Srbija ispod Zagreba
Kod nas se već sasvim uobičajilo da se Republika Srpska piše i izgovara imenom pod kojim je nastala! Kao da je riječ o nekoj državi nastaloj demokratskom voljom, a ne ratom i genocidom!
Komentari 96
Banja Luka je po svim međunarodnim ugovorima dio države BiH. Republika Srpska je pojam kao i federacija i samo iduće vrijeme može od toga napraviti realnost državotvornosti. Republika \"pojam\" može postati Republika \"stvarnost\" a i federacija pojam može postati federacijaa starnost a sve f ederacije imaju pravo na raspad. Sve to ovisi od toga kako će se budućnost dogovaranja u BiH odvijati. Bošnjaci rade sve na svoju štetu baš kao i Srbi za vrijeme Jugoslavije. Srbi u BiH samo koriste to što im se samo nudi.
Ako srpski i hrvatski politicari u BiH imaju razumijevanje geopoliticke situacije na Balkanu, onda ce ujediniti Republiku Srpsku i zapadnu Hercegovinu, i kreirati Republiku Srpsko-Hrvatsku. Ujedinjenje bi otvorilo vrata za povratak bosanskih Hrvata na svoja ognjista i izbjeglih Srba u lijepu vasu, homogeniziralo Hrvate u BiH i omogucilo Srbima izlazak na more i jos bolji pogled na juznije dijelove vase otrovne kiflice. Bila bi to i poruka onima cije sunce izlazi u Istambulu da je BiH najmanje njihova, iako je oni najvise svojataju. A \"pravi\" Hrvati se vise ne bi morali penjati na vrh zagrebacke katedrale da bi vidjeli Srbiju, mnogo je ugodnije doci na Peljesac...
14.03.2012. u 19:46h GeniKameni je napisao/la: --- I onda si se probudio........
Kao sto svi znamo BeHa je YU u malom. A ceka Yu ili PuckYu.
Biskup Komarica je napokon shvatio cijelu prljavu igru. Ostao je pastir bez ovaca, jer neke su ovce zrtvovane na oltaru ljubavi za maticu zemlju, a imovinu ostalih je matica zemlja trampila za \"vaznije\" teritorije koji su joj osiguravali opstanak. ...
Mi Hrvati cesto nevidimo dalje od svog nosa. Mi Hrvati smo uz pametnije politicare mogli ocuvati cjelovitu BiH . S tim bi uz to sto bi svijetu pokazali da smo politicki zreo narod i dans bili u BiH u puno vecem broju. Kako nasi politicari nisu imali svoju viziju kako djelovati onda su kopirali srpsku i danas imamo rezultat na kojim se svi koji imalo mozga imaju trebaju zamisliti. Rat u BiH se jos nije bio ni rasplamsao a u Hercegovini se javno pricalo \"mi u BiH moramo uzeti svoj dio kolaca\". Na tom tragu je i dogovor Boban Radovan koji je rezultirao progonom vise od 200000 Hrvata iz sjevernih dijelova BiH. Kako bi se taj plan lakse ostvario hercegovacki tajkuni su pozurili unovciti svoju poziciju te Srbima omogucuju kupovinu nafte jos u tijeku ratnih sukoba u Posavini. Oni koji na sve nacine pokusavaju opravdati srpske postupke pricom kako je iz Federacije protjerano vise Hrvata nego iz genocidnog entiteta namjerno presucuju cinjenicu da su linije razgranicenja sa Srbima napravljene kako bi se ratan dejstva usmjerila ka muslimanskoj strani.
Jurica1050 -----------------Linije razgranicenja u bih naprevljene su tako da se lakse oslobodi rh, i to je bio primarni cilj.Valjda si toga danas svjedok.
Zato gospodo draga mozete vi trubiti koliko god zelite ali za sukob Hrvata i Muslimana nisu samo krivi Muslimani. Zlocinacka tvorevina HB je blijeda kopija genocidnog entiteta. Konc logori i rusenje razlicitih kulturnih dobara je nesto cega bih se ja kao Hrvat prema vama trebao danas ponositi. Nikako takve sramotne stvari su se mogle izbjeci ali pokusalo se biti sto slicniji cetnicima. Svi koji dans tvrde da je BiH YU u minijaturi i da kao takva treba nestati ne poznaju njenu povjest nego su dozvolili da ih u tome poducava Radovan Karadzic. No Hrvatska politika i dans ima svoj kontinuitet. Hrvati iz BiH su podijeljeni na one cija je opstojnost u BiH prioritet i na one koje se svjesno otjeralo s njihovih ognjista uz medijsku propagandu kako su oni sami ponajvise krivi zbog toga. Danas se sve cini kako bi se takvo stanje zadrzalo te nekakav mnogobrojniji povratak Hrvata u genocidni entitet onemogucio te time postedilo Traktoristu iz Laktasa dodatnih glavobolj oko etnicke cistoce njegova carstava. Za \"stozerni\" HDZ izbor Emila Vlajkija za hrvatskog predstavnika u genocidnom entitetu je prihvatljiva alternativa. Tim tragom kroci i hrvatski predsjednik Josipovic.
