Objavljeno vijesti danas: 10
Autori: Hina, Stjepan Meleš
NEVJEROJATNA UTAKMICA

VIDEO Rijeka pobijedila nakon suludog dvoboja. Četiri penala i nemogući uvjeti u Gorici (0:2)

Gorica i Rijeka sastali se u 22. kolu SuperSport HNL-a
Matija Habljak/PIXSELL
11.02.2024. u 19:27
Kiša je potpuno natopila travnjak u Velikoj Gorici te učinila posve neregularnim uvjete za igru. Dvoboj su obilježila čak četiri jedanaesterca od čega su tri dosuđena za Rijeku. Oba pogotka za goste dao je Jorge Obregon s bijele točke, u 66. i 75. minuti.

U posljednjem ogledu 22. kola HNL-a nogometaši Rijeke su na natopljenom travnjaku stadiona u Velikoj Gorici svladali domaćina Goricu s 2-0 (0-0). Rijeka se time vratila na vrh ljestvice te ima dva boda više od drugoplasiranog Hajduka. Gorici je u nastavku sezone ovo bila četvrta utakmica te četvrti poraz. Nalazi se na šestom mjestu ljestvice.

Kiša je potpuno natopila travnjak u Velikoj Gorici te učinila posve neregularnim uvjete za igru. Dvoboj su obilježila čak četiri jedanaesterca od čega su tri dosuđena za Rijeku. Oba pogotka za goste dao je Jorge Obregon s bijele točke, u 66. i 75. minuti. Rijeka je bila dosta bolja tijekom prvih 45 minuta, ali nekoliko puta su gostujući igrači loše reagirali u samim završnicama akcija. U 15. minuti je šansu imao Janković, dok je samo minutu kasnije zaprijetio Radeljić.

1/8

Dalekometne pokušaje potom su za Rijeku imali Pašalić i Pjaca, dok je u 41. minuti nastala nova gužva u domaćem šesnaestercu koja od strane gostiju ponovno nije realizirana golom. Idealnu šansu za vodstvo Rijeka je imala u nadoknadi prvog dijela. Dosuđen je prilično dvojben jedanaesterac za goste, ali je Marko Pjaca pucao visoko preko vrata.

Na startu drugog poluvremena isti scenarij se dogodio u obrnutim ulogama. Nakon što je Mitrović srušen u gostujućem šesnaestercu, Jurić je namjestio loptu na bijelu točku, ali je kao i Pjaca i on pucao preko vratnice. Tu nije bio kraj jedanaestercima u Velikoj Gorici ove nedjelje. U 65. minuti je sudac Duje Strukan dosudio novi za Rijeku nakon navodnog igranja rukom Leša. Tada je prvi puta i realizirana najstroža kazna, Obregon je bio strijelac za 1-0 Rijeke.

VEZANI ČLANCI:

Samo osam minuta kasnije sve se ponovilo. Novi jedanaesterac za Rijeku, ovaj put nakon prekršaja na Pjaci, a opet je siguran realizator bio Obregon koji je pogodio za 2-0, potvrdio pobjedu Rijeke i njeno prvo mjesto na ljestvici. Golove možete pogledati OVDJE

Nogometaši Hajduka ostvarili su uvjerljivu pobjedu u 22. kolu, na Poljudu su Splićani s 4-0 (1-0) bili bolji od Slaven Belupa. Efektni prvi pogodak na susretu postigao je Nikola Kalinić u dodanom vremenu prvog poluvremena, dok je iduća dva Hajduk zabio na samom startu drugog dijela. U 48. minuti za 2-0 je strijelac bio Josip Brekalo, što je bio njegov premijerni pogodak za Splićane, dok je na 3-0 povećao Anthony Kalik u 51. minuti.

Konačnih 4-0 postavio je 21-godišnji Filip Čuić u 67. minuti, a svakako treba naglasiti kako je tri asistencije protiv suparnika iz Koprivnice upisao Emir Sahiti.

GORICA
0-2
RIJEKA
SUPERSPORT HNL, 17.10, VELIKA GORICA
Kraj
90' (Kraj)

Završila je luda utakmica u kojoj je Rijeka slavila te zadržala prvo mjesto.

