Hajduk iz petog pokušaja slavio protiv Gorice, kapetan zabio u stilu Ronalda

18. kolovoza 2019. u 19:56 31 komentara 5012 prikaza
Hajduk - Gorica
Pogledajte galeriju 1/11

Nogometaši Hajduka u susretu su 5. kola Prve HNL na svom terenu svladali Goricu s 3:0 (1-0). Dvostruki strijelac za Splićane bio je Jairo (30, 67), a konačni rezultat sjajnim solo-prodorom postavio je kapetan Juranović (69).

Stipe Miočić SVE JE ODUŠEVIO Komentar na Miočićev nokaut postao apsolutni hit na internetu!

Bila je ovo prva pobjeda Hajduka protiv Gorice u njihovom petom međusobnom susretu u HNL-u.

Hajduk je od samog početka susreta bio bolji suparnik, a terensku nadmoć okrunio je pogotkom u 30. minuti. Jairo je izvršio pritisak na posljednju liniju Gorice, pridružio mu se i Hamza koji je osvojio loptu na 30-ak metara od gola gostiju i zatim lijepo proigrao brazilskog napadača koji je s vrha kaznenog prostora pogodio mrežu.

U 59. minuti susreta Gorica je ostala s igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Ndiaye, a Hajduk je brojčanu prednost znao iskoristiti.

Caktaš je u 67. minuti lijepo proigrao Eduoka, pokušaj Nigerijca d desnog krila Kahlina je uspio obraniti, ali lopta se odbila do Jaira koji je koncentrirano pratio akciju i po drugi se put upisao u strijelce.

Najljepši trenutak dvoboja dogodio se u 69. minuti kada je Juranović prihvatio loptu točno na sredini igrališta i krenuo u siloviti prodor, obišao trojicu suparničkih igrača i pogodio suprotni kut. Kapetan Hajduka tim je potezom podsjetio na golove kakve je zabijao slavni Brazilac Ronaldo.

Stipe Miočić JASNA PORUKA Hrvat je nezadovoljan nakon pobjede Miočića, evo što ga je zasmetalo!

Hajduk je sada drugi na ljestvici sa 12 bodova, jednim manje od vodećeg Dinama, a tri više uz utakmicu više od treće Rijeke, dok je Gorica peta sa sedam bodova, koliko ima i četvrti Osijek koji ima utakmicu manje.

Na Poljudu je sudio Vidulin iz Kanfanara koji je dodijelio puno žutih kartona. Gosti su u 15. minuti protestirali kod suca jer su smatrali da je vratar Hajduka Ljubić napravio jedanasterac na Dvornekoviću, no Vidulin je pokazao da je ispucavanje za domaću momčad.

Gorenje WaveActive
ONI RADE DOK SE VI ODMARATE
Kako život učiniti jednostavnijim?
  • KRAJ Kraj
    Kraj utakmice! Hajduk je pred 15-ak tisuća ljudi slavio protiv Gorice s 3:0. Podsjećamo, Splićani prošle godine ni jednom u četiri utakmice nisu svladali Goricu tako da je sada srušena i ta tradicija.
  • 67' Gol
    Gol za Hajduk! Caktaš je lijepo proigrao Edouka koji je išao sam na vrata Gorice. No, Kahlina mu je odlično obranio udarac, no na odbijenu loptu je natračao Jairo i pospremio je u praznu mrežu.
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Vidulin je igračima pokazao put u svlačionicu, kraj prvog poluvremena.
  • 30' Gol
    Gol za Hajduk! Hamza je lijepo proigrao Jaira koji je prošao po lijevoj strani i pored Kahline pogodio u bliži kut.
  • 15'
    Nesporazum u obrani sada je mogao skupo koštati Hajduk! Vratar Ljubić je istrčao s gola, Hamza mu je pokušao vratiti loptu glavom, no Dvorneković je tuo uzeo i krenuo prema golu. Vratar Hajduka ipak ga je sustigao i nakon duela lopta je završila u gol autu. Sudac Vidulin je pokazao da je ispucavanje za domaću momčad, dok su gosti žestoko prosvjedovali tražeći jedanaesterac.
  • 10'
    Prilika za Hajduk! Edouk je tukao nakon dobre akcije Hajduka, ali Kahlina odlično brani.
  • TAKTIČKE PSOTAVE
    Evo kako će to taktički izgledati. HNK Hajduk Split - HNK Gorica Rezultati uživo
  • GORICA
    Za Goricu će igrati: Kahlina, Muhammed, Jovičić, Steenwoorden, Maslowski, Dvorneković, Čabraja, Lovrić, Ndiaye, Suk, Zwolinski.
  • HAJDUK
    Poznati su i sastavi. Trener Hajduka Burić napravio je nekoliko zamjena tako da je na golu od prve minute Ljubić, dok je veteran Blažević na klupi. Priliku je dobio i Kalik: Ljubić, Juranović, Ismajli, Svatok, Dolček, Nejašmić, Hamza, Kalik, Eduok, Caktaš, Jairo.
  • POREDAK
    Evo trenutačnog poretka na ljestvici. Rezultati by SofaScore sofa_embed('sofa-standings-embed-48-23778', window);
Poljud, Split, 18:00, 5. KOLO HNL-a
Hajduk Jairo 30', 67', Juranović 69'
3
0
Gorica
  • KRAJ

• 90'

Igrat će se tri minute nadoknade.

• 87'

Treća promjena kod Gorice - Čabraja izlazi, ulazi Krizmanić.

• 83'

Vušković je ušao umjesto Ismajlija. Mario Vušković ima tek 17 godina i ovo mu je prvi nastup u HNL-u. Kažu da je pred njim velika budućnost.

• 75'

Jradi umjesto Edouka u momčadi Hajduka.

• 74'

Lovrić izlazi kod Gorice, a ulazi Lovrić.

• 69'

Gol za Hajduk! Kakav gol Juranovića... Kapetan Hajduka dobio je loptu na centru i prošao sve do šesnaesterca gostiju, a onda loptu zakucao pod prečku. Gol kakve je zabijao Brazilac Ronaldo.

• 67'

• 64'

Kod Gorice je Mathieu ušao umjesto Dvornekovića.

• 61'

Kod Hajduka je Teklić ušao umjesto Kalika.

• 59'

Crveni karton za Goricu! Cherif Ndiaye dobio je drugi žuti i morat će napustiti teren.

• 57'

Evo i opomene za Kalika. To je osmi žuti karton na utakmici, po četiri na svakoj strani.

• 52'

Udarac Jaira, ali ravno u Kahlinu.

• 46'

Počeo je nastavak, nije bilo promjena ni u jednoj momčadi.

• POLUVRIJEME

• 45'

Sada je požutio i Ismajli, publika negoduje i vrijeđa Vidulina. Najbolje bi bilo da svira kraj poluvremena i prekine sve ovo jer se čini da je malo izgubio kontrolu nad utakmicom.

• 45'

Četiri žuta kartona odjednom. Igrači su se naguravali nakon prekršaja na Hamzi, a Vidulin se nakon toga razmahao. Dvorneković, Steenvoorden i Ndiyae su požutjeli kod gostiju, a Caktaš kod domaćih.

• 45'

Dvije minute sudačke nadoknade.

• 43'

Caktaš je sada krenuo sam na vrata gostiju, no svirano je zaleđe.

• 38'

Ismajli je pokušao iz okreta nakon kornera, Kahlina je imao problema s tom loptom, ali je Lovrić očistio.

• 32'

Lovrić je požutio nakon gola Hajduka jer se čini da je nešto dobacivao sucu. Edouk je zatim na drugoj strani dobio žuti karton.

• 30'

• 25'

Prošlo je 25 minuta utakmice, gledamo dobar susret.

• 16'

Nova dobra akcija Hajduka, Edouk je dodao do Hamze koji je pucao. No, slabo je to učinio i Kahlina brani.

• 15'

• 10'

• 2'

Poljud je odlično popunjen, utakmicu je došlo pogledati 15-ak tisuća ljudi.

• 1'

Počela je utakmica.

Evo kako će to taktički izgledati.

• GORICA

• HAJDUK

Poznati su i sastavi. Trener Hajduka Burić napravio je nekoliko zamjena tako da je na golu od prve minute Ljubić, dok je veteran Blažević na klupi. Priliku je dobio i Kalik:

Ljubić, Juranović, Ismajli, Svatok, Dolček, Nejašmić, Hamza, Kalik, Eduok, Caktaš, Jairo.