Branitelji: Položit ćemo cvijeće pripadnicima 1. partizanskog splitskog odreda
Ustaškom simbolikom strašili smo velikosrpske horde jer nismo imali oružje. Tko to ne razumije, nije dobronamjeran, kaže Mario Tomasović
Komentari 105
svaka čast ovim ljudima što su se odazvali 91. na mobilizaciju, pročitao sam da je u Iraku od prijateljske vatre poginulo oko 10 % vojnika a u ruskoj vojsci gubitci u vojnoj vježbi su oko 0,5% od njih 5500 poginulo ih je malo manje od 0,4% trebali su za mišljenje pitati one koji su ratovali (recimo 4.splitsku) a ne one koji su davali stražu !
Okej, kužim kaj Tomasović hoće reći. Ali, četnička obilježa i mrtvačke glave, ne, onda sve to spada u taj specijalni rat? No, kao što se meni okrene želudac i uzburka krv kad vidim te spodobe i čujem pjesmu o salati, nije li moguće da je pozivanje na ustaško znakovlje i parole iz 2. svjetskog rata djelovalo isto tako na umjerene ljude srpske nacionalnosti? Onda još dodaš malo KOSovske kontrapropagande, "vidite da su ustaše", i imaš što sve "na nož". Znam, lako je biti general poslije bitke, ali razmišljam...
Zaludjenost udruga laznim "desno" nije smetalo kada je to "desno" ubijalo upravo HOSovce..............Sutili su kada se zbog "desnog" vladanja samoubilo 4000 branitelja,sutili su kada se dogadjala pljacka,izdaja i prodaja Hrvata..........Nikakav odluka i potes tih "desnih" im nije smetala............Sudjeluju u izmisljanju komunjara,Yunostalgicara,udbas i pored toga sto se nikada niko nije oglasio kao takav,niti postoje adrese takvih,............da bi se poslije branili spomenicima Rafaelu,od izmisljenih..........kakvo je onda to "desno".....vise bi se moglo nazvati neprijateljstvo" nego desno"...........Dokaza za to je mnogo,a poslije ce ponovo prozivati antifasiste za podjelu..........Kako bi izgledalo da stvarno djeluju ,komunjare,yunostalgicari............Logicno bi bilo da ,recimo,na Blajburgu naprave spomenik,antifasitima,za pobjedu fasizma........Nitko ga nebi,zakonski,mogao zabranit,jer se i EU temelöji na antifasizmu........Narvno da nikom normalnom nepada takvo nesto na pamet,ali imali granice u "desnom" pretjerivanju i mrznji,na stetu svih Hrvata i Hrvatske..........Hrvati koji su kriticni na NDHa,nisu samim tim nikakve komunjare,jednostvano su u svjetskom trendu i postuju svjedsku povjest.............Ovi drugi ponovo proizvode nemogucu misiju,bez obzira na ishod i posljedice.......Ko normalan misli da ce u Hrvatskoj netko udariti temelje zabrane antifasizma i da ce to prihvatiti cijeli svijet.........To je bar za sada neizgledno,jedino ako dodje da S.R.......a poslije kako ko prodje...........Poslije .ebanja nema kajanja........
Poštovana gospodo! Četnike ste trebali plašiti partizanskom simbolikom. Njih su se četnici najviše bojali. S ustašama su bili saveznici. Pa zajedno su se borili protiv partizana na Neretvi i u mnogim drugim situacijama!
mi trebamo napravit konacan obracun, a ne mirenje nasi preci bi se okretali u grobu da znaju da netko s ubojicama miri
Fasisti nemaju sto traziti na antifasistickim grobovima. Svi koji se izjasnjavaju kao fasisti nisu dobrodosli.
To što su splitski branitelji izjavili zvuči doista razumno i shvatjlivo. Svaka im čast. Jedinstvo u bitnome u mjesto jeftinih dnevnopolitičkih podjela.
Svaka čast dečki, to je razmišljanje pravih ljudi i Hrvata. Samo zli ljudi žele unutrašnje sukobe i razdor zbog svojih interesa jer tako oni glumeći "hrvatine" kod onih koji ne shvaćaju bit imaju potporu za vlastito bogaćenje na grbači naroda.
Tmurna slika.