90'

Lazarov je požutio.

90'

Grgić je u mat situaciji promašio cijela vrata, prethodno je Banić obranio zicer Ivanoviću.

90'

Devet minuta sudačke nadoknade.

87'

Ulazi Ivanović umjesto Selahija kod Rijeke. Kod Gorice Kapulica umjesto Mitrovića.

Zamjena
83' (Zamjena)

Jurić izlazi kod Gorice, ulazi Ilečić.

Gol
76' (Gol)

Četvrti penal je svirao Strukan, zbilja nevjerojatno. Obregon je opet bio precizan za povećanje vodstva Rijeke na 0:2!

69'

Leš i Soldo izlaze, ulaze Rukavina i Blummel.

Penal
66' (Penal)

Obregon je bio siguran i precizan s bijele točke za vodstvo Rijeke!

65'

Treći kazneni udarac je dosuđen na utakmici! Ovog puta za Rijeku nakon VAR provjere.

Zaleđe
62' (Zaleđe)

Obregon je zabio sjajan pogodak u rašlje, ali označeno je zaleđe. Ništa od slavlje Rijeke.

Penal
53' (Penal)

Evo nam još jednog promašaja s bijele točke! Jurić je isto kao Pjaca s identičnog mjesta prepucao cijela vrata

Penal
51' (Penal)

Gorica je dobila kazneni udarac.

46'

Počelo je drugo poluvrijeme, Grgić je zamijenio Pašalića kod Rijeke. Lazarov ulazi umjesto Matavža kod Gorice.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Kraj prvog dijela, nema pogodaka.

Promašeni penal
45' (Promašeni penal)

Pjaca je prepucao cijeli gol, jako loše je otpucao.

Penal
45' (Penal)

Strukan je dosudio kazneni udarac za Rijeku. Žuti karton za Jurića.

45'

Pregledava se potencijalni penal za Rijeku.

45'

Tri minute sudačke nadoknade.

44'

Jurić puca jako dobro iz slobodnog udarca, lopta ide tik iznad grede.

43'

Veiga je požutio.

41'

Teren je jako natopljen kišom i igra se sve teže.

33'

Na terenu igra samo Rijeka, ali ne može još pogoditi mrežu Banića. Ozlijeđenog Jankovića zamijenio je Petrovič.

30'

Jankoviću se ukazuje liječnička pomoć.

28'

Pjaca puca snažno iz slobodnog udarca, ide lopta iznad gola.

Žuti karton
26' (Žuti karton )

Leš je zaradio žuti karton.

15'

Janković je izašao sam na Banića, obrana Gorice je ispala, no lopta je nekog zakačila i otišla u korner pokraj vratnice.

Zaleđe
8' (Zaleđe)

Marić je pogodio za Rijeku, ali podigmuta je zastavica.

6'

Ante Matej Jurić mogao je reagirati puno bolje. Sjurio se prema 16 metara Rijeke, ali je zadnji pas prema Mrzljaku bio jako loš. Počela je padati jaka kiša.

Početak
1' (Početak)

Počela je iznimno važna utakmica u Gorici, Armada je u velikom broju doputovala.

SASTAVI

Gorica: Banić - Leš, Maloča, Krizmanić, Štiglec - Munksgaard, Soldo, Mrzljak, Mitrović - Matavž, Jurić

Rijeka: Labrović - Veiga, Galešić, Radeljić, Smolčić - Selahi - Pašalić, Hodža, Janković, Pjaca - Marić

TABLICA

Standings provided by Sofascore
NAJAVA

Rijeka u Veliku Goricu dolazi kao veliki favorit i traži nova tri boda kako bi ostali ispred Hajduka. Momčad s Rujevice u zadnjih 5 ogleda ima tri pobjede i dva remija, dok je Gorica u crnoj seriji jer ima četiri poraza i tek jedan remi, što je dostatno za šesto mjesto.

Glavni sudac utakmice je Duje Strukan iz Splita, a izravni prijenos možete pratiti na prvom programu MAXSporta.