Naslovnica Sport Vaterpolo

Hrvatska nakon drame u Beogradu izgubila od Srbije

Najefikasniji igrač u hrvatskim redovima bio je Joković s četiri gola, Garcia ja zabio dva, a Josip Vrlić, Ivan Buljubašić, Loren Fatović i Ante Vukičević po jedan gol. Kod Srbije najefikasniji su bili Ognjen Stojanović s tri pogotka
19. lipnja 2019. u 22:11 6 komentara 11549 prikaza
Srbija - Hrvatska, vaterpolo
Pogledajte galeriju 1/11

U susretu 2. kola B skupine završnog turnira Svjetske vaterpolske lige hrvatska reprezentacija je u Beogradu izgubila od Srbije s 10-11 upisavši prvi poraz na turniru.

Srbija - Hrvatska, vaterpolo U BEOGRADU Srpski navijači napravili nešto nevjerojatno dok je svirala hrvatska himna!

Hrvatska je prvih 19 minuta utakmica bila u stalnom vodstvu, međutim njena prednost niti jednog trenutka nije iznosila više od jednog gola.

1 / 12

Hrvatska je šest puta bila u prednosti, no Srbija je svaki put izjednačila. Koncem treće i početkom posljednje četvrtine Srbija je od rezultata 5-6 serijom 4-0 stigla do velika tri gola viška (9-6) i činilo se kako je pitanje pobjednika odlučeno.

Međutim, odabranici izbornika Ivice Tucka nisu se predavali i golovima Mare Jokovića (2) i Javiera Garcije uspjeli su izjednačiti na 9-9 tri i pol minute prije kraja. Srbija je potom povela 10-9 golom Ognjena Stojanovića, 74 sekundi prije kraja izjednačio je Loren Fatović, no Andrija Prlainović je ponovo vratio Srbiju u prednost. Kada su suci 37 sekundi prije kraja svirali prekršaj u napadu hrvatskim vaterpolistima priči je bio kraj.

Ragbi Pokvario im se kombi Srpski ragbijaši još će dugo prepričavati iskustvo iz Sinja

Najefikasniji igrač u hrvatskim redovima bio je Joković s četiri gola, Garcia ja zabio dva, a Josip Vrlić, Ivan Buljubašić, Loren Fatović  i Ante Vukičević po jedan gol. Kod Srbije najefikasniji su bili Ognjen Stojanović s tri, te Miloš Ćuk, Filip Filipović i Andrija Prlainović po dva gola.

U drugom susretu iz skupine B Australija je pobijedila Kazahstan s 14-5.

Nakon dva kola na ljestvici vodi Srbija sa šest bodova, Hrvatska i Australija imaju po tri boda, a na začelju je Kazahstan bez bodova.

Vaterpolo SVJETSKA LIGA Hrvatska potopila Kazahstan, Tucak veterane čuvao za Srbiju

U posljednjem 3. kola Hrvatsku u četvrtak u 15 sati očekuje susret protiv Australije, dok se u drugom susretu sastaju Srbija i Kazahstan.

U susretima 2. kola A skupine Mađarska je pobijedila Španjolsku s 15-12 nakon izvođenja peteraca, dok je Japan bio bolji od Kanade 17-7. U posljednjem kolu A skupine u četvrtak se sastaju Mađarska i Japan, te Španjolska i Kanada.

Nakon dva kola vodi Španjolska s četiri boda, Japan i Kanada imaju po tri boda, a Mađarska na začelju ima dva boda.

Sve reprezentacije će igrati u četvrtfinalu, a dvoboji po skupinama odredit će parove nokaut faze.

POSLOVNA RJEŠENJA
Pogledajte kako je karlovački slatkovodni akvarij postao primjer uspješnog poslovanja
Svjetska liga, 21, Beograd
Srbija 2:3, 2:2, 4:1, 3:4
11
10
Hrvatska
  • Kraj

Hrvatski vaterpolisti nisu uspjeli stići do druge pobjede na završnom turniru Svjetske lige u Beogradu. Tuckovi izabranici u vaterpolskom derbiju izgubili su od domaćina Srbije sa 10:11.

Hrvatska je do 6:6 stalno vodila, a Srbija stizala prednost. U trećoj četvrtini smo stali što je domaćin iskoristio i došao do prednosti (8:6).

