Srbija ispod Zagreba
Kod nas se već sasvim uobičajilo da se Republika Srpska piše i izgovara imenom pod kojim je nastala! Kao da je riječ o nekoj državi nastaloj demokratskom voljom, a ne ratom i genocidom!
Komentari 96
Milane "tuđmanoliki"... Mi Hrvati smo se konačno "opametili"... Naročito crkva u Hrvata! A ti?! Zadojen si mržnjom do ludila!
jese li čuli - da neke stvari - ako ih ne proganjaju oni koji bi trebali u nekakvom roku - jednostavno odu u zastaru. ?
Srbija ispod Zagreba - naslov je teksta ali Josipovic , Pusicka i danasnji vlastodrsci u Hrvatskoj ne bi imali nista protiv da je i Zagreb u Srbiji.
Znam unaprijed da za ovaj post slijede minusi, jer ja nisam Milan Jajčinović, koji je 14. 6. 1991. u Večernjem listu napisao onakav tekst kakav je napisao, a na tragu je ovog današnjeg. Zašto vi gospodine Jajčinoviću ovako teške, kompliciranee i kompleksne stvari banalizirate i pojednostavnjujete do boia? Jel to zato što ste svjesni da je prosječan hrvatski čitatelj inficiran pogubnim komunističkim totalitarizmom nesposoban shvatiti pravi kontekst i dubinsko značenje čitave situacije, a usto se i paralelnim pravcem, ali opet crtom manjeg otpora ide u opravdavanje miloševićevske politike u BiH, koju vode Lagumdžija, Bakir i Komšić, a prije njih su je vodili Haris Silajdžić i Sefer Halilović? Jeli zatoi broj znakova ispod teksta ograničen, da netko poput mene tko je upoznat sa situacijom ne bi mogao neoborivim argumentima srušiti ove sulude teze, ali ako dođem do pola, jer nema više mjesta za znakove, neki će me označiti zagovornikom velikosrpske politike?
Može li meni netko ovdje reći, koja je razlika između politike Slobodana Miloševića kojoj se kasnije pridružio vojni vrh, s generalima tzv. jna utopljene u stranku SK-PJ na čalu s Mirom Marković, Miloševićevom ženom, a koja se najkraćim opisom može predstaviti kao politika stvaranja unitarne višenacionalne jugoslavije pod kontrolom većinskih Srba, od politike stvaranja unitarne a višenacionalne BiH pod kontrolom Muslimana? Ako ne gledamo na stvari šovinistički, nego ako se držimo strogo načela, i gledamo stvari čisto načelno, u čemu je razlika? Stalno postavljam ovo pitanje i još se nitko ne njega nije usudio odgovoriti. A kad svatko od vas koji ovo čitate uspijete sami sebi, u svom srcu, i pred ogledalom odgovoriti na ovo pitanje bez da se zacrvenite,. onda ćete naći odgovore na pitanja zašto Komarica tamo, zašto Čović tamo, zašto se Dodik postavlja zaštitnički prema Hrvatima iz BiH za razliku od primjerice Mesića i Pusićke itd. Zapitajte se malo tko je derogirao odredbu Washingtonskog sporazuma prema kojoj je RH u konefederativnom odnosu s Federacijom BiH pod parolom: \"mi se nemamo što mješati u BiH\".
Dakle u najkraćim crtama, jasno je tko se zalaže za unitarnu BiH. Jasno je tko je derogirao odredbe Washingtonskog sporazuma, kao što je jasno da je ovaj \"brak\" između Hrvata i Srba u BiH brak iz interesa a ne brak iz ljubavi. Ne zalaže se Dodik za prava Hrvata u BiH više i jače od svih \"hrvatskih\" političara u zadnjih 12 godina zato što on Hrvate voli, nego zato što je duboko svjestan da kad se Muslimani u BiH obračunaju s Hrvatima onda na red dolaze Srbi, koji su također malobrojniji od Muslimana, kao i Hrvati. A što se tiče RS-a, provlači se teza da ju za nju zaslužan Tuđman, ali ti koji to iznose nikad ne govore koliko je za nju zaslužan William Blowjob Clinton? Tko je zaprijetio zračnim udarima po Hrvatskim snagama ako krenu na Banja Luku?
