Objavljeno vijesti danas: 1
Autori: Vecernji.hr, Hina
LIGA PRVAKA

Čudesni Bellingham i 19-godišnji talent donijeli Realu prvo mjesto u skupini (4:2)

Champions League - Group C - Real Madrid v Napoli
JUAN MEDINA/REUTERS
29.11.2023. u 23:01
U petom kolu skupine C Napoli je poražen u Madridu od Reala 2-4, dok je Braga kao domaćin odigrala 1-1 protiv Union Berlina. Na klupi Berlinčana debitirao je hrvatski strateg Nenad Bjelica.

Na rubu ulaska među šesnaest najboljih ostao je Napoli koji će takvo što morati osigurati u posljednjem kolu, na domaćem terenu protiv Brage. U petom kolu skupine C Napoli je poražen u Madridu od Reala 2-4, dok je Braga kao domaćin odigrala 1-1 protiv Union Berlina. Na klupi Berlinčana debitirao je hrvatski strateg Nenad Bjelica.

Real je sigurno prvi u skupini C, a Napoli ima tri boda više od Brage, kao i što je pobijedio portugalsku momčad u 1. kolu u gostima s 2-1. Napoli je na Santiago Bernabeu poveo 1-0 golom Simeonea u devetoj minuti, ali je Real izjednačio čim je krenuo s centra. Loptu je u gostujuće rašlje zakucao Rodrygo, dok je u 22. minuti već bilo 2-1 za Real nakon pogotka Judea Bellinghama.

VEZANI ČLANCI:

Odmah na startu drugog dijela Zambo-Anguissa je vratio Napoli u igru te izjednačio na 2-2, ali gosti do kraja nisu izdržali. Mladi, 19-godišnji Nicolas Paz je u 84. minuti opalio s 25 metara i uz pomoć vratara Napolija Mereta zabio za 3-2. U nadoknadi je Joselu postavio konačnih 4-2 za Madriđane.

Luka Modrić, kapetan hrvatske reprezentacije, nije igrao za Real zbog lakše ozljede.

REAL MADRID
4-2
NAPOLI
LIGA PRVAKA, 21:00, SANTIAGO BERNABEU
Gol
90' (Gol)

Utakmica je riješena, Bellingham je sjajnim pasom vanjskim dijelom kopačke pronašao Joselua koji ovaj puta nije pogriješio.

Nadoknada
90' (Nadoknada)

Šest minuta nadoknade.

Gol
85' (Gol)

Realov talent Nico Paz doveo je kraljeve u vodstvo, oslobodio se čuvara i onda neugodnom žabicom prevario Mereta koji nije najbolje reagirao.

79'

Joselu je poslije akcije Bellinghama glavom promašio gotovo prazna vrata.

75'

Mendy je pao u kaznenom prostoru Napolija nakon kontakta, ali jedanaesterca nema.

Zaleđe
68' (Zaleđe)

Osimhen je poentirao, ali našao se u zaleđu i gol neće vrijediti.

60'

Braga je s igračem manje izjednačila protiv Uniona.

Zamjena
57' (Zamjena)

Joselu je zamijenio Ceballosa.

52'

Valverde se vratio u obrani i klizećim startom spasio siguran gol Napolija.

Gol
48' (Gol)

Napoli je sjajno otvorio drugo poluvrijeme, Anguissa je silovito zakucao pokraj Lunina za 2:2!

Zamjena
46' (Zamjena)

Počelo je drugo poluvrijeme, Osimhen je ušao za Napoli, izašao je Simeone.

Poluvrijeme
45' (Poluvrijeme)

Kraj prvog dijela u Madridu, Real vodi protiv Napolija.

45'

Union vodi 1:0 u gostima kod Brage pogotkom Gosensa.

45'

Četiri minute nadoknade.

42'

Bellingham je pao na travnjak i zabrinuo navijače, ali ubrzo se ustao i nastavio s igrom.

30'

Dobra akcija i kontra Reala, raspoloženi Rodrygo je povukao i poslužio Diaza koji puca malo pokraj gola.

22'

Real je prešao u vodstvo! Bellingham je iskoristio sjajan centaršut Alabe i glavom matirao Mereta za 15. pogodak ove sezone.

Gol
11' (Gol)

Evo i novi pogodak! Rodrygo je poravnao nakon nepune minute, namjestio se na desnu nogu i pogodio rašlje nemoćnog Mereta.

Gol
9' (Gol)

Napoli je poveo na Bernabeu! U prvom opasnijem napadu zabio je Simeone nakon asistencije Di Lorenza, Luninu su trebali centimetri da obrani loptu, ali ona je prešla gol liniju.

2'

Rodrygo je odmah na početku pokušao iznenaditi Mereta, ali nema gola.

1'

Počela je utakmica na Bernabeu kojoj ćemo dati najviše pozornosti.

PRIJENOS

Utakmicu Reala i Napolija možete pratiti na drugom programu HRT-a, dok Bragu i Union prenosi Arena Sport.

TABLICA

Standings provided by Sofascore
NAJAVA

Španjolski gigant Real Madrid osigurao je prolazak u nokaut-fazu Lige prvaka, a prvo mjesto potvrdit će s bodom protiv Napolija na domaćem terenu. Napoli će proći dalje ako pobijedi Real ili ako odigra neriješeno, a Braga ne pobijedi Bjeličin Union Berlin. Naš Luka Modrić večeras neće nastupiti zbog ozljede mišića.