Fatović je u predzadnjoj minuti zabio za izjednačenje (10:10), ali je Srbija u sljedećem napadu zabila za pobjedu.

• 5'

Stojanović zabio i Srbija ponovno vodi - 10:9.

• 5'

Joković postigao pogodak iz peterca za izjednačenje - 9:9.

• 4'

Garcia je zabio i smanjio prednost Srbije na samo gol razlike - 8:9.

• 3'

Marcelić je obranio peterac.

• 2'

Joković je smanjio prednost Srbije na 7:9.

• 1'

Stojanović zabio za 9:6.

• Zadnja četvrtina

Ponovno smo bili brži i imamo napad.

• 8'

Očajno smo odigrali treću četvrtinu. Ovo razdoblje utakmice završilo je 4:1 za Srbiju.

• 8'

Filipović je zabio iz peterca, Srbija vodi sa 8:6.

• 8'

Bušlje je dobio treću osobnu pogrešku. U nstavku ćemo igrati i bez njega.

• 7'

Srbija je prvu put došla u vodstvo. Strijelac za 7:6 bio je Mitrović

• 5'

Ponovno je Srbija izjednačila. Aleksić je zabio za 6:6.

• 4'

Imali smo dva igrača više i iskoristili priliku. Joković je zabio za 6:5.

• 3'

Stojanović je zabio za još jedno izjednačenje - 5:5. Hrvatska je pet puta vodila, a Srbija pet puta stizala prednost.

• 2'

Buljubašić je dobio treću osobnu pogrešku i u nastavku moramo igrati bez njega.

• 1'

Lončar nije uspio zabiti iz sjajne prilike. Mogli smo otići na dva razlike.

• Treća četvrtina

Fatović je bio brži. Hrvatska po treći put na utakmici ima prvi napad.

• 8'

Buljubašić ponovno doveo Hrvatsku u vodstvu - 5:4.

• 7'

Marcelić sjajno brani. Već tri minute nema pogodaka.

• 5'

Filipović je s igračem više zabio za novo izjednačenje - 4:4.

• 4'

Sjajan pogodak Garcije iz daljine. Sjajno je prebacio srpskog vratara i zabio za novo vodstvo Hrvatske - 4:3

• 3'

Srbija je izjednačila na 3:3, strijelac je bio Ćuk.

• 2'

Joković je pogodio vratnicu. Nikako da odemo na dva pogotka razlike.

• 1'

Marcelić je obranio jedan zicer. To mu je treća obrana.

• Druga četvrtina

Dvoboj je nastavlje, a mi smo prvi stigli do lopte.

• 8'

U posljednjoj minuti nije bilo pogodaka.

• 7'

Imali smo dva igrača više, ali nismo iskoristili priliku. Mogli smo otići na dva gola razlike.

• 7'

Vrlić se sjajno snašao i zabio za novo vodstvo naše reprezentacije - 3:2. Ponovno smo iskoristili igrača više.

• 7'

Prlainović je zabio iz peterca. Srbija izjednačila na 2:2.

• 6'

Hrvatska ima igrača više, a Joković zabija za novo vodstvo. Hrvatska vodi s 2:1.

• 5'

Joković je pucao i pogodio gredu.

• 4'

Ćuk je zabio za 1:1.

• 3'

Vukičević je realizirao peterac i Hrvatska vodi protiv Srbije s 1:0.

• 3'

Vratari briljiraju, a obrane su čvrste. Još nema pogodaka.

• 1'

Garcia je nije uspio svladati Mitrovića.

• Prva četvrtina

Prvi napad za Hrvatsku.

• Idemo, Hrvatska! Počela je utakmica na Tašmajdanu.

• Tucak je u momčad vratio Vrlića i Garciju (umjesto Krapića i Bašića)

• Hrvatskim vaterpolistima je pobjeda protiv Kazahstana (20:4) bilo samo zagrijavanje za ono što slijedi u Beogradu.

Naime, drugom kolu razigravanja po skupinama na završnom turniru Svjetske lige, izabranici Ivice Tucka večeras na Tašmajdanu igraju protiv domaćina Srbije.

Tijek utakmice koja počinje u 21 sat (Arenasport) pratite na portalu Večernjeg lista.