Sjajni Čilić prošao u drugi tjedan US Opena, ali sada ga čeka jako težak zadatak

Tennis: US OPEN
Danielle Parhizkaran/REUTERS
04.09.2022.
u 08:27

Marin je u trećem setu slomio svog protivnika i dvostrukim breakom odnio ga na svoju stranu sa 6:2. U posljednjem setu kada se činilo da će se igrati i treći tie-break na susretu, Čilić je u 12. gemu izvukao asa iz rukava i ostavio Evansa bez poena u njegovom servis gemu te tako prošao u drugi tjedan US Opena.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u osminu finala Grand Slama u New Yorku US Opena. Čilić je slavio protiv 20. nositelja, Britanca Daniela Evansa (ATP - 23) sa 7:6, 6:7, 6:2, 7:5.

Bio je to dosta izjednačen meč u kojem je Čilić servirao 26 asova, naspram skromnih 4 Britanca, ali je Čilić imao 9 dvostrukih grešaka, a Evans 6.

U prvom setu kod 6:5 Marin je imao dvije vezane prilike za break, ali ih nije iskoristio i set je otišao u tie-break. Nakon duge borbe u kojoj je Čilić imao pet set lopti, a Evans tri, slavio je Marin 13:11.

U drugom setu smo vidjeli i prvi break na meču. Napravio ga je Čilić i poveo 6:5 te servirao za set, međutim Britanac se odlično snašao i uzvratio re-breakom pa se morao igrati još jedan tie-break koji je uvjerljivo otišao na stranu Evansa.

Čilića u osmini finala očekuje fantastični Španjolac Carlos Alcaraz koji je slavio protiv Brooksbyja sa tri puta po 6:3