Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 179
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
ŠTETA

Veliki problem za Dalića i Hrvatsku: Mateo Kovačić opet ozlijeđen, neće igrati za vatrene u studenom

Prva utakmica četvrtfinala UEFA Lige nacija između Hrvatske i Francuske
Igor Kralj/PIXSELL
03.11.2025.
u 15:05
Google icon Dodaj Večernji list među omiljene izvore na Googleu

Još se ne zna kolika će biti stanka zbog nove ozljede gležnja našeg reprezentativca

Loša vijest stigla je za izbornika naše reprezentacije Zlatka Dalića, naime Mateo Kovačić ponovno je ozlijeđen i neko vrijeme neće biti u konkurenciji za momčad Manchester Cityja. Ponovo je riječ o ozljedi gležnja. A to zacijelo znači da izbornik Zlatko Dalić neće moći računati na Kovačića u posljednje dvije utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, protiv Farskih Otoka (14. studenoga na Rujevici) i Crne Gore (17. studenoga u Podgorici). Tek ćemo vidjeti hoće li Dalić aktivirati nekog od igrača koji su na pretpozivu. 

Kovačić je operirao Ahilovu tetivu prošlog ljeta, vratio se i odigrao dva susreta za Manchester City (40 minuta). Igrao je i za Hrvatsku 70 minuta u kvalifikacijama za SP protiv Gibraltara u Varaždinu. 
Trener Manchester Cityja Pep Guardiola potvrdio je kako na hrvatskog nogometaša neće moći računati u idućem periodu.

- Bit će odsutan neko vrijeme. Još uvijek ima problema s gležnjem, sačekat ćemo ga - kazao je Guardiola. Nadamo se da stanka neće biti duga i da će se Kova brzo vratiti na travnjake.

Komentara 10

Avatar davos24
davos24
15:39 03.11.2025.

Bolna činjenica je da bez Kovačića Hrvatska igra tečnije i efikasnije, postiže puno golova i pobjeda. Žao mi je zbog njegove ozljede i klupske sezone ali njegov nedostatak se u ovom reprezentativnom ciklusu uopće ne primjećuje.

Avatar antikomunist1
antikomunist1
19:15 03.11.2025.

"veliki problem za Dalića i Hrvatsku" traje cijeli kvalifikacijski ciklus - ili je u tom ciklusu Kovačić igrao?

Avatar KlimaveLaži
KlimaveLaži
16:10 03.11.2025.

Ne može svatko kao naš Luka..

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata