Srbija ispod Zagreba
Kod nas se već sasvim uobičajilo da se Republika Srpska piše i izgovara imenom pod kojim je nastala! Kao da je riječ o nekoj državi nastaloj demokratskom voljom, a ne ratom i genocidom!
Komentari 96
RS, sa FUS notom...... i u ratu i u miru, srbi uvijek igraJU na kartu sukoba hrvata i bošnjaka, u svoju korist, a u tome im svesrdno pripomažu vanjski suradnici. Također igraJU i na kartu animoziteta svih prema muslimanima, nudede suradnJU sa evatima rišćanima, protiv muslimana, predlažu im odcjepljenje, sve kako bi legalizirali i učvrstili tvorevinu rs, odcjepili je od bosne i prisajedinili sa matcom - srbijom i eto srbije bre IZNAD Zagreba.......ustvari, već i danas to jest....
14.03.2012. u 16:11h marasovac je napisao/la: “Može li meni netko ovdje reći, koja je razlika između politike Slobodana Miloševića kojoj se kasnije pridružio vojni vrh, s generalima tzv. jna utopljene u stranku SK-PJ na čalu s Mirom Marković, Miloševićevom ženom, a koja se najkraćim opisom može predstaviti kao politika stvaranja unitarne višenacionalne jugoslavije pod kontrolom većinskih Srba, od politike stvaranja unitarne a višenacionalne BiH pod kontrolom Muslimana? Zapitajte se malo tko je derogirao odredbu Washingtonskog sporazuma prema kojoj je RH u konefederativnom odnosu s Federacijom BiH pod parolom: \"mi se nemamo što mješati u BiH\". Velika je razlika, jer je Srbija, kakva god bila, zemlja s državotovornim iskustvom, koga Bošnjaci nemaju. A konfederacija Hrvatske s Federacijom BiH ostaje na vrbi svirala (i bez derogacije) dok u tu konfederaciju ne uđe bar još i zapadni dio “Republike Srpske.” Nemoguće? U politici je sve moguće, ako sudionici politike zaključe da im je to korisno.
Srbi imaju Srbiju u Hrvatskoj. Svake večeri na hrvatskoj televiziji čuje se ekavica i brekanje, a naša država nas je natjerala da za to smeće plaćamo tv-pristojbu na tv-aparat na kojem to smeće gledamo. Dakle, ovo je gora Srbija od Srbije koja smo bili u doba Jugoslavije. Dan na dan i uvest će nam i ćirilicu. No neka, raduje me to, jer narod je dobio točno ono što je tražio. Super.
@Nesalomljiva: Cini mi se da si lobirala za Danijela Srba pre izbora. Kako si zadovoljna njegovim rezultatima?
srbija do zagreba, Hrvatska do Zemuna .....
........ops.......iznad......
15.03.2012. u 19:01h Boris je napisao/la: @Nesalomljiva: Cini mi se da si lobirala za Danijela Srba pre izbora. Kako si zadovoljna njegovim rezultatima? ---------------------------------------------------- Boris, nisam za njega nikad lobirala. Mene nije zavarao ničim, jer ipak mislim da netko ne dobije prezime bez razloga. Nekad su se prezimena davala prema tome tko je što bio, ili kojim zanatom se bavio (Mesarić, Puškarić, Kožarić....Srb). Zato i jesam zadovoljna njegovim rezultatima :):) kisssss
Optuživati Komaricu da \"surađuje\" sa Dodikom je - cinizam. Jednako ga se tako može optužiti da je bio agresor, jer je c ijeli rat proveo u Banja Luci. Jedini način da on prestane \"surađivati\" sa Dodikom i njegovom državom jestee - iseliti se. Da to učini?
@Nesalomljiva: Hvala ti na odgovoru. I ja sam mislio da prezime Srb ima neke veze sa Srbima, ali mi je neko na Vecernjaku objasnio poreklo tog prezimena i da je slovacko u stvari. Meni licno ne bi smetalo da Srbin bude premijer Hrvatske ili Hrvat premijer Srbije.
@Zveč: Gospodin Nadbiskup je mogao da odbije odlikovanje, ali je (posto nije) Katolicka Crkva smatrala da treba da ga primi.
