'Austrijo probudi se – maltretiranje nedozvoljeno!' Ostaje samo kontrola Austrijanaca, povratnika iz Hrvatske!
Kaiser je ukinuo saveznu uredbu o kontroli svih turista pa sada samo povratnici iz Hrvatske moraju na kontrolu
Komentari 78
Čekaš 12 sati u auto, potpišeš da se nećeš zaustavlja ti kroz Austriju ali čim pređeš granicu tražiš prvu Raststätte ili Tankstelle, treba kupiti nešto za pojest i popit a i na wc. Jer i na izlazu iz Austrije te čeka gužva. Znači brzopleti zakon je bio kontraproduktiv. Ili se htjelo ipak malo zaraditi na transit turistima, korona u drugom planu.
Pocela sezona!
A kaj je onda kad nasi stvaraju kolone na granicama onda je to ok???
zabraniti pisanje o bolesti i rasprave to ce jedino pomoci da se civilizacija rijesi kuge,...rasprava da ili ne je ili nije slabe volju za pobjedom
Nema prijatelj ili neprijatelj, nego korektnost, s tA riječ je stožeru i plenkovicu nepoznata
Tako se nije smjelo postupati sa narodom za vrijeme Austrougarske e bila im je to ozbiljna drzava : ) a ne ko ova sad Austrija.
Za takav granicni kolpas na garnicama je i nasa drzava malo kriva,jer stozer ni je izjavljivo tocne podatke o zarzaenosti u Hrvatskoj,krilo se svasta,ni su se dovoljno provodila testiranja,i lazne brojke o zarazenima plasirane,pa su Austrijski drzavljani,i nasi gastaarbeiteri pohitali na Jadran,e sad se to vidi kakvo je stane nastalo,jer se po povratku u Austriju,pojavljuju abnormalne cifre zarazeni,bas oni koji dolaze iz Hrvatske,tako dace za sledecu sezonu,za nas biti vrlo opasno,ako se ova situacija ne zaustavi s koronom.
Pa Austrija je samo realna i brine o sebi a ne o nama. Uz sve to, Austrija vidi koaliciju HR i SRB. u kočenju BiH i neprincipijele koalicije Čović Dodik, Bosna je bdw. Bila u sastavu Austrougarske, ima tu ii povjestnog nasljeđa. Bosna im je draža sigurno od HR a i danas studenti iz BiH imaju tamo povlašteni status.
Austria nije smijela izvoditi kontroli osoba, koja ukaze u zemlji? A sta radi Hrvatska več mjesecima? Kad sam julazio u Hrvatsku za jedan sat je jedna granicna patrola obradila mozda 20 kola. Nista vise. Biti sad pametan a praviti isto, to je bas hrvatski.
Kad ce se Hr probuditi , puni smo savjeta za cijeli svijet, svima djelimo packe od svedana na dalje a ponasamo se deset puta gore nego oni svi zajedno,puni smo sebe ni Srbi nam nisu ravni.
Je. Krivi vam Austrijanci. Krivi vam Njemci. krivi vam Skandinavci. Krivi vam nizozemci. Krivi vam Britanci. Svi su krivi samo vi, Sveci, i glasači adeza i sdepeja ste u pravu. Cijela europa se urotila protiv vas :)))) Idućih pola godine bit ćete u ćuzi, u podrumu, ako ga uopće imate. Konjušari, konobari i sluge.
Tko nije spreman na gužve i čekanja neka ne putuje nikamo,i točka.Onaj koji putuje iz Austrije prema Splitu mora računati na gužvu već na ulazu u Hr,zatim na auto-cesti isto tako izgubi nekoliko sati,i kaj onda?
Da li su ti Austrijanci upće svjesni s kim se zezaju?
Ajmo malo biti samokritični. Hrvatska je otvorila granice kao da je posve normalno uhodano vrijeme, bez ikakvih zabrana i kontrola. Ponavljalo se po mrežama portalima "Nemojte, rano je, prerano". Ipak se to napravilo i sad imamo situaciju da smo kaoo narod stigmatizirani i što je najveći apsurd, od zemalja koje su bile izvorište pošasti u Europi i koje i danas broje u usporedbi s Hrvatskom daleko veći broj dnevno novozaraženih, pogotovo umrlih. Djeca su trebala ići normalno u školu, postigli smo corona free status prije polovine lipnja. Tko če im sad garantirati sigurnost? Tko će garantirati sigurnost njihovim roduteljima, bakama i djedovima? Trebalao je smanjiti bruto u državnim i javnim službama, objasniti ljudima zašto, većina je razumna, i zadržati sva radna mjesta. Umjesto toga, ganjala se sezona koja je svejedno jako podbacila. Kolika je bila bezumnost kod otvaranja bez kontrole, pokazuje i poziv Šveďanima da dođu slobodno, upućen od strane Capellija prije nekih mjesec i pol ili dva, u momentu kad su Šveđani imali daleko najveću smrtnost od korone u usporedbi s brojem zaraženih u Europi. Neozbiljno i neopravdano rizično.
Austrija je ozbiljna država za razliku od nas . Štite sebe i svoje građane . Nama nitko nije kriv što smo uprskali dobivenu utakmicu . Netko bi Plenkoviću trebao objasnit da dobiveno "poluvrijeme" ne znači i dobivenu utakmicu
Kaiser je ukinuo saveznu uredbu o kontroli svih turista pa sada samo povratnici iz Hrvatske moraju na kontrolu jer kada se družiš sa mutnima 10. ili 14. dana postaneš mutan i možda čak uz vjerovatnu dozu balkanskog koronavirusa.
Uzkokodakale se rvatine.
Sta hocete vi? Austrija zabranila okupljanje na Bleiburgu kao sto ste trazili. Fasizam i antifasizam ne pali na zapadnim zemljama to su davno rjesili. Korona je jos uvjek prisutna
bilo je i za očekivati pošto je nedavno objavljena analiza članica EU te je Hrvatska nazvana "enfant terrible"
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
hahahaha koji komjentari