'Živi su oni koji brane – mišlju ili puškom – pravo živih na život, polumrtvima je svejedno, a mrtvi su oni koji na razgovor kasne ili od njega bježe'
U dokumentarnom filmu "Jesmo li živi?" redatelja Tomislava Žaje gledamo Zidića u godinama kada se osvrće na vlastiti put, ali i dalje neumorno radi. Kamera ga prati dok piše veliko djelo o Emanuelu Vidoviću, među knjigama, bilješkama i sjećanjima koja se ne zaustavljaju samo na umjetnosti, nego otvaraju i pitanja prolaznosti, stvaranja, obitelji, zavičaja i vremena...Evo razgovora s njim