Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 111
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
BDP VEĆI 2,8 POSTO
Povratak na članak

Grčić: Hrvatska je definitivno izašla iz krize zahvaljujući ovoj Vladi

Grčić je istaknuo da je stopa rasta BDP-a sada blizu tri posto te je sedma po veličini u EU

Komentari 111

ZD
zdepar
11:51 27.11.2015.

želimo li se ,u beznađu, nečemu obradovati - dozvolimo lažljivcu da nam priopći dobru vijest

VL
Avatar jura37
jura37
11:55 27.11.2015.

Ako i izadjemo iz gospodarske krize,teže je izaći iz krize nepovjerenja u institucije,sudstvo,policiju,birokraciju gdje ljudi radije izabiru odlazak vanka nego uložit lipe u ovoj antipoduzetničkoj klimi. Pitajmo statistički zavod koliko je obrta zatvoreno,firmi u stečaju,farmi rasprodano,ljudi otišlo u svijet!!!

VL
MS
mare_split
12:11 27.11.2015.

'Momak' s barikada ... ohladi! I ovo je, prema običaju NEPOTPUN i stoga nejasan i sumnjiv podatak, jer nije vidljivo koje su djelatnosti pridonijele navodnom rastu! Ako je sve 'uloga' turizma podatak je bezvrijedan i mogao bi već iduće godine biti ispod 'crte' (recimo zbog terora IS-a!?) ! Što je s proizvodnjom, ma bilo čega, poljoprivredom, pomorstvom, šumarstvom, ... malim poduzetništvom? S koliko postotnih bodova učestvuju u tom 'rastu' koji je, i to treba imati na umu, rast negativne vrijednosti (zbog prethodnih padanja!) ... itd ... Šminka za nove izbore? Sigurno!

VL
Avatar Borna Vitez
Borna Vitez
12:20 27.11.2015.

http://www.glas-slavonije.hr/286414/7/Hrvatska-poljoprivreda-izgubila-dvije-godine-i-vise-od-600-milijuna-eura http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/drzavna-revizija-provjerila-rad-drzavnog-ureda-za-upravljanje-drzavnom-imovinom---417777.html Uz ovakve "sitnice" mi ipak rastemo za 2,8 % BDP-a pa to je čudo, bravo Einstein ma Zweistein GRČIĆ-u.

VL
BL
blackstone
11:58 27.11.2015.

A zasto ovaj krajisnik jos dolazi na posao u hrvatske institucije.nije mu nitko rekao da su izgubili na izborima.ajde vozi za vlasotince,traktor ti se zagrijao.

VL
MA
medjimurec_at
11:58 27.11.2015.

A sta mislite koliki bi bio rast da imamo normalnu bar donekle sposobnu vladu ?

VL
BE
blaz.elrat
11:51 27.11.2015.

Vlada se ne smije sastaviti s onima,koji ne poštuju predsjednicu.

VL
EN
enigma898
13:09 27.11.2015.

Sve raste u PM, samo bi pitao Branka Grčića da pokaže jedan novootvoreni industrijski-proizvodni pogon otvoren za njegove Vlade koji zapošljava 400-500 ljudi. Ja nisam čuo za nijedan. Blagoslovi Bože "izvoz" i prepakiravanje tuđe robe.

VL
LP
ljerka.p2911
12:45 27.11.2015.

Ko je sve od vas iz DUDIJa zaslužan što ste ukrali HRu 16 milijardi kuna To za zlokinu partiju nije bila tema za izvanredne konferencije i samohvalu po medijima isto tako istinoljubivim ko i lažovi i lažnjaci zloke i partijee Smrnader i po vama kradeze za vašu plačku su mali džepari, fuj

VL
DU
Deleted user
12:48 27.11.2015.

Ovo je zasluga prije svega svih otpornih na metke, odnosno heroja koji se othrvali kukurikavskom nacinu slamanja hrvatske gospodarske kicme, nesalomljivih, snalazljivih i upornih poduzetnika. Da je do ove moralne i mentalne skojevske bijede pasli bi travu.

VL
DU
Deleted user
12:08 27.11.2015.

