Dinamo protiv Gorice gubio do 90. minute, pa u nadoknadi priredio spektakularan preokret!

Gorica je imala 3:2 sve do same završnice kada je sudačka postava pomogla Dinamu
23. siječnja 2021. u 19:13 19 komentara 9229 prikaza
U 17. kolu HT Prve lige sastali se Gorica i Dinamo
Pogledajte galeriju 1/7

Nogometaši Dinama su u susretu 17. kola Prve HNL kao gosti svladali Goricu s 4:3 (2:2). Gorica je povela golom Dieyea (10), Dinamo je preokrenuo preko Ivanušeca (34) i Oršića (40), ali se Lovrić (42) pobrinuo da se na odmor ode s neodlučenim rezultatom.

Duvnjak BANALNO Otkriven uzrok crijevne viroze u reprezentaciji: Mogli su se svi zaraziti

U nastavku je Špikić (61) vratio prednost Gorici, no u samoj završnici Dinamo je kreirao još jedan preokret golovima Petkovića (90-11m) i Teophile-Catherinea (90+5).

Dieye je u 10. minuti iskoristio loše postavljanje Teophile-Catherinea koji je pokušao namjestiti zaleđe te nakon okomitog proigravanja Špikića rutinski svladao Livakovića.

Nakon primljenog pogotka Dinamo je preuzeo inicijativu, a pritisak je donio ploda u razdoblju od 34. do 40. minute.

Najprije je Ivanušec iz okreta sa 13-14 metara pogodio donji desni kut Banićeva gola za 1:1 nakon dodavanja Petkovića, a u 40. minuti je Oršić preciznim udarcem sa desetak metara okrunio akciju Ademija i Gavranovića.

Dinamo nije dugo držao prednost, u 42. minuti Lovrić je izbacio Špikića na desnom krilu te produžio u kazneni prostor gdje je natrčao na dobar ubačaj mladog reprezentativca i pogodio za 2:2.

Vodstvo od 3:2 Gorici osigurao je dvostruki asistent Špikić koji je u 61. minuti preciznim udarcem sa 17 metara iznenadio Livakovića.

Taj je rezultat stajao na semaforu sve do same završnice kada je sudačka postava pomogla Dinamu. Naime, u 89. minuti Oršić je pucao iz mrtvoga kuta, lopta je prohujala iznad Banićeve glave i završila u autu. Linijska sutkinja pokazala je kako je aut za Dinamo iako vratar Gorice nije dirao loptu.

Červar udara Jaganjca Temperamentni Lino Ovo je svima promaklo: Červar izgubio živce i opalio mladu hrvatsku zvijezdu

Uslijedilo je ubacivanje u kazneni prostor domaćih gdje su na loptu startali Petković i Muhamed, a sudac Zebec je na čuđenje domaćih pokazao na bijelu točku. Iako snimka nije dala za pravo sucu, izostala je intervencija VAR-a te je Petković u 90. minuti poravnao na 3:3.

U posljednjoj, petoj minuti sudačke nadoknade u gužvi u kaznenom prostoru domaćih lopta je došla do Teophile-Catherinea koji je sa 10-ak metara pogodio donji desni kut nemoćnog Banića.

Dinamo se ovom pobjedom vratio na vrh ljestvice sa 36 bodova, koliko ima i drugi Osijek, ali s utakmicom manje od Bjeličine momčadi, dok je Gorica ostala treća sa 30 bodova i utakmicom manje.

