Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 36
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
KRITIKE NA KAOS
Povratak na članak

'Austrijo probudi se – maltretiranje nedozvoljeno!' Ostaje samo kontrola Austrijanaca, povratnika iz Hrvatske!

Kaiser je ukinuo saveznu uredbu o kontroli svih turista pa sada samo povratnici iz Hrvatske moraju na kontrolu

Komentari 78

Avatar Joja
Joja
15:24 23.08.2020.

hahahaha koji komjentari

VL
CM
Crni_moj
07:08 24.08.2020.

Čekaš 12 sati u auto, potpišeš da se nećeš zaustavlja ti kroz Austriju ali čim pređeš granicu tražiš prvu Raststätte ili Tankstelle, treba kupiti nešto za pojest i popit a i na wc. Jer i na izlazu iz Austrije te čeka gužva. Znači brzopleti zakon je bio kontraproduktiv. Ili se htjelo ipak malo zaraditi na transit turistima, korona u drugom planu.

VL
Avatar EtTore
EtTore
12:53 24.08.2020.

Pocela sezona!

VL
Avatar Lima-Zagreb
Lima-Zagreb
14:32 26.08.2020.

A kaj je onda kad nasi stvaraju kolone na granicama onda je to ok???

VL
SV
sveznam1
13:11 24.08.2020.

zabraniti pisanje o bolesti i rasprave to ce jedino pomoci da se civilizacija rijesi kuge,...rasprava da ili ne je ili nije slabe volju za pobjedom

VL
TE
Teodor
17:42 23.08.2020.

Nema prijatelj ili neprijatelj, nego korektnost, s tA riječ je stožeru i plenkovicu nepoznata

VL
AA
aabbcc
14:55 23.08.2020.

Tako se nije smjelo postupati sa narodom za vrijeme Austrougarske e bila im je to ozbiljna drzava : ) a ne ko ova sad Austrija.

VL
Avatar Kordunusrcu.
Kordunusrcu.
20:25 23.08.2020.

Za takav granicni kolpas na garnicama je i nasa drzava malo kriva,jer stozer ni je izjavljivo tocne podatke o zarzaenosti u Hrvatskoj,krilo se svasta,ni su se dovoljno provodila testiranja,i lazne brojke o zarazenima plasirane,pa su Austrijski drzavljani,i nasi gastaarbeiteri pohitali na Jadran,e sad se to vidi kakvo je stane nastalo,jer se po povratku u Austriju,pojavljuju abnormalne cifre zarazeni,bas oni koji dolaze iz Hrvatske,tako dace za sledecu sezonu,za nas biti vrlo opasno,ako se ova situacija ne zaustavi s koronom.

VL
SU
Sufit
16:24 23.08.2020.

Pa Austrija je samo realna i brine o sebi a ne o nama. Uz sve to, Austrija vidi koaliciju HR i SRB. u kočenju BiH i neprincipijele koalicije Čović Dodik, Bosna je bdw. Bila u sastavu Austrougarske, ima tu ii povjestnog nasljeđa. Bosna im je draža sigurno od HR a i danas studenti iz BiH imaju tamo povlašteni status.

VL
AN
androandro
16:35 23.08.2020.

Austria nije smijela izvoditi kontroli osoba, koja ukaze u zemlji? A sta radi Hrvatska več mjesecima? Kad sam julazio u Hrvatsku za jedan sat je jedna granicna patrola obradila mozda 20 kola. Nista vise. Biti sad pametan a praviti isto, to je bas hrvatski.

VL
DU
Deleted user
16:34 23.08.2020.

Kad ce se Hr probuditi , puni smo savjeta za cijeli svijet, svima djelimo packe od svedana na dalje a ponasamo se deset puta gore nego oni svi zajedno,puni smo sebe ni Srbi nam nisu ravni.

VL
HO
hosko
15:49 23.08.2020.

Je. Krivi vam Austrijanci. Krivi vam Njemci. krivi vam Skandinavci. Krivi vam nizozemci. Krivi vam Britanci. Svi su krivi samo vi, Sveci, i glasači adeza i sdepeja ste u pravu. Cijela europa se urotila protiv vas :)))) Idućih pola godine bit ćete u ćuzi, u podrumu, ako ga uopće imate. Konjušari, konobari i sluge.

VL
Avatar jocker-3
jocker-3
15:51 23.08.2020.

Tko nije spreman na gužve i čekanja neka ne putuje nikamo,i točka.Onaj koji putuje iz Austrije prema Splitu mora računati na gužvu već na ulazu u Hr,zatim na auto-cesti isto tako izgubi nekoliko sati,i kaj onda?

VL
Avatar Žile
Žile
18:28 23.08.2020.

Da li su ti Austrijanci upće svjesni s kim se zezaju?

VL
IM
Immanuell
18:17 23.08.2020.

Ajmo malo biti samokritični. Hrvatska je otvorila granice kao da je posve normalno uhodano vrijeme, bez ikakvih zabrana i kontrola. Ponavljalo se po mrežama portalima "Nemojte, rano je, prerano". Ipak se to napravilo i sad imamo situaciju da smo kaoo narod stigmatizirani i što je najveći apsurd, od zemalja koje su bile izvorište pošasti u Europi i koje i danas broje u usporedbi s Hrvatskom daleko veći broj dnevno novozaraženih, pogotovo umrlih. Djeca su trebala ići normalno u školu, postigli smo corona free status prije polovine lipnja. Tko če im sad garantirati sigurnost? Tko će garantirati sigurnost njihovim roduteljima, bakama i djedovima? Trebalao je smanjiti bruto u državnim i javnim službama, objasniti ljudima zašto, većina je razumna, i zadržati sva radna mjesta. Umjesto toga, ganjala se sezona koja je svejedno jako podbacila. Kolika je bila bezumnost kod otvaranja bez kontrole, pokazuje i poziv Šveďanima da dođu slobodno, upućen od strane Capellija prije nekih mjesec i pol ili dva, u momentu kad su Šveđani imali daleko najveću smrtnost od korone u usporedbi s brojem zaraženih u Europi. Neozbiljno i neopravdano rizično.

VL
Avatar pametnom_dosta
pametnom_dosta
15:30 23.08.2020.

Austrija je ozbiljna država za razliku od nas . Štite sebe i svoje građane . Nama nitko nije kriv što smo uprskali dobivenu utakmicu . Netko bi Plenkoviću trebao objasnit da dobiveno "poluvrijeme" ne znači i dobivenu utakmicu

VL
Avatar Europsko-Balkanska Ljubav
Europsko-Balkanska Ljubav
14:43 23.08.2020.

Kaiser je ukinuo saveznu uredbu o kontroli svih turista pa sada samo povratnici iz Hrvatske moraju na kontrolu jer kada se družiš sa mutnima 10. ili 14. dana postaneš mutan i možda čak uz vjerovatnu dozu balkanskog koronavirusa.

VL
ZA
zagrebzm
15:29 23.08.2020.

Uzkokodakale se rvatine.

VL
Avatar Joja
Joja
15:17 23.08.2020.

Sta hocete vi? Austrija zabranila okupljanje na Bleiburgu kao sto ste trazili. Fasizam i antifasizam ne pali na zapadnim zemljama to su davno rjesili. Korona je jos uvjek prisutna

VL
DU
Deleted user
14:57 23.08.2020.

bilo je i za očekivati pošto je nedavno objavljena analiza članica EU te je Hrvatska nazvana "enfant terrible"

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.