Branitelji: Položit ćemo cvijeće pripadnicima 1. partizanskog splitskog odreda
Ustaškom simbolikom strašili smo velikosrpske horde jer nismo imali oružje. Tko to ne razumije, nije dobronamjeran, kaže Mario Tomasović
Komentari 105
Bravo majstori .............. vi ste donjeli demorkaciju u Hrvatsku da bi sad tzv. " antifašsiti" mogli sisati državni proračun i rušiti temelje Hrvatske. Slažem se s vama koliko god da su partizani bili u krivu položite vijenac vi ste trii koplja u civilizacijkom smislu ispred jugofila.
Hoćete li položiti vijenac i zloglasnoj 11. Dalmatinskoj partizanskoj brigadi koja je poklala 30.000 ljudi dovezenih s Blajburga na Kočevskom rogu u Sloveniji i zatrpala ih u jamu? Imate čak i pisano svjedočanstvo Sime Dubajića, jugoslavenskog majora koji je bio predvodnik likvidatora, napisao je i knjigu o masakru. Poznat je i po tome što se devedesete priključio balvan revoluciji u tzv. SAO Krajini.
Bravo. Dosta je podmetanja hrvatskom narodu, podjela i nametanja krivnje. Ja poštujem i naše ljude u Dalmaciji i Istri koji su otišli u partizane jer su se borili kao Hrvati protiv Talijana koji su ih napali, a to je bio jedini način, kao što poštujem i naše ljude koji su išli u ustaše i domobrane da bi branili svoj dom, a komuniste i ustaše osuđujem. No to je povijest. A prava vrijednost su hrvatski branitelji koji su se borili za slobodu, samostalnost i demokraciju i porazili sve nesretne ideje koje su nas porobljavale kroz povijest. Dosta je "antifašističkog fašizma!". Sloboda hrvatskom narodu.
Ovo je vijenac za istinske hrvatske domoljube antifašiste, sve one haesesovce, pravaše i većinske hrvatske političke opcije koji su išli u partizane, jer su onda međunarodne okolnosti bile takve da se hrvatske interese moglo uspješno braniti jedino unutar jugoslavenskog okvira. Ovo je vijenac za one koji su i poslije rata branili hrvatske interese, ne za one batinaše i indoktrinirane koji su ubijali i premlaćivali pripadnike svog naroda.
U srbiji i četnik može biti predsjednik, a ovdje se čovjeku neda ni mrtvom pokloniti. E neće moći...
Živjela nezavisna republika Hrvatska. Jugonostalgićari umrite od muke ali ona je slobodna i takva će ostati. Doje srca junačkoga - hrvatskoga, bilo kojih boja i simbolike.
Dvije stvari u ovom tekstu su netočne i lažne. Prvo, nije HOS nosio ustaško znakovlje zato da bi plašio protivnika, to je običan spin, Istina je da je na čelu HOS-a bio špijun koji je radio za Amerikance, koji susu 1991. godine bili najveći protivnici međunarodnog priznanja Hrvatske i najveći zagovornici opstanka šugoslavije. To su i dokazali na način da su nas priznali tri mjeseca nakon Velike Britanije, Rusije i Francuske koje većina Hrvata pecipira kao neprijatelje za razliku od Amerikanaca, a to je obična glupost.Kad je američki agent na čelu HOS-a 13. lipnja 1991. u Ljubuškom proglasio NDH na čitavom prirodnom i povjesnom prostoru to je Srbiji dalo krila da lobira od Izraela do Amerike protiv našeg međunarodnog priznanja. To su činjenice. To ne umanjuje doprinos bojovnika HOS-a koji su krenuli u rat za Hrvatsku, a da nisu bili ni svjesni da su običan objekt manipulacije. Isto tako, njihov doprinos ne treba ni uveličavati, kao kad se priča da su oni obranili Vukovar,jer je istina da je od dvije i pol tisuće branitelja Vukovara tamo bilo svega 58 pripadnika HOS-a kojima svaka čast na hrabrosti, ali nešto su tu ipak pridonijeli i Blago Zadro, Marko Babić i ostali pripadnici ZNG-a, HV-a i MUP-a. Druga netočnost je ovo što iznosi ovaj Ivica Bubić, koji je pomješao 1991. i 1993. godinu. Naime, HOS nije bio u Škabrnji 1991. godine kad su mještani ubijani, streljani, klani i gaženi tenkovima nego 1993. godine nakon što je Škabrnja oslobođena u akciji Maslenica. Bili su tamo 45 dana nakon čega ih je zamjenila 7. domobranska pukovnija, koju su Draganovi specijalci uhvatili na krivoj nozi, pobili neke njene pripadnike i vratili Škabrnju pod svoju kontrolu te je ona potpuno oslobođena tek našom slavnom operacijom Oluja, a za koju je američki agent koji je 1991. bio na čelu HOS-a izjavio da nije bila oslobodilačka akcija.
gladnijura, svašta je u tvom postu napisano, samo ne ono bitno. Ja te samo pitam, da je opstala Jugoslavija, bi li i danas bilo svega toga što si nabrojao, ili bi i u toj zemlji dembeliji stvari danas izgledale malo drugačije. Svi vi koji uzdišete za onom državom zaboravljate da je od tada prošlo već skoro četvrt stoljeća i da se svijet promijenio. Ako te zanima kako bi nam bilo da je ta država opstala, pogledaj preko plota, u Srbiju, BiH ili Crnu Goru, pa će ti biti jasno da nam je bez te Juge bolje, nego da smo tamo ostali.
