Vučić o mentalitetu naroda regije: Susjed je neprijatelj, a udaljeni dio svijeta prijatelj
"Mi Srbi i vi Hrvati, Bošnjaci, Crnogorci, Albanci i Makedonci, zajedno možemo planine pomjerati, ne praveći nikakve nove Jugoslavije, ali radeći zajedno i boreći se zajedno za bolje sutra naših siromašnih građana"
Komentari 136
Komsije hvala sto ste poslali Kolindu, da ulepsa malo ovo pogledajte samo slike kada je sletela u Beograd prelepa.. Savrsentsvo, neka ovo bude pocetak jednog mirnog perioda i postovanja izmedju Beograda i Zagreba.
Kad se već govori o mentalnom sklopu naroda koji su nekada živjeli u zajedničkoj državi, onda prije svega treba kpnstatirati da su Srbi od samog početka, zajedničku državu percipirali samo i jedino kao neku vrst "proširene Srbije" i zasluženi plijenn iz WWI, dok su se svi ostali narodi nadali da bi u takvoj , zajedničkoj državi mogli ostvariti pravo na svoju nacionalnu samobitnost i ostvariti slobodan razvoj svoga naroda. I tu je početak i kraj svih problema koji su postojali u bivšoj YU, a repovi takvog mentalnog sklopa naravno da su i danas prisutni i da utječu na stabilnost cijelog Balkan. Pri tome nikako ne treba zaboraviti niti zanemariti činjenicu da je i Vučić , vrlo "aktivno" djelovao na realizaciji pokušaja ostvarivanja "Velike Srbije" i da spada u red najodgovornijih za krvoproliće iz devedesetih godina. U tom smislu ne treba imati nikakvih iluzija i sadašnja "politika" i "uvlaćenje" naše predsjednice ovom "neo četniku" je potpuni promašaj!
Susjed je okupator..
Poubijali 200tisuca ljudi u njihov ratovima za njigov pasaluk, i sad se cudi ..na njegovoj inaguraciju trebao je pustiti govor prijetnje izrecene na tlu RH.iz 90tih.
vidim da su hadezeovci sada baš ponosni na svoju kraljicu i nekako razdragani srdačnim odnosima... i nekako su baš brzo skroz zaboravili Vukovar i poginule branitelje, kojih su im inače puna usta u kampanjama... pa se pitam za koga oni igraju, za Hrvatsku ili zapravo samo za svoju organizaciju?...
ne znam tko moze nasjesti na lazi cetnika vucica nakon brutalne agresije na hrvate pomjerajte vi svoje planine evo za pocetak neka hrvati imaju tri zastupnika kao srbi u hrvatskoj i platite ratnu odstetu itd.hvala
Tko ima Vučića i njegove za prijatelje, neprijatelj mu nije potreban.
Kaže "susjed je neprijatelj, a ........." . Pa tko je koga htio okupirati i učinio strašne zločine, susjed ili tamo neko daleko ?
baš šteta, čuo sam da je neka dekoltirana htjela poljubiti malog vuka, tri puta!
Nešto nevjerojatno, Vučić je strpao ljude u ne klimatiziran prostor, svi su se znojili ko pajceki, tri sata su stajali na nogama, više od sata čekali da se Vučić sa svima rukuje, supruga mu je bila totalno neprikladno obučena u odnosu na sve ostale gošće, tko joj je dao tu polu balsku haljinu za takvu priliku, napravili muzejske postave kako bi pokazali što je sve Srbija (tipično za kompleks malog naroda), nadam se da je bar rakija i hrana koju su jeli s nogu bila dobra. Bilo bi zanimljivo čuti iskrene komentare gostiju o toj "ceremoniji"
Kakve gluposti, baš me zanima tko če nam biti susjedi kada Vučić postane premijer beogradskog pašaluka?
Da ima ya ya ne bi niti išla na taj dernek
Predsjednica odmah do slavljenika Vucica,zadnji put odmah do Trumpa. Zna se Kolinda izboriti za top pozicije,uvijek u centru paznje!
Jeno zločesto pitanje - jel Vučić još uvijek smatra Vukovar srpskim gradom, granicu s HR privremenom, a ono od 95-e mu je i dalje "pogled prema susjedstvu" ?!
26 godina prekasno si se sjetio toga vucicu!!!!
Iskompleksiran narod misle da su centar svijeta.
Po vasem ciganskom visjet ce i ovaj na kalemegdanu kao i svi vasi eroji..samo tamo preko ostanite..nitko za vama ne place
I to govori cetnik koji je ubijao ljude u Sarajevu i govorio na cetnickim mitinzima u Hrvatskoj pozivajuci srbe da cine nasilje.Daleko mu lijepa kuca,i njemu i njegovom narodu.
Sad glumi Vuka u janjećoj koži, a nikadvse nije odrekao velikosrpstva i četništva. Dovoljno je pogledati na You Tube njegov govor i zatvoriti vrata Srbiji dok on obnaša ikakvu vlast. Dabome, Srbi mogu birati koga hoće, ali i mi imamoo pravo ne odlaziti na inaguraciju Nikolića, a sada Vučića. To što rade naši političari je neoprostivo. Ako to želi Evropa, onda ne izigravajmo suverenost. Pitanje je, jeli nam uopće trebaju izbori, ako već moramo plesati, kako Evropa svira.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Vučiću prvo se ispričaj iskreno svim susjedima za zlo koje ste nanijeli Kosovo, Bosna, C. Gora Hrvatska pa će ti susjedi biti prijatelji.