sudski epilog
Milan Popović izgubio spor, Severina pravomoćno oslobođena optužbi za klevetu
CVH
CVH
Naučite kako samostalno obaviti pregled motocikla i dođite na besplatnu provjeru tehničke ispravnosti
  • 90' Gol
    Cathreine-Theophile je zabio za tri boda u infarktnoj završnici. Uspio je pospremiti u mrežu jedan odbijanac s 12 metara!
  • 90' Gol
    GOOOOOL! Pogodio je Petković iz najstrože kazne za 3:3!
  • 61' Gol
    GOOOOOL! Ponovno vodi Gorica, a u prvo ime susreta se pretvorio Dario Špikić. Dva puta je krasno asistirao, a sada je i vrhunski zabio. S desne strane je odlično naciljao, bilo je to s nekih 17 metara, i pogodio ljevicom
  • 52' Žuti karton
    Ššikić je prvi opomenuti igrač večeras. Nepropisno je zaustavio Gvardiola.
  • 42' Gol
    GOOOOL! No, evo odmah izjednačenja. Lovrić je uposlio Špikića na desnoj strani, dočekao njegov ubačaj i zatresao mrežu Livakovića. Izbio je ispred Theophilea-Catherinea i pogodio za 2:2.
  • 40' Gol
    GOOOOL! I hoćemo. Dugo je trajala akcija Dinama. Gavranović se našao u bloku na tri metra, vratio povratnu loptu Oršiću, a veznjak se spretno okrenuo i pogodio za 2:1.
  • 34' Gol
    GOOOOL! Urodilo je plodom veliki pritisak Dinama. Ivanušec je iz okreta tukao i pogodio uz samu vratnicu za 1:1.
  • 11' Gol
    GOOOOL! Je, pogodak je regularan. Dieye nije bio u zaleđu kada je prihvatio loptu i tukao s desne strana. Gorica vodi 1:0!
HNL, 17:05, Velika Gorica
Gorica Dieye 11', Lovrić 42', Špikić 61'
3
4
Dinamo Ivanušec 34', Oršić 40', Petković 90' (11m), Theophile-Catherine 90'
  • Dinamo je ponovno zajseo na vrh s 36 bodova, koliko ima i Osijek, ali uz bolju gol-razliku. Uz to Modri imaju i utakmicu manje u odnosu na Bjeličinu momčad.

• 90'

Gotovo je. Dinamo je u infarktnoj završnici uspio preokrenuti i kući ponijeti tri boda, pobjedu vrijednu povratka na vrh ljestvice.

• 90'

• 90'

Ipak preokret!

• 90'

Još je minuta do kraja. Banić je sada spasio Goricu, tukao je Atiemwen.

• 90'

Čeka nas još pet minuta nadoknade.

• 90'

• 88'

No, Zebac pookazuje na bijelu točku jer je Musa zakačio Petkovića dok je pokušavao izbaciti jednu loptu.

• 88'

Oršić je iščeprkao jednu loptu, ali je prohujala uz sam gol.

• 88'

Uspije li Gorica sačuvati prednost, Osijek će ostati na prvom mjestu s 36 bodova i utakmicom više u odnosu na Dinamo i Goricu. Aktualni hrvatski prvak ostat će na 33 boda, a toliko će imati i Gorica uz nešto lošiju gol-razliku.

• 85'

Neće Petkovića večeras. Tukao je s ruba kaznenog prostora, ali vratar Banić ga odlično čita.

• 84'

Teško će Dinamo ovdje do preokreta u završnici. Uspio je natjerati Goricu u defanzivu, ali se domaćin odlično brani.

• 80'

Ušli smo u posljednjih deset minuta. Dinamo sve više uspijeva pritisnuti Goricu, ali zasad to nema rezultata.

• 75'

A k svemu je sada i vratar Banić sjajno obranio udarac Petkovića s nekih 11 metara.

• 74'

Napokon konkretna akcija Dinama. Gvardiol je dugom loptom pronašao Oršića, ali je strijelac drugog pogotka pucao pored vrata.

• 72'

Ide vrijeme, ali Dinamo ne uspijeva pritisnuti Goricu kao u prvome dijelu. Dugo se nije našao u prigodi.

• 66'

Petković je pokušao glavom, ali je otišlo pored gola.

• 61'

• 60'

Sat vremena je iza nas. Čekamo peti pogodak. Otkako je dinamu poništen taj treći, nije bilo većih uzbuđenja.

• 53'

U međuvremenu je počela padati kiša. Bit će još teže sada nogometašima, travnjak je već bio dosta natopljen.

• 53'

Gavranović je supustio loptu glavom Ademiju na udarac, ali je prošlo pored vratnice.

• 52'

• 51'

Ademi se našao u sjajnoj situaciju, ali je htio nesebično dodati Gavranoviću i protim zabrljao.

• 47'

Dinamo je i treći puta pospremio loptu u mrežu, ali je označeno zaleđe. Gavranović nije bio u dozvoljenoj poziciji kada mu je Petković uputio loptu.

• 46'

Ušli smo u nastavak.

• 45'

Gotova je prva dionica. Gledamo sjajnu utakmicu, sjajnu! Uvjereni smo da nas ček još puno uzbuđenja u nastavku.

• 45'

Gledat ćemo još tri minute nadoknade.

• 42'

• 40'

• 40'

Bližimo se kraju prvoga dijela, Dinamo nastavlja pritiskati. Možda dočekamo i promjenu rezultata do poluvremena.