+ - 16.03.2012. u 09:16h Boris je napisao/la: @Zveč: Gospodin Nadbiskup je mogao da odbije odlikovanje, ali je (posto nije) Katolicka Crkva smatrala da treba da ga primi. ---------- Mogao bi gospodin nadbiskup biti i supermen, ali nije. Bilo bi dobro kada bi se mogao istovremeno hrvati sa Srbima, Osmanlijama i poturicama (HSP, Lijanovići) uz sve to i izdan od RH. Katolička crkva smatra da bi ono malo preostalih Hrvata u BiH trebalo opstati. A najveća prijetnja opstanku Hrvata u BIH prijeti od sarajevsko-ankarske koalicije. Otuda je to čisto interesno približavanje Hrvata i Srba u BiH. Možeš misliti što je Dodik lud od ljubavi prema Hrvatima. Ali su mu trenutno prihvatljiviji od muslimana.
. I Hrvatskoj i BiH odgovaralo bi da jednom zauvijek isprave povijest spajanjem teritorija koji geopolitički ne mogu jedan bez drugoga. Naravno, to niti treba, niti bi se moglo učiniti uz pomoć Amera, to će se ostvariti, ako i kadd Hrvati dosegnu nešto viši stupanj političke i diplomatske zrelosti te navedu Bosance i Hercegovce da oni sami predlože da BiH uđe s Hrvatkom u ravnopravnu konfederaciju!
“15.03.2012. u 14:06h zeljkonl je napisao/la: Hrvati su dokazali u ovih zadnjih par decenija da su najbolji borci i najsposobniji u biznisu. Zato bi za njih najbolja opcija bila da zamole Amere da jos jednom vojno intervenisu,vrate Bosnu Hrvatskoj,mozda i Vojvodinu,i onda predaju Hrvatima na upravljanje.” To, bar u prvo vrijeme za Hrvate ne bi bila najbolja opcija, ali bi bila najbolja opcija za Bosance i Hercegovce. Sjeti se štosu SAD učinile kad su zauzele dio Meksika. Stavile su okupirane dijelove Meksika pod svoju centralnu upravu, lansirale amerikanizaciju i kad bi na nekom teritoriju prevladao engleski jezik, stvorile od teritorija novu američku državu (zbog toga i imaju gotovo sve te države ravne granice). Da to nisu učinile, te bi države i danas stenjale pod diktaturom Meksika.
Pitam se zasto mi je izbrisan komentar.? Nisma nikoga vrijedjao. ??? (Pročitajte 5.pravilo komentiranja. Admin)
@ Zveč & @kvatrić Nitko uzoritom biskupu Komarici ne spočitava dobre namjere (posebno one oko kakvog takvog održanja preostalog minornog hrvatskog korpusa u tzv.RS ). Ali uzdati se u Dodigovu pomoć oko rješavanja hrvatskog pitanja u Federaciji BiH je poprilično naivno pouzdanje. I put u pakao je popločan dobrim namjerama, zar ne. Biskup Komarica, kao i hrvatsko političko vodstvo na čelu s Josipovićem te bosansko-hercegovački Hrvati, bi morali znati da bilo kakvo davanje digniteta Dodigu i njegovoj kvazi-državi , ne znači jačanje hrvatske pozicije prema bošnjacima, već držanje Dodigu ljestava u njegovom kontinuiranom nastojanju da svoju para- državicu RS \"prisajedini \" majčici Srbiji i time Srbima omogućiti kompenzaciju za gubitak Kosova, osnosno srbijanskim prelaskom preko Drine, ostvarenje kakve takve Velike Srbije. Misliti da su nam u Hrvatskoj Srbi neprijatelji ( jer Hrvatsku ne doživljavaju kao svoju državu , a istovremeno prijatelji u BiH ( koji će nam pomoći u tinjajućem sukobu s Bošnjacima ) je naivnost sui generis. Uzdaj se use i svoje kljuse - je prihvatljivija opcija.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
15.03.2012. u 12:33h domagojb963 je napisao/la: U Hagu sjede ljudi optuženi za osnivanje Hercegbosne i pokušaj odcjepljenja od BiH. Danas imamo situaciju u kojoj postoje BiH i samostalna?! republika Srpska.. Dodikova. Zapad je tako odlučio. Zašto se sudi šestorici hrvata? .................................................................................................................................................... ...sudi im se zato jer su za račun Hrvatske razmontirali Herceg Bosnu.... .....jer da su ustrajali bila bi i Herceg Bosna priznata ali tada nebi bilo turskih granica rep Hrvatske.....