Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 168
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Inauguracija u Beogradu
Povratak na članak

Vučić o mentalitetu naroda regije: Susjed je neprijatelj, a udaljeni dio svijeta prijatelj

"Mi Srbi i vi Hrvati, Bošnjaci, Crnogorci, Albanci i Makedonci, zajedno možemo planine pomjerati, ne praveći nikakve nove Jugoslavije, ali radeći zajedno i boreći se zajedno za bolje sutra naših siromašnih građana"

Komentari 136

IL
ilijan
21:38 23.06.2017.

Vučiću prvo se ispričaj iskreno svim susjedima za zlo koje ste nanijeli Kosovo, Bosna, C. Gora Hrvatska pa će ti susjedi biti prijatelji.

VL
Avatar studentsrb
studentsrb
13:56 23.06.2017.

Komsije hvala sto ste poslali Kolindu, da ulepsa malo ovo pogledajte samo slike kada je sletela u Beograd prelepa.. Savrsentsvo, neka ovo bude pocetak jednog mirnog perioda i postovanja izmedju Beograda i Zagreba.

VL
Avatar Zagrebčanec
Zagrebčanec
07:31 24.06.2017.

Kad se već govori o mentalnom sklopu naroda koji su nekada živjeli u zajedničkoj državi, onda prije svega treba kpnstatirati da su Srbi od samog početka, zajedničku državu percipirali samo i jedino kao neku vrst "proširene Srbije" i zasluženi plijenn iz WWI, dok su se svi ostali narodi nadali da bi u takvoj , zajedničkoj državi mogli ostvariti pravo na svoju nacionalnu samobitnost i ostvariti slobodan razvoj svoga naroda. I tu je početak i kraj svih problema koji su postojali u bivšoj YU, a repovi takvog mentalnog sklopa naravno da su i danas prisutni i da utječu na stabilnost cijelog Balkan. Pri tome nikako ne treba zaboraviti niti zanemariti činjenicu da je i Vučić , vrlo "aktivno" djelovao na realizaciji pokušaja ostvarivanja "Velike Srbije" i da spada u red najodgovornijih za krvoproliće iz devedesetih godina. U tom smislu ne treba imati nikakvih iluzija i sadašnja "politika" i "uvlaćenje" naše predsjednice ovom "neo četniku" je potpuni promašaj!

VL
U1
ursus_1212
23:19 23.06.2017.

Susjed je okupator..

VL
FN
Fr@njo
22:45 23.06.2017.

Poubijali 200tisuca ljudi u njihov ratovima za njigov pasaluk, i sad se cudi ..na njegovoj inaguraciju trebao je pustiti govor prijetnje izrecene na tlu RH.iz 90tih.

VL
DU
Deleted user
21:35 23.06.2017.

vidim da su hadezeovci sada baš ponosni na svoju kraljicu i nekako razdragani srdačnim odnosima... i nekako su baš brzo skroz zaboravili Vukovar i poginule branitelje, kojih su im inače puna usta u kampanjama... pa se pitam za koga oni igraju, za Hrvatsku ili zapravo samo za svoju organizaciju?...

VL
DU
Deleted user
06:17 24.06.2017.

ne znam tko moze nasjesti na lazi cetnika vucica nakon brutalne agresije na hrvate pomjerajte vi svoje planine evo za pocetak neka hrvati imaju tri zastupnika kao srbi u hrvatskoj i platite ratnu odstetu itd.hvala

VL
DU
Deleted user
06:45 24.06.2017.

Tko ima Vučića i njegove za prijatelje, neprijatelj mu nije potreban.

VL
DU
Deleted user
08:48 24.06.2017.

Kaže "susjed je neprijatelj, a ........." . Pa tko je koga htio okupirati i učinio strašne zločine, susjed ili tamo neko daleko ?

VL
Avatar nekakav
nekakav
11:32 23.06.2017.

baš šteta, čuo sam da je neka dekoltirana htjela poljubiti malog vuka, tri puta!

VL
BB
BB2
22:37 23.06.2017.

Nešto nevjerojatno, Vučić je strpao ljude u ne klimatiziran prostor, svi su se znojili ko pajceki, tri sata su stajali na nogama, više od sata čekali da se Vučić sa svima rukuje, supruga mu je bila totalno neprikladno obučena u odnosu na sve ostale gošće, tko joj je dao tu polu balsku haljinu za takvu priliku, napravili muzejske postave kako bi pokazali što je sve Srbija (tipično za kompleks malog naroda), nadam se da je bar rakija i hrana koju su jeli s nogu bila dobra. Bilo bi zanimljivo čuti iskrene komentare gostiju o toj "ceremoniji"

VL
PR
Pravednik1973
02:41 24.06.2017.

Kakve gluposti, baš me zanima tko če nam biti susjedi kada Vučić postane premijer beogradskog pašaluka?

VL
Avatar Kroettelsfrkatsch
Kroettelsfrkatsch
20:37 23.06.2017.

Da ima ya ya ne bi niti išla na taj dernek

VL
Avatar babas
babas
20:40 23.06.2017.

Predsjednica odmah do slavljenika Vucica,zadnji put odmah do Trumpa. Zna se Kolinda izboriti za top pozicije,uvijek u centru paznje!

VL
Avatar Idler 3
Idler 3
20:15 23.06.2017.

Jeno zločesto pitanje - jel Vučić još uvijek smatra Vukovar srpskim gradom, granicu s HR privremenom, a ono od 95-e mu je i dalje "pogled prema susjedstvu" ?!

VL
ZA
zadar1
22:50 23.06.2017.

26 godina prekasno si se sjetio toga vucicu!!!!

VL
Avatar Ljudozder Vegetarijanac
Ljudozder Vegetarijanac
11:23 23.06.2017.

Iskompleksiran narod misle da su centar svijeta.

VL
TO
tomicro
12:21 23.06.2017.

Po vasem ciganskom visjet ce i ovaj na kalemegdanu kao i svi vasi eroji..samo tamo preko ostanite..nitko za vama ne place

VL
BE
berava
20:17 24.06.2017.

I to govori cetnik koji je ubijao ljude u Sarajevu i govorio na cetnickim mitinzima u Hrvatskoj pozivajuci srbe da cine nasilje.Daleko mu lijepa kuca,i njemu i njegovom narodu.

VL
TR
tramontana
13:22 24.06.2017.

Sad glumi Vuka u janjećoj koži, a nikadvse nije odrekao velikosrpstva i četništva. Dovoljno je pogledati na You Tube njegov govor i zatvoriti vrata Srbiji dok on obnaša ikakvu vlast. Dabome, Srbi mogu birati koga hoće, ali i mi imamoo pravo ne odlaziti na inaguraciju Nikolića, a sada Vučića. To što rade naši političari je neoprostivo. Ako to želi Evropa, onda ne izigravajmo suverenost. Pitanje je, jeli nam uopće trebaju izbori, ako već moramo plesati, kako Evropa svira.

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.