Ljudi moji nedajmo se uvlačiti u partizansko - komunističke igre,jer su Ustaše i Hrvati njihova duševna hrana i bez toga oni bi bili obična hrpa govana koja nebi znala što od sebe. Naša Hrvatska napravljena je krvlju najboljih hrvatskih sinova koji su dali ono najveće što se može dati,a to je život.Pustimo ove aveti neka se žderu,a mi slavimo ovaj naš DOMOVINSKI RAT I UŽIVAJMO U NAŠOJ LIJEPOJ ZEMLJI HRVATSKOJ.
Ponovno nada za tuđmanizaciju. Bravo!
umjesto da nam branitelj tvore jednu kritičnu masu koja je sposobna maknit ovs s vlasti(kao desnica u mađarskoj prije nekoliko godina kad je srusila ex-komuniste) ovi nasi glume franjevce i oprastaju svima...sad je ovaj baldasar dobia ogromne političke poene, možda on sam i nije toliko loš al splitski sdp u cjelini je pun žestokih pritajenih jugoslavencina kojima je samo stalo do njihovog uskog kruga istomišljenika i povlaštenih iz jugo sistema,zato im i dolazi ova inicijativa da grad se odvoji od županije jer njima je pojam dalmacije par socijalističkih kvartova u splitu, brač,hvar i makarska....
celsea--- o humanosti tkz -antifašista da human je toliko da je ukinuta saborska komemoracija žrtvama komunizma-
DŠ....., ne laži. Austro-Ugarska monarhija je jedina u povijesti okupila sve Hrvate u jednoj državi.
Nije se Hrvatska borila protiv antifasista nego srpskih fasista.
sidhara zaboravio si da je i komunizam ideologija i da je u europi rauš-
s pravim hrvatima domoljubima lako je surađivati..oni su spremni na oproste i prijateljstva..ali partiji to ne paše..oni odlično žive na podjelama skoro 70 god..
U 2ww nesretnom ratu je pucao brat na brata. Jedno zlo i zlocince zamjenilo drugo zlo i zlocinci. A umjesto d kaao srbi cekamo zavrsetak rata i da odaberemo pobjednicku stranu- Tolike filmove tolika propaganda a za vrijeme cijelog 2ww2ww rata u BG nije poginuo niti jedan nijemac. Nevjerovatno ali srpski izvori. A tolike patnje ,te otpisani ,te prepisani. I pazite svaki put zlo prenesu u BiH i Hrvatsku- Uostalom vidjeli smo i zadnji rat sa razlikom da ovaj put mi nismo pucali jedni u druge. neka tako i ostaneI ne dajte se isprovocirati pocetnicima
chelsea -uredu je polovično - ako smo se samo borili protiv srpskih fašista -zašto onda po meni tkz-antifašisti -podržavaju te srpske fašiste-
Bravo tako samo dalje jer pomirba nam je potrebna vise nego ikada a ovi Jugonostalgicari neka pate , krenimo jednom u buducnost i da bude bolje nasoj djeci unucima a ove nazovi antifasiste i Jugonostalgicare ostavite neka zive u 19455 godini i treba ih potpuno izolirati. Kolika hajka se podigla na gospodina Baldasar pa tako nebi bilo niti da je sad 1945. Svaka cast braniteljima i Baldasaru i svaka podrska jer samo pomireni i zajedno mozemo ka prosperitetu ali ocito to nazovi antifasistima ne odgovara.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
kontraadmiraI, postoji ogromna razlika između te dvije postrojbe. Prvi partizanski splitski odred bio je izraz otpora protiv talijanske okupacije i činili su ga mahom Hrvati. Krenuli su "u šumu" iz domoljubnih pobuda, takoreći goloruki, da su onda postojale tenisice, išli bi u njima kao i naši mladići 1991. Zbog izdaje (čije?) su upali u zasjedu neposredno nakon osnivanja, i bili skoro svi pobijeni. Za razliku od njih, 11.Dalmatinska je bila četnička postrojba koja je kokarde zamijenila "lijepim kapama" (Simo Dubajić je očiti dokaz za to) i koja je jedva dočekala krvavi pir na Bleiburgu.