Torino srušio snove Napoliju, Juventus praktički prvak

06. svibnja 2018. u 17:53 1 komentara 1061 prikaza
Napoli
Pogledajte galeriju 1/7

U 36. kolu talijanske Serie A u nedjelju je Napoli kod kuće protiv Torina odigrao 2-2 i dva kola prije kraja zaostaje šest bodova za vodećim Juventusom, koji je pred osvajanjem sedmog uzastopnog naslova prvaka.

Manchester City Engleska liga Huddersfield kod prvaka iščupao bod, Cardiff izborio viši razred

Juventus, koji je dan ranije pobijedio Bolognu s 3-1, ima za 16 pogodaka bolju gol-razliku od Napolija. Marko Rog i Hrvoje Milić ostali su na klupi za pričuve Napolija.

Napoli
1 / 6
Inter - Napoli

Badeljeva Fiorentina je u gostima kod Genoe u utakmici punoj preokreta i s dva crvena kartona slavila s 3-2, a Milan Badelj je igrao do 63. minute.

Fiorentina je vodila 1-0 nakon prvog poluvremena, a onda su u nastavku u razmaku od četiri minute Giuseppe Rossi (64) i Gianluca Lapadula (68) donijeli preokret i vodstvo domaćinu.

No, u 71. minuti Genoa ostaje s igračem manje jer je isključen Goran Pandev, a Fiorentina je to brzo naplatila i golovima Eysserica (77) i Daboa (80) je došla do pobjede. Na kraju je Genoa ostala s devet igrača, jer je u 83. minuti crveni karton dobio i Ervin Zukanović.

Mohamed Salah Voli domovinu Salah još jednom pokazao koliko ima veliko srce

U prvom nedjeljnom dvoboju 36. kola Inter je s 4-0 (3-0) slavio na gostovanju kod Udinesea, te je sa 69 bodova ostao u igri za mjesto koje vodi u Ligu prvaka.

Interu na ruku ide i remi Lazija protiv Atalante (1-1). Udinese je, pak, doživio 12. poraz u posljednjih 13 prvenstvenih dvoboja, čime je momčadi pod vodstvom nedavno pridošlog hrvatskog trenera Igora Tudora još više otežala svoj položaj u borbi za ostanak.

Inter je već u prvom poluvremenu razriješio dvojbu oko konačnog ishoda, a u dva od tri pogotka milanske momčadi u ulozi asistenta našao se hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović. Prvo je u 13. minuti izveo udarac iz kuta, a na prvoj vratnici je Ranocchia nadvisio sve igrače Udinesea i poslao loptu u suprotni kut.

U 44. minuti na 2-0 povisio je Rafinha, a dvije minute poslije Brozović je dugim dodavanjem izbacio kapetana Intera Maura Icardija koji je u nastavku akcije poslao loptu u mrežu.

U 71. minuti Perišić je pucao, lopta se od bloka odbila do Borje Valera, a ovaj je sa šest metara pogodio mrežu pokraj nemoćnog vratara Bizzarrija. Ivan Perišić je, osim ove situacije, dobru igru mogao okruniti pogotkom već u petoj minuti, ali je njegov odličan udarac glavom s gol-crte izbio Danilo.

Perišić i Brozović su odigrali cijelu utakmicu za Inter, baš kao i Andrija Balić na suprotnoj strani, a Igor Tudor je Stipi Perici dao priliku u posljednjih 11 minuta.

Večeras se još sastaju Sassuolo - Sampdoria, te Cagliari - Roma.

Hakan Sukur Otišao u SAD Bivša nogometna zvijezda danas poslužuje kavu i pecivo Steven Gerrard Škotska Steven Gerrard tri godine trener Glasgow Rangersa Cuneyt Çakir Cuneyt Çakir Sudac koji je pogurao Real u finale dobio primamljivu ponudu