• 34'

• 32'

Pucao je sada Gavranović, ali Banić je krasno skinuo udarac upućen s 13 metara.

• 31'

Pritisnuo je Dinamo. Siniša Oreščanin savjetuje svoje igrače da puste bokove i više pripaze na sredinu.

• 25'

Najbolja prigoda za Dinamo dosad! Oršić je krasno proigrao Petkovića, Čabraja je mrvicu zakasnio, no Petković je u padu loptu poslao tek koji centimetar od desne vratnice.

• 23'

Dinamo polako preuzima inicijativu. Jasno, nije Modrima do drugog uzastopnog poraza. Osijek ne bi imao ništa protiv jer bi ga to ostavilo na vrhu. A ne bi ni Gorica. Izjednačila bi se s hrvatskim prvakom po broju bodova.

• 19'

Nije se povukla Gorica otkako je povela. Trudi se i dalje, a Dinamo još nije stvorio ozbiljniju prigodu.

• 17'

Dakle, Špikić je bio taj koji je poslao loptu svom napadaču. Iz usporene snimke vidimo da je Theophile-Catherine zakasnio u reakciji, što je Dieye iskoristio i zatresao mrežu.

• 11'

• 11'

Gorica je zatresla mrežu Dinama, ali još ne znamo je li pogodak. VAR soba provjerava je li Dieye bio u zaleđu.

• 9'

Brže tražite igrače - dovikuje Zoran Mamić s klupe. Dosta se muči Dinamo s organizacijom napada.

• 7'

Špikić se sjurio se desne strane nakon odličnog dodavanja Dvornekovića, ali odskočila je lopta ispred Špikića i poslao ju je čak u aut.

• 5'

Pet minuta je iza nas, Gorica je izborila već tri kornera.

• 3'

Lovrić je nakon ubačaja tukao glavom, tražio igranje rukom, ali je zaradio treći korner za domaćina.

• 2'

Gorica je izborila prvi korner na utakmici. Čabraja je ubacio na peterac, ali je netko od Dinamovih braniča izbacio loptu u drugi korner.

• 1'

Počela je utakmica.

• 1'

Podsjetimo,  u popodnevnom susretu 17. kola Prve HNL Varaždin je svladao Rijeku sa 2:1 (2:0).

• 1'

Igrači su stupili na travnjak, utakmica samo što nije počela.

• GVARDIOL SLAVI!

• SASTAVI

GORICA (4-2-3-1): Banić - Doka, Moro, Jovičić, Čabraja - Bebec, Kalik - Špikić, Dvorneković, Lovrić - Dieye

DINAMO (4-4-2): Livaković - Moharami, Theophile, Perić, Gvardiol - Ivanušec, Ademi, Jakić, Oršić - Petković, Gavranović

• GDJE GLEDATI?

Susret možete pratiti na Arena Sportu 3.

• NAJAVA

Dinamo danas odlazi u goste, ali ne daleko, tek malo izvan grada-  do Velike Gorice. U novom izazovu im na putu stoji bivši trener Hajduka Siniša Oreščanin s Goricom, a nakon kiksa protiv Rijeke, Dinamo se mora trgnuti ne želi li gledati Osijeku u zatiljak.

Naime, Bjelica se potrudio da debi Jerka Leke na klupi Lokomotive ne bude radostan već im je utrpao tri komada (3:0) u gostima.

- Čeka nas utakmica protiv dobrog i vrlo kvalitetnog protivnika, koji posebno dobro igra kod kuće u Velikoj Gorici i tamo je pobijedio mnogo utakmica i bio uvjerljiv - rekao je Mamić, potvrdivši da je pobjeda jedino po što Dinamo ide u Veliku Goricu.

- Nakon utakmice s Rijekom, ali i isto kao i uvijek, želimo pobijediti, pružiti dobru igru. Moramo popraviti realizaciju, to nije štimalo u prvoj utakmici. Moramo uložiti i još više energije i neće biti problema.

– U toj utakmici Dinamu prepuštamo ulogu favorita. Gledao sam ih protiv Rijeke i mislim da je susret mogao završiti potpuno drukčije. Dinamo je imao puno šansi do prvog gola, no to je nogomet. To je za nas najlakša utakmica u kojoj možemo puno dobiti. Očekujem utakmicu u kojoj je sve moguće - rekao je Oreščanin.