Sama rijec,antifasisti,znaci da niti jedan nije odgovarao za pocinjene zlocine nakon pobjede fasista...........I pobijeni Hrvati koji su se nasli na porazenoj strani,sluze samo kao srestvo da se pretvori poraz NDHa i nazadnost,u pobjednike......Nije njih briga za stradale.........Svi koji misle da je Rafael dobro,trebaju se zapitati zasto to njegovo dobro nije prihvaceno,bar u Njemackoj,u kojoj su antifasisti pobili mnogo vise Nijemaca ,takodje bez suda.............Nijemci sute i nebune se i neproglasavaju pobjednike,zlocincem,jos uvjek...........Nasi NDHanostalgicari,uzgajaju mrznju od prvog dana poraza,na pobijedjene........Za tolike godine nikoga nisu uspjeli uvjeriti vani da Tita proglase zlocincem....Nista to njima nesmeta,oni i dalje svoje zelje,placaju Hrvatskom i Hrvatima...Tako je bilo i u D.R...........Racan i njegovi,napuste sjednicu,zeleci tako uvjeriti tadasnje legalne vodje,da ce nanijeti nepotrebnu stetu Hrvatima i Hrvatskoj i da nece ostvariti cilj,ali ne zbog Hrvata,nego zbog svijeta........Ispatili nas i namucili,a poslije se vratili na Racanovo,nezelici nikada priznati katastrofalnu pogresku,koju smo platili zivotima.......Nastavili su dalje sa velicanjem epicentra HDZe,za ciju su regiju zrtvovali sve Hrvate Bosne,a posebno Posavine,i vidi cuda ponovo odustali i od tog cilja ,prisajedinjenja Hercegovine..........Posljedice i zrtve su katastrofalne ,pa su tako rastjerani Hrvati Bosne,a da nitko nije odgovarao.........Slonovske ideje,moraju jednom prestati,jer je u pitanju Hrvatska.......
problem nije u ustaskom znakovlju u domovinskom ratu svi znamo da je to bilo da bi se cetnik plasilo problem je sto neki to ustasko znakovlje pokazuju i danas sve normalne ljude koji su protiv ustaskog znakovlja nazivaju jugonostalgicarima ima i komunjarama druga stvar je sto se dragi branitelji dizu iz grobova kad su "komunjare" na vlasti a kad sveti HDZ dode na vlast cak i Thompson prestane cvrkutati
Hajde da i to vidim, iako mi se ne svidja to izjednacavanje fasizma i antifasizma.
Nemaju fasisti sto traziti na antifasistickim grobovima, netrebate nam. Vase vrijeme i onako prolazi jer nema uporista u covjeku. Za razliku od fasizma, antifasizam je vjecan jer je human. Nemojte nam dolaziti.
Netrebaju nam fasisti. Nemoj da iko sa fasistickim idejama uopce dolazi na jedan jedini antifasisticki grob. Nema smisla da se krijete iz zrtve tih mladica iz HOS-a koje ja jako cijenim, jer sam vidio kako se bore rame uz rame sa mnom. Netrebate nam.
Ustasluk je zabranjen svugdje u svijetu, isto kao nacizam i fasizam, to dok se procuje u medjunarodnoj zajednici da su digli spomenik ustaskom generalu, Vlada ce morat odhovarat pred medjunarodnom zajednicom.
pa kak to da niste prestali s ustaskom ikonografijom dvadeset godina nakon rata? kog plasite cijelo to vrijeme, vi koji ste zapravo u srcu a I obiteljskim porijeklom antifasisti, no? I zasto volite samo crnu boju I U nacelu samoo jedno slovo abecede?
Sve stoji, ali od kud vam stalno ti yugonostalgičari? Pa tko još ima da mu fali yuga. Osim što se nije plačalo za studiranje, išlo se doturu kojem se htjelo, nije bilo mature i sličnih ujurdurmi, imalo se invalidske pemzije svih fela, plačenih gableca i prijevoza, dječjih i drugih doplataka. Ajde dajte o'ladite.
Agricola se potpuno pogubio. Zapadni imperijalisti i crkveni inkvizitori ubijaju 1000 godina, a staljinisti 100 godina. Prvi su pobili preko milijardu ljudi, ali Agricoli su staljinisti glavni krivci za sve.
I sta sad.......Nekad vam partizani valjaju a nekad ne valjaju,,,,,,,,,90-e svi ovi sto sad pljuju po partizanima dali su svoju podrsku partizanima,,,,,,,pa malo pljuju,,,pa malo ih hvale,,,,,,,,,,,,,,,,,daj te se odlucite vec jednom,,,,,,a ne kako vjetar puse..............Ja ne znam kako su vas partizani shebali da ste masovno glasali za njih a ne za nekog Ustasu.....................
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Bravo mojim braniteljima. Oni su veliki i casni i jaki ljudi. Da nisu nebi imali zeljezne snage za ovako sta.