Po običaju samo laži i propaganda iz kokošinjca

VL
KA
kapunjohan
12:09 27.11.2015.

Dali će Grčić odgovarati za neistinu ako se pokaže kroz pola godine da država nije izašla iz krize. Nije mjerilo samo BDP, što je standar zdravstva, školstva, vojske policije, zaposlenosti- koja se nesmije prikrivati s iseljeništvom, treba početi vrednovati sve ukupno stanje a ne samo pokazatelj,koji služi kreditorima države, ćeš Hrvatska će moći vraćati kredit, podatci iz BDP.Neznam, zašto neki ljudi tako žele vlast, možda zato što možeš griješiti koliko hoćeš a da za to ne odgovaraš-a možeš i dobro živjeti i biti ,,važan,,.

VL
MA
max971
12:35 27.11.2015.

Kakve krize jeste vi izašli iz krize Grčiću koji imate primanja 2000 kn mjesečno a ja i moja obitelj nikad gore nije živjela ko ove zadnje dvije godina !

VL
DU
Deleted user
12:39 27.11.2015.

Grči ,zašto su tračnice pruge Zagreb -.Split zahrđane kad imamo tako bijesan rast?

VL
DA
Dac
12:39 27.11.2015.

Odlično, znači ne trebaju nam nikakve reforme. Samo tako nastavite i svi znamo da će sve otić u tri P.M.

VL
DU
Deleted user
12:42 27.11.2015.

"Sada smo došli u situaciju da su konačno investicije u Hrvatskoj probuđene i da su u ovom kvartalu dale najveći doprinos rastu BDP-a – rekao je Grčić." --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Da.... rast BDP-a uopce nema veze sa padom cijena nafte :)

VL
DU
Deleted user
12:46 27.11.2015.

Negdje u četvrtom razredu pučke škole se uči ova matematika . Ako u roku od četiri godine imate pad BDP od nekih 8% u prosjeku onda to ispadne 32% a gospoda bi računala samo kad poraste a ono što je padalo to je negdje u tunguziji bilo . Dakle 2014. BDP je pao 8% i u odnosu na to vrijeme sad je minus 5.2% , ako je uopće porastao 2.8%. Dakle laže se i manipulira statistikom

VL
JB
juraj.borich123
12:49 27.11.2015.

Konkretno, stopa od oko 2.5% jest prirodna razina rasta u Hrvatskoj pri prirodnoj razini nezaposlenosti. Najveći je problem u tome što je do prirodne stope rasta došlo pod cijenu višeg kamatnjaka što koči investicije. Ovdje je riječ o spontanoj korekciji gospodarske aktivnosti u srednjem prema dugom roku (6 godina, AS-AD model rasta) Drugi je problem u tome što se rast temelji na potrošnji umjesto proizvodnji i u konačnici to može značiti jačanje uvoza. Smanjenje stope PDV-a dovelo bi do dugoročno puno povoljnijih rezultata jer bi u istoj mjeri povečalo realnu kupovnu moč kao i rasterečenje poreza na dohodak, no rasteretila bi poslodavce i proizvodnu industriju, koja bi shodno tome mogla otvarati više radnih mjesta. U svakom slučaju bolje je da raste nego da ne raste, no nemojmo se zavaravati da za to zaslužan Branko Grčić.

VL
AN
Antiflašist
13:14 27.11.2015.

Radim u realnoj privredi, s kim god kontaktiram stanje je uzasno tesko i besperspektivno, uhljebi nemaju veze sa stvarnoscu a pogotovo me se ne dojmljuje statistika po kojoj jedan napravljen brod digne bdp za 1 posto pa tako mase grcic s uljanikom i njihovom knjigom navoza a uljanik 2014 zavrsio s 500 mil kuna gubitka prikazanog (revizorske kuce smatraju da je realni gubitak barem 2x veci, a ukupna zaduzenost uljanika 2,5 milijarde kuna.

VL
Avatar Oberstleutnant
Oberstleutnant
12:41 27.11.2015.

jel to onaj gospodin koji ne zna postotni racun?

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.