Hrjona --- Bio sam sudionik rata i u Hrvatskoj a i u BiH tako da nebih se upustao u gluposti debatiranja o toboznjoj \"pronicljivosti\" hrvatskog celnistva poklanjanjem srpskoj strani najbogatijeg dijela BiH - Bosanske posavine. Uvijek je lakse kockati se sa tudjom imovinom nego sa svojom osobnom. Tako njihove igre sa teritorijem Bosanske posavine su cisto kockanje sa TUDJIM !
Čujte Jajčinoviću, kako ispada Milošević je sve ratove koje je vodio izgubio ali je bome ovaj u BiH dobio, zahvaljujući i glupim muslimanima ili Bošnjacima, kako god žele. Oni imaju jedino Hrvate i Hrvatsku a ponašaju se prema Hrvatima kao najvećim neprijateljima jer su pokvarenjaci, jer se za male novce daju vući za nos. \"Pravo im budi\", ali sljedeći puta ih Hrvati više neće spašavati.
Jurica1050-----Kada si bio sudionik,reci ciju si imovinu nosio i koristio(odora,oruzije itd..) I da budem jasan nisam, blago receno, sretan epilogom u bih.Treba samo sagledati stvari bez zuci, a da je bilo stvari za zestoku kritiku bilo je.
Hrjona Ti bi sad o o imovini ? Sredstva prikupljana za Hrvatsku tijekom rata u inozemstvu nisu prikupljana samo od Hrvata rodjenih u Hrvatskoj . Isto tako Hrvatski sinovi su ginuli za Hrvatsku neovisno u kom mjestu su rodjeni .
Izgleda da je ovaj tip desno na slici upropastio Hrvatsko obrazovanje , ...
Jurica1050----------Znaci zajednistvom,zrtvom i odricanjem vecine hrvata imamo hrvatsku.U bih je presudila visa sila.Pogodi tko?
Sve je to, Milane, istina: no, iako to sve znamo, što možemo učiniti? Naš je narod, izgleda, kratke pameti - jer kako objasniti ovoliki pesimizam i beznađe, kao i izbor tolike količine izdajnika koji nas vode još dublje u propast?
hvala admine hvala još jednom
Bolje bi pristajao naslov ovog teksta :srbija u zagrebu
Gospodine Jajcinovicu,ne zacudite se ako se uskoro bude velikim slovima pisalo i republika srpska krajina.
14.03.2012. u 23:24h zeljkonl je napisao/la: Milance,jabuko sa grane....Ti mora da si Hrvat?Sve najbolje zelje za Srbe.Nisi napisao ali bi ti bilo po volji izbaciti Srbe iz Bosne i posle Bosnu lepo manipulacijama pripojiti Hrvatskoj.I onda ici na Vojvodinu....hehehe,i nadati se opet pomoci Amera....Ne budali,umesto da ste veseli sto ste izbacili Srbe iz Hrvatske,sveli ih na simbolican broj-vama je i to malo!I kad vam neko kaze kako ste halapljivi,vi ne verujete....Ajd Milance prouci ti ovo pa ispravi tekst.Uostalom Srbi su najveci narod na Balkanu i Hrvati,ma kako se upinjali ne mogu ih smanjiti...I primecujem da svi Hrvati samo kukaju,a dobili rat....ili nisu? ............................. Srbi najveci narod na Balkanu....imam poznanika -pravi srbin iz Beograda- rece on meni, nas ima 10 miliona ali kad odbijemo Crno Gorce,Siptare,Cigane,Rumune,Madare,Hrvate Sandzaklije itd. nas pravih Srba ostade mozda kao vas Hrvata....
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Olako vrdanje sa činjenicama. \"Kod nas se već sasvim uobičajilo da se Republika Srpska piše i izgovara imenom pod kojim je nastala! Kao da je riječ o nekoj državi nastaloj demokratskom voljom, a ne ratom i genocidom!\" Ko kasni sa prihvatanjem istine taj griješi i trpi zbog greške. Republika Srpska je nastala Dejtonskim sporazumom koji ima VELIKU međunarodnu težinu. Nastala je kao posljedica dogovora zaraćenih strana. To je demokracija. Da li je i koliko nametnuta ili nije, nije važno. Svi pregovarači su uvijek mogli odstupiti poput Zubaka. Nikako nije pametno zanemarivati dogovore kao Dajtonski jer to daje poruku nedoraslosti u međunarodnoj politici.