Branitelji: Položit ćemo cvijeće pripadnicima 1. partizanskog splitskog odreda
Ustaškom simbolikom strašili smo velikosrpske horde jer nismo imali oružje. Tko to ne razumije, nije dobronamjeran, kaže Mario Tomasović
Komentari 105
hrxxx111-možeš li mi reći što su imali na glavi vučić nikolić šljjivančanin mladić perišić novaković kadijević ili arkan kapetan dragan ili gliša ili šešelj -itd --nije li to isto po hrvate ko i prije a ni sad nije ništa boljeje ništa bolje ovi samo traže u -zmije ova druga dva zla za njih ne postoje -samo bi i mi to trebali porihvatiti - ja to ne mogu ili svi runta ili svi auf--
Ja nisam za ovu i ovakvu vrstu mirenja.Taj sistem jednoumlja treba osuditi,pojedince pred sud pravde (one koji su napravili,sudjelovali ili na bilo koji način...nanosili zlo Hrvatima)osuditi i kazniti.Točka 2.Svu njihovu stečenu imovinu vratiti u prijašnje stanje...Točka 3.Njihova rodbina da se smjeni sa položaja i privilegije Koje su dobili da im se oduzmu...ima toga još puno i puno...
chelsea jeli ti uopće znaš što je fašist - nebi te htio vrijeđati -reci mi di su to ustaše ili hrvati i čije prostore ili zemlju prisvojiti - -- chelsea najnoviji primijer poslije srbije je moskva rusija osvaja ukrainske prostoreke prostore naseljene i rusima-
Hocete li za tu priliku nositi "lijepe kape"?
Bojim se da, dok god su "slavoserbi" (taj pojam i protu-hrvatski fenomen među Hrvatima je lijepo opisao dr. Ante Starčević davno već) na svim bitnijim položajima u državi i politici, da do one čuvene Tuđmanove pomirbe među Hrvatima, ni do procvata ove hrvatske države neće doći...
koliko manipulatora povijest na ovim stranicama, od novinara do čitatelja
A onda je svizac (Baldasar) zamotao čokoladu (donacija iz gradskog proračuna za udruge) .... ili?! Gospodo suborci, Baldasar preko vas skuplja političke bodove, ne budite marionete! A ove jugoslovenčine koje se pjene jednostavno ignorirajte, ili ih pozivte na megdan.
pipl must tras as- cinično o žrtvama samo govori o tebi- englezi i te kako trebali bi doći i pokloniti se žrtvama koje su oni razoružali i poklonili antifašistima -haha -na tacni - u ime naroda-
živjeli, dečki. dok su žive ideje doktora T-a, kao da je i on živ.
opet igrice fasisti antifasisti za stoku sitnog zuba dok lijepa nasa tone sve dublje u blato pod vodstvom jugovica.
Kazu i Englezi ce doc u Bleiburg ploziti cvijece poubijanim Hrvatima...
Oba moja djeda su bili partizani, Hrvati i katolici. Borili se za slobodnu Hrvatsku a Tito im uvalio srbokomunističku Jugoslaviju, i nijedan nije bio niti jugofil niti komunist, i normalno da pozdravljam ovo. Ovo je jedini način da se hrvatskoko društvo očisti od jugofašističkog kukolja.