@marasovac: Ko ti je covek na fotografiju u tvom profilu? Sto se tice tvog teksta, ti govoris o duplim standardima. Ako si mali, to je burazeru zivot. Nije tvoje da mislis, vec da radis sta ti se kaze. Pogotovo nema nista da pitas. Uvek se seti \"Sta vazi za vola, ne vazi za Apolona\".
I ovi koji postavljaju pitanja o tome zašto ne netko od Hrvata iz BiH u Banja Luci, a pritomne pitaju samio sebe zašto se Hrvati iz BiH pojavljuju u Sarajevu, kad je neosporna i neoboriva činjenica da je više Hrvata u BiH raseljeno i pobijeno u Federaciji BiH od strane Muslimana nego u RS-u od strane Srba? Zašto bi bilo u redu surađivati s Bakirom, ali ne i Miloradom? I zašto krivnja uvijek pada na Hrvate iz BiH umjesto da krivnja padne na one aktere \"hrvatske\" politike \"Račan, Mesić, Pusić, Sanader, Kosor itd) koji su se praktički odrekli Hrvata iz BiH i ostavili ih tamo na milost i nemilost da biraju saveznike između Srba i Muslimana, umjesto da im saveznik bude Republika Hrvatska, jer to nije nikakvo \"mješanje u unutarnje stvari BiH\" nego ispunjavanje odredbi Washingtonskog i Daytonskog sporazuma, a u konačnici i ispunjavanje odredbi Ustava RH? Najlakše je stvari pojednostavljivati i banalizirati, i okrivljavati žrtvu, jer Hrvati iz BiH su žrtve bezumne politike koja zadnjih 12 godina dolazi iz Hrvatske a prema njima širi rasističku i šovinističkuz mržnju. I onda se čudite što Komarica radi u Banja Luci?
@ boris \"Čovek\" na fotografiji je najbolji hrvatski ministar, jedini koji je ostvario sve što je obećao...
Marsovac ,. ti si stvarno pao sa Marsa.Tko je u ime Hrvata potpisao dejtonski sporazum , kojim se utvrđuje \"republika srpska\", Zna se naš Francek , također se zna da ga Zubak nije htio potpisati jer je tvrdio da jee štetan za Hrvate u BiH. Otkud si sad spuknul račana i pusičku?. Kaj oni imaju sa dogovorima Tuđman Milošević. Tko je zausatvio HV na domak BanjaLuke za vrijeme \"Oluje\"? Valjda Račan?
Ima u hrvatskoj vlasti po najnovijem neprirodno puno Srbije, i to je problem za Hrvatsku. Tzv. republika srpska takva kakva je gografski nije opasnost za Hrvatsku.Veća je opasnost zapostavljenost razvoja HV-a.
A Hrvatska će konačno usvojiti pravu politiku kad uvjeri i Republiku Srpsku i Federaciju Bosne i Hercegovine, da ovako za njih «hljeba nema i neće ga ni biti», te da je jedina njihova i hrvatska budućnost Hrvatska konfederacija kojom bii se konačno zadovoljio geopolitički imperativ, i time stvorili uvjeti za napredak . Da, u ovom trenutku sve tri strane neće se ni sjetiti da Švicarska konfederacija nije zajednica vodećeg kantona Schweiz i pridruženih mu i pokorenih ostalih kantona, već slobodno stvorena trajna zajednica jednakopravnih kantona koji su se zauvijek odrekli odvajanja od Konfederacije.
