'uloga' turizma podatak je bezvrijedan i mogao bi već iduće godine biti ispod 'crte' (recimo zbog terora IS-a!?) ! Što je s proizvodnjom, ma bilo čega, poljoprivredom, pomorstvom, šumarstvom, ... malim poduzetništvom? S koliko postotnih bodova učestvuju u tom 'rastu' koji je, i to treba imati na umu, rast negativne vrijednosti (zbog prethodnih padanja!) ... itd ... Šminka za nove izbore? Sigurno!
http://www.glas-slavonije.hr/286414/7/Hrvatska-poljoprivreda-izgubila-dvije-godine-i-vise-od-600-milijuna-eura http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/drzavna-revizija-provjerila-rad-drzavnog-ureda-za-upravljanje-drzavnom-imovinom---417777.html Uz ovakve "sitnice" mi ipak rastemo za 2,8 % BDP-a pa to je čudo, bravo Einstein ma Zweistein GRČIĆ-u.
A zasto ovaj krajisnik jos dolazi na posao u hrvatske institucije.nije mu nitko rekao da su izgubili na izborima.ajde vozi za vlasotince,traktor ti se zagrijao.
A sta mislite koliki bi bio rast da imamo normalnu bar donekle sposobnu vladu ?
Vlada se ne smije sastaviti s onima,koji ne poštuju predsjednicu.
Sve raste u PM, samo bi pitao Branka Grčića da pokaže jedan novootvoreni industrijski-proizvodni pogon otvoren za njegove Vlade koji zapošljava 400-500 ljudi. Ja nisam čuo za nijedan. Blagoslovi Bože "izvoz" i prepakiravanje tuđe robe.
Ko je sve od vas iz DUDIJa zaslužan što ste ukrali HRu 16 milijardi kuna To za zlokinu partiju nije bila tema za izvanredne konferencije i samohvalu po medijima isto tako istinoljubivim ko i lažovi i lažnjaci zloke i partijee Smrnader i po vama kradeze za vašu plačku su mali džepari, fuj
Ovo je zasluga prije svega svih otpornih na metke, odnosno heroja koji se othrvali kukurikavskom nacinu slamanja hrvatske gospodarske kicme, nesalomljivih, snalazljivih i upornih poduzetnika. Da je do ove moralne i mentalne skojevske bijede pasli bi travu.
Po običaju samo laži i propaganda iz kokošinjca
Dali će Grčić odgovarati za neistinu ako se pokaže kroz pola godine da država nije izašla iz krize. Nije mjerilo samo BDP, što je standar zdravstva, školstva, vojske policije, zaposlenosti- koja se nesmije prikrivati s iseljeništvom, treba početi vrednovati sve ukupno stanje a ne samo pokazatelj,koji služi kreditorima države, ćeš Hrvatska će moći vraćati kredit, podatci iz BDP.Neznam, zašto neki ljudi tako žele vlast, možda zato što možeš griješiti koliko hoćeš a da za to ne odgovaraš-a možeš i dobro živjeti i biti ,,važan,,.
Kakve krize jeste vi izašli iz krize Grčiću koji imate primanja 2000 kn mjesečno a ja i moja obitelj nikad gore nije živjela ko ove zadnje dvije godina !
Grči ,zašto su tračnice pruge Zagreb -.Split zahrđane kad imamo tako bijesan rast?
Odlično, znači ne trebaju nam nikakve reforme. Samo tako nastavite i svi znamo da će sve otić u tri P.M.
"Sada smo došli u situaciju da su konačno investicije u Hrvatskoj probuđene i da su u ovom kvartalu dale najveći doprinos rastu BDP-a – rekao je Grčić." --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Da.... rast BDP-a uopce nema veze sa padom cijena nafte :)
Negdje u četvrtom razredu pučke škole se uči ova matematika . Ako u roku od četiri godine imate pad BDP od nekih 8% u prosjeku onda to ispadne 32% a gospoda bi računala samo kad poraste a ono što je padalo to je negdje u tunguziji bilo . Dakle 2014. BDP je pao 8% i u odnosu na to vrijeme sad je minus 5.2% , ako je uopće porastao 2.8%. Dakle laže se i manipulira statistikom
Konkretno, stopa od oko 2.5% jest prirodna razina rasta u Hrvatskoj pri prirodnoj razini nezaposlenosti. Najveći je problem u tome što je do prirodne stope rasta došlo pod cijenu višeg kamatnjaka što koči investicije. Ovdje je riječ o spontanoj korekciji gospodarske aktivnosti u srednjem prema dugom roku (6 godina, AS-AD model rasta) Drugi je problem u tome što se rast temelji na potrošnji umjesto proizvodnji i u konačnici to može značiti jačanje uvoza. Smanjenje stope PDV-a dovelo bi do dugoročno puno povoljnijih rezultata jer bi u istoj mjeri povečalo realnu kupovnu moč kao i rasterečenje poreza na dohodak, no rasteretila bi poslodavce i proizvodnu industriju, koja bi shodno tome mogla otvarati više radnih mjesta. U svakom slučaju bolje je da raste nego da ne raste, no nemojmo se zavaravati da za to zaslužan Branko Grčić.
Radim u realnoj privredi, s kim god kontaktiram stanje je uzasno tesko i besperspektivno, uhljebi nemaju veze sa stvarnoscu a pogotovo me se ne dojmljuje statistika po kojoj jedan napravljen brod digne bdp za 1 posto pa tako mase grcic s uljanikom i njihovom knjigom navoza a uljanik 2014 zavrsio s 500 mil kuna gubitka prikazanog (revizorske kuce smatraju da je realni gubitak barem 2x veci, a ukupna zaduzenost uljanika 2,5 milijarde kuna.
jel to onaj gospodin koji ne zna postotni racun?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
želimo li se ,u beznađu, nečemu obradovati - dozvolimo lažljivcu da nam priopći dobru vijest