HOSu ne pripada Rafael Boban........On je gubitnik,a HOS dobitnik u ratu.......On je sluzio kvislinzima,koji su pola Hrvatske dali saveznicim aTalijanima,koji su i istalirali Pavelica........Pricati price o babarogi" i plasenju cetnika sa ustasama,je prica za malu djecu...........Da se nije nadziralo u HDZe emigranstkoj vladi ,Ustastvo......Hrvatsku bi sasvim sigurno manje trebalo braniti.........To neznanje i obecanja od HDZea,smo preskupo platili....Naravno da su HOS casni branitelji,a netko ih stalno gura u Ustastvo,i tejra ih da se zvu rafaelima.........Sta cemo sa Muslimanima iz HOSa,strancima,Srbima i ostalim ne Hrvatima HOSa....naturatiim gubitnike ,neznalice i proglasene zlocince,kao idole,a casni HOS ih sve moze nositi" pod rukom sto se tice tih epiteta.........Mislim da se ponovo manipulira casnim HOSoma
boras još o partizanima neznaš ni jednu stotinku vilo koje mijerne jedinice - to tek treba da se otkrije otvaranjem arhiva u beogradu -i za ustaše i za partizane i za četnike - do tad niječu sve-
Svima je jasno da smo igrali na kartu "Rafaela"........Patili se i ginuli godinu dana,a onda su nasi prestvanici i vladari,promijenili sva obiljezja,a mi morali mijenjati osobne dokumente,zbog bijelog polja..........Morali su pristati na AVNOJ Hrvatsku........Da su odmah to ZNALI,bilo bi puno vise zivih Hrvata...Ponovo MKMPiske,pa uvlace Hrvatsku u exsperimente i okretanje povjesti....Jasno je da su partizani mnoge porazene pobili...........Mnogi su znali sta ih ceka,tako priznavsi da su morali sluziti Antinom zlu.......koji ih je ostavio i izdao...........Oni su bar pokusali pobjeci od sigurne smrti za odmazdu Ustaskih zlocina,dok njihove zrtve nisu imale niklakve sanse.........Dali se isplati unositi svadju medju Hrvate,i ponovo nametati Ustastvo kao dobro i vezati ga za domovinski rat.........Zasto niko nije odgovarao ,za lose planirano i neostvareno Ustastvo,pri cemu su mnogi stradali,a najvise boli likvidacija HOSa,upravo od takvih.........dali ce i ovaj spomenik biti garant stradanja Hrvata,braneci nametnuto ustasvo,htjeli ili ne............Naravno "huskaci" nikada nisu odgovarli,osim sto su nas gurali u ratove,a poslije mi placamo cijenu,a idealisti se pritaje ,pa jope........Imali smisla ponasati se kao Srbi koji zele nametnuti Drazu,kao dobrog........Nismo isti
čindbenik -nas dijeli priko bobana boban nije bio iz te postave dali je i jedan od ovih tvojih bio u kojoj postavi bilo antifašista bilo domobrana bilo dragovoljaca domovinskog rata savg si se zapetljal i nemaš povma o čemu laprdaš-
Tome netreba pridodavati pažnje jer se zna da u ovoj državi određeni nazovimo političari i razna preplaćena piskarala broje ljudima krvna zrnca pokušavajući omalovažavati branitelje ,Domovinski rat i sve šta je hrvatsko, a ne shvaćaju da su bezimeni a oo porijeklu da i ne govorimo.
ne sramoti se kakvo polaganje ubojicama hrvata vijence?Da su ti tzv antifasisti znali sta su ucinli nama i svijetu sta su se borili protiv njemaca nikad ne bi to napravili
Kako bio bilo da svi skupa u ovoj državi krenu ponovo u osnovnu školu i nauče razliku između fašizma i socijalizma odnosno nacional-socijalizma? Kad će ljudi naučiti da je Hitlerov nacional-socijalizam bila ideologija koja je bila tri četvrtine socijalistička a a tek jednu četvrtinu fašistička? Ako su Njemačka i Italija u drugom svjetskom ratu bile saveznici, to je bilo do kapitulacije Italije 1942. godine, isto tako treba reći da su od 23. kolovoza 1939. godine i sporazuma Molotov-Ribentrop pa do 22. lipnja 1941. i napada na SSSR, upravo Njemačka i Sovjetski Savez bili saveznici, kad je trebalo napadati i komadati Poljsku, Finsku itd. Nije mi jasna tolika nepismenost, da se jedna Hitlerova Njemačka podvrgava Mussolinijevoj Italiji i da se Njemce proglašava fašistima, a ne recimo Talijane nacional-socijalistima? To netko hoće reći da je Italija u ww2 bila bitniji čimbenik od Njemačke. U osnovno-školske klupe svi zajedno, nema nitko od vas blagog pojma o čemu priča. Kakvi vražji fašisti, kakav vražji fašizam, najveće zlo bez ikakve konkurencije u 20. stoljeću je socijalizam, bez obzira bio to Hitlerov nacional-socijalizam, ili Staljinov boljševički socijalizam.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
chelsea - nitko normalan ne izjednačava fašizam i antifašizam - samo što postoje neki sumljivi antifašisti koji su počinili veeelike veeelike zločine i što je najgore ne priznaju te zločine i kažu da tamo nije bilo žrtava aludirajući na ZLOČIN na ZLOČIN NAD ZLOČINCIMA norma ponašanja nam govori ubistvo bez suda je zločin --a ubiti u ime naroda po meni je čudno shvaćanje poštenja u koje se kunu.