U potpunosti se slažem s idejom teksta, odnosno \"Republici srpskoj\" nastaloj na genocidu. No autor uporno prešućuje činjenicu da je tu i takvu (podjeljenu) BiH ugovorio trio Francek-Slobo-Alija (u Daytonu), naravno pod pritiskom Zapada, no - takva je realnost. Istina je da ne znam što na protokolarnom nivou predsjednik RH ima za istim stolom tražiti s predsjednikom \"srpskog kantona\", no ako se vrati ijedan Hrvat - već je puno napravio. G. Jajčinoviću, što ste pisali o Daytonu krajem 1995.?
U hrvatskoj se, eto, nađe novinar, koji tvrdi da su Srbi u ratovima na teritoriju bivše Jugoslavije dobro prošli. Milan Jajčinović se zove taj umnik. Čisto sumnjam da u Srbiji postoji još netko, tko tako misli i tvrdi.
Jajčinović je potpuno u pravu kad kaže da je žalosno promatrati kako naša politčka nacionalno nesvjesna vrhuška ali i politički predstavnici BiH Hrvata koketiraju s Dodigom i njegovom para -državom u BiH. Do bola je pak žalosno kad to čini i biskup Komarica kojemu su BiH Srbi prisilno raselili 80% pastve. Kad se javljaju dežurni tuđmanomrsci, spočitavajući mu njegovo potpisivanje Daytonskog sporazuma, čine to iz zlobe ili političke nepismenosti jer zaboravljaju da je u paketu išao i Erdutski sporazum temeljem kojeg se provela mirna reintegracija Hrvatskog podunavlja ( jedina mirovna operacija UN-a koja je uspješno okončana u nepune tri godine). Sve to skupa ne znači da hrvatski političari iz RH i BiH , pogotovo katoličko visoko svečenstvo trebaju Dodigu držati lojtru u njegovom naumu da razbuca BiH i svoju kvazi-državu \"prisajedini\" majčici Srbiji koja bi uz već jogurt-revolucijom okupiranu i \"prisajedinjenu\" Vojvodinu, ipak postala kakva takva Velika Srbija.
Ratnim zauzimanjem gotovo cijele Bosne i Hercegovine, a poratnim dobivanjem međunarnodnog prava na njezinu polovicu, Srbi su prvi put u povijesti i formalno prešli Drinu ------ Od svega toga ne bi bilo ništa, da nas naši \"saveznici\" iz NATO-a nisu zaustavili pred Banjalukom. Dakle, krojače zemljovida ne treba tražiti u susjedstvu nego malo dalje. Srbi su samo oruđe.
(nastavak )To ne znači da treba sjediti skrštenih ruku i nečiniti ništa . Treba uporno raditi na jačanju središnjih institucija vlasti u BiH, ali istovremeno i na pravima BiH Hrvata kao konstitutivnog naroda te inzistirati na njihovom povratku u RS. Samo tako se koncept srbijanskog prelaska preko Drine može učinkovito zaustaviti. Posebice je to važno u trenutku kad im je mađunarodna zajednica naklona, a Srbi time žele kompezirati gubitak Kosova. P.S. Da apsurd bude veći Mesić je među rijetkima koji je Dodigu pokazao zube.
Ovaj clanak je u biti razmisljanje iz 19. stoljeca. U 21 stoljecu Hrvatska bi trebala drugacije razmisljati. Ajmo se organizirati, raditi pametne stvari i obogatiti, pa cemo onda biti ekonomski, a to znaci i politicki gazde na Balkanu. Svi ostali, Srpska, Srbija, Makedonija, BIH i Crna gora biti ce nase trziste i nasi ekonomski sateliti. Ali tako se kod nas ne misli, tako misle zapadne nacije, kojima smo mi onda trziste i gastarbeiteri.
Zalosno!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Gledam ovu \'\'slavnu fotku \'\' sudionika skupa i nikako da skužim kaj to na njoj ne štima ... I konačno shvatih da je prvi s desna ugledni znanstvenik kod odabranih gos.Primorac.E svaka čast, znanstveniče.Sada ste mi još više pojačali osjećaj degutantnosti ...