Zagreb nevjerojatnom pobjedom stigao nadomak osmine finala Lige prvaka

Zagreb: Machineseeker EHF Liga prvaka, RK Zagreb - OTP Bank Pick Szeged
Igor Soban/PIXSELL
21.02.2024.
u 22:01

Zagreb je sjajno odigrao prvo poluvrijeme, prednost je u jednom trenutku iznosila 18-8, iako su igrali bez Zvonimira Srne i Luke Klarice. U drugom dijelu su Norvežani pokušali sve da se približe, došli su do 23-28, ali su "zagrebaši" završili meč bez drame i nervoze.

Rukometaši Zagreba slavili su u ogledu 12. kola A skupine Lige prvaka u gostima kod norveškog Kolstada s 34-25 (18-10). Hrvatski prvak je velikom pobjedom u Trondheimu došao nadomak plasmana u osminu finala jer sada ima tri boda više norveškog prvaka, a dokraja su još dva kola.

1/15

Kod Zagreba su Joel Morales i Miloš Kos postigli po pet golova, Matic Suholežnik i Timur Dibirov po četiri, dok je Matej Mandić imao  11 obrana. Simen Lyse zabio je šest golova kod domaćina, dok je najveća norveška zvijezda Sander Sagosen postigao tri gola.

VEZANI ČLANCI:

Zagreb sada drži šesto mjesto, zadnje koje vodi u osminu finala s 12 bodova, dok je Kolstad ostao na 9 bodova.

U sljedećem kolu Zagreb u Areni sljedeći tjedan dočekuje PSG.