Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 107
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Slavonski Obrovac
Povratak na članak

Bacamo 3 mlrd. kn za cestu na kojoj je 2500 vozila na dan

Za povećavanje prometa na autocestama A3 (Zagreb – Lipovac) i A5 (Osijek – Sredanci) ključan je međudržavni most preko Save koji se uskoro počinje graditi, odgovaraju iz HAC-a

Komentari 49

MZ
Mirko Zlikovski
21:14 26.09.2011.

Usput, kakve su tek ove ****** iz Europske banke za obnovu i razvoj kad daju novce za \"besmisleni projekt\" cestovnog prometnog koridora. Za Pelješki most npr. nisu dali, pa toliko o tome. Nije dovoljno izvući brojke iz konteksta i lupetetiti teorije. Kad bi gledali očima našeg stručnjaka nijedna obilaznica ili cesta nije isplativa, jer ne donosi nikakve novce, već je samo trošak. To što ceste donose rasterećenje prometa u gradovima, privlače ekonomiju, povećavaju sigurnost u prometu, neke su stvari koje se ne mogu iščitati iz pukog gledanja dnevnog prometa. Za neke stvari postoje i fakulteti, a nije dovoljno baviti se ekonomijom iz hobija. Na kraju krajeva u izgradnji cesta nije samo ekonomija, već su tu i druge grane, građevinska, prometna...

VL
BR
brođo
21:37 26.09.2011.

Hrvatskoj u svakom pogledu ne odgovara da se napravi autoput kroz BiH jer će onda veliki dio evrope na more preko BiH. Prvo bit će puno bliže a i jeftinije.

VL
AU
autoritet
21:50 26.09.2011.

gradnja ceste nije bacanje novaca valjda ceste ne treba graditi nigje izvan zagreba?

VL
AU
Augustiner
21:58 26.09.2011.

Poštovana gđo novinarko...pa zadnjem političkim, ekonomskom i zemljopisnom laiku je jasno da je dionica koridora 5C do Osijeka samo dio velikog projekta, te je bez izgradnje mostova preko Save i Drave i spajanja Bosne, Hrvatske i Mađarske sama po sebii nerentabilna..da nije bilo krize vjerovatno bi se već sve završilo!! A vas pozivam da se u trenutku kada budete išli iz Slavonije u Split sjetite svog članka pa izaberete neke vama rentabilnije pravce!! Članak vam je proziran poput tankog sloja sira...naručen.mislite da postižete time nekakav politički cilj...ali ja vam kažem da kod mene postižete sasvim suprotan efekat, a nadam se i kod drugih ljudi koji shvaćaju šta znači koridor 5C!! Još jednom vam kažem...članak vam je kod mene izazvao sasvim suprotan efekat od onoga koji ste vi i \"vaši\" htjeli da postignete!!

VL
AU
Augustiner
22:06 26.09.2011.

Ja se naprosto bojim da ovakvi \"ekonomski stručnjaci\" dođu na vlast...pa to je strava koje nebuloze iznose,....pa naravno da ima 2500 vozila kad cesta spaja Osijek sa ostatkom HR i nije postignut osnovni cilj koridora, koji se treba postić završetkomm !!! Koje jeftino sakupljanje političčkih bodova..ono strava..evo ja ću sad baš glasat za nu stranku koja bude forsiral izgradnju 5C pa makar to bila srpska radiklana stranka sa Šešeljem na čelu baš uz inat ekonomskim analitičarima od kojih mi se diže kosa na glavi!!

VL
SA
saad
02:19 27.09.2011.

Glas za HDZ-e je glas za hrvstsko-srpsku koaliciju,ako ovo podrzvate glasajte,za HDZ-e.

VL
N7
No.77
08:04 27.09.2011.

Kolike li ograničenosti u našem novinarstvu, volio bih vidjeti zemlju koja gradi bilo koju nifrastrukturu na period od 5-10.god.. Drugovi infrastruktura se radi na radoblje od više desetaka godina, ali bolje razmislim i shvačam vas. Nekad se pričalo da će se u sv. Roku uzgajati gljive

VL
MA
maslow
12:15 27.09.2011.

Bez obzira na most na Savi i Dravi ljudi moraju iz Mađarske u Bosnu preko Hrvatske. Slavonika se izbjegava zbog preskupe cestarine, a ne zbog nekog mosta. Osječani u Zagreb idu podravskom magistralom. Uvođenjem vinjeta bi se ovaj problem odavno riješio.

VL
AU
Augustiner
12:44 27.09.2011.

maslow...ja često putujemuz autocestu A3 i A5..pa ju izbjegavam zbog cestarine i koristim alternativne pravce kroz sela...ali POANTA koridora je pospajat autocestama države kao što su Mađarska, Slovačka, Češka...preko teritorija RH da pa na BiH do luke ploće...samim završetkom koridora..kroz Hrvatsku, izgradnjom mostova preko Save..koji je po meni najbitniji imaš ulaz u sred BiH..i uskoro autocestu koja vodi do Sarajeva!! Znači jedan prosječan Mađar ako želi ići na more do Splita iz Pečuha..neće ići okolo kere preko Dalmatine..već će sprašit koridorom 5C pokraj Osijeka, izbit na Svilaj na Savi, prijeći u BiH i nastavit deset puta kraćim i ekonomićnijim putem do Splita...ovo je samo ako govorimo o običnim ljudima...da ne govorim o teretnim automobilima strancima koje bez problema određenom zakonskom regulativom možeš naterat da idu na koridor a ne kroz sela ali tek kad izgradiš infrastrukturu!! Meni nije jasno kome to smeta da se završi jedan takav cestovni pravac, problem je BiH kod koje je to malo usporeno...ali taj pravac će bit u rangu Dalmatine za cca 5-